Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

italka63

Hlavní představitel byl skvělý, film má pár slabinek, to jistě, ale celkový dojem o údajném panu Kraviecovi si každý udělá sám. A nejen o něm. Parádní hudba a nikdy bych netipla, že tenhle film je z domácí produkce, což je nadmíru potěšitelné. ()

slunicko2

Autenticky působící (až na ty Kanárské ostrovy) "weltmanské" zobrazení skutečnosti, že Čech se ve světě neztratí. ()

topi

Stejně jako první díl tahle kriminálka působí nevěrohodně a nepříliš pravdivě. Scénář je největší slabinou snímku. Jinak po ostatní filmařské stránce film šlape perfektně! ()

stration

V podstatě obdobné jako první díl. Kvalita zůstává, kroucení hlavou nad drzostí a zároveň inteligencí Ka také. ()

kajas

Mohla bych sem klidně zkopírovat komentář k prvnímu "Gangsterovi Ka", až na to, že pokračování už prostě trochu víc nudí. Podrazy, šméčka, podrazy, šméčka, nic nového pod sluncem. ()

sofiapetra

První díl hodnotím mnohem výš - tenhle už mě vůbec nebavil. Scénář byl ušitý horkou jehlou, navíc tam byla spousta hluchých a nelogických míst. A už se mi ani nelíbilo, jak Káčka hrál Hynek Čermák - přehrával a bylo to spíš směšný. ()

TheDon

V prvním díle sem chválil Predraga, jak to pěkně neseriálově zahrál. V Afrikánovi musím pochválit i Hynka, protože to bylo konečně trochu uvěřitelný. Jenže, to nic nemění na tom, že to za moc nestálo. Nechci to nijak rozpitvávat, ale klidně bych to natáhl třeba o dvacet minut, protože v rámci uvěřitelnosti se mohl trochu rozvést Krejčířův rozlet v Joburgu. Zastavárna a bum bum kriminál v deseti minutách? Tak takhle ne kurva. Upocená troječka. 50% P.s.: Do bordelu v Joburgu bych asi nevlezl, to neměl strach z těch ajdsů ? ()

M.i.k.e

pro mě osobně o kousíček slabší než první díl,přesto na českou tvorbu stále víc než nadstandard.Hynek Čermák,jehož Káčko je tady ještě vyšinutější než v první díle,opět výborný a ani trošku bych se nebál tenhle dvojdílný kousek srovnat třeba s Mesrinem.Klidně bych si dal ještě třetí pokračování...70% ()

Hennes

Pokračování se nese přesně v duchu prvního dílu a v podstatě by se mohlo jednat o jeden dlouhý film. Jak tady už mnozí napsali, i u nás se dá natočit film srovantelný s přední evropskou filmařinou a nemusí to stát nesmyslné hory peněz. Dobré herecké výkony a hudba přidávají filmu na kvalitě. ()

rakovnik

Kromě "Káčka" nikdo neví, jak moc je smíchána fikce s realitou, ale i tak zde máme nadprůměrně kvalitní českou kriminálku. Viděno na zámku Jimlín v kinematografu bří Čadíků. ()

Figu

Dvojka, která jede pořád ve svým tempíčku z předešlýho dílu, ovšem už je to určitě trochu slabší odvárek. Opět musím vyzdvyhnout výkon Bjelace! Ten chlap mě baví a vyprávění příběhu díky jeho přízvuku a barvě hlasu má svoje kouzlo. Úžasná vsuvka je ta s tím byznysem s hajzlpapírem. Na českou kinematografii jde o skvělej dvoudílnej počin, kterej má hlavu a patu. Hynek si tím řekl o větší pozornost, páč hereckej potenciál v něm určitě je! 70% ()

bourec

Celkem pokračování na úrovni,jenom člověku jde kufr naruby jak je všude tak krásně přemafianováno.60%. ()

Rodriguez

Po hoooodně dlouhé době velmi solidní gangster film! Káčko je talentovaný od přírody, aby svojí inteligencí vytvářel dokonalé podvody! Tentokrát se přesunul do zahraničí, ale obchody nejdou tak jak si představoval. 75% ()

zette

Dvojka si drzi vysoky standard jako prvni dil. Scenar mozna neni tolik zajimavy, zase ho ale nahrazuje exoticke prostredi. Herecke vykony a rezie na stejne dobre urovni. Zaver byl otevreny, jako by tvurci snad chteli natocit jeste jedno pokracovani, coz uz si myslim, ze by nebylo stastne. ()