Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

angloumene

Trailery a upoutávky mě vůbec nezaujaly, takže jsem s klidem vynechala první díl a ke zhlédnutí druhého jsem se dostala vlastně dost náhodou. O to větší bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že Gangster KA, je celkem koukatelné dílko. Tedy minimálně v porovnání s další českou produkcí. Pokud se tedy aspoň trochu zajímáte o české podsvětí, Gangsterka neurazí. Určitá scénáristická plochost a zjevná nevytěženost některých scén sice zamrzí, ale jinak film funguje jak má. ()

Alien220

Slušných 70%. Na českou tvorbu 80% :) Tvůrcům se do 100 minut podařilo vměstnat maximum faktických informací aniž by snímek ztratil na spádu a kvalitě. Jen tak dál! ()

mira007

Oproti jedničce mírné zklamání - takový zábavný hraný dokument sestávající se z jednotlivých scének dle Kmentovi knihy ( kdo ji četl jako já - bude při porovnávání zklamán brutální zkratkovitostí a pouhém výčtu událostí doplněném voiceoverem ) Dokument to není, protože oproti skutečnosti naštěstí tady čeští gauneři dopadnou špatně ( včetně premiéra Kleina, který herecky nepřekročil postavičku z Běžné banky ) ale přesto je to lepší film, který dokážeme tady natočit. Takže klady - pokud neznáte knihu, je děj celkem svižný, funguje to i jako komedie, famózní výkon Čermáka a Predraga, parádní exteriery a porsche 911, občas pěkný nahatý holky ( naprosto excelentní Veronika Macková - agentka BIS, která se infiltruje do káčkova prostředí přes postel - funguje to ve skutečnosti? ) ()

Renfield

Prosluněnější lokace natáčení a drsnější příběh v podobě několika mučících a vraždících scén. Jinak je to ale to samé na druhou, což je vlastně v pořádku, lehce dokumentární styl nastolený v jedničce tomu až na rychlé odcházení ze slibně rozjetých scén sedí. Třeba rozvedení Káčkova vztahu s manželkou, by filmu jenom prospělo. A kameře zase menší využívání rušivých filtrů, kde zrovna jsme by se dalo poznat i bez nich. Herecky to zase táhne Hynek Čermák, Dardan tu zažívá zásadnější "dramatický" vývoj a v něm už mi Predrag  Bjelac tak přesvědčivý nepřišel. 55% ()

NJD

Ale jo, nebylo to špatný. Na český poměry každopádně. Snad by se až chtělo říct, že je škoda, že tady nemáme takových "umělců" jako Krejčíř víc - aspoň by pak bylo o kom točit. Každopádně Hynek Čermák se do role vžil tak dobře, že už se mi teď při vyslovení Krejčířova jména vybaví spíš jeho obličej. Jinak film místama působí spíš jako hranej dokument, takže diváka neznalýho příběhu by asi moc nezaujal - ale pokud člověk už párkrát v životě jméno Krejčíř slyšel, tak se na film rád podívá. ()

Magika82

Jelikož je všem zasvěceným osobám zřejmé, že oba díly mají vyprávět příběh Radovana Krejčíře, je zde hned na počátku nutno podotknout zcela zásadní věc: Oproti prvnímu dílu, se tento již dramaturgům vymkl z rukou. Předvedení a vykreslení zde osoby a vztahu k manželce R.K. v JARu, naprosto neodpovídá realitě. Vzhledem k tomu, že původně pocházím z Karviné a v Českém Těšíně jsem velmi dobře znala osoby, které znaly R.K., a téměř pokaždé při každé cestě ze současného bydliště na hřbitov prarodičů projíždím kolem jeho rodného domu, který stále obývá jeho matka, a jsou mi známá některá fakta (některá) uvedená v dílu prvním, pak druhý díl je zcela postaven na hlavu. Pro R.K. je jeho rodina tím nejdražším, včetně a samozřejmě manželky a potomka...ač tuším, že potomci jsou dva. Jeho manželka navíc po jeho útěku do JARu, disponovala veškerým majetkem a všemi vědomostmi. Což platí dodnes. R.K. by se k ní nikdy nechoval tak, jak vykresluje snímek. Vážil si ji, miloval a ctil. Nějaké lehké děvy na doma, fetování, či jízdy po veřejných domech v Johannesburgu, by mu nejen netrpěla ona, ale z povahy jeho charakteru, který může být křivější než paragraf, jsou tyto tři věci pro něj samotného nemyslitelné. A to již z důvodu toho, že vzhledem k vědomostem a dispozicí s majetkem, by si nedovolil takto provokovat svou ženu, a také proto, že jakákoli hlava jakéhokoli kmotrovského gangu, musí být vždy čistá pro racionální myšlení. Jak to vím, je jedno. Faktem je, že tento druhý díl je možná o nějakém Kraviecovi, ale rozhodně nepředkládá příběh R. Krejčíře. Tímto celkově srážím hodnocení snímku na necelých 20% a tedy 1 hvězdu za snahu. Špatnou, ale snahu. ()

bobstock

Až na pár odfláknutých scének je to celkově podařené a pro mne o něco zábavnější než první díl. Všudypřítomná angličtina tomu dává punc světovosti pro ty naše malé české filmaře. 75% ()

ArthasKarfa

Exotické pokračování skvělé mafiánské "pohádky". Z upocené a ofoukané Prahy nás tentokrát příběh kontroverzního mafiána/podnikatele Kraviece přenese na ostrov Seychely, nebo do drogového ráje JARU. Mně tam trošku to naše české prostředí a Praha chybělo, ovšem prostředí mafiánského podsvětí v Africe je také velmi zajímavé místo pro zločin. ()

Garch

Vzhledem k souhrnné kvalitě, teď už dvoudílného, filmu o panu Ka, musím uznat, že tomu není co vytknout, plná palba. ...P.S.: Možná pan Ka ještě v JAR neřekl poslední slovo, uvidíme, třeba z toho bude za čas trilogie. ()

Ollie235

Důstojné pokračování, které se od prvního dílu příliš neliší. Káčko vlastně jen mění lokalitu, zbytek zůstává tak nějak při starém. Když si oba filmy pouštíte hned za sebou, je to poněkud repetitivní a obzvlášť hlavní hudební motiv mě ke konci už vyloženě iritoval. Na 3* to ale pořád stačí. ()

Pawlisman

Pokud jsou oba díly na pomezí 3-4 hvězd a oba trošku příjemné překvapení,a první díl za 3, zde hodnotím za 4. Celkově mě chytlo a myslím, že zpracování české gangsterky hodně vzdáleně šlape na paty těm skutečným gangsterkám. Čech je trošku ovlivněn blízkostí a souvisejícími okolnostmi, skutečně objedktivní hodnocení by dal zahraniční divák. ()

Hepy13

Prostředí Seychel a JAR kde se příběh odehrává mi připadalo víe než povedeně udělané. Platí vše to co pro první díl, velmi dobře natočenej film pro nasrání všech poctivě pracujících v naší zemi. No.... jestli je tohle všechno pravda, tak je to vlastně úplně neuvěřitelný a absurdní zároveň. P.S - Hajzl papír mě fakt dostal. ()

waits

Nejpříjemnější na českém filmu, odehrávajícím se v atraktivních lokalitách JAR a Seychel je fakt, že jejich nasnímání a začlenění do děje je přirozené a nerušivé, působí reálně a režisér nezneužívá jejich prezentaci k obvyklému pomrkávání na diváka, aby si uvědomil, že se český producent zmohl na nákup letenek do teplých krajin. Ve druhém dílu Gangstera Pachl dotáhl to, co načnul v jedničce, to jest slušně koukatelný příběh o všeobecně známém mafiozovi Krejčířovi. I zde jde ale jen o hrubou kostru, scénáristé (Kmenta, Pachl) si leccos přidali (demise vlády) a leccos upravili (osudy postav). I pokračování šlape, Čermákovi se daří hrát Káčka jako postavu, která nevzbuzuje sympatie, což by se vzhledem k jistému typu sebevražedné odvahy a schopnosti pohybovat se ve svém typu prostředí (rychlé zařazení do čela kriminálních živlů v tvrdé africké konkurenci je vskutku podivuhodné) mohlo lehce stát. To se nedá říct o jistě charismatickém Bjelacovi, který na vraha působí až příliš příjemně. Spolu ale tahle dvojka táhne film velmi dobře. Ze všech možných pokusů o převyprávění příběhů českého korupčního prostředí patří Gangster mezi ty lepší. ()

Bozvav

Druhý díl se jejví jako méně propracovaný, což bude nejspíše tím, že tvůrci scénáře už neměli na dosah tolik přesné informace a nebo to nedokázali lépe zpracovat. Z "Káčkova" přerodu z elegantního finančního podvodníka k brutálnímu vrahovi a distributorovi drog docela mrazí, ale bohužel už jsem totolik Čermákovi nevěřila. i tak jde o docela zvrácenou podívanou, na které je nejsmutnější to, že je to podle skutečné osoby. Za mne 65%. ()

Majkak

Hynek Čermák opět excelentně pokračuje v kreaci gaunera, jež se opájí svým megalomanstvím. Káčko snad věří tomu, že hraje stejně férově, jako ostatní. K nepříčetnosti ho rozzuří způsob, jakým o něm referuje zpravodajství. V jednom má pravdu, není jediný gauner, který v Česku žije. Asi nejlepší scénou je konflikt s Dardanem. I Káčko má problém zlikvidovat zbavit se chlapa, který pro něj vyřizoval dost špinavých obchodů. Do pekla maximální osamělosti se ani Káčkovi nechce. Závěr filmu působí lehce mdlým dojem. O rozsahu Káčkova extempore v JARu přesvědčuje diváka více vypravěč než film sám o sobě. Je sympatické, že režisér nemá potřebu romantizovat svého padoucha. ()

mala_kea

Na české poměry ucházející, oproti prvnímu dílu však dalece zaostává. Bjelac je celkem uvěřitelný. Čermák si hraje na něco, co není. ()

KNTRFKT

První část mi přišla slabší, ve scénáři byly mezery, jak mezi zubama Šebestový, ale na český poměry to byl celkem slušnej film. Tahle druhá část mi sedla trochu víc. Přemítal jsem nad 4, nakonec je z toho pěkná 3, ale jde spíš o to, že Čermák ten film táhne a zbytek se tak nějak veze, chvílemi je ta vlna větší, chvílema to kolísá, ale ve výsledku to působí uceleně, za což jsem rád. Je fakt hezký neustále sledovat, jak všichni vědí, jak to v týhle republice ( a všude jinde chodí), ale nakonec nám stejně nezbyde nic jinýho, než na to čumět a kroutit čepovcem s nosičem a divit se, jak se to zas těm onanům vydařilo a dělaj si s námi, co chtěj. ()