Po nepochopitelném útěku přímo z rukou policie, opouští Kraviec Českou republiku. Začíná nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá co ztratit. Teprve teď začíná vyplouvat na povrch veškerý odpad, který po něm zbyl. Káčko se usazuje na Seychelských ostrovech, v rukou má směnku na 80 milionů, která z fleku může položit premiéra i vládu. 6 miliard z vytunelovaného podniku ČEPRO se pomalu rozpustilo, je potřeba přijít s novým zdrojem příjmu. I kdyby kvůli tomu měl udělat státní převrat. Česká republika tak exportuje do světa gangstera prvotřídního formátu. Ať už to jsou Seychely nebo Jihoafrická republika, všude kam tento gangster vstoupí, likviduje místní mafii a nastoluje vlastní řád. Na povrch se derou negativní vlastnosti jeho charakteru v závislosti na přemíře užívání drog a alkoholu. Káčko se mění z nadprůměrně inteligentního podvodníka na nejtemnějšího gangstera, vraha a obchodníka s narkotiky. A to je místo v polosvětě, ze kterého není návratu... Závěrečná část temného příběhu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdůrazňuje fakt, že spáchané zlo nemůže být jen tak pominuto. Jaké jsou mechanismy organizovaného zločinu? Lze nad nimi zvítězit? (Bioscop)

Flego

Dvojka je síce drsnejšia, ale scenáristicky neobratnejšia a zbytočne naťahovaná. Vedel by som si predstaviť oba filmy v jednom. Príjemným prekvapením je produkcia, ktorá potvrdila, že aj v našich končinách sa dá natočiť poctivý film. ()

claudel

O něco slabší než první díl, přesto slušný filmový počin. Rok 2015 patřil bratrům Hádkovým, ale Českého lva by si zasloužili i někteří další herci, Hynek Čermák a Predrag Beljac patří mezi ně. Líbil se mi i výkon Filipa Čapky. ()

Earl_23

O parník lepší jak první díl. Je až s podivem, že tohle zvládli "naši". I když největší zasluhy má Bjelac... To je démon! ()

Morholt

Sice o něco slabší, než předešlý díl, ale pořád se jedná o záležitost, která může konkurovat západním produkcím. Platí tu vlastně totéž, co u jedničky. Silná gangsterská linka obsazená vynikajícími Čermákem a Bjelacem a slabší policejní s Čapkou, kterého snad mohl výrazněji podpořit Majer, ale dostal na to příliš málo prostoru. Z mého pohledu Káčkovi neprospěl přesun do zahraničí, protože stejně jako se tu zpočátku nudil on, nudil jsem se i já a i poté, co se chlapec rozjel, nevyvaroval se film několika hluchých míst. Ale i tak na konci vládla velká spokojenost a člověk si chtě nechtě musí položit otázku, jak to teda vlastně všechno bylo. Docela by mě zajímalo, jestli Krejčíř dodá námět pro třetí díl. 80% ()

Gwaihir

Zpracování zámořské Káčkovy anabáze má stále dvě tváře, které jsou si však tentokrát vzájemně bližší a provázanější, díky čemuž působí celý snímek ucelenějším dojmem. Komentáře nadále srší černým humorem, který ale v tomto případě sedí k ději o něco lépe než v prvním filmu, takže mě opustil i můj trochu rozporuplný pocit a dobře jsem se bavil. Přesto z toho příběhu občas notně zamrazí, a to i díky vynikajícím výkonům Hynka Čermáka a Predraga Bjelace, a znovu také skvělé hudbě Tadeáše Věrčáka. 85 % ()

Johny_fork

Druhý díl je stejně povedený jako první. Takovou kvalitu ve všech technických ohledech bych moc rád vídal v českých filmech častěji. ()

JohnCZ

Jestli jsem u jedničky řekl, že je po filmařské stránce nadprůměrná, tak je druhý díl v tomto ohledu špičkou českého filmu. Vesměs je to úplně v pohodě srovnatelné se zahraniční produkcí. Můžou za to asi částečně i exotické lokace a trocha, byť lámané, angličtiny. Zakomponování několika absurdně vtipných momentů a hlášek musím vyloženě pochválit, byť se to asi úplně neslučuje s poměrně realistickým pojetím prvního dílu. Bohužel pořád tam jsou vidět rezervy, některé scény nejsou režijně úplně zvládnuté a filmu ubližuje především neúderný závěr, díky kterému celý film tak trochu vyšumí do ztracena. ()

berny2468

No, češi umí. Během posledních tří měsíců to je již třetí český film, kterému udělují pět hvězdiček. Tenhle film je daleko lepší než třeba nedávno v kinech promitany Black mass. Skvělé herecké vykony ať už od Čermáka nebo Bjelaca. Skvělá kamera a ještě lepší hudba. Je to vtipné, poučné a chvílemi i akční = prostě dokonalá Gangsterka. 85%. ()

PauloZ

Pachl s Čermákem zdolali milník dotažení se západu a natočili velice slušnou a světově vyhlížející kriminálku! Překvapení a spokojenost je na místě, protože je to velmi dobře zahrané (hlavně od Čermáka, který dal Káčka s naprostým gustem), dobře napsané a celé to podtrhávají lokace Seychel a JAR, které dodávají skvělý feeling filmu, takže necítíte žádnou uprdlost a trapnost. Afričan je svižnější a atraktivnější než jednička, která je zase o trošku tvrdší i díky pochmurným lokacím česka. Takže jsou oba díly fifty fifty a až na tu možná přílišnou spletitost je to na tuzemské poměry velmi dobré a "velké"! Palec hore za to, že se Pachl nedržel při zemi a vyrazil do světa. ()

Marsik

Bohužel slabší než první díl. Ten byl atraktivnější, uvěřitelnější a dění na Seychelách mi tolik neučarovalo jako dění v ČR. Čermák i zde zahrál svou roli na jedničku, o tom žádná a i vyprávění Bjelaca mi nevadilo, ale zkrátka už to nemělo takové grády. Těsné 4 hvězdičky. 70% (with J.) ()

roswelll

I v pokračování "gangsterky" režisér udržel vysoký standart napětí a Hynek Čermák v roli káčka opět perfektní. ()

agentmiky

Druhý díl začíná přesně tam, kde končí jednička. Káčko utíká před policií z republiky a za svou další destinaci k životu volí Seychely, následně JAR. Teď už ale k hodnocení. Velmi se mi líbil nažloutlý filtr, který byl ve filmu využit. Dávalo mu to o kapku více autentičnosti a hlavně to pomohlo vizuální stránce. Čermák s poupraveným účasem opět vrhal na každou stranu vražedné pohledy. Prostě typický prototyp člověka, s kterým můžete být za jedno, ale pokud jen řeknete špatné slovo nebo nedejbože mu bodnete kudlu do zad, tak nečekejte, že to s vámi dobře skončí. Čermák to zahrál doopravdy podmanivě, chvilkami jsem věřil, že se snad každodenně v podsvětí pohybuje. Bjelac si v roli Dardana kradl chvilky, kdy se objevil na obrazovce, jen a jen pro sebe. Opět musím trochu zkritizovat herce s úlohou hlavního vyšetřovatele, který mi na roli úplně neseděl a dokázal bych si výměnou za něj představit lepší alternativu. Dvojka má své mrazivé momenty, při kterých vám bude tuhnou krev v žilách, dokonce se dočkáte přestřelky, který má pro jednu hlavní postavu fatální následky. Hodně podobné jedničce ve všech ohledech. Bavil jsem se. Za mě dávám 85 % ()

ivishka

Smutně se dokola opakující zápletky akorát s jediným rozdílem - v místě natáčení. Těžko říct, jestli se dá uvěřit něčemu tak zapeklitému, jako je Kraviec a jeho levárny. Říkala jsem si, že je to celkem zajímavé téma a určitě si v tomto filmu přijdu na své - ale spíše jsem se ocitla v kině se spoustou dalších párů, z kterých žena udělala kompromis a i když by raději šla na tu romantickou komedii, tak ji partner vytáhl na tohle. Jediné co mě nějak zaujalo byla verva s kterou Kraviec dokázal zpeněžit naprosto jednoduchý nápad (viz toaletní papír). Tato část komentáře může obsahovat lehké stopy po SPOILERech --> Docela mě ovšem znechutila zápletka, ve které Káčko si i před zraky své manželky užíval s "milenkami"... Přesně takové tipy chlapů nenávidím - i když si uvědomuji, že k těmto znuděným bohatým gangsterům to asi patří mě to tam nějak nesedělo... ()

Ellmariachi

Vyprávění o tom, když zoufalej chlap. dělá zoufalé činy. Jak je několikrát zmíněné první polovina je podobná prvnímu dílu. Druha sklouzává do řekněme dějově akčnější stopy a troufám si tvrdit, že to celku škodí. Opět si umím představit pomaleji vyprávěný příběh stavěný na charakterech a ne čistě na činech Káčka. Každopádně jsem rád, že jsem se donutil na oba filmy podívat Dávám 75 procent druhému dílu a 80 celku. ()

MikO_NR_1909

Je pekné vidieť, že u susedov v Čechách sa natáčajú aj iné, než len ich proklamačne a tematicky identifikovateľné diela s istou všeobecnou náturou poetickej komédie a malomeštiactva. A tuna ide dokonca o striktný priechod k žánrovému filmu, ktorý má korene predovšetkým v amerických predmestiach a porevolučných etapách ľudstva. Gangsterka part 2 je technicky nerozoznateľná od hocktorej európskej produkcie, výborne narába s filtrami, je exotická, výprava a strih sú taktiež úctyhodne zladené, akurát som to im spôsobom (myslené od tvorcov) zadefinovania neveril a nepobadal som v spôsobe reči a prenosu informácií akékoľvek invenčné prvky. Film je expresívne ladený, ale potreboval by ešte trošku dospieť, aby sa mohol porovnávať s európskou konkurenciou. ()

kaylin

Je to přece jen malinko slabší než první film, ale hlavně v tom, že to již není tak akční a není tu tolik drsných scén. Jsou zde scény, kdy stojí opravdu za to se jim zasmát, protože jsou vtipné, ale opět převažují scény, kdy na vás padá tíha toho, že vlastně není možné dosáhnout spravedlnosti, že ta mrcha je přesně tak slepá, jak se říká a ještě víc. Ten prázdný konec zamrzí. ()

gogos

Druhý díl více tlačí na pilu, nabízí zajímavé exteriéry, ale bojí se sáhnout hlouběji do tématu a být více nekompromisní. Čermák s Bjelacem stále baví, ale tempo již nedosahuje úrovně jedničky. Gansterka jako celek je rozhodně velmi slušný počin a Pachlovi budu držet palce iu v dalších projetech. ()