Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Kinpr

Connery je jen jeden. Ale pokud už byl nahrazen, tak mi rozhodně Lazenby nepřijde tak špatný. Naopak, docela mi sedl a celkově se mi tato bondovka dost líbila. Upřímně na mě působí lépe, než bondovky s Rogerem Moorem. A ten závěr je v sérii jedinečný a neopakovatelný. ()

departed

Tak hádám, že v té době po ruce asi lepší střihač nebyl. V některých chvílích je to fakt hrůza. A taky se měl asi najmout nějakej odborník na odhadnutí adekvátní stopáže, bylo to zbytečně natahovaný. Ale budiž. Lazenby sice není Connery, ale je to ucházející Bond. Zde vykreslen poněkud jinak, než v předchozích filmech. Více jako lidská bytost a ne jen jako charismatický stroj z masa a kůže s povolením zabíjet. Za to thumbs up. ()

Godhaj

,,I am superstitious.“ S novým představitelem Jamese Bonda jsem neměl jediný problém. Dokonce mi přišel i sympatičtější, než Sean Connery. V příběhu mi tentokrát vůbec nesedla romantická linie, která vypadala, jako by vypadla z úplně jiného filmu. Dále mi vadila dlouhá stopáž, klidně mohl být šestý Bond kratší o dobrou půlhodinu. Poprvé mě potěšil také představitel hlavního záporáka, který má šmrnc. Velké výhrady mám také ke kameře. Akční scény byly nasmímány hrozně chaoticky s rychlým střihem, ze kterého mi nebylo příliš dobře. Celkově vzato mě další Bond opět zklamal, bohužel. ()

celticek

A nebylo to vůbec špatné, jak se všeobecně tvrdí..dobrá hudba, akce.. Edit : Z tohoto dílu si vždy vybavím ty parádní lyžovačky:) ()

Gromit

Zase musím jednou změnit svůj komentář. Pod názvem V tajné službě Jejího veličenstva se totiž skrývá jedna z nejlepších bondovek vůbec. A také jedna z těch bondovek, které se věrně drží Flemingovy knižní předlohy (včetně konce). Akční scény navíc mají neuvěřitelný spád, Telly Savalas je bezkonkurenčně nejlepším Blofeldem a Diana Riggová patří mezi ty Bond girl, které se divákovi natrvalo vryjí do paměti. A George Lazenby? S odstupem se mi vůbec nezdá špatný, nelze mu upřít jistý šarm ani komediální nadání (ve scénách, kdy se vydává za šlechtice). Dokonce bych řekl, že je mnohem "bondovštější" než třeba Daniel Craig. Jaký paradox! ()

Knor

Nebýt toho, že střihač tohoto filmu byl asi totálně na šrot a utahaný nudný první poloviny filmu, byla by to hodně povedená bondovka. Líbili se mi lokace alpských hor, záporák a akce, které bylo dost až ke konci. Lazenby se mi moc nehodil, ale jde spíš o to, že Connery nasadil laťku hodně vysoko a těžko to někdo vyrovná. Zatím jedna z nejslabších bondovek. ()

Marty7CZ

Dost podcenovana bondovka, ale chyba lávky. Vůbec to není spatnej Bond, jen mi na tom vadí, že Lazenbyho taková ikonicka role moc nebrala, pač byl v ty době na vrcholu popularity v modelingu a reklamě... Ale jinak dobrejch 75% ()

studiobadguy

Průměrná akce, Nudný příběh, Film je zbytečně natahovaný a George Lazenby je špatný a naprosto nesympatický James Bond. Za mě 45% (2 hvězdy z 5). ()

Najt

Bond č.6 . Tohle pro mě bylo překvapení. Tento film nám uzavírá 60 leta ve velkem stylu. Sceny byly dobré, akční a sjezd na lyžích bylo zatím to nejlepší co jsem v bondovkách viděl. Scénář a příběh je povedený. No na Conerovky to nemá , ale stále to je dobrá bondovka. Lazenby mě vůbec nevadil. Opet na Conneryho nemá ale jako náhrada asi bych si zvykl. No a zakončení, že se James oženil, to je trochu paradox. Zatím nevím co si myslet. Krátka jiný Bond než do posud. Že by se nám James začal usazovat ? No uvidíme. ()

HEED

Myslím že tohle byla spíše taková jednohubka, která nemá s Bondem naprosto nic společného. Snad jen filmové jméno hlavního hrdiny. Každopádně je to velmi dobře natočený akční film kde banditi jsou poražení a největší klaďas skončí s překrásnou kočkou. Nakonec se vzali a žijí až dodnes. Pokud bych to měl hodnotit jako Bondovku, šlo by hodnocení asi dolů. ()

helrohir

Trochu slabšia bondovka než boli tie s Connerym, ale nie je to len "zásluhou" Georga Lazenbyho. Ten mi dokonca až tak nevadil. Slabinou je trocha nudná prostredná časť filmu a strašne blbý strih akčných scén, v ktorých nie je okrem rýchlych pohybov takmer nič vidieť. Film má ale aj jedno pozitívum (ak teda nepočítam krásne ženy, ale to je samozrejmosť), a to že Telly Savalas bol zrejme najlepším predstaviteľom Bloefelda. ()

darthvader77

U téhe bondovky člověk musí uzavírat kompromis se svědomím, jestli dát tři nebo čtyři. Ke čtyřem táhne příběh, ke třem zase George Lazenby,jenž podle mě nemá svůj vlastní styl a pouze napodobuje Conneryho. Nicméně dávám čtyři přece jenom je to Bond James Bond. Perfektní hudba a scénář. Pousmál jsem se i nad počátečním vtípkem o Seanu Connerym. ()

kubilov

Jeden z nejlepších bondovských scénářů zprasený střihařem, ale především Georgem Lazenbym. A za větu: "To by se Connerymu nestalo." bych ho rovnou zavraždil. --- Po rewatchi po dlouhých osmi letech musím hodnocení vylepšit, když se člověk oprostí od conneryovského stínu, se kterým se musel Lazenby vypořádávat, není to vůbec špatný bond. Vlastně průměrný, což stačí na slabší 4*, kdy to nahoru tahá skvělý Blofeld-Kojak, velmi dobrý bondovský scénář a kontroverzní, byť trochu zkratkovitý konec. ()

maoc

Pro mne asi nej bondovka. Nejsem žádná citlivka, ale nemožnost a plochost Bondova charakteru mi trochu vadí. Tady byl James hlubší, lidštější, byť pořád přelétavý macho. Zafungoval i humor, který mi tady sedl o něco více než jinde, mraky krásných holek v mých milovaných horách vynahradily absenci logiky a fyzikálních zákonů a zajímavý byť poněkud chaotický střih a prolínačky byly alespoň osvěžující, když už nic. Diskutovaný Lazenby sice neoslnil, ale nijak mi v roli 007 nepřekážel. ()

Mistr_Moon

To by se Connerymu nestalo :) Tak podle infa měl smlouvu na sedm dílů, ale natáčení dalších Lazenby odmítl (debil). Jako bond nebyl vůbec špatný (mnozí mu vyčítají, že neuměl hrát, to se však klidně mohl časem doučit). Příběhově podle mě lepší průměr, některé akční scény dneska už působí směšně (lyžaři co létají do stromů), ale dají se překousnout. ()

subic

George Lazenby jako James Bond byl asi tak stejně špatný nebo dobrý jako Timothy Dalton, na fenomén Seana Conneryho se těžko navazuje. Děj vrací JB zpět na zem, žádné sci-fi akce v kosmu, nic takového. Tentokrát jde o lyžovačku a bobovačku ve švýcarských Alpách. Padouch Telly "Kojak" Savalas má dokonce zajímavé psychologické zbraně a pěstuje si tam své dívčí komando. Nutno říct, že celý díl má spád, mohla to být velmi slušná bondovka, ale závěrečná akce je ještě více směšná něž v předchozím Žiješ jenom dvakrát (1967). JB se na konci dokonce ožení a stihne hned i ovdovět. Na scéně se poprvé a jen krátce objevuje tehdy nový Aston Martin DBS, i když ještě bez vychytávek od Q. 55% ()

Stejšn

A úplně nejvíc mě sralo, jak se přepadové komando vydávalo za záchranáře a schovávalo se za symboly Červeného kříže. Za to si zasloužili rozstřílet a Bondovi ten konec přeju. ()

Fenris 13

Hmmm, ne, takhle by to nešlo. Imho se s tím jako s regulérní bondovou stejně nepočítalo, 007 neměl vlastní auto ani hračičky od Q. Za shlédnutí stojí pouze úvod s hláškou "To by se Connerymu nestalo." ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg