Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Lanark

Dlouhá, předlouhá, zbytečně natahovaná a přitom v některých chvílích zase epilepticky zrychlená akce. Těžko říct, jak by to uhrál Connery. Lazenby mi nějak nevadil, vlastně mi přijde, že je chováním a vystupováním blíže skutečným agentům tajných služeb. Problémem je spíš scénář plný naprosto nelogických prvků. Celková zmatenost je navíc ještě umocněná tím, že původně zamýšlený úvodní díl, naroubovaný už do rozjeté série působí skoro jako parodie a tak jakékoliv vážnější motivy vycházejí naprázdno. Akční scény jsou fajn, ale nějak nepřekonávají standart předchozích dílů, takže má člověk pocit, že už to jednou někde viděl. No nic, i mistr tesař se občas utne...jedeme dál... ()

tomtomtoma

V tajné službě Jejího veličenstva patří k opovrhovanějším kouskům filmové zábavy světoznámé značky 007. Zasněžené koruny majestátních vrcholů švýcarských Alp jsou působivou kulisou rozhodujícího boje, lavina má správný hrůzostrašný účinek a portugalské pláže dychtivě čekají na svoji porci dobrodružství a opojení životem. Harašení v té době ještě nebylo pokládáno z pohledu upjaté politické korektnosti za nevhodné chování, zločinci se honosili geniálním mozkem a sebestředným afektem. Kamenem úrazu je představitel neohroženého hrdiny, snad bere svou roli příliš vážně, snad prostě postrádá přirozený šarm a nadání, je netvárný a těžkopádný a jeho dalšího nepokračování zřejmě nikdo nemohl litovat. Tak zůstala jen přirozeně nepřátelská monumentalita prostředí a pečlivě seřízený spád akce. Hlavním klenotem filmové zábavy dobrodružně akčního žánru je James Bond (podivný George Lazenby), nejznámější agent špionážní britské služby MI6. Je vztahovačný a neposlušný, je nevýrazný a sebejistý, je udatný a romantický. A s bravurou ovládá všechny zimní sporty. Hlavní ženskou postavou je Tracy di Vicenzo (zajímavá Diana Rigg), rozmazlené mladé děvče z prominentních kruhů, které bouří z trucu ke svému otci. Vzor pravého muže se zdá být jedinou terapeutickou možností ke zkrocení její nepoddajnosti. Hlavním padouchem je Ernst Stavro Blofeld (příhodný Telly Savalas), geniální psychopat, toužící po ovládnutí světa a šíření své představy hrůzy a zkázy. Výraznou postavou je Irma Bunt (pozoruhodná Ilse Steppat), Blofeldova pravá ruka, dohlížející na jeho netradiční, poslušné a tělesně atraktivní komando Andělů smrti. K výraznějším postavám patří také M (sympatický Bernard Lee), odměřený a nespokojený šéf britské tajné služby. A patří k ním i Moneypenny (příjemná Lois Maxwell), věrná sekretářka vedoucího tajné služby s nenaplněnou touhou a nákloností ke vzoru pravého mužského hrdiny. Z dalších rolí: starostlivý otec Tracy a hlava jiného zločineckého syndikátu Marc-Ange Draco (Gabriele Ferzetti s hlasem Davida de Keysera), důstojný člen britské heraldické společnosti Sir Hilary Bray (George Baker), spolehlivý šéf Blofeldovy ozbrojené složky Grunther (Jurij Borienko), v horách naivně chybující britský agent Shaun Campbell (Bernard Horsfall), technický inovátor MI6 Q (Desmond Llewelyn), mladá a půvabná Dracova milenka Olympe (Virginia North s hlasem Nikki Van der Zyl), rázný Tracyin osobní ochránce Che Che (Irvin Allen), či Bondem svedení a Bonda svádějící Andělé smrti Ruby Bartlett (Angela Scoular) a Nancy (Catherine Schell). V tajné službě Jejího veličenstva je filmovou zábavou, u které není nutné přemýšlení. Pro pokoj vlastní duši se ani nedoporučuje. Bond má lepší podoby, než jen majestátní zasněžení alpských velikánů. Bond nemá ve svém osudu napsanou monogamii, byť by si ji sám z hloubi duše přál. ()

campix

Velký krok zpět co se týče série Jamese Bonda. Je jasné, že sice Sean Connery nastavil laťku opravdu vysoko a jeho pokračovatel to nebude mít lehké, jenže George Lazenby je velkým přešlapem. Chybí mu charizma a taková ta elegance, tedy všechno co by mělo bát alfou a omegou pro představitele Jamese Bonda. Dalším nedostatkem je především střih. Akce vypadá velice legračně jak je rychle sestříhaná. Story je takovou bondovskou klasikou a líbil se mi hlavní záporák, kterého si střihnul známý ''Kožak''. Uvidíme co přinesou další Bondové. ()

montana_cz

Na jednu stranu naprosto příšerný Lazenby, otřesné dialogy a nudná režie. Na druhou ovšem vynikající akční scény, Blofeld a dokonale hořký konec. Asi jediná Bondovka, kde nikdy nevím jestli se mi vlastně líbí nebo ne. ()

c.tucker

Lazenby není špatný Bond (nemá sice takové charisma jako jeho předchůdce, ale zvyknout si na něj dá), jen přišel do špatného filmu, prostě to, že se Bond ožení je naprosto absurdní a dojemná scéna na konci není typická Bondovka. Výborný záporák v podání Tellyho je rozdmíchání ohně. Senzační honičky na lyžích jsou super (kaskadér, který to odjel na jedné lyži je bourák), jen nebýt té doby a okatého záběru na herce a za ním ubíhající krajina. ()

DominikV

Je dost pravděpodobné, že se dá mluvit o nejhorším dílu serie. Docela nudný start, kde Bond sem tam dá někomu přes hubu, se překlopí v docela slušný film bondovské kvality. O hlavním představiteli nemá cenu mluvit, to je jasné, ale co dál nechápu je to, že James má doma dívku, kterou miluje a později se s ní ožení, ale stejně si užívá s jinými. Alespoň uznal, že by se to Connerymu nestalo... ()

mortak

Vynikající přepis Flemingova románu. Lazenby se do role Bonda překvapivě hodí, má v sobě opravdový chlad zabijáka a jeho dominace nad ženami je uvěřitelná (tedy má přesně ty vlastnosti, které postrádal pozdější Roger Moore). Jeho největší vadou je příšerná výslovnost tahající za uši, ale naštěstí je tu dostatek skvělých akčních scen (bohužel Connery se prát uměl, u Lazenbyho musí pracovat střih), takže na Lazenbyho herecké neumětelství rychle zapomenete. May all your allergies to be cured. ()

WolfR

Asi jsem to s tou kritikou k této Bondovce přehnal. Sice rozhodně patří mezi ty nejhorší, ale není zase tak špatná. Lazebny mi sice moc nesedl a první hodinu a půl se nic moc nedělo. Ale akčnější horské sekvence jsou rozhodně dobré! A celkově i děj je dost zajímavý a linie s Bondovou láskou patří mezi ty lepší. Škoda jen dosazení neuměla Hunta na režisérskou sesli, 3 hvězdy. ()

papaJA21

Tahle Bondovka mi nějak unikala, ale opravdu mě překvapila. Lazenby sice netáhne, jak už je to tady stokrát napsané, opravdu mu chybí charisma, ale jinak dějově je to jedna z nejpovedenějších. ()

Mol

PLEASE, STAY ALIVE! AT LEAST FOR TONIGHT! Mno teda řekl bych, že George neudělal žádnou ostudu. Ba naopak mě mile překvapil a řekl bych, že hlášek je tu snad více, než v předchozích pěti dílech dohromady. Co se týká střihu, jak to tady každý hateuje. Mě to přešlo v pořádku. Připomínalo mi to francouské a honkkongské filmy, kde díky takovému střihu má akce zvláštní drive. Zvláště potom ve scénách ve městečku plného lidí. Opravdu to působilo chaoticky a připadal jsem si jako bych sám v tom davu někoho hledal. Jinak standartní bondovka. James zase ojede všechno co de a akce je na výbornou. Zvláště sjezd na lyžích a hudba jak z Ramba do toho byla perfektní. Mno a ten smutný konec. WE HAVE ALL THE TIME IN THE WORLD!!! ()

Radiq

Já teda nevím, co se na tom nikomu nelíbí. Pro mě asi nejlepší bondovka ze všech předešlých s Connerym a v těch novejch je zas všechno až moc akční a přetechnologizovaný, takže je to taky na prd. Tohle bylo akorát - ani málo ani moc. A co na tom, že Bonda nehraje ani Connery, ani Moore. Právě, že se mi líbí to, jak to zahrál, i když pravda, na Oscara to nebylo. Už to není ten totálně nepřemožitelný superagent, kterej každýho přepere a zabije. Taky sem tam dostane ránu. Scénář byl dobrej a Bond musel až neuvěřitelně moc prchat. Akorát mi ve scénáři neseděla jedna věc, ale možná jsem to jenom nepochopil: když se v předcházející bondovce Žiješ jenom dvakrát už jednou Bond a Blofeld setkali, jak je možné, že teď se k němu chtěl Bond vtetelit jako genealog a pak tváří v tvář ho Blofeld nepozná? Má to snad něco do činění s tím, že Bonda hraje Lazenby? (teď jsem na imdb zjistil, že v původním scénáři bylo, že Bond podstoupil plastickou operaci, což by zároveň vysvětlilo nového herce, i to, že ho Blofeld nepoznal. Nakonec plastiku ale zavrhli, čímž děj tím pádem ztratil na kontinuitě vůči předcházejícímu dílu, kde se Blofeld a Bond již potkali tváří v tvář) Líbilo se mi, že ději by se poměrně dalo aji uvěřit, ne jak v předchozích bondovkách, kde byly různý mega továrny a stroje a jiný ..čoviny, který nakonec byly všechny zničený nebo samy od sebe explodovaly. Tady to aspoň mělo nějakej důvod - že to tam napěchovali dynamitem. Scény s honičkou na lyžích byly poměrně mhm, škoda jenom toho filmu na pozadí. Další věc, co mi tam vadila, bylo skřípění pneumatik na písečné pláži nebo na sněhu. Dál bych chtěl vyzvdihnout hafo malejch nenápadnejch fórků, kterejm se dalo aji zasmát (teda až na to na začátku: "Tohle se tomu druhýmu nikdy nestalo", když mu utekla baba. Taky tu svatbu na konec bych nevnímal nijak negativně. Aspoň to Bondovi jako člověku dává nějakej normální rozměr. Jo ještě úplně totálně vychytaná hudba, ale zas titulky nic moc... PS: A stejně mi Bond připomínal Bruce Campbella. Jo a Kojak kouřil cigára, žádný lízátka! ()

okkac

Pokud se odprostíte od Conneryho a vezmete Lazenbyho v potaz (i s jeho sukní, "bryndákem", svatbou a manželkou - což jsou důsledky věrné adaptace předlohy), tak je to fajn bondovka. Dobré osobní souboje, honičky na lyžích a bobech a finálovou stečí na sídlo záporáka helikoptérami, kde to vypadá lépe, než nechtěně vtipné finále v Diamonds Are Forever. ()

tom88

Šiesty Bond je trocha od veci, ale stále to malo šmrnc a bondovský potenciál a pôvab. Výmena Conneryho za Lezenbyho nebola najšťastnejšia, ale v konečnom dôsledku to nebola katastrofa, no je pravda, že Sean bol lepší v každom ohlade. Z filmu si veľa nepamatám, ale jedna vec mi utkvela v pamati a to hláška z úplneho začiatku keď Lezenbymu zdrhla jedna kráska z pláže a zahlásil: Connerymu by se tohle nestalo. Tak bolo moc. 4* dávam hlavne za postupujúcu akciu, ale s odretými ušami, pretože 140 minút špionáže bolo naozaj dosť. 71% ()

Langsuyar

Naprosto nesouhlasím s názory, že bondovka kolísá na hereckém představení George Lazenbyho. Právě naopak Lazenby dodal novému Bondovi rozměr romantického drsňáka, který touží po osobním životě a s prací pro Její veličenstvo si není jistý. To, že diváci Lazenbyho tehdy nepřijali, už je věc jiná. Je ale ale třeba zohlednit hned několik faktorů: a) nastupoval po Connerym, který měl jakožto první bondovský hrdina výsostní postavení, b) producenti se vizáží a typově snažili nového bondovského představitele co nejvíce stylizovat do conneryovského vzhledu, c) samotný příběh filmu se dost drží předlohy, která Bonda prezentuje v trochu odlišném pojetí, než jak tomu bylo doposud v Conneryho filmech. Navíc další problém je, že Lazenby ihned z bondovkské série vystoupil a nedal tak možnost divákům, aby si na něj zvykli. Přesto V tajné službě Jejího veličenstva patří mezi nejlepší bondovky. A není tomu jen díky příběhu téměř přesně kopírující knižní předlohu a vynikající režii (především akční scény a dnes jíž legendární sjezd na lyžích), ale i George Lazenbymu, který vnesl do série odlišné herecké pojetí, jež zapadá do konceptu příběhu a zesiluje romantickou linii filmu, na níž do jisté míry šestá bondovka stojí. ()

Mylouch

Sedmička se silným protihráčem v Savalasovi. Světové spiknutí, v němž důležitou roli hrají modelky, přestože v téže době už všechny velmoci cvičily psy, delfíny a lachtany. Kreativní kameramanské pojetí, výtahová šachta, lyžařská honička, zdrženlivější Barry. Především Alpy 50. a 60.let jsou ovšem moje slabost. ()

klida

Docela exotická bondovka právě tím, že se nevydává kamsi na pláže (sub)tropických ostrovů, ale středobedem jsou Alpy, nebo ještě obecněji Evropa. První hodina se sice trochu vleče, ale po vyhlížené akci na lyžích spojené se skvělou kamerou (natož na dobu před padesáti lety) se to přehoupne do výborného, zábavného filmu. Trošku to brzdí mírně prkenný Lazenby, ale dá se to zvládnou. Navíc silné finále.... ()

andrii

"To by se Connerymu nestalo." :-) Ozdravná kúra vysoko ve švýcarských horách, honička na sněhových peřinách. Na lyže i před oltář, pane Bonde. Neblufuje. Dostane tě, Blofelde. ()

panMartin

Nejhorší představitel Jamese Bonda George Lazenby v akci!!! A proto ta bondovka nestála za nic. Bond bez přitažlivosti a kouzla. Nedivím se, že představitel JB si zahrál jenom v tomhle dílu... Já chci zpět Conneryho!!! ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg