Ve službách Jejího Veličenstva

• Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

Karotka

Jedna z nejlepších Bondovek. Skvělý scénář a akce, Lazenby jako Bond mi vůbec nevadil. Od absolutního hodnocení mě odradila zbytečně dlouhá stopáž. ()

Trinculo

Jak už tady někteří zmínili, tahle Bondovka je zajímavá tím, že nabízí jiný pohled na postavu Jamese Bonda. Možná to je taky důvod proč ve své době propadla a George Lazenbyho odnesl čas. James Bond má vážný vztah pouze ve dvou Bondovkách - tady a V Casinu Royale. Jedině v těchto dvou filmech uvidíme Bonda oplakávat smrt jeho BondGirl a zároveň máme možnost ho vidět jinak, než jako dokonalé chladného agenta. To, co je dneska v tomto žánru akceptovatelné, bylo možná v době vzniku tohoto snímku nepřípustné (srovnejte s Bournovou trilogií). V dalším filmu je Bond opět velmi povrchní figurka, která překoná hravě všechny nástrahy. a takové povrchní pojetí Bonda jako "dvojrozměrné" postavy přežívá víceméně až po konec éry Pierce Brosnana. ()

sAreOn

Nevím, proč je tenle díl pro mnoho lidí trnem v oko... Je pravdou, že Lazenby nedosahuje kvalit Conneryho, ale až tak vyloženě špatný není, alespoň pro mě byl vcelku snesitelný. Když k tomu pak přidám jeden z nejlepších bondovských příběhů, tak pro mě jedna z lepších bondovek. Je asi pravda, že pokud by Bonda hrál Connery, tak by to asi byla možná i nejlepší bondovka, přece jen jeho charisma přídává nejméně 10% každému filmu. :-) ()

kanalek

Asi nejrozporuplnější Bondovka.Pro mě však laťka nastavená stále vysoko.Lazenby je sice coby Bond asi skutečně nejhorší a nejnudnější ale dopadnout tenhle pokus mohl i hůř.Největším kladem je rozhodně horské prostředí sanatoria a záporák Savalas. ()

kishi_SO

bohuzial zatial najnezazivnejsi Bond. Lazenby ako Bond pasuje ako Rom za uctovnika. Velmi sympaticke Bondgirls a zaporak. Malo akcie a umelo natahovane zbytocnosti. ()

Gynekolog007

Lazenby neni tak špatnej, ale s Seanem se rovnat v žádném případě nemohl. Trapně natočený. Zato skvělej soundtrack. A tu úvodní scénu mám taky rád. Z Tellyho Savalase jde docela respekt, ale na roli Blofelda se mi prostě nějak nehodí. Škoda neúspěchu, protože tahle bondovka má možná nejzajímavější scénář ze všech. A nesmím zapomenout na tu hustou Lazenbyho hlášku ze začátku filmu, kdy mu uteče ženská..."To by se Connerymu nestalo" :D ()

KaKKashi

zatím asi moje nejoblíbenější bondovka:-) nikdy jsem nebyl velký nadšenec, a fanda, tudíž mi naprosto sedí odlehčený styl filmu, i hereckého podání:-) a věta to by se conerymu nestalo mě rozesmála taky:-) ale ze všech bondů jediný, z kterého si pamatuji aspon honičky na sněhu:-) ()

lepo

Neviem, kde som trčal celý čas, ale tento diel Bondovky som videl prvý krát a ostal som veľmi milo prekvapený. George Lazemby, na tú dobu neznámy herec, ktorý zďaleka nemal v sebe ten typický "Conneriovský sex - apílek", pri ktorom ženy odpadávajú sa zhostil svojej úlohy 100 percentne zodpovedne a skryl do vrecka všetkých oveľa známejších adeptov, ktorí túto rolu z rôznych dôvodov nevzali. Žeby "Conneryho komplex" ? V tomto kontexte to aj pokračuje vo filme, nakoľko prvá veta, ktorú vysloví Lazemby po úvodnej akcii na pláži , keď mu Tracy ušla na aute znie : " Connerymu by se to stát nemohlo ". HAHAHA. Nádherná scenéria Švajčiarskych álp, veľmi slušné akčné scény a k tomu podmanivá hudba v podobe piesne " We have all the time in the world" od Mr. Sachma v rôznych variáciach, dávajú tomuto filmu to pravé , prečo mám rád film. Bravo tlieskam po 42 rokoch pre mňa uzavretého filmu v trezore. ()

Movieaddict

V první půlce jsem byl rozhodnutý pro tři hvězdičky, ale po dost pomalém rozjezdu druhá půlka vážně stála za to! Originální a slušně dynamické akční scény jsem si opravdu vychutnal, hlavně scénu "Destruction derby" na ledě. Lazenby není zcela jistě nejlepší představitel Bonda, ale v průběhu filmu jsem si zvykl. Příšerné skotské kvádro a kilt je ale od scénáristů pěkná podpásovka. Naštěstí, jak jinak zásluhou jednoho z děvčat, jej Lazenby na sobě nemá příliš dlouho. Každopádně za povedený dojemný nebondovský konec jsem prostě nemohl nedat filmu 4 hvězdičky. ()

Etherium

Chcel som dať 3 hviezdy, za pomalší stred a v ňom skôr dokumentárny minifilm o alpách a výskumnom centre, za slabšiu náhradu Conneryho, a za strih. Ale dávam 4, pretože ma nadchol soundtrack, áno tie elektrické prvky v úvodnom soundtracku, hoci bez spevu, ale o to krajšie vyznel orchester a za scénku s helikoptérami pri východe slnka (Pastva pre oči, podobne ako pri príchode k testovacím objektom :-) ()

Asrael

Dějově nabitý až po okraj, zlomový okamžik v životě Bonda.. při závěrečné scéně mi bylo skoro až do breku.. Proč jenom tam nenechali Conneryho.. proč.. Býval bych šel na 5 * ,,, ()

malamia

Tak dlouho to někdo pomlouval, až se mi to líbilo. Dobré, když se někdy boří "zažité pořádky". Diana Rigg dostává čtyři hvězdičky. A střih se mi líbil, dodával na realističnosti některých scén - např. ta lavina ()

v.indruchova

Hodnotím mírným nadprůměrem. Lepší než většina dílů s Conerym. Nějak složitá zápletka tu není. Líbí se mi přestrojení agenta 007 za anglického šlechtice :) Některé akční záběry jsou už poněkud zastaralé. Koukatelné to je. Spoiler!: nevěděla jsem že Bond je vdovec. ()

easer07

Oscara za nejdivnější bondovku byla získala tahle. První hodina byla příjemná a pohodová, občas pár perfektně zvládnutých rvaček a jako okej. Pak se 007 objevil ve Švýcarsku a už to bylo docela nudné. Bongirl nudná, když už nějaká ta rvačka tak nudná, jediné, co se mi líbilo tak honička na lyžích a v autech jinak na bondovské poměry slabota. A ta vražedná délka mě taky ubíjela, jednu chvíli jsem i usnul. Na nepozitivní ohlasy na George Lazenbyho, mě nepřišel až zas tak strašný, ale určitě bez charizmatu 007. Mnohem horší je např. Timothy Dalton. Takový bondovský mišmaš, kde je všechno a nefunguje nic. Průměrná bondovka, za tři :-) ()

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg