První světová válka právě skončila a v  jednom zapadlém městě kdesi ve střední Evropě začíná primátor Dangl snít svůj velký sen. Plánuje připojení města ke Spojeným státům americkým a přejmenování na Wilsonov (na počest svého přítele, prezidenta Woodrova Wilsona). Vše klape, až na jeden nepříjemný problém! Ve městě prý řádí tajemný vrah. Oběti mají ukousnutý jazyk a hrůzou umírají ještě dříve, než vůbec dojde ke skutečnému napadení. Místní policejní sbor tápe, a tak primátor požádá o pomoc za oceánem. A sám Wilson okamžitě posílá příslušníka americké FBI. Ta má specialisty na mafie, drogy, komunisty, socialisty i jinou verbež. A má také machra na mytologii a mystiku. A tím je Aaron Food (Jiří Macháček), muž v dlouhém kabátě a klobouku, který si jen zřídka sundává z hlavy. Muž vychovaný českou kojnou. Po celém světě už vyřešil 513 vražd a teď pomůže i Wilsonovu. A aby ve městě nebloudil, k rukám dostává mladého policejního čekatele Josefa Eisnera (Vojtěch Dyk). Strhující honba po stopách šíleného vraha může začít. (Falcon)

peetriss

Režisér Mašín má očividně nakoukáno, a tak se mu v hlavě vytvořil nesourodý filmový guláš, jehož chuť pak vtiskl na plátno. Wilsonov sice na první pohled působí zajímavě, na druhý pohled však ihned vyvěrá na povrch, jak nepovedeným filmem je! V první třetině ještě na deset nepovedených či trapných fórků připadl jeden jakž takž povedený, poté však už ani to ne. Na konci se ke všemu přidal naprostý chaos bez hlavy a paty, který mě opravdu nebavil a nutil mě tlačit čas, aby mě už konečně vysvobodil od tohoto "veledíla". Macháček je herecky vyčpelý a (ne)kvalitou výkonu se to nesnaží změnit. Abych nebyl tak zlý, oceňuji náznak nápadu, chaotická směsice dávných i nedávných českých a amerických filmů za současného pitvoření se jako vystřiženého z nováckých/primáckých seriálů je však velmi špatnou cestou k jejich zhmotnění. ()

xmatysekx

V jednom dnu jsem stihl hned dva filmy na dvojité vé! Warcraft v klasickém kině a Wilsonova v letním. První z uvedených mě zklamal a druhý naopak příjemně překvapil: Když jsem prvně viděl v kině trailer, pomyslel jsem si, co to zase bude za pilčovinu? Ne, vlastně ne. Úplně poprvé jsem si myslel, že se jedná o reklamu na mobilního operátora. Až pak, že to bude píčovina. Nicméně film mě ve výsledku dokázal skvěle pobavit! K dokonalosti mu ještě chybí oněch pár kilometrů na západ, ale pomalu se blížíme! Žánrově je dílo řazeno jako krimi komedie. Takže krimi - vcelku nápadité zapojení mystického či řekneme spirituálního přesahu. Dodává to filmu potřebnou šťávu a ve vhodných chvílích napětí. A teď komedie - většina vtipů je na svém místě. A to včetně těch několika (málo) rasistických. Ano, děti, jsou tam vtipy i o negrech. A ano, jeden tam dokonce hraje. Občas se však oba žánry navzájem tlučou, kdy se do napínavé scény přiřítí agent a provrtá zeď humornými obraty na téma mučící nástroje nebo při scénce jak vystřižené z letní komedie jí chňapne po krku hnusná nestvůra z jezera. Jak jsem ale řekl na začátku, celkový dojem byl velmi dobrý! ()

Prochy38

Snaha za každou cenu něčím zaujmout se myslím začíná projevovat.... v zoufalosti naší tvorby. Příběh originál v našich končinách, pojetí taktéž. Peckovní jména v hlavních rolích, na to je to celé postavené. J. Macháček opět dokazuje, že je úplně jedno o čem film je, ale prostě si ho uzme a utáhne to. Několikrát jsme se zasmál, víckrát kroutil hlavou. Potěšil V. Dyk, role mu sedla, pobavil. Nechci za každou cenu hanit, pobavilo, fakt se to dost vymykalo, ale pořád to prostě deklaruje český úpadek... ale v tomto případě musím říct, že v pozitivním slova smyslu. Jako parodie, což rozhodně v plánu bylo, to funguje perfektně. ()

mira007

Scéna na pitevně: Agent FBI ( Macháček ) přijde k nahé mrtvé oběti a vší silou ji vrazí ruku do vaginy, aby zjistil, že byla zneužita nekrofilním patologem! Vrcholně dementní scéna definující toto dementní dílo. Když jsem viděl trailer k tomuto filmu, očekával jsem bombu - netradiční, výpravný, perfektně obsazený barevný film navazující na groteskní komedie minulosti. Sorry hoši, ale vtip to postrádá, je to nudné , roztahané a často ubohé ( " Jak máš dlouhý penis? "). Posledních dvacet minut nabere trochu spád, ale to to nezachrání. Herci se asi herecky vyřádili, ale mně se to nelíbilo. Tvůrci můžou být dotčeni , že jim zlé recenze zkazily film a výdělek, ale tahle sračka si víc nezaslouží. Za odpad českého filmu považuji filmy typu Babovřesky, ale u nich si dokážu analyticky odůvodnit proč mají u některých vrstev úspěch ( vyjdou mi komunisti a zemanovci :-) ), ale u Wilsonova si to nějak nemůžu dopředstavit. Jednu hvězdu dávám za obsazení, výpravu, Táňu a Krause a za ten pokus o něco jiného. ()

Ollie235

Po delší době jsem se zase jednou odvážil k projekci české komedie. Wilsonov jsem si přitom pouštěl bez jakýchkoliv očekávání a s mírnou obavou. Nakonec to ale zdaleka nebylo tak špatné. Některé vtipy byly poněkud slabší, ale pár jich opravdu pobavilo. Na rozdíl od tolikrát zmiňovaného Mazaného Filipa si tohle opakovaně pouštět nejspíš nebudu, ale zdaleka to není takový propadák, jak tu mnozí píší. Lepší 2*. ()

ArthasKarfa

Tak tohle byla pěkná slátanina historických příběhů, historických neskutečností a věcí. V podstatě ani nevím co k tomu napsat, myslím, že jediné co se mi na tom líbilo, bylo prostředí filmových exteriérů a Macháček, který tomu všemu nesmyslu dodával aspoň vtip a částečnou eleganci, fakt nevím proč točíme již takhle dopředu ztracené filmy, když je stále ještě tolik nezfilmovaných témat. Některé věci ve filmu byly opravdu trapné a nevkusné, stejně jako pokus o ironizování některých historických skutečností. *-Macháček *-Prostory a kulisy *-Dialekty ()

Mouzon odpad!

jediný, JEDINÝ reálně vtipný moment filmu – a ve výsledku tragicky osamoceně povedený parodický prvek – je určování doby úmrtí pomocí ladičky... tohleto jo, tady se musím přiznat k upřímnému pobavení – a kdyby něco podobného bylo zařazeno v kontextu kvalitního celku typu Monty Python, dávalo by to i smysl... mučení / výslech za použití bourbonu ještě s oběma očima dokořán zavřenýma možná taky – jelikož jde skutečně o nejzvrhlejší věc, kterou kdy Američani vynašli... zbytek filmu spálit, zavřít do trezoru, spálit trezor, potopit trezor na nejhlubší dno oceánu, spálit nejhlubší dno oceánu... a tvůrce pozavírat za veřejné pohoršování! ()

Hepy13

Na tenhle film jsem se poměrně těsil, Z trailerů jsem čekal totálně střeštěnou komedii ( to co uměl točit pan Lipský) v dnešním moderní střihu. Jejíž kvalitu měl podtrhnout Jirka Macháček. Výsledek - zbytečně dlouhé, příběhové prázdné, a mnoho scén je ve filmu uplně k ničemu, nikam nevedou a neposouvají děj. Nevím kde člověk získa kvalifikaci k psaní filmových scénářů, ale někdy si řikám že ty lidi nemůžou být při psaní střízliví. A ještě větším šokem je že má někdo tu odvahu do toho zainvestovat peníze. Vtipy se snaží až moc diváka donutit smát, a to prostě nikdy nefunguje. Abych byl nespokojenej s komedií kde hraje Jirka Macháček, tak na to nejsem zvyklej. Velké zklamání. ()

arcticsky

Vtipné, zábavné, hláškovité, vcelku inteligentní, parodické, dobře obsazené, pěkné pro oko. Opravdu nevím, co bych měl jiného čekat od komedie. Dle hodnocení má s tím spousta lidí problém. Mají smůlu, nevím, co by se pro takové mělo natočit. Nu neva, já se budu dobře bavit i při dalším sledování...Mimo jiné těch 43% signalizuje změnu ve společnosti, která by dnes těžko snesla kdysi populární Českou sodu v TV - nízké hodnocení dost dobrého Pečeného sněhuláka budiž dalším důkazem...a Wilsonov je podobný případ...Jestli ho někdo srovnává s Troškovými veledíly, je trouba jako vrata... ()

godycz

me pravo na chlast, je ukotveno ustavou. mluv nebo te zreformuju. jak mas dlouhy pero ? a hlavne ta hudba !!!! druha pulka jednoznacne lepsi. ()

Bozvav odpad!

Totální propadák po všech stránkách. Je to hloupé, nudné a trapné. Od tak skvělého obsazení bych čekala výrazně více. Být to americká kokotina, jsem shovívavější, tak to nemůžu jinak. ()

gonga odpad!

Co říct k filmu, kde je nesnesitelný už trailer? Snad jen nikdy více a Macháček ať mi neleze na oči. ()

Danqo

Čakal som všeličo, ale toto nie. Úprimne som rád, že postavy rozprávali v ich rodných jazykoch a rôznych deriváciách. Ale čo sa samotného príbehu a prevedenia týka... ()

Rockerman

Navzdory velmi negativním hodnocením, já viděl všechno jinak! Viděl jsem svižnou, bláznivou, satirickou a lehce nekorektní komedii s velmi dobrým Macháčkem a ještě lepším Dykem a s krásnou Táničkou Pauhofovou. Je tu několik uzemňujících hlášek typu: " Nalij i negrovi, aby věděl, jak by se měl, kdyby se narodil bílej". Kdo přistoupí na nadsázku, že se Bratislava (Wilsonov) snaží o přičlenění k USA, bude se sice nenáročně, ale určitě dobře bavit. Film nemá umělecké ambice, ale to mi vůbec nevadí, protože já se u hodnocení rozhoduji v kategoriích líbí nebo nelíbí! ()

KNTRFKT

Ať už to mělo potenciál, jaký chtělo, nebyl tedy rozhodně dostatečně vytěžen. Proto nehodnotím to, co mohlo být, ale to, co jsem bohužel viděl. Jak už to tak v Čechách bývá, opět jsme se spokojili se slabším průměrem a unyle to odflákli. Nehledě na fakt, že místo toho, aby byl do role dementního čekatele obsazen nějaký talentovaný, nejlépe neokoukaný xicht, nachcali nám tam zase tu parodií herectví jménem Dickhead Dyk. Měl jsem jednou tu smůlu a navštívil v Národním divadle (které mimochodem už taky stojí za piču, jelikož nevkus již zřejmě ovládá i prkna, co znamenají svět) představení Radúz a Mahulena (Bočanová), kde ze sebe milý Dickhead pokoušel vymáčknout kapičku herectví, ale ať mačkal, drtil a ždímal jak chtěl, stejně z něj odkapávalo jen zoufalství a já po prvním dějství, jak se tak říká, vzal kramle. Nicméně, co se týče Wilsonova...je tu spousta věcí, které absolutně nedávají smysl, zachraňuje to místy Kraus a Macháček (toho sice normálně vnímám jako hemoroid českého herectví, ale tady mě dost bavil). Kdyby nedostal tenhle film do rukou naprostý idiot, myslím, že by se natočilo něco, co v našich končinách nemá obdoby...možná, až jednou vymřou všichni ti omezenci, co českou kinemtaografii kurví s takovou grácií, pak možná budeme směřovat někam jinam než do prdele. Ale párkrát jsem hubu zkřivil, neříkám, že ne. ()

MickeyStuma

´Adéla ještě nevečeřela´ či ´Tajemství hradu v Karpatech´. Dva z několika málo typicky ryze českých parodií, které se připomínali při uvedení tohoto snímku do kin, který se takovým stylem honosí. Ať se to někomu líbí nebo ne, skutečně tomu tak je. Bohužel, honosná kritika jen poukazuje na fakt, že tento žánr se již u nás nenosí. Přitom se vůbec v ničem neodlišuje. Herecké výkony naprosto na úrovni a řekl bych, že takový Jiří Macháček v tomto velmi překvapil. Když porovnám scénář neustále zmiňované ´Adély...´ a ´Wilsonova´, oba plují na naprosto stejné vlně. Parodie je prostě parodie, takže po nějaké logice tu nemůže být ani zmíňka. Nebo snad ´Adéla...´ nějakou logiku má? Po grafické stránce je obraz úchvatný a je vidět, že si trikaři u počítačů dali záležet. Děj si drží tempo a neustále se něco děje. Jednu vadu na kráse to ale přeci jen má a tím je stopáž. Necelé dvě hodiny je na parodii opravdu moc. Tohle si snad ještě nikdo ve světové kinematografii u parodie a řekl bych že i u komedie netroufl. V Česku jedna vyjímka je a tím je snímek Zdeňka Trošky ´Slunce, seno a pár facek´, který dvě hodiny překročil, jenomže to parodie není a pokud se divák celé dvě hodiny dokáže smát, podařilo se Troškovi nemožné. U ´Wilsonova´ to však bohužel nehrozí. Styl humoru se tu nemění, jak je u parodií zvykem, a tak v době, kdy by to mělo končit, se už jakoby smát není čemu. Takže zkrácení by tomu velmi pomohlo. Jinak naprosto nedoceněný film, který hravě strčí do kapsy všechny české komedie z poslední doby. ()