Asterix a překvapení pro Cézara

• Francie Astérix et la surprise de César (více)

Obelix se zamiluje do nově příchozí ve své domovské galské vesnici, ale zlomí mu srdce, když k ní přijede na návštěvu její pravý milenec. Milenci jsou ale uneseni Římany. Asterix a Obelix je chtějí vysvobodit a vydají se na nebezpečnou výpravu, na které potkají gladiátory, otrokáře a byrokracii - a také se setkají se samotným císařem Juliem Caesarem... (TV Minimax)

Katarine

Prostě skvělé. Díl, který jsme měli kdysi nahraný na videokazetě a s bratrem sledovali pořád dokolečka. Teď už jej několik let nemáme, ale já si ho nedávno našla na internetu a s nostalgickým úsměvem sledovala, jako bych nevěděla, jak dopadne. Nejvíc mě vždycky pobaví scény při výcviku na legionáře. ()

peiton

Táto rozprávočka je moje celé detstvo,konkrétne tento jeden diel,tento ,,ma bral" zo všetkých dielov najviac..Musím chváliť,na tú dobu veľmi vydarený animák.Mám taký dojem,že s odstupom času si to budem chcieť pozrieť znova.Navarím kakavko,zakryjem sa dekou,ponorím sa do sentimentálnej melancholickej nálady,ktorá ma prenesie do detských čias :D :D :D ()

C0r0ner

Když koukám na těch 85%, tak se mi to zas tak skvělé nezdálo. Prostě je to "jen" dobrý film o Asterixovi, který ale postrádá genialitu například 12 úkolů. Setkání s Caesarem je samozřejmě špičkové, ale je to vlastně jediný excelentní moment celé stopáže. Zbytek je takový normální. 80% ()

tomtomtoma

Asterix a překvapení pro Cézara dokládá rozmanitější možnosti animovaného filmu oproti sešitovým předlohám, byť jsou sami o sobě kultem. Romantické linie jsou divácky atraktivní, a když k tomu připočteme nemotornou těžkopádnost prostoduchého siláka, je o slibnou základní zápletku postaráno. Je hřmotnější a zběsilejší, s jízlivou drzostí si vychutnává výdobytky vlastního výsostného postavení a vše směřuje ke svému cíli, kterým je demonstrativní přehlídka nejmocnější říše a porobených barbarských národů. Nebýt té zpropadené galské vesnice v zapadlém koutě Armoriky! Římští legionáři jsou blázni, obchodníci s otroky nemají vždy zaručený výdělek a pro oba hrdiny je aréna gladiátorského cirku jen příjemným zpestřením na cestě za spravedlností. Překvapen je Caesar i celá jeho říše, nikoli ovšem hlavní hrdinové. Příjemné k odreagování, více netřeba. ()

lakikaki

Klasická Astérixovka a nutno dodať, že jedna z tých najlepších. Astérixovkám dať menej ako 3x* nemôžem, veď som predsa fanúšik (komiksom sa naozaj kreslene filmy nevyrovnajú, ale aj tak si myslím, že sú skvelé). A ako som už spomenul Astérix a prekvapenie pre Cézara je jedna z tých najlepších, takže dávam hviezdičiek štyri. ()

MarekT

Ani si nemyslím, že nějak filmu ubližuje příběh, který je slátaný ze dvou komiksů. Tento animák bych řadil k těm lepším, které kdy s Asterixem byly, zajímalo by mě, nakolik tomu pomáhá výborný dabing jednak s dvojicí Fišer - Lábus, ale hlavně nebývale peprným překladem. Z tohoto filmu pochází moje vůbec nejoblíbenější asterixovská hláška a nemohu ji nenapsat. "- Ave Caesar! Jdoucí na smrt tě zdraví!" - "Ahoj, Julku!" ()

Wormboy

Ked som bol maly, tak ma to bralo o dost viac. Teraz som sa sice obcas zasmial, ale dost som sa nudil a koniec som velmi privital.Musim vsak uznat, ze niektore napady boli vynikajuce. ()

mortak

Asterix chce konkurovat disneyovkám. Zmizel sofistikovanější humor (až na výuku Obelixe v tom, kdo je v daném momentu přítel), malba je kýčovitější (krajina a milenecký pár), přibyla dobrodružství plná žvížátek (Idefixův boj s krysami) a to vše v disco rytmu osmdesátých let. Není to špatný animák, ale s komiksem nemá mnoho společného. Začalo rozmělňování příběhu tak, aby byl přístupný širšímu publiku a kvalita značky Asterix se začala vytrácet. ()

tom88

Celkom milá francúzska rozprávka, ktorá poteší aj starších aj keď nie toľko čo menších. Postavičky sú milé zábavné a pekne nakreslené. Film ma celkom bavil počas svojej krátkej stopáže. Hodnotenie sa mi tu zdá byť trocha precenené no 4* si film zaslúži. 75% ()

bartias

Nejlepší a nejvtipnější animák s hrdinnou galskou dvojicí Asterix a Obelix si notně utahuje z Césara. Když se duo galských válečníků vydá do nitra Impéria zachránit rodáka ze své rebelantské vesnice, Řím se otřásá v základech a diváci smíchem. ()

wendelin9

Na Asterixovi jsem (spolu s dalšími kreslenými postavčkami) vyrostla, proto ani po tolika letech nemohu dát míň jak 4 nostalgické hvězdičky :).. ()