Asterix a překvapení pro Cézara

• Francie Astérix et la surprise de César (více)

Obelix se zamiluje do nově příchozí ve své domovské galské vesnici, ale zlomí mu srdce, když k ní přijede na návštěvu její pravý milenec. Milenci jsou ale uneseni Římany. Asterix a Obelix je chtějí vysvobodit a vydají se na nebezpečnou výpravu, na které potkají gladiátory, otrokáře a byrokracii - a také se setkají se samotným císařem Juliem Caesarem... (TV Minimax)

ScarPoul

Dalši film o Asterixovi a Obelixovi, ktorý je lepší ako asterix v Británií. Vtipné svieže síce bez pirátov, ale všetko sa to vykompenzuje výkonom indefixa, ktorému som zo všetkých najviac držal palce. Jediné čo ma mrzí že nie je viac takýchto rozprávok lebo tieto mali dušu a vtip aj to správne moralizovanie , ktoré nemohlo nikoho uraziť. Je to skrátka king medzi rozprávkami. Slovenský dabing a indefix rules ()

BoPo

Animovaná klasika. Pre všetky vekové skupiny. Mal som to rád ako dieťa a v dôchode si to určite pozriem s radosťou zas. Len ešte netuším v akom formáte. ()

maseer2

starý dobrý Asterix, který rozhodně neurazí.. ale já už jsem z toho zřejmě trochu vyrostl a k tomuto dílu navíc nemám žádný vztah z dětství, jelikož jsem ho viděl poprvé až teď, a tak dávám lepší 3*.. "Obelix úplně sám zničil Koloseum." ()

M.Macho

Asterix až v Římě se diví, jak jsou ti Římani divný. Docela strašidelný díl, který mě nejvíc děsil v obraze se záplavymi a Idefixovo "roadmovie" po římských kanálech. Opět plný podivínských nápadů a parodiií na burokracii "zkostnatělho impéria - říše chcete-li". A zvětšující se včela a homo vrátný do lázní nemají chybu... stejně jako - "To není zelený debil. Je to imbecil..." ()

Marek1991

Nenáročná rozprávka, aké som mal ako dieťa rád skrz svoju bláznivosť a animáciu, ktorá sa mi páčila. Príbehom to nevyniká, ale človeka to rozhodne neotrávi, aj keď to je len také potulovanie sa dvoch hlavných postáv. ()

Cubinho

"Asterixi, jsou tohle přátelé? Já už tomu vážně nerozumím... Doma to byli nepřátelé, v Africe přátelé, to abych se na to zeptal Julka!" anebo... A: What he says? B: Co říká? A: What he says? B: Co říká? C: Já myslet, že on se ptát, co vy říkat! anebo... A: Obelixi, kolikrát jsem ti říkal ať neničíš ten les!? B: Jakéj les? Vždyť je tu jen saméj pitoméj strom! Nejlepší animák, co znám. Ty hlášky! Radost poslouchat:-) 10/10 ()

curunir

,,TAK TO SE JĚŠTE UKÁŽE, KTO Z NÁS JE DEBIL A KTERÝ Z NÁS JE KRETÉN." __ Výborné hlášky a dialógy (české dialógy Jiří Křižan), krásna animácia a parádna hudba korunujú tento diel za najlepší s celej série a podľa mňa sa jedná aj o jeden z najlepších animovaných filmov všetkých čias! Svojho času (a vlastne aj teraz) sme sa s kamarátom šúlali na scénke keď rímsky veliteľ oboznamuje legionárov so životom v cudzineckej légii a jeden Bretónec sa stále pýta: ,,WHAT HE SAYS?" a Riman zase na to: ,,ČO TO POVEDAL?". Takýchto skvostov je tu viac, spomeniem ešte: ,,KDE SÚ TU INFORMÁCIE?" ,,NEVIEM, OPÝTAJ SA NA INFORMÁCIACH." , alebo: ,,JÁ JSEM KLIDNÝÝÝÝÝÝÝ!!!" Musím povedať, že 4* dávam hlavne kvoli tomu, že film som videl po dlhšom čase so slovenským dabingom a ten my veľmi nesedel. Záver ako z Ben Hura. __11. 3. 2008 - po dlhom čase opäť vzhliadnuté s prvotriednym českým dabingom pri ktorom som sa náramne bavil a zaspomínal si na detstvo, keď som to na VHS videl nespočet krát až sa nakoniec potrhala :-(. 5* si tento diel rozhodne zaslúži. ,,CHTĚLS TO TU OŽIVIT CO, DESÁTNÍKU A POVEDLO SE TI TO." ()

mis-ko

Slovami britského legionára: "Marvelous". Životná rola pre Obelixa v roli Rimana a jeho verného Idefixa v boji proti levom. ()

depony

Nazdárek, Julku:)))) Opovrhování Ceasarem mne od malička naprosto dostávalo :)) Miluju příběhy těchto dvou Galů a jejich haštěřivé vesnice ... a miluju Idefixe :)) ()

Cimr

Perfektně švihlý díl. Asi nejvtipnější ze všech. Viděl jsem ho jako dítě a teď si ho pustil po dlouhé době znovu a ke svému překvapení jsem zjistil, že některé repliky si stále pamatuju (,,What he saaaays?" ,,Co řiká???" ,,What he saaays?" ,,TIIICHOO!"). Asterix je prostě nezapomenutelný! ()

MartinezZ

"Co!? No jenom ty dveře rozflákej, dotěro!" ~ Spolu s 12 úkoly neoddiskutovatelná pecka, tady navíc s již zmíněnou skvělou hudbou a poblázněným Obelixem. Idefix měl dostat Oscara (resp. Césara) a stačil by nějaký malý, drobný a roztomilý :) ~ "Ten chlap má děsnej kamenopis, nepřečtu to..." ()

gogos

Jeden z nejlepsich Asterixu. Vynikajici pribeh, krasne namalovano, dabing vcelku ujde. Obelixova role je vyborne promakana. Je to napinave, dobrodruzne a hlavne velice vtipne. A taky konecne vim, proc chybi kousek Kolosea :D ()

kaylin

Další z těch příběhů, které mám docela rád a které mi přijdou zábavné. Celý příběh je vlastně jenom cestou za záchranu, ale na kresbě je vidět, jak se i v animovaných filmech vyvíjela a je jiná než předchozí snímek, navíc využívá - ku prospěchu věci - i jiný druh postav. Jeden z těch lepších dílů Asterixe. ()

Toshiro

Pro mě nejklasičtější Asterix, viděl jsem to aspoň 20x. Jako malej na VHSce vždycky když sem byl nemocnej aspoň 2x :) ()

L_O_U_S

Geniální animovaný film, který jsme se sestrou sledovali na videokazetě, dokud nám ji táta nepřemazal. PŘEKVAPENÍ PRO CÉZARA je ukázkou toho, že i převracení historických faktů (Koloseum v Cézarově době ještě nestálo, Bretonci rozhodně nemluvili anglicky a Španělsko neexistovalo) nemusí nijak vadit, když je podáno vtipně a s nadsázkou. Navíc si myslím, že takhle nádherně sprostý dabing by pro děti už dnes nikdo nevyrobil. "Vždyť to jsou Galové. Ten debil!" (85.) ()