Správní chlapi

Ostrí chlapci

The Nice Guys

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 116 min

Shane Black zkusil zopakovat recept na svůj majstrštyk Poslední skaut, jen v prostředí o nějakou tu dekádu starším a pohodovějším než cynická devadesátá léta... ale možná by bylo lepší kdyby to vzdal předem. Nebo líp, kdyby to jen napsal, ale pak nechal natočit někoho s větším citem pro komediální timing a režijní styl. Takhle film střílí své trumfy v trailerech v našlapané kadenci, aby je pak ve výsledku obalil hromadou vaty a parádní drajv jim zašlapal do země. A i ta šáhlá uvolněnost sedmdesátek tam možná je na papíře (všude jen sex, drogové halucinace, a divně barevné oblečení), ale určitě není cítit z plátna. Ale nechci ho soudit zbrkle, možná je prostě jen starý, už na to nemá, a brzo umře. 7/10(21.6.2016)

Na hrane sklamania. Furt je to obstojná zábava, ale najlepšie vtipy boli fakt v traileroch a okrem nich je tam dosť veľa hluchej vaty. Zaskočilo ma, ako veľa "hlášok" a dialógových výmien (hlavne keď sa ich zúčastňuje "Goslingova dcéra") vôbec nefunguje. Niektoré scény sú úplne zle a neviem sa celkom rozhodnúť, či je to hercami alebo réžiou alebo aj tým, aj tým. Takže fajn, ale rozhodne jeden z najslabších Blackov a na svätú trojicu Smrtonosná zbraň, Posledný skaut a Dlhý bozk na dobrú noc to nemá ani náhodou.(5.6.2016)

Starsky & Hutch by Shane Black. What's not to love? Snad jen nepoměr mezi škorpící nahláškovanou buddy komediální linkou (dlouho jsem se v kině nesmál tak z plna hrdla) a regulérní kriminální linií z drsné školy, která je vyloženě do počtu, přitom se však dlouho dělá mnohem rafinovanější než jakou ve výsledku je a ve finále již vyloženě zdržuje. Čili jak po dějové stránce poněkud "skutek utek", tak po komediální nelze namítnout ani to nejmenší možné ň. A doufám v dvojku, těm dvěma to pospolu po stránce vzájemné chemie šlape natolik nebývale a unikátně (ostatně se přesvědčte sami), že by byl učiněný hřích jim nedat náležitý prostor. Nejlepší "blackovkou" roku je však i nadále Zootropolis.(24.5.2016)

• Mazarini

Kycovita oldschool zanrovka bez napadu. Zkouknes a zapomenes.(11.8.2016)

Už od kuňkavé melodie v úvodních titulcích jsem věděl, že to bude super. Shane Black nezklamal a servíruje vtipně nedokonalé duo, které se zaplétá do absurdně komplikovaného případu. Russell Crowe je takovej klasickej bouchač dobrák, ale Gosling je fakt skvělá komická figura. Fakt jsem se u toho bavil, ať šlo o vypointované dialogy a situace nebo obskurní kostýmy na pornoparty. Mám radost, že se stále točí skvělé akční filmy bez mamlasů v kostýmech a se superschopnostmi.(12.7.2016)

• - V jedné scéně ve filmu je možné spatřit billboard, na kterém je film Čelisti 2 (1978). (Karlsberger)

• - Než se tvůrci rozhodli natočit celovečerní film, měli v úmyslu tento projekt uvést jako televizní seriál. Z návrhu sešlo poté, co se tvůrcům zdálo, že pilotní díl nikam dál nepovede. (Dio_Padre)

• - Přístupnost filmu se v jednotlivých zemích, kde byl uveden, výrazně liší. Mapříklad v Kanadě v provincii Quebeck je od 13 let, v Německu od 16 let, v USA klasifikace R (od 17 let) a v České republice od 15 let. (Charpy)