poster

Správní chlapi

 • USA

  The Nice Guys

 • Slovensko

  Ostrí chlapci

 • Velká Británie

  The Nice Guys

Akční / Komedie / Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2016, 116 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  *****

  Na menším prostoru dokážou Správní chlapi vtáhnout do atmosféry 70. let lépe než dvě a půl hodiny skrytých vad Paula Thomase Andersona. K tomu přidejte stylovou dvojku charismatických chlapáků, kteří ale dokážou leccos zmamlasit a je to skoro jako koukat na hrané GTA: Vice City. Shane Black perfektně vystihl ten bod, kdy film obstojí jako zamotaná kriminálka, ale přitom tak trochu sám sebe paroduje v několika neuvěřitelně absurdních momentech. Je to jako vtipnější Kiss Kiss Bang Bang dotáhnutý k dokonalosti. Tak skvěle jsem se bavil jen u hrstky komedií a přitom humor z tohoto filmu vyplývá jakoby mimochodem. I přesto, že spousta diváků nad tímto filmem jistě jen mávne rukou, já v něm spatřuju jedinečný a detailně opracovaný klenot, které filmový průmysl potřebuje jako sůl (a přitom, jak se zdá, vytvořit je umí jen Quentin Tarantino a Shane Black?). 9/10(28.5.2016)

 • Enšpígl
  ****

  Já mám slabost pro chlapy co se neberou vážně a komediálnost kterou zde předvádí Ryan s Russellem založenou především na legraci "sám ze sebe" jsem v podání ani jednoho ještě neviděl, ne v tak velký a tak povedený míře. Mnoho scének i dialogů jsem ocejchoval svým smíchem a to je pro film hodně dobrý vysvědčení. Trošku zbytečná mně přišla postava Hollandovy dcery a posledních dvacet minut se mně zdálo, že filmu docházel dech, ale za ty opakovaný smíchovský dodávky si Správní chlapi ty čtyři hvězdy s přehledem zaslouží.(24.5.2016)

 • boshke
  ***

  Tak trochu nevyužitý potenciál. Skvělá doba se skvělými hadry, auty i muzikou, zajímavé ústřední duo detektivů (s jedním malým side kickem) s bezva herci, ale - jako vždy - film stojí a padá se scénářem. Zasmál jsem se, ne že ne, pár dobrých scén tam je, ale ve finále The Nice Guys akorát prošumí... 70%(22.1.2017)

 • verbal
  **

  Za oceánem frajer kvet, já všechno jsem mu žral. Cokoliv kdysi vyplodil, z toho jsem smíchy chcal. Ten borec s tváří kojence skvělý scénáře psal. On byl jako Skaut poslední, nikdo ho nestíhal. Léty však kolty vystřílel a navlhnul mu prach. Teď plácá sračky dementní, ze kterých jde až strach. Byl to Šejn, byl to Šejn. *** Ač Gosling s Vránou snaží se to hovno zachránit, já na pissálkovi vyčpělém nenechám suchou nit. Viděl jsem řvoucí logiku chcípat pod kopyty stád. Viděl jsem tumor debilní, co mě nepřestával srát. Z té pojebané grotesky já místy studem blil, a místy nudou usínal či utrpením vyl. Byl to Šejn, byl to Šejn. *** Čekal jsem mačo spektákl a dostal buzní řiť. Čekal jsem hlášky peprné, pak modlil se „Konci přijď!“. A že to bejval pistolník, co v očích měl chladnej cejn! Už ale přišel o koule, ten chcípák jménem Šejn. Byl to Šejn, byl to Šejn. Kdybych to předem nevěděl, zhnuseně bych se ptal, kdopak tu trapnou pičózu narychlo uplácal. Byl to Šejn, byl to Šejn …(1.8.2016)

 • Spiker01
  *****

  Čerstvý vánek do ranku krimi buddy-komedií. Ryan Gosling opět hraje to svoje s cigaretou v náhubku a Crowe nebezpečného bouchače s ohromným charismatem a přirozenou autoritou. Vše sedí jak má, odsýpá to, nenudí to, Gosling si přímo libuje v patolízalství, což povětšinou vynahrazuje výjimečně not-random a neotravná teenagerka, ale hlavně je to plné toho, co umí Shane Black nejlépe už od Predátora, přes Smrtonosnou zbraň až po Kiss Kiss Bang Bang - černočerný humor a skvělé, až by se chtělo nazvat satiristické, hlášky vtěsnané do velice osobitého scénáře a stylu, který v současné době nemá obdoby. Irona mana mu neodpustím, ale buddy komedií už měl mít ve své filmografii alespoň deset. Po druhém shlédnutí ještě mnohem lepší zážitek...9/10(24.5.2016)

 • - Přístupnost filmu se v jednotlivých zemích, kde byl uveden, výrazně liší. Mapříklad v Kanadě v provincii Quebeck je od 13 let, v Německu od 16 let, v USA klasifikace R (od 17 let) a v České republice od 15 let. (Charpy)

 • - Než se tvůrci rozhodli natočit celovečerní film, měli v úmyslu tento projekt uvést jako televizní seriál. Z návrhu sešlo poté, co se tvůrcům zdálo, že pilotní díl nikam dál nepovede. (Dio_Padre)

 • - Film byl věnován památce producentky Carmel Musgrove (1986-2015), která nečekaně umřela ve Francouzské Polynesii. Podílela se na filmech Non-Stop (2014)a Správní chlapi (2016). (Charpy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace