Westworld (TV seriál)

Westworld

Sci-Fi / Thriller / Western

USA, 2016, 10 h 5 min (Minutáž: 10x60 min)

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, Sidse Babett Knudsen, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandie Newton, Ed Harris, Shannon Woodward, Luke Hemsworth, Angela Sarafyan, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro, Clifton Collins Jr., Simon Quarterman, Leonardo Nam, Joshua Sawtell, Ingrid Bolsø Berdal, Steven Ogg, Currie Graham, Kyle Bornheimer, Brian Howe, Jackie Moore, Louis Herthum, Demetrius Grosse, Brook Kerr, Eddie Rouse, Jason Konopisos, Molly Schreiber, Vincent M. Biscione, Bridgid Coulter, Sancho Martin, James Landry Hébert, Tessa Thompson, Jeff Daniel Phillips, Mike Bash, Ben Barnes, Talulah Riley, Tait Fletcher, Oliver Bell, Chris Browning, Jonathan Erickson Eisley, Paul Fox, Bruno Gunn, Travis Hammer, Chris Mollica, Bojana Novakovic, Tom Proctor, Ward Roberts, Eddie Shin, Petra Lo, Judson Mills, Lili Bordán, Dylan Kenin, Chris Osborn, Jonny Pasvolsky, Micah Fitzgerald, Robert Allen Mukes, Ane Crabtree, Jessica Clark, Bryan Friday, Donnabella Mortel, Martin Sensmeier, Michael Wincott, Lili Simmons, Kaiwi Lyman-Mersereau, Trevante Rhodes, Folake Olowofoyeku

Podrobnější komentáře u jednotlivých epizod. Zlinkuju časem. Jasná pětihvězdičková záležitost - nejlépe napsaný seriál ever. Tečka. [1] "I was blown away by the potential." [2] "Do androids dream of electric sheep?" [3] "Law of parsimony. It is futile to do with more things that which can be done with fewer." [4] "In here we were gods."(16.10.2016)

Uvidíme v dalších dílech. :)(7.10.2016)

„Ač mě tvé emoce naplňují neskonalou pýchou, ještě úžasnější je, že vládnu mocí je vypnout.“ Už je to nějaký ten pátek, co se Toník Hopkins naposledy vyžíval v tak úžasné roli chladnokrevného psychopata. Díky vražednému šarmu jeho doktora Forda je ten Westworld obzvlášť parádní podívaná. Rozhodně událost podzimní televizní sezóny.(25.1.2017)

Jubilejní 300. komentář. Komentář píši po 4 dílech a nebude tak plně odrážet finální dojem. Pro případné zájemce je seriál je mixem Firefly (zasazení do westernového prostředí), Battlestar Galacticy (zde se dá velice využít budoucí potenciál robotů, kdy divák nebude vědět, jestli jde o člověka nebo robota) a GOTů (sex a násilí a každý díl rozvíjí díl předchozí - zatím nebyl vysloveně prázdný díl, který by příběh neposouval) a samozřejme filmové předlohy. Což dává dohromady skvělý mix. Vypíchnout musím užasnou úvodní znělku (jak po vizuální, tak hudební stránce, což ovšem nikoho nepřekvapí, když jde o HBO, tvůrce geniální znělky pro GOT) a velice zajímavý casting (Harris, Hopkins, Marsden, Newton a další). Pro zvolený námět navíc víc než kdy jindy platí, že má v sobě obrovský potenciál a může ve veliké míře překvapit směrem, kterým se vydá. Doufejme, že neskončí ve slepé uličce. Rozjeté je to zatím víc než skvěle.. UPDATE: Viděna finální epizoda první série. Spokojenost zůstala. Seriál se navíc vydal cestou, kterou jsem tak trochu čekal, jenom je možná škoda, že až tak otevřeně, diváka šlo napínat po ještě delší dobu. Každopadně 91%(30.10.2016)

Sledování Westworldu je jako zdlouhavé a monotónní desetihodinové skládání puzzlů, při kterém se leckdy nudíte a už už to chcete vzdát, ale když nakonec všechny dílky zapadnou na své místo, můžete si říct "ale jo, docela pěknej obrázek". Přesto mám pocit, že ten obrázek sám o sobě není zas až takovým mistrovským dílem, a ona cesta k němu byla občas vlastně dost vopruz plná zbytečných zajížděk. Celkově prostě z první sezóny nejsem tak uhranutý, jak bych býval čekal, potenciál konceptu je imho vyšší. Na přelomu trojky a čtyřky.(7.12.2016)

• - Závěrečný díl 1. série "Bikamerální mysl" obsahuje po titulcích ještě jednu scénu. (MATADOR)

• - Komparzisti v seriáli museli vo svojich zmluvách podpísať a súhlasiť s veľmi netradičnými podmienkami. Napríklad dotýkanie genitálií s genitáliami, dotyky rúk na genitáliách, vytvorenie stola zo svojho nahého tela, simulácia orálneho sexu a dokonca chodenie po štyroch s nahým človekom na chrbte. (Lucasion)

• - Jeden deň návštevníka Westworldu príde na $40,000. (wockoooo)