V zoufalé snaze platit účty a přežít kvůli svým blízkým se trojice kamarádů odhodlá riskovat všechno a přepadnout banku, která je připravila o jejich peníze. (Vertical Entertainment)

mistr97

Co k tomu říct? Loupež ve velkém stylu není akční, není to drama, thriller nebo krimi. A jestli je to komedie? Je, ale taková velmi jemná, odlehčená – výstižně tak charakterizuje styl, který předvádí hlavní trojice. A tato trojice je také asi to jediné, díky čemu tento film za něco stojí. Hlavně Morgan Freeman a Michael Caine jsou pro mě legendy, které když se ve filmu objeví, obzvlášť v hlavních rolích, tak se na něj dá hned koukat. Pokud by však tady hráli ne tak vynikající herci, nebyl by důvod se na tuhle loupež dívat. Dobrých nápadů je totiž ve filmu málo. Vlastně jsem se bavil pouze při krádeži v obchodě, víc tak povedených scén mě nenapadá. 50 % ()

SNCIS

"Museli být hodně mladí a fit. Vystřílel jsem do nich celý zásobník a stejně se všem kulkám vyhnuli." - 60%. ()

Sejkorka

Další ze slabých filmů, kdy jsem našel dostatek vnitřní síly dokoukat to. Začátek ještě ušel, ale jak začali staříci krást v supermarketu a ujíždět na elektrickém vozítku, byl jasné, že tudy cesta nevede. Snad jen bylo dobré vidět zestárlého Alana Arkina, kterého znám v podstatě jen z Hlavy 22 (1970). ()

vinson003

Pane Morgane, po pěti letech jediná červená, jděte trochu do sebe. Každopádně v originále samozřejmě, protože můvička takzvaná televizní, která v kině moc dobře nedopadnou, jsou v češtině ještě horší, protože to dabují hvězdičky z novy a primy kýho ďasa dalších televizí. Já si to moc užil, vedle shawshanku a bucket listu je toto třetí krásný film o přátelství, všechno, a to zdůrazňuji, všechno bylo senzační, scénář i děj, i samozřejmě výkony. Až na jednu věc: lidi, co ukradnou dva a půl melounu s takovou gracií, kdy všechno klapne...samozřejmě s nadsázkou...si zkoušejí své umění v obchoďáku v takovém stylu, že bylo vidět, že všichni trpí stařeckou demencí, a pak plán jako prase...takže jediný, trochu zbytečný kaz, v mém scénáři by šlohli něco menšího v nějakém coscu, nebo jak se to jejich tesco jmenuje, a ne v místním "albertu" a vše by prošlo bez problémů...nu což, vše vynahrazeno na konci, kdy scénář chytl za srdíčko každého fanouška...čisté čtyři... ()

supg

Pěkná pohádka pro důchodce. Herecké obsazení potěší, pamětníci se zahřejí při filmových sonzich, ale jinak trochu roztáhnute. Slabý průměr ()

Narg79

Velmi pěkná oddychovka, super hlášky, skvělí herci. Jen mi příjde škoda, že Ch. Lloyd za svůj život nikdy nedostal oskara. V Návratu do budoucnosti byl skvělý a i po tolika letech dokáže skvěle zahrát senilního důchodce. 😅👍. Klobouk dolů🤠 ()

ImDude_man

Nelze než držet palce slušným poctivým staříkům, se kterými celý život vyjebávali zkurvení politici a  ještě zkurvenější banky a vymrdané pojišťovny a penzijní fondy, aby se jim ten jediný zločinný poklesek jejich života povedl a oni mohli prožít spokojené, důstojné stáří.  Podobný pocit pochopení jsem měl k postavě Michaela Douglase ve filmu Volný pád. A ten úsměv Mony Lisy na tváři asijského děvčátka na Morgana Freemana při konfrontaci je za všechny peníze. Samozřejmě, že dědkové to zahráli s bravurou příslušící jejich letitým zkušenostem. ()

leafroller

Příběhů, které ukazují staré lidi jinak, než rozežrané revmatem a rakovinou, slintající v útulku, je stále hodně málo. A přitom je jich tolik zapotřebí. A tahle komedie není ani tak o nějaké bance, ale o třech starých mužích, kteří nehodili flintu do žita. Takže pokud čekáte nějaký superrafinovaný plán a senzační podívanou, budete nejspíš zklamaní. Dostanete totiž jen herecký koncert 3 klasiků. "Jenom" to, nic víc. ()

G.Bookwrom

Smutný a místy i trochu nudný film o stáří a hlavně o hezkém přátelství tří starých pánů. Ale komedie? Ani náhodou!! ()

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin