Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

PTuranyi

Dobre natočený thriller s horolezeckým pozadím. Schéma je v podstate klišé - banda zločincov sa pokúša zmocniť niečoho cenného a hlavný hrdina prípadne pár odvážnych jednotlivcov im v tom zabráni. Plusom je tu práve horské prostredie. Na druhej strane si filmári často pomáhali skratkami aby sa udržali scenára. Takže skôr 3* a 1/2. ()

Niedal

Díky hudbě a úvodní scéně bych dal i pět hvězdiček, ale ty si zaslouží jen THE BEST filmy a byť je tento super, tak nejlepší není. ()

Paplónik

Sly tu skutočne hraje! To je výkon + horolezecký samozrejme. Film má skvelé tempo, správnych záporákov, ktorý sú ochotný keď treba / pre peniaze / aj sovje rady preriediť. A filmové triky sú tu správne zasadené. ()

Trageeed

Jeden z vrcholů Stallonovi tvorby a kdyby po jeho natočení odešel do filmového důchodu tak by odemne dostal plný počet!! ()

MIHLIK

Nic lepšího o horalech snad ani být natočeno nemohlo, Sly byl v tomto snímku prostě ůžasnej. Dávám poctivých pět ***** , za nejlepší jeho film . ()

zurivymlok

Musím říci, že mě zdejší vysoké hodnocení šokovalo. Mě se ten film nelíbíl vůbec. Stallonovi jako kdyby nějaká sprasená plastika a věk vymazaly veškerou mimiku. Hlavní padouch byl bez charizmatu a choval se jako pitomec. Zvláště hlavní padouch byl pro mě obrovským zklamáním když uvážím že už v dětství pro mě byl ideálem padoucha Hans Gruber (Alan Rickman - Smrtonosná past). ()

Lailath

Cliffhangera ja môžem kedykoľvek... Starý, dobrý Stallone v spojení s prekrásnymi horami, dobrá akcia a hudba. Nemám čo vytknúť. ()

Klišé

Rambo-Horolezec. Námět celkem zajímavý...podání vcelku také. I když Sylvestra moc nemusim v téhle roli se mi docela líbil. Moje hodnocení: 80% ()

chosan

Po Rambovi určitě Stallonovo nejlepší film. Rocky i když je to klasika se mě tak nelíbí jako Cliffhanger, který je mimochodem v několika filmech napodobován, ale ani v jednom se mu nevyrovná. Ty scény, které v té době jsou natočené přesahují určitě možnosti té doby proto si myslím že film si nějakých 85% zaslouží. ()

Trait

Ten z lepsich Harlinovych filmu, scenar sice obsahuje par nedokonalosti, ale hned nekolik veci to vynahrazuje. Jednak atraktivni prostredi, solidni Sly a hlavne dabelsky zaporak v podani Johna Lithgowa (Dexter). Ani Sly nema takovy hlasky jako on. Mozna to bylo trochu natazeny,o 15 minut by to slo zkratit, ale nenudil sem se. Jen Leonovi (Oz) ta role moc nesedla. ()

naytsirk

Zima a Stalone, už to tady někdy bylo, ale jako horský mazák je Sly skvělý a ani příběh nebyl hloupý... Film, na který když člověk narazí, tak ho dokouká... ()

Joker 16

Jo rád se na to aspoň jednou za rok podívám, nemá to chybu.Jen škoda že místo Lithgowa tam nehraje Walken nebo Hopkins.90% ()

nouvelle vague

Proklatě napínavý film, jeden z nejlepších ve kterých Sly účinkoval. Sly lezoucí v tílku v mrazivých horách. Sly každou chvíli padající z tisíců metrů. Sly léčící si komplexy, kvůli smrti kamarádovi družky. Sly a černoch napíchnutý na krápník.(Stalagmit nebo stalaktit?) One man show, která zaručeně pobaví! ()

SONYAGENT

Klasika se Slyem v nejlepší formě musí nadchnout každého..Napětí, akce, sice předvídatelný průběh, ale patří mezi to nejlepší z Harlinovi režie.. ()

Linsang

Sly v nejlepší formě. Svižná jízda velehorami, spousta poctivé akce, k tomu charismatický padouch a nezbytná dávka hrdinova dávného traumatu. Po shlédnutí tohoto filmu jsem ochotná zapomenout, že jsem kdy viděla tu hrůzu s názvem Stůj, nebo maminka vystřelí! Sly je tímto rehabilitován. Minimálně do té doby, než zase natočí nějakou rodinnou komedii... ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)