Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  ****

  Film je určen především lidem středního věku a výše - všem, kteří už tak nějak začínají bilancovat. Holt mladými básníky můžeme být jen jednou. Trochu jsem se u tohoto filmu bál Lindy Rybové a jejího unylého, leklého hereckého projevu, ale tentokrát naštěstí hraje uměřeně. Sice plácá nesmysly, co se vaření týče, ale to už nejspíš měla ve scénáři. Líbí se mi ale, jak je scénář jinak vystavěn - v podstatě si skládáme dohromady sami střípky toho, co se za těch 13 let stalo, a nechybí nic podstatného. A chápeme i samotné postavy a jejich jednání. Skvělá jsou camea českých režisérů (Ondřej Kepka, Jirka Strach), ale i dalších (Cimický, Mareš, Ringo Čech, Švormová...). A skutečně dojemnou poctou samotnému Josefu Somrovi jsou oslavy 80. narozenin filmového pana profesora. Vtipné je propojení s prvním dílem Básníků, i když se dalo tak trochu čekat. Celkově, přes jistou dávku chytrého (ale občas i laciného - viz opilá Holubová) humoru, je snímek spíše melancholický, posmutnělý, bilancující. Ale nevzdávající se.(22.4.2016)

 • Harapes
  ***

  Zábavné, vtipné, nesklouzlo to k trapnosti. Jen ta stopáž, podle mě zbytečně natahovany závěr filmu... Toto mě ihned napadlo po shlédnutí Básníků. A že je to už šestý díl a stále jsem se dobře pobavil. Skoda jen toho konce. Filmu by slušelo slabší prostřihání a hned by to pro mě byla komedie s velkým K. Takhle jen, ale i tak krásných 69%.(18.4.2016)

 • Darth Revan
  **

  Pavel Kříž se vrátil na plátna ve své životní roli básníka Šafránka a návrat to byl vskutku zajímavý, hlavně proto, že básnil asi tak minutu z celé dvouhodinové stopáže! Bývalého Hitlera doplnili jeho staří známí Matásek a Vaculík, kteří stárnou s grácií sobě vlastní (tedy hlavně Vaculík, u Davida by se o tom dalo pochybovat). Potud všechno v relativním pořádku. Ovšem "geniální" scénář nám nabízí celou plejádu absolutně zbytečných postav, které jsou ve filmu...no vlastně ani nevím k čemu. Namátkou třeba vyznamenaný herec František Ringo Čech, Veronika Gajerová, Miloš Mejzlík a hlavně trojice důchodců Josef Abrhám (kterého mám sice moc rád, ale tohle mu neodpustím), Jiří Lábus a Rudolf Hrušínský, jsou ve filmu absolutně k ničemu. Rád bych tedy citoval Tomáše Hanáka z televizního diskuzního pořadu Hřmění: "Asi se shodneme, že velké množství postav je hlavním problémem těchto...básníků." Další výtku mám ke zbytečné délce, některé scény si pan Klein mohl odpustit. A vtipy? Sice jsem se smál celou dobu, ale nebylo to kvůli vtipům, které postavy říkaly, alebrž kvůli komičnosti, reklamě a naivní debilitě filmu jako celku. Celkově tedy hodnotím 2*, film byl rozhodně lepší jak pátý díl, ale na první tři epizody nemá. P.S. Ve filmu jasně vládne postava Emila Nádeníčka v podání skvělého Oldy Navrátila, u jeho scén jsem se zasmál opravdu od srdce.(20.4.2016)

 • aniiicka
  ****

  Příjemný oddychový film s hlavní mužskou trojicí herců, které mám prostě ráda. To, že jsou to básníci a mám je ráda dělá hodně, protože jinak musím uznat některé kritické poznámky, že se ve filmu objevuje skutečně zbytečně mnoho - občas více, občas méně - vtipných postaviček a scének. Už jsem si říkala, kdo se tam na minutu, dvě ještě neobjevil a to podle mého názoru trošku narušuje spád filmu a občas to byly takové nuceně vtipné hospodské scénky. Přesto to byla příjemná návštěva kina a mezi současnými českými filmy se jedná o příjemnou podívanou se sympatickými herci a v tomto dílu i s větší dávkou optimismu, která chyběla zejména čtvrtému dílu série. A pozitivní filmy s dobrými konci vždy alespoň potěší. Rybová je víla a Křížovi to filmové balení pořád jde :)(21.4.2016)

 • snaked
  ***

  Možná už mi měkne mozek, ale nepohoršovala jsem se u toho (jen mě štvalo protonové centrum, které dalo na film prachy). Neznám předchozí díly (že to není možné? ale je.), i tak mě to ale bavilo a hluchých míst jsem tam moc nepostřehla.(17.4.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace