Jak básníci čekají na zázrak

Ako básnici čakajú na zázrak

Komedie

Česko, 2016, 111 min

Další nostalgické zastavení, které je zkrátka dobře natočené. Herci stárnou před očima a některé scény by se daly vypustit, ale vem to čert - tito Básníci navodí atmosféru jako vždy a pobaví většinu lidí. Básnička o kačce a kočce je geniální a Nela Boudová sehrála tuto scénu neuvěřitelně vtipně.(20.12.2016)

• argenson

Jako samostatně stojící komorní melodrama slabší průměr. Jako zbytečně nastavované pokračování legendární básnické série úplně o hovně. Jako nevšedně podaná pocta Josefu Somrovi dejme tomu.(14.1.2017)

• grizly007

Velká nuda o ničem, ale upřímně se nejedná o nějaký průser typu sněženky 2, kurvahoši 2 a bony a klid2. Samozřejmě se film nevyvaroval klasických neduhů jako agresivní reklama (Dr.Max,Mazda) nebo v českých končinách klasicky špatně zahraná dětská postava (otravný dřevo) scénář vaří z vody a celkově se ve filmu vůbec nic neděje. Tvůrci nechali zrakvit Štěpánkovu ženu aby stárnoucí Štěpík mohl sbalit Rybárnu, který by měl někdo říct něco o intonaci.Ta kráva vůbec neumí mluvit.(26.11.2016)

• kobejn

Snad to už fakt bylo naposledy, ne? Sedmý díl se bude jmenovat Jak básníci čekaj na kulku.(8.12.2016)

K Básníkům se dá tak těžko něco napsat. To je jako své dávné lásce. Padla na mě nostalgie jak hrom. Strašně milý, něžný, roztomilý, ale i smutný film, všeho tam bylo dostatek. Skláním se před panem Somrem, ke kterému jsem cítila velkou empatii, zřejmě spojenou spojenou s mojí maminkou. Smála jsem se Kulíškovi a Vojtěšce, myslím, že se při natáčení docela pobavili a pak jsem fandila celé té bezvadné trojce ne úplně zralých stárnoucích mužů, ale stále plní toho klukovství, které známe z dřívějších dílů. Ano, bylo to umírněnější, ale vždyť je to tak i v reálu. A hudební podkres Ondřeje Brzobohatého a Jaroslava Uhlíře podkreslila citlivě celé Básníky, jim patří také díky.(17.1.2017)

• - Film se natáčel v Praze, Mělníku, Litoměřicích a na Kladně. (M.B)