• Hollohlaway

Ne úplně dobrovolně jsem tedy také zašel. A musím říct, je to hrozně poslepovaná koláž na téma retro. Product placement z toho trčí opravdu dost krkolomně a některé scény mi silně připomínaly Kameňák. Prostě sled scének , hláškující postavičky...scénář místy dost drhne. Linda Rybová mě snad jediná zaujala, opravdu je roztomilá a i hraje. Musím ale přiznat, odešel jsem před koncem. Ranní brzké vstávání do práce mě donutilo zamyslet se nad tím , jestli chci vidět konec. A víte co? Nechtěl jsem.(25.4.2016)

Nic co by vyloženě uráželo, ačkoliv některé scénky se limitně blíží úrovni Ulice (trojice důchodců atd). Naštěstí ŠŠ zůstává nad věcí a s trochu stisknutými zuby i šarmantní, tvůrcům se opět podařilo najít někoho roztomilého na básničky (Linda forever), product placement není kromě Mazdy a Auto Palace tolik postřehnutelný, a odhalená Denisa Nesvačilová je vyloženě oku lahodící (ačkoliv největší kočka je asi ta asistentka od Karase - a na toho jsem si jako na Vaculíka fakt nezvykl). Nelu Boudovou lze jako sexbombu zařazovat snad jen v parodiích, zajímalo by mě, jestli to bylo záměrem.(8.5.2016)

Má to svoje kouzlo :-)(14.4.2016)

Příjemné překvapení. Po hrůzném 4. dílu jsem s básníky skončil. Nepřekecat mne kamarádi nešel bych ani za zlaté tele. Čekal bych navařenou trapnou 100x převařenou nudu střídanou trapnýma chvilkama ala soudobý český film(sněženky a machří/básníci 4...). No a ono kupodivu ne, bavil jsem se celý film. Jasně že tam nacpali hodně postav(asi symbolické završení řady?), product placment(čti reklama) tam vidět místama je, ale neruší, koneckonců kinematografie už není vlastněná a placená národem :). Ale hlavně to funguje a nesklouzává do trapna, film má spád(ikdyž mírná úprava délky by neškodila). Jestli uznáváte básníky 1-3 a nechcete čelit sklamání tak na tento díl klidně na jít můžete - oproti 4,5ce je to úplně jinde. Jasně že se to srovnávat s původní sérií nedá - byla jiná doba a série byla o mladícíh, ale i tak příjemné překvapení. 70%, kdyby se objevil i Mireček, bylo by to o 5 více :). Dobrý komentář: harapes.(6.5.2016)

Dobře zvládnuté dětské role a trochu "unavení" hlavní hrdinové. Ale dívat se na to dalo, i když některé scény byly dost nepřirozené (opilá Eva Holubová, Vendulka utěšitelka všeobecně ap.). Celkově hodnotím jako průměr.(23.4.2016)