Jak básníci čekají na zázrak

Ako básnici čakajú na zázrak

Komedie

Česko, 2016, 111 min

• Kosmik

Kdybych neznal tvorbu Dušana Kleina a Ladislava Pecháčka, myslel bych si, že jde o nějaký velmi nevydařený debut začínajícího tvůrce. Scény občas postrádají logiku a působí jako kdyby na sebe občas ani nenavazovaly. V příběhu nedojde k žádnému zásadnímu zvratu, když nepočítáme úvodní scénu na hřbitově a jednu svatbu na závěr. Mezi dvěma reklamními bloky sponzora filmu, jednoho velkého lékárenského řetězce, kdy se dialogy herců změní na reklamní slogany, které zní i v televizních reklamách tohoto řetězce, se cosi odehrává, co nemá hlavu ani patu, a podezřele se úrovní blíží Decibelům lásky. Naštěstí této úrovně nedosáhnou, ale nakročeno mají už opravdu hodně.(25.11.2016)

Možná za to může třetí řada v kině, kdy jsme byli nalepeni ksichtama na plátno, až jsme z toho nabyli pocitu, že jsme tam... spíš ale příjemná přátelská atmosféra filmu s kupou hlášek, které se sice sotva stanou kultem, určitě vás však mnoho z nich pobaví... ať tak či tak noví Básníci mě mile překvapili a s klidným svědomím je doporučuji všem, co si chtějí užít nenáročný rodinný film.(24.4.2016)

Básnici majú stále svoje čaro, jednu novú, peknú dámu, ktorá zamotá hlavu nášmu hrdinovi a.i. Štěpán už ale toľko neveršuje, humor je nedostatkovou záležitosťou a celá séria (už asi) dáva definitívne vale.... Ako hovorím , je to milé, zapadajúc do celého konceptu série, avšak scenáristicky už pár krát ,, známa rozvarená kaša,, .(1.12.2016)

Dobře zvládnuté dětské role a trochu "unavení" hlavní hrdinové. Ale dívat se na to dalo, i když některé scény byly dost nepřirozené (opilá Eva Holubová, Vendulka utěšitelka všeobecně ap.). Celkově hodnotím jako průměr.(23.4.2016)

Má to svoje kouzlo :-)(14.4.2016)