Jak básníci čekají na zázrak

Ako básnici čakajú na zázrak

Komedie

Česko, 2016, 111 min

Hezky nostalgické, vlastně celkem dospělé, místy docela pěkné, ale nemůžu si pomoct, jako kdyby už básníci neměli co říct, jen trochu nostalgicky si zavzpomínají na lepší časy. Ale jo, tohle rozhodně není takový průšvih, jak jsem se bál, že z toho bude. Vlastně to bylo... no takové milé. Nijak mě to neurazilo.(6.1.2017)

• LadyPupu

Možná tak z hlediska nostalgie by to fungovat mohlo, ale na mě to nezabralo. Otravné, směšné, nudné. Jednu hvězdu dávám za Mistra Somra, neboť scény s ním patřily k jediným pozitivním chvílím, které mi Básníci poskytli. Sedmé pokračování už ne, prosím.(13.12.2016)

• argenson

Jako samostatně stojící komorní melodrama slabší průměr. Jako zbytečně nastavované pokračování legendární básnické série úplně o hovně. Jako nevšedně podaná pocta Josefu Somrovi dejme tomu.(14.1.2017)

• grizly007

Velká nuda o ničem, ale upřímně se nejedná o nějaký průser typu sněženky 2, kurvahoši 2 a bony a klid2. Samozřejmě se film nevyvaroval klasických neduhů jako agresivní reklama (Dr.Max,Mazda) nebo v českých končinách klasicky špatně zahraná dětská postava (otravný dřevo) scénář vaří z vody a celkově se ve filmu vůbec nic neděje. Tvůrci nechali zrakvit Štěpánkovu ženu aby stárnoucí Štěpík mohl sbalit Rybárnu, který by měl někdo říct něco o intonaci.Ta kráva vůbec neumí mluvit.(26.11.2016)

Má to svoje kouzlo :-)(14.4.2016)

• - Film se natáčel v Praze, Mělníku, Litoměřicích a na Kladně. (M.B)