Křížovi prostě tahle role sedí, i když se z něj posledně snažili udělat debila. Tentokrát ovšem povedený film, líbila se mi taková uvolněná laskavost z toho čišící. A všecky holky co se svlíkly měly fajne dudy. p.s. Mazda product placement OK, ale Protonový centrum už mě sralo.(17.4.2016)

• Darth Revan

Pavel Kříž se vrátil na plátna ve své životní roli básníka Šafránka a návrat to byl vskutku zajímavý, hlavně proto, že básnil asi tak minutu z celé dvouhodinové stopáže! Bývalého Hitlera doplnili jeho staří známí Matásek a Vaculík, kteří stárnou s grácií sobě vlastní (tedy hlavně Vaculík, u Davida by se o tom dalo pochybovat). Potud všechno v relativním pořádku. Ovšem "geniální" scénář nám nabízí celou plejádu absolutně zbytečných postav, které jsou ve filmu...no vlastně ani nevím k čemu. Namátkou třeba vyznamenaný herec František Ringo Čech, Veronika Gajerová, Miloš Mejzlík a hlavně trojice důchodců Josef Abrhám (kterého mám sice moc rád, ale tohle mu neodpustím), Jiří Lábus a Rudolf Hrušínský, jsou ve filmu absolutně k ničemu. Rád bych tedy citoval Tomáše Hanáka z televizního diskuzního pořadu Hřmění: "Asi se shodneme, že velké množství postav je hlavním problémem těchto...básníků." Další výtku mám ke zbytečné délce, některé scény si pan Klein mohl odpustit. A vtipy? Sice jsem se smál celou dobu, ale nebylo to kvůli vtipům, které postavy říkaly, alebrž kvůli komičnosti, reklamě a naivní debilitě filmu jako celku. Celkově tedy hodnotím 2*, film byl rozhodně lepší jak pátý díl, ale na první tři epizody nemá. P.S. Ve filmu jasně vládne postava Emila Nádeníčka v podání skvělého Oldy Navrátila, u jeho scén jsem se zasmál opravdu od srdce.(20.4.2016)

Dovolím si trochu vykrást Bearmeedeka - ano, bylo to příjemné a pohodové. Z nostalgie tedy trochu nadsadím.(17.4.2016)

Překvapivě jsem se dobře bavila (to znamená, že jsem se i zasmála, což se mi nevždy u komedií stane). Škoda, že některé scény už byly dost přitažené za vlasy a trochu filmu snižovaly laťku - tango, dědci.(6.6.2016)

• Hapretor

Je to dějem, postavami a událostmi protivný film - jen z totální nouze a Pavel Kříž je podle mě jeden z nejhnusnějších herců u nás. Ble ! - Ještě horší než předchozí. Hrůza. - "Jak český divák čeká na zázrak", že někdo natočí normální, vtipný film, s pohlednými herci a ještě pohlednějšími herečkami a třeba i sem tam dobrou akcí nebo trochou napětí.(1.8.2016)