Nic co by vyloženě uráželo, ačkoliv některé scénky se limitně blíží úrovni Ulice (trojice důchodců atd). Naštěstí ŠŠ zůstává nad věcí a s trochu stisknutými zuby i šarmantní, tvůrcům se opět podařilo najít někoho roztomilého na básničky (Linda forever), product placement není kromě Mazdy a Auto Palace tolik postřehnutelný, a odhalená Denisa Nesvačilová je vyloženě oku lahodící (ačkoliv největší kočka je asi ta asistentka od Karase - a na toho jsem si jako na Vaculíka fakt nezvykl). Nelu Boudovou lze jako sexbombu zařazovat snad jen v parodiích, zajímalo by mě, jestli to bylo záměrem.(8.5.2016)

Možná za to může třetí řada v kině, kdy jsme byli nalepeni ksichtama na plátno, až jsme z toho nabyli pocitu, že jsme tam... spíš ale příjemná přátelská atmosféra filmu s kupou hlášek, které se sice sotva stanou kultem, určitě vás však mnoho z nich pobaví... ať tak či tak noví Básníci mě mile překvapili a s klidným svědomím je doporučuji všem, co si chtějí užít nenáročný rodinný film.(24.4.2016)

Křížovi prostě tahle role sedí, i když se z něj posledně snažili udělat debila. Tentokrát ovšem povedený film, líbila se mi taková uvolněná laskavost z toho čišící. A všecky holky co se svlíkly měly fajne dudy. p.s. Mazda product placement OK, ale Protonový centrum už mě sralo.(17.4.2016)

• Darth Revan

Pavel Kříž se vrátil na plátna ve své životní roli básníka Šafránka a návrat to byl vskutku zajímavý, hlavně proto, že básnil asi tak minutu z celé dvouhodinové stopáže! Bývalého Hitlera doplnili jeho staří známí Matásek a Vaculík, kteří stárnou s grácií sobě vlastní (tedy hlavně Vaculík, u Davida by se o tom dalo pochybovat). Potud všechno v relativním pořádku. Ovšem "geniální" scénář nám nabízí celou plejádu absolutně zbytečných postav, které jsou ve filmu...no vlastně ani nevím k čemu. Namátkou třeba vyznamenaný herec František Ringo Čech, Veronika Gajerová, Miloš Mejzlík a hlavně trojice důchodců Josef Abrhám (kterého mám sice moc rád, ale tohle mu neodpustím), Jiří Lábus a Rudolf Hrušínský, jsou ve filmu absolutně k ničemu. Rád bych tedy citoval Tomáše Hanáka z televizního diskuzního pořadu Hřmění: "Asi se shodneme, že velké množství postav je hlavním problémem těchto...básníků." Další výtku mám ke zbytečné délce, některé scény si pan Klein mohl odpustit. A vtipy? Sice jsem se smál celou dobu, ale nebylo to kvůli vtipům, které postavy říkaly, alebrž kvůli komičnosti, reklamě a naivní debilitě filmu jako celku. Celkově tedy hodnotím 2*, film byl rozhodně lepší jak pátý díl, ale na první tři epizody nemá. P.S. Ve filmu jasně vládne postava Emila Nádeníčka v podání skvělého Oldy Navrátila, u jeho scén jsem se zasmál opravdu od srdce.(20.4.2016)

Příjemné překvapení. Po hrůzném 4. dílu jsem s básníky skončil. Nepřekecat mne kamarádi nešel bych ani za zlaté tele. Čekal bych navařenou trapnou 100x převařenou nudu střídanou trapnýma chvilkama ala soudobý český film(sněženky a machří/básníci 4...). No a ono kupodivu ne, bavil jsem se celý film. Jasně že tam nacpali hodně postav(asi symbolické završení řady?), product placment(čti reklama) tam vidět místama je, ale neruší, koneckonců kinematografie už není vlastněná a placená národem :). Ale hlavně to funguje a nesklouzává do trapna, film má spád(ikdyž mírná úprava délky by neškodila). Jestli uznáváte básníky 1-3 a nechcete čelit sklamání tak na tento díl klidně na jít můžete - oproti 4,5ce je to úplně jinde. Jasně že se to srovnávat s původní sérií nedá - byla jiná doba a série byla o mladícíh, ale i tak příjemné překvapení. 70%, kdyby se objevil i Mireček, bylo by to o 5 více :). Dobrý komentář: harapes.(6.5.2016)