Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly

• USA Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (více)

Třpytivé vody Karibiku jsou pro mazaného kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal. Nelítostná bitva má jediný cíl: únos guvernérovy krásné dcery Elizabeth. Na její záchranu se vydává přítel z dětství Will Turner, ale sám na to nestačí. Proto se spojí s Jackem, který touží získat zpět svou loď. Nikdo z nich netuší, že prokletý poklad změnil jejich největší rivaly, lstivého kapitána Barbarossu a jeho posádku, v nesmrtelná stvoření. Kletbu může zlomit pouze vrácení pokladu na jeho původní místo a vše musí být zpečetěno Elizabethinou krví. Myslí si totiž, že je dcerou Willa Turnera - otce mladého Willa. (TV Nova)

Necrotongue

Další z mých návratů ke starším hodnocením,po tom,co jsem se dnes na film znovu podíval,byl jsem rozhodnutý snížit počet hvězdiček na tři,nakonec jsem čtvrtou ponechal,ale bylo to těsné.Disney se každopádně okázale chlubí tím,že tam ty finance jsou,ale Piráti jsou i přes některé nedostatky zábavní a nejsou nudní ani na druhý pokus.Johnny Depp je jako bisexuální pirát geniální,Geoffrey Rush je sympaticky pološílený a potěšil mě i můj oblíbenec Jonathan Pryce,tristní byla účast Orlanda Blooma,který se jako obvykle po celou dobu tvářil jako vítěz hry na kamennou tvář a jeho Will Turner mi z celého snímku vyšel jako nejméně sympatická postava a Keira Knightley už hrála lépe a lepší role.Humor v některých scénách příliš tlačil na pilu a byl až moc prvoplánový,ale pak jsem si uvědomil,pro koho vlastně Disney točí svoje filmy,trošku jsem ubral na kritice a čtvrtá hvězdička byla zachráněna,takže všechno dobře dopadlo. ()

Hogun

Prečo plný počet hviezdičiek? Jednoducho pre pocit aký som mal vychádzajúc z kina, keď som sa v spomienkach vrátil do svojho chlapčenského veku. Veku, kedy som sníval o hľadaní pokladov, plavení sa po moriach a najmä o tom, že raz budem pirátom :-) . Johny Depp je v roli Jacka Sparrowa úplne neprekonateľný, Orlando Bloom mi pripomínal Guybrusha Threepwooda zo série Monkey Island hier na PC a Keira Knightley bola "na zjedenie" :-) Ďalej už len spomeniem výborné triky a vcelku slušné šermovanie. ()

Bauer

Jo , jo a jo.Přes 2 hodiny zábava která neztrácela tempo.Johnny Depp to je machr a jeho role byla bomba.Orlando Bloom si taky dal něco jiného než Legolase a krásná Keira Knightleyová je taky dobrá.Už aby byla dvojka. ()

becki_tu

Bruckheimer zase veděl, do čeho jde. Parádní a neuveřitelně zábavná dobrodužná podívaná s charizmatickým hereckým obsazením a hlavně díky Johnny Deppovi se kapitán Jack Sparrow stihl stát legendou již během prvního dílu. Vtípky, velkolepá výprava, výborné triky, trocha romantiky a krásně komplikovaný děj. A ještě k tomu Klaus Badelt vytvořil nádherné a uchu lahodící "pirátovské" hudební téma. Zkrátka Piráti z Karibiku bavili, baví a budou bavit. ()

JASON_X

Tak trochu jiný film o pirátech... Tak trochu hodně jiný film o pirátech. Poprvé jsem byl z Deppovy zfetované kreace nejhoršího piráta jakého jsem kdy viděl dost na rozpacích, ale... tohle je prostě takový jiný film o pirátech, no. Nezapomenutelná hudba, prvotřídní výprava, pohlcující atmosféra - divák úplně cítí tu zatuchlou vůni starých dřevěných lodí, škeblí, chaluh, mořské vody a tropického vzduchu. Nebýt druhého a třetího dílu dal bych automaticky pět, ale s odstupem času se mi jednička z celé trilogie jeví jako nejslabší. Ale určitě mě nenudí a čas od času se na ni rád znovu podívám. ()

luka4615

Skvělý Johny Depp, úderný soundtrack a podmanivá vizuální stránka, která skvěle dotváří celkovou atmosféru filmu. Bohužel, tím výčet všech pozitiv končí. Dále už je to jen bezzubá a scénáristicky děravá podívaná, která je ještě navíc roztažená na příliš velké stopáži, takže film ve výsledku působí vážně "řídce". „This is the day you will always remember as the day you almost caught Captain Jack Sparrow!“ ()

Sawy

Na Piráty jsem v roce 2003 vyrazil do kina hlavně proto,že jsem se nudil.Nečekal jsem od toho zázraky.A byl jsem hodně překvapený,když jsem zjistil,že je to výborná zábava,která ani na okamžik nenudí a kterou ještě uvidím asi pětkrát a pořád bude bavit stejně dobře.Johnny Depp zde zahrál svoji nejznámější postavu,Jacka Sparrowa.Jestli to ale byla jeho nejlepší role?Ani náhodou.Byl sice výborný,jeho opilecké kreakce okouzlující a celý film si prakticky ukradl pro sebe,ale tu oscarovou nominaci by si zasloužil daleko víc za jiné snímky,například za Eda Wooda,Mrtvého muže nebo za Střihorukého Edwarda.Ale budiž,jednou ho akademici nominovat museli.Geoffrey Rush je řádně charismatický záporák.Naopak Keira a Bloom jsou věcí,která sráží hodnocení dolů.Keira je sice krásná,ale co naplat,když hraje podprůměrně.Blooma jsem neměl nikdy rád a tady jen potvrzuje,že jako herec je maximálně nevýrazný.Na jeho místo se dal vybrat lepší herec.Skvělá je naopak hudba,která dokonale podbarvuje celou tu krásnou pirátskou atmosféru plnou rumu,krásných žen a nebezpečných mužů.To se povedlo vykreslit na výbornou.Triky a výprava jsou samozřejmě na hodně vysoké úrovni,Piráti jsou zkrátka špičková letní oddychovka,která navíc dokázala oživit pirátský žánr.Jen je škoda,že nezůstala osamocená.Další dva díly byly podobně jako u Matrixu úplně zbytečné.A prý se chystá čtverka.No potěš koště.85 % ()

Lucasion

"Must have been terrible for you to be trapped here Jack. Must have been terrible for you." Well it bloody is now! Aneb jak z pouťové atrakce vytvořit hollywoodský biják! Gore Verbinski představuje jednu z mých nejoblíbenějších filmových sérií. Průzračná voda, velké koráby, mořský vánek, sluníčko na oblačné modři, zeleňoučké palmy a hlavně milovaný Karibik. Pánové a dámy, vyplouváme! Epický příběh z temných vod pirátského pokladu. Osídlená pevnost Port Royal se zdá být stranou všech pirátských nesnází, dokud mladá Elizabeth Swann (Keira Knightley) nemá sen o událostech před osmi lety. Vytáhne zaprášený zlatý medailon, který přivolá jednu starou, ale děsně sexy pirátskou loď plnou proradných pirátů. Mezitím se na potápějícím se člunu plaví do Port Royal i další legendární pirát. A sice Jack Sparrow (Johnny Depp), nyní kapitán bez lodi hledá vhodnou kocábku na zrekvírování. Abych byl upřímný, tak Prokletí Černé perly mě snad nikdy nepřestane bavit. I když se mi dvojka líbila přeci jenom více, tak jednička bude stále pekelně dobře vyostřenou Perlou mezi filmy. Za doprovodu famózní hudby (Ach bože TA hudba!) se ocitáme na moři plném těžkých kanónů, vln a proklatého zlata. Johnny je v roli piráta geniálně neodolatelný a jeho pirát dělí jeho hereckou kariéru už navždy mezi "před Sparrowem" a "po Sparrowovi". Kromě skvělých herců jako Bloom, Knightley a Rush se film může pyšnit nádhernou kamerou a výpravou. (Mimochodem všimli jste si, že dvě hlavní postavy se jmenují podle ptáků?) Scénář filmu je správně vyostřený a v rámci celé série je i nejkomplexnější. Taky je to jeden z mála filmů, u kterého si užívám české nadabování. (U dalších pokračování jsem už zůstal u originálu) Lodní bitvy jsou skvělé, hlášky stále vtipné, Deppovo přehrávání stále úsměvné a finále v jeskyni i po tolika letech je stále epické. Víc snad netřeba dodávat. Tak šup na palubu mořští vlci! Tahle kocábka pluje za východu slunce až za obzor! „Yo ho!“ (98 %) ()

Shaqualyck

Natočit film podle atrakce z Disneylandu? Proč ne, řekl si zřejme jednoho dne blockbusterový šikula Jerry Bruckheimer a to i přes to, že pirátská dobrodružství neměla v minulosti u diváků zrovna na růžích ustláno. Netrvalo dlouho a v létě roku 2003 doplulo na plátna kin Prokletí Černé Perly. Podařená pohádková oddechovka, které nechybí vtip, akce ani sympatické postavy, příjemně rozčeřila hladiny filmové zábavy a dala lidem nového popkulturního hrdinu - milovníka šermu, rumu a korálkových dredů - kapitána Jacka Sparrowa. Johnny Depp byl definitivně katapultován mezi první hollywoodskou ligu a Gore Verbinski se mohl začít chystat na další díly, jejichž vznik byl po obrovském kasovním úspěchu jednoduše nevyhnutelný. ()

Jansen

Velkolepý Hollywoodský projekt s úžasnými triky a skvělým výkonem Johnnyho Deppa. To vše zabaleno do popcornového obalu a nápisem “nezapomenutelný trhák k okamžité konzumaci“. Ať se Johnny snaží sebe víc, ať se tvůrci triků staví na hlavu, mě to prostě nebere. Zívám a chce se mi spát. ()

ScarPoul

Snaha o vytvorenie zaujímavej zápletky doplatila na veľmi zaujímavú vec. Tou vecou je logika. Iste poviete si, že taká logika vo filme ako sú piráti s Karibiku, kde sa to len hemží rozprávkovosťou a trikovými scénami, nemá čo hľadať, ale aj rozprávka má svoju vlastnú príbehovú logiku, vďaka čomu sa stáva kúzelnou a o filmovom príbehu ani nehovorím. Na jednu stranu sa producentovi, scenáristom a zručnému režisérovi Verbinskemu podarilo vytvoriť pútavý, exotický svet, z ktorého cítiť dobrodružstvo z každého jedného záberu. Čo si samozrejme vyslúžilo ďalšie momentálne tri pokračovania. Rovnako aj herci, ktorých síce prevyšuje Kapitán Jack Sparrow v podaní Johnnyho Deppa, ale ktorý sú správne ufúľaný, alebo správne elegantný podľa toho o koho sa jedná. Repliky, ktoré prednášajú zapadajú do sveta dokonale. Lenže ako som spomenul logické chyby - medailón malo kopec ľudí a nezmenili sa na nemŕtvých - prečo sa ale Jack na konci zmenil? Prečo keď nemrtví piráti uvideli guvernéra išli po ňom len rukami, keď vedeli, kde je. Toto sú dosť výrazné logické kiksy, ktoré mne osobne uberali na inak dokonalej atmosfére. Film mám rád a často krát sa k nemu vraciam, ale pravdou je, že nedosahuje takých kvalít ako som si myslel trebárs pred 5 rokmi. Priemer, s obstojnými pokračovaniami. ()

Lacike

Po katastrofalnej sracke Ostrov hrdlorezov na kratku chvilu producent Bruckheimer obnovil slavu piratskych filmov. Do pribehu nasypal vsetky obohrate klise, ale vdaka kvalitnemu scenaru znova vsetky dokonale funguju. Ako hlavna ceresnicka tu je ale Johnny Depp v najzabavnejsej ulohe celej svojej kariery. Napriek tomu, ze ho nemam rad a neuznavam ako herca, tak jeho Jack Sparrow je jednoducho uchvatny. Skvely je aj Geoffrey Rush ako zaporak Barbossa a rozosmeje aj kopa dalsich vedlajsich komickych postav. Len ustredny milostny par je trochu nudnejsi. Orlando Bloom je dost nevyrazny hrdina. Keira Knightley je aspon pekna. Nastastie vdaka skvelym ostatnym postavam, to prilis nevadi. Prva polovica filmu je neskutocne naslapana skvelymi akcnymi scenami a zabavnymi scenkami. V druhej uz filmu trochu zacne dochadzat dych a finale je trochu natahovane. Velmi vyraznym aspektom tohto filmu je genialny soundtrack, ktory miestami z filmu robi videoklip k uchvatnej hudbe. Podobne ako u legendarneho Conana. Akcne sceny su velkolepe, plne pôsobivych vybuchov a aj kaskaderskych scen a vsetko to je natocene v dlhych kamerovych najazdoch s kludnym strihom. Proste lahoda. Ani po rokoch to v ziadnom ohlade ani trochu nezastaralo. Spolu s prvym Banderasovym Zorrom prvych Piratov radim k najlepsim dobovo-dobrodruznym filmom. O to viac ma mrzi to ako dopadli dalsie diely. Neviem co je horsie. To ze po slabom druhom Zorrovi nedoslo k pokusu o napravu v dalsom diely, alebo to, ze u Piratov vznikli doteraz tri mizerne pokracovania z ktorych som dvojku este dokazal dopozerat vdaka skvelym akcnym scenam ale vôbec som ju nepochopil a trojku a stvorku som v polovici vypol. Uplne najhorsie na tychto pokracovaniach je, ze z Jacka Sparrowa najprv urobili v dvojke otravnu postavicku, ktora je v poslednych dvoch dieloch uz uplne neznesitelna. Moja viera v to, ze to bliziaci sa piaty diel napraví je velmi mala. 9/10. ()

PROROK14

Skvelý dobrodružný film. Výborné herecké obsadenie. Pekná Keira Knightley a neuveriteľný Johnny Depp. Tie jeho ksichty, výrazy, keci a podobne - to ma skvele bavilo. Film je dosť dlhý ale žeby nudil nemôžem povedať. Taká dobrá celovečerná oddychovka. 75% ()

BoPo

Zábavný. To je slovo ktoré ma napadne ako prvé. Škoda, že pokračovania nedosiahli kvality jednotky. ()

Beast

Skvělé triky ILM, ale jinak dětská a bezduchá fraška bez napětí - Pohádka bez pohádkové atmosféry. ()

Silence

Trochu jsem čekal nějakou blbovinu, kterou si můj oblíbenec Depp za rámeček nedá, ale k mému překvapení jsem se výborně bavil u oddychového filmu s chytlavou hudbou, skvělými herci a nepolevujícím tempem. ()

erl

Taková pohodová ptákovina na sobotní večer která neurazí ale ani nenadchne . Potěší jenom Johnny Depp ostatní herci jsou suchý a stereotypní možná ještě Geoffrey Rush ale taky nic moc . Ale jinak neni co vytknout kouká se na to celkem dobře ()

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Disney100: Koncert