Záskok

(divadelní záznam)

Fifipek

Absolutni spicka od Cimmrmana, ktera uz nikdy nebude prekonana, co slovo to perla, i mensi hlasky, jsou neskutecne vtipne, ale cloveku dojdou az po nekolikanasobnem shlednuti. Neni zde postava, ktera by zahrala pod sto procent, vsem ale kraluje Zdenek Sverak coby Karel Infel Prachensky. Jak se dari nebozce pane Doktore?To je nakej renonc ne?Jak se dari nebozce,jak se ji muze darit, je tuhááááááá! Mistre, tim jsem chtel vyjadrit, ze Vavroch si preje...Jakej Vavroch, covece vy tam mate figur jak na Orloji! ()

bernajk

Uz jsem to videl 4x a porad se bavim. Sverakovi role sedla, je genialni, zduraznuje povysene vse presne, tak jaky by se choval suvereni herec. Nechapu jak muze nekdo takove skvele vtipy vymyslet. Tolik vtipu jsem jeste, at uz ve filmu nebo ve hre nevidel a asi ani dlouho neuvidim. ()

ex.it

"To vy říkáte mrrrtvá rrruka! Já říkám normálně mrtvá ruka" (i když... nebyla tahle věta náhodou právě vymyšlená improvizace?). Nejlepší Cimrmanovská hra, rozhodně nejlepší. Když jsem na tom byla v divadle, nemohla jsem ani ty slzy udržet, jak jsem se smála, když na nás ukazoval pan Svěrák, tam mezi blbce. "Vlasto, ty nejsi Machová, ty jsi Mach? Ty nejsi Vlasta? Ty jsi Vlasta?" ()

ceBBek

Podle mě nejlepší kousek Divadla JC. Jak seminář, tak hlavně hra se dokonale povedly... k této hře se vracívám vždycky rád:) ()

Jeand´Boa

Co řešit?...Cimrman!!!...Kdo zná a chápe, rozumí...Je zajímavé, že ti blbci si sedávají vždy na to samé místo ("Záleží...hlavně na vás!")... ()

brrumlaa

Excelentní a inteligentní humor, co více dodat... ?! Škoda, že jsem Záskok, ale i další hry od "cimrmanologů" neviděla naživo :/... ()

Besty

Úžasné... patří to jednoznačně do mého Cimrmanovského vrcholu... hlášky z této hry jsou a budou nesmrtelné... tím jsem si jistá... ()

muskcz

"Volga! Ano, Volga, Volga… širá řeka, rovný kraj. Ech drahý potapiči! Padesát let se dívám na Volgu a nemohu se vynadívat. Někdo řekne: Ech, co! Třeba Kudrjaš. Oči má, ale k přírodě je slepý. Zato Lomonosov, moudrý vědec, přírodu zkoumal, zápisky dělal… a také jeden z nás, holoubku. Jako ty, potapiči, jako já. Prostý člověk!" * "Vítej, Karásku, už jsi nám tu chyběl, chlapče zvědavá!". ()

Blondak80

Zcela určitě nejlepší Cimrmanova divadelní hra, osobně jsem viděl v podání obou hlavních protagonistů a i když je pan Smoljak úžasný, tak kam se hrabe Bittner, Svěrák je prostě Svěrák... Navíc, postupem času se i do této hry nabalily další nové gagy a pohyby po jevišti (např. scénka s jablkem a hruškou, kdo jste viděli), takže pokud máte ty nervy si vystát tu šílenou frontu před Žižkovským divadlem, vřele doporučuji si udělat up-date ve Vašich znalostech, stojí to za to. ()

Ivo

Dobytí Severního pólu a Dlouhý, Široký a Krátkozraký jsou na úplném vrcholku Cimrmanovy tvorby, Záskok je pro mě o něco pod nimi. Trochu mi tam vadil Čepelka a jeho stále omílaná "láska na první pohled" ... Ale Posel z Liptákova, Hospoda na mýtince ani Němý Bobeš nejsou o nic horší. Takže takový lepší průměr ... ()

Ozzy2

Lekr, ty vole jeden, tys mě pobavil víc, než hra samotná:))Milý Láďo, tak jak se pořád máš, ty stará vojno:)) ()

tranquill

"Na záchod choď před představením, ať při hře necouráš!" To rozhodně, protože jinak ti spousta uteče. Ale na druhou stranu se taky můžeš smíchy i poch... :-) "Řekni Rumburk, srabe!" ()

AloeB

"Jsem římský katolík." "No, já jsem taky římská katolička." "Áno, tak to budeme mít svatbu ve stejném kostele." Lahodně absurdní hříčka s divadelními žánry a jízlivá sranda z obrozeneckého dramatu. Mimo hlášku která mi utkvěla v hlavě (byť se ve hře najdou i lepší) je v podstatě celý nápad herce, který si nepamatuje repliky, plodným generátorem komickým situací, která minimálně druhý polovinu děje diváka provází takřka na každém kroku. S nadsázkou jde říct, že je to velmi progresivní dílo a bojím se, že to ta pravější strana českého občanského spektra nerozdýchala - pokud to viděla, třeba to vytěsnila z hlavy, co já vím. Divadelní meta-narativ je zde jistě využitý více než v Lijavci, třeba skrze odlišné nápady obě hry vyznívají jinak, ale zároveň stejně dobře. ()

Solly

Jejich hry prostě musí člověk milovat. Já osobně jsem je schopen sledovat stále dokola a každá nová je pro mě svátkem. ()

Šípek

Kdybychom měli počítat díla našeho Největšího Čecha do žebříčku TOP200 nejlepších filmů, musel by obsadit minimálně prvních deset příček. Škoda, taková nespravedlnost. A Záskok patří právě mezi jednu z nejkrásnějších perel jeho tvorby. Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat. ()

Lukasfox

No tohle je na Nobelovku... vyplodit neco takoveho muže nej Zdeněk Sverák... proste to nemá chybu Cimmrmany... znam všechny nazpamet ale tohle je asi u me nejhranější!!! Kam se hrabe Bittner to se neda srovnat:-) Tohle je doslova nabito hlaškami od prvních minut semináře.... Jednim slovem, Díky!!! ()