Záskok

(divadelní záznam)

xylofonka

Měla jsem jednou tu skvělou kliku, že jsem viděla představení, stejně jako Švestku, na vlastní oči. Nemám slov, škoda, že nelze v písemném projevu ráčkovat. ()

winstonik

S akou ľahkosťou sa dá stvoriť geniálna variácia na veľkosť malých a malosť veľkých! Toto je fabulácia fabulovanej fabulácie, čo je vskutku dosť ťažký žáner. Ale Svěrák si v ňom vykračuje, ako by o nič nešlo. A pozorný divák, ten nestíha prepínať medzi Ach, Aha a Haha. ()

denbrough

Tak tady se herecký ánsámbl skutečně vyřádil. Neskutečný herecký koncert zde v samotné hře rozehrál Zdeněk Svěrák.. Vynikající, vynikající, vynikající. Ač zvyklý s Cimrmanem spíše pravidelně usínat ( při poslechu jeho CD ), na "Záskok" se vždycky strašně rád PODÍVÁM. Zřejmě nejlepší díl celé Cimrmanovské ságy. Něco mi říká, že kdo nemá rád humor těchto pánů či kdo neuznává nezpochybnitelnou genialitu samotného rodáka z Vídně, jako by ani nebyl opravdovým Čechem.. Tak končí naše komédie.. :-) ()

Rodin

Toto bezchybné představení hodnotím ještě výše, než Dobytí severního pólu. Měl jsem příležitost vidět obě verze, tedy jak se Svěrákem, tak se Smoljakem, a musím tedy říci, že Svěrák se snad pro tuhle roli narodil. Zatímco Smoljak je od počátku čitelný popletený strejda stižený Alsheimerem, Svěrák svou sklerózu a neschopnost myšlenku udržet a opustit postupně teprve rafinovaným způsobeh divákovi odkrývá. Strašná hlína. A na divadle to není o nic horší. ()

fantomas19

1.) Seminár o Cimrmanovom kočovnom divadelnom spolku Lipany - Repertoár upravovaný pre nižší počet členov divadla, ukážky z hier (Hamlet bez Hamleta), hra pre prípad výpadku prúdu (Tma jako v pytli), snaha Cimrmana dostať svoje diela do národného divadla, korešpondencia s riaditeľom národného divadla. 2.) Hra Záskok - o nepodarenej premiére hry "Vlasta" - V úvodnej časti prichádza slávny herec na záskok do malého divadelného spolku, ktorý hraje novinku k narodeninám miestneho starostu. Druhá časť - hra "Vlasta" o bojoch dcéry Vlasty a nevlastného otca Vavrocha o dedictvo - hospodárstvo. ()

Haller

Ani Krámskej z Příbrami, ani Macháček od Sedláčkovejch, nemluvě o Bittnerovi - to se nedá srovnat... Jedině Zdeněk Svěrák zazářil a dodnes září v roli Karla Infelda Prácheňského a ve vnořené roli Vavrocha. Hra o těžkém životě kočovných společností divadelních je z cimrmanovských počinů u mě jasně na předním místě. ()

topi80

Tady není třeba nic dodávat. Toto dílo je tak napěchováno hláškami, že se člověk nestačí divit, jak se do něj vešly. Co slovo, to perla. A to vás kromě hlavní hry čeká ještě neuvěřitelný skvost v podobě dalšího dílka "Tma jako v pytli", při kterém budete smíchy doslova brečet :-))))))) ()

popos

Podle mého názoru nejlepší dílo které Cimrmani vytvořili. Myslím, že role kterou ztvárnil Zdeněk Svěrák jako Karel Infeld Prácheňský, je bezkonkurenční a nikdo jiný by ji tak nezahrál. A mnoho další vynikajících hereckých výkonů ostatních herců, měly za výsledek dokonalou komedii,u které smíchy brečím. ()

DadysGirl

V Ceskych Budejovicich by chtel zit kazdy! Jak se dari nebozce, pane doktore? A dalsi jsou vety, ktere mi navzdycky budou znit hlavou hlasem Zdenka Sveraka... Stojim si za tim, ze znalost dila Jary Cimrmana, patri do zakladniho vzdelani naroda ceskeho... A pokud se vam to jeste nejakym zazrakem vyhnulo, zacnete treba hned touhle hrou o strastech Zivota herecke spolecnosti... ()

Godhaj

,,Proč seš na mě taková zlá, Maryšo?!“ Tato hra je vlastně taková one man show Svěráka, který v ní řádí, jako zběsilý. A vlastně si nikoho jiného v jeho roli ani neumím představit. Hra je vtipně vymyšlená, postavy kouzelné a příběh jako by vypadl z nějakého ženského románu či telenovely, takže jde trochu i o parodii. Vtipy a hlášky se zde vyskytují v rychlém tempu a pro mě osobně je každá druhá věta doslova kultovní. Jedná se totiž o první hru DJC, kterou jsem viděl ještě jako malý kluk. Úvodní seminář je takový průměrný, nenudí, ale nijak extra zábavný také není. ()

Stanix

Jedna z mých nejoblíbenějších. Fenomenální konzert Zdeni Svěráka, který zde své neuvěřitelně vtipné přehrávání dovedl na samý komediální vrchol. ()

hekla

Skvost českého divadla a podle mě nejlepší dílo Járy Cimrmana. Všichni jsou tady skvělí, takhle chytrý, vtipný, břitký, vygradovaný humor, narvaný háškami k prasknutí, umí jen málokdo. Cimrmani jsou prostě boží. Díky za ně. ()

Jacccob

Vrchol všeho. Některé filmy / divadelní hry / seriály se vám prostě líbí a uvnitř cítíte tu uspokojenost, tak přehlédnete těch pár neduhů. Ale tady žádné nenajdete. Jakožto barbar, dostal jsem se k Cimrmanovi velice pozdě, kdy už to hraničilo s onou "zásadní neznalostí", ale jsem za to rád. Nyní chápu každou narážku, každé humorné propojení, každé slovo. Pan Svěrák společně se zbytkem hereckého obsazení mají můj nehynoucí respekt a obdiv. Kam se hrabe Bitner, to se nedá srovnat. ()

Pulper

Za poslední dva dny, jsem na to po nějaké době koukal třikrát. Tohle je bezkonkurenčně nejlepší hra od Cimrmanů a Svěrák září jako supernova. Zvědavý invalida Karásek, Vlasta a doktor Vypich v podání nedávno zesnulého Bořivoja Pence jsou taky bezvadní. ()