Záskok

(divadelní záznam)

Flagg

"Ale tééé lííípy se nevzdáááááááááááám!" Absolutně nejlepší hra, která nám po Cimrmanovi zbyla. Slušný seminář, kterému vévodí jako vždy originální výstupy Hamlet bez Hamleta a Tma jako v pytli, ale především samotná hra, a hlavně Karel Infeld Prácheňský alias Vavroch v podání Zdeňka Svěráka je geniální. Někdy bych chtěl shlédnout záznam, na kterém hraje hlavní roli Ladislav Smoljak. "Kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat!" ()

jandula00

Podle mě nejlepší Cimrmanovská hra! Každá postava je nezapomenutelná v čele se skvělým Vavrochem a geniálním zvídavým invalidou a i když už znám scénář skoro nazpaměť a přesně vím, co přijde, pořád se nepřestávám královsky bavit. Doufam, že se mi jednou splní můj velký sen a zde, v Českých Budějovicích (kde by chtěl žít každý), uvidím Záskok naživo. ()

wakeup

Tohle je fakt to nejlepší a vidim, že to neni jen muj názor. Invalida Karásek se už nestačí divit.Škoda, že to má konec. ()

tragos

Těch pět nedám jen z toho důvodu, že Záskok prostě není film. Hodnotit divadelní hru, dal bych minimálně šest. ()

Joll

Toto představení je naprostý vrchol DJC.Svěrák je v této roli bezkonkurenční.Národní poklad je ten náš JC :)100% ()

gombarix

DJC-12. Lazar - Jelizarič - Podchaljuzin, chachachacha... CHA CHA CHA CHA CHA!! ... CHA CHA CHA... Svěrák je v této scéně (a celé roli) neodolatelný. Ale jinak znám i lepší jejich hry, tady bylo na můj vkus dost lacinějších hlášek a rrráčkující postavy mi byly vysloveně prrrotivné... Kromě toho se mi v roli principála víc líbí Hraběta (audio) než Kašpar (video). - Hodnocení po částech: seminář 80 %, herecká porada 100 %, "Vlasta" 70 %. ()

gumbo

pár chybiček by se našlo, ale ty jsou spíše jen záležitostí vkusu. Jinak veskrze zábavná místy až ad absurdum hnaná komedie. Vzhledem k častému výskytu záchvatů smíchu nelze hodnotit jinak než 90% ()

Vakomlok

Tahle hra je pro mě zosobnění scénáristické geniality. Naprosto skvělý Zdeněk Svěrák v roli namyšlené herecké hvězdy a totálního blba zároveň, promyšlené a skvěle načasované gagy, zejména se zvídavým invalidou Jirkou Karáskem, nebo zoufalé se chytání stébla při zapomenutí textu. Mrzí mě akorát, že jsem tuhle hru neviděl na vlastní oči v divadle. ()

loki5

U většiny cimrmanovských her mi přišla divadelní část trošku slabší než ta seminářová o životě a díle geniálního tvůrce Járy da Cimrmana (až na výjimky jako je Cesta na severní pól). U této hry je to naopak. Geniální výkon Zdeňka Svěráka jako trošku pomateného divadelního barda, který schválně divadelně přehrává (Tak končí naše komedie, alespoň doufám). Skvěle provedená parodie na všechny ochotníky i otřelé divadelní herce s neskutečnými hláškami (my ráčkujeme jako vejce vejci) - tomuhle se prostě nedá nesmát. Letos o silvestru jsem se na to s chutí znova kouknul a musím přiznat, že z celého silvestru je již tradiční cimrmanovský kus tím nejlepším. Rád bych také viděl verzi s Ladislavem Smoljakem to se mi už bohužel asi nesplní :-(. ()

fisikk

Myslím, že kdyby měla každá dívka/ žena jen jednu věc z této hry, tak by byla naprosto spokojená! A tím mám na mysli oddaného nápadníka Vogeltanze, kterému nevadí opravdu zhola nic! Ne každá hospodyňka by vždy uvítala mít za souseda zvědavého invalidu Karáska, ale jelikož se na scéně objeví vždy ve správný čas, pravděpodobně by se s ním také smířila . Musím uznat, že kdyby byla věta: ,,V Českých Budějovicích by chtěl žít každý“ nechána v kladné podobě, byla by hra naprosto dokonalá! Naštěstí toto pro mě nakonec zachránil právě Vogeltanz a jelikož jí nemohu z mé strany vytknout nic dalšího, dávám jasných 5 hvězdiček. ()

Rockerman

Loni v dubnu jsem tuto hru viděl na živo s Janem Kašparem v roli principála. Všichni v sále jsme si to báječně užili a vůbec jsme netušili, že právě s Kašparem se vlastně loučíme, neboť za dva měsíce poté zemřel... ()

char_t

Téééé lííííípy se nevzdáááááám! Nepatřím mezi nadšené cimrmanology, rozhodně nedávám všemu kde se objeví Svěrák se Smoljakem automaticky pět, ale tady to jinak nejde. Záskok je (možná ještě s Dobytím sev.pólu) jasné Best of Cimrman! ()

johnywalker

Nejlepší hra od Cimrmanů, a tedy zaslouženě považovaná za nejlepší! Prostě pecka, od Českých Budějovic, blbců nalevo, Vavrocha, až po zvídavého invalidu nabyto hláškami a nezapomenutelnými okamžiky! ()