Záskok

(divadelní záznam)

Tsuki

Z Cimrmana jsem doteď viděla pouze Afriku, která mě nijak zvlášť neohromila. O to víc mě mile překvapil Záskok, který je údajně jeden z nejlepších počinů Divadla Járy Cimrmana. A musím uznat, že to tak nejspíš bude, protože obzvlášť ona "hra ve hře" byla od začátku do konce k popukání. Tomuhle se říká humor se vším všudy. A minimálně v záznamu sednou všem role jako ulité. Z obsazení je samozřejmě nejvýraznější a zároveň nejvtipnější figurou Svěrák v roli Prácheňského. Jeho ztvárnění, kde se snoubí arogance se stupiditou, je zkrátka nezapomenutelné. ~(4,3)~ ()

Anderton

Sledovať v televízii divadelný záznam býva vždy často brutálna nuda, nie tak ale pri Smoljakovi a Svěrákovi. Napriek tomu mi ich humor v tomto diele príliš nesadol, ale to je spôsobené najmä tým neustálym nepríjemným pocitom, že by som to omnoho radšej sledoval v divadle. Asi najmä tú "rozhlasovú hru". Preto takéto hodnotenie. ()

Frajer42

Tuhle hru jsem viděl sice už dávno, ale dodnes si pamatuji naprosto excelentní výkon Zdeňka Svěráka a všudypřítomného zvědavého invalidu. Hra dobrá, ale rozhodně ne skvělá. Lepší * * * ()

boshke

Jako zanícený cimrmanolog, schopný hodiny a hodiny vyprávět repliky ze všech her krom Českého nebe, se kterým jsem ještě žel neměl tu čest, snad ani nemohu jinak. Mohl bych pár her vyzdvihnout, avšak žádnou bych nedokázal označit za slabší či méně oblíbenou. Stejně ode mne každá dostane "kilo", tak co... 100% ()

Kothy

Podle mě nejlepší Cimrmanova hra. Pokaždé se u toho neuvěřitelně nasměju. Mohl bych se na to dívat pořád dokola. Hlavně Svěrák jako Práchenský tomu dává velký šmrnc, protože do toho neustále tahá jiné hry: "Lucernou vám paní kněžno, posvítím, ale té lípy se nevzdám." :D ()

MikeCool

Divadelní záznam. Pro mě nejlepší Cimrmanovka, kterou jsem kdy viděl. Dramatickou část této hry si s oblibou pouštím znovu a znovu. Žééhleníí, žééhleníí. Konce tomu néníí. Vše je tŘeba nakRopiti, pak se pRádlo pěkně tŘpytí. Žééhleníí, žééhleníí. ()

nascendi

Záskok podľa mňa patrí k tomu najlepšiemu, čo Divadlo Járy Cimrmana uviedlo. Leví podiel na tom má Zdeněk Svěrák, ktorý ma príjemne prekvapil odlišným druhom humoru, než na aký som bol u neho zvyknutý. Nie je nedostatkom, že si celú hru "ukradol" pre seba. K slabinám predstavenia skôr patrí, že úvodná prednášková časť bola nevýraznejšia, než obvykle býva. Nepatrím k nekritickým obdivovateľom diela Smoljaka a Svěráka, ale so štyrmi hviezdičkami pre túto hru som nemal žiaden problém. ()

WANDRWALL

Herci to dříve, kdy ještě nebyl film a pak televize neměli snadné. Kdo se dal na tuhle činnost, ten se musel naučit i krást, aby se nasytil. Proto třeba Pepíček Somr ještě pamatuje časy, kdy stála před obcí cedule, že tulákům, cikánům a hercům vstup do obce zakázán. Proto i divadelní společnost Lipany neměla snadný život. Dneska by se jim vedlo asi podobně. Ale je mi líto, že už nejsou tihle potulní hercké společnosti. Nepochybně byly oživením a nositeli osvěty, která dneska tolik schází. ()

Arsenal83

Klasický humor z pera majstra Svěráka, ktorý v tom čase neotrene bol a mohol byť dokonca politicky nekorektný, o čom svedčí vsuvka o "praotci Cikánovi". Dnes by ho už brali policajti. ()

Pejpr

Mohl bych sem psát, jak je Záskok geniální, mohl bych sem psát, jak je celé divadlo Járy Cimrmana dokonalé, mohl bych sem psát, že Svěrák je Bůh, mohl bych sem napsat nějaké hlášky ze hry, ale to už tu přeci všechno je! Takže - no comment. ()

Jinny

"No počkejte, to bych uměl taky, takhle dědit. Co říkáte, paní mámo? Tenkrát na seně? Je to sichr, dědím půl statku!" Cimrman ve své životní formě - hravý, absurdní a nekonečně vtipnější než cokoliv, co je běžně k vidění v televizi od osmi večer. Maryša dostává pořádný kopanec do rozkroku. ()

eraserhead666

kdybych měl vybrat nejlepší a mou nejoblíbenější cimrmanovu hru, bylo by to samozřejmě hrozně těžké, ale Záskok by určitě byl v pětici nominovaných, z nichž bych vybíral. Neuvěřitelná smršť humoru a klasických hlášek. Prostě, kam se hrabe Bittner, to se nedá srovnat. ()

Othello

Už na střední jsem se mi rozdělili lidé na milovníky Cimrmanů a milovníky Slunce, sena, ... a podobných zrůdností. Zatímco první skupina vždy má co říci a často dominuje smyslem pro humor i inteligencí, skupině druhé by slušela výměna hranic za jakékoli východní. Záskok je nejspíše nejlepší hra Járy Cimrmana. ()

MáŠa

Tohle bych řekl, že je celkem známá cimrmanovská hra. Ta se může pochlubit jednou z nejlepších neseminářových částí - tedy velice povedenou hrou. Ta je celkem dlouhá, a půl hoďky navíc, a mohla by úplně v pohodě existovat jako samostatná a úspěšná hra. ()

MeanWhile

"Tak končí naše komédie, zlo prohrává a dobro žije." Joo, jak jsem se u této divadelní hry smál, a směju se doteď. Skvělá hra, samozřejmě z dílny Ladislava Smoljaka, který má pro vtip nejen hlavu, ale i poté celou divadelní hru, na kterou se dívat a nesmát se, je hřích. U Záskoku, bych řekl, že je to asi jedna z nejlepších her vůbec, protože to má skvělý příběh, že se vlastně koukáme v divadle na divadlo, nepovedené divadlo, které je vážně skvělé, plné suprového vtipu a Vavrocha, který je zahrán perfektně. ()