Spartakus

TV spot 4
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Série(3) / Epizody(33)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Dr.Horror

Hodně brutálních scén s hektolitry krve a ještě více odhalených poprsí a zarostlých dámských klínů, takže pro pány velice lákavý seriál. Ale chtělo by to zajímavější děj a lepší herce. 40% Po 6 dílech zvedám na 60%. Seriál kupodivu udržel mou pozornost, i když člověk musí brát, že se jedná jen o vizuálně vystajlovanou podívanou bez hlubšího smyslu i děje....Po 13 dílech - omlouvám se Spartakovi. Seriál se neustále zlepšoval až do absolutně dokonalého finále.Celkově 80% ()

VIPerson

První díl jsem horko těžko překousával...a po shlédnutí jsem byl rozhodnutej,že už nikdy víc.Ale na druhou stranu jsem měl stažený ještě dva díly a bylo mi líto je mazat.Tak jsem tedy pustil druhou i třetí část a musim říct,že je to sakra mazec sekec...těšim se na každý díl jak malej Jarda....PS:samozřejmě,že vim že nejde o intelektuálně laděnej seriál ale ta jízda mi na jaro a léto stačí:)....PS:po třinácté epizodě jsem dal plný počet.Jeden z mála navazujících seriálu u kterého se nemůžu dočkat dalšího a dalšího dílu.PS: Po změně hlavního herce (z pochopitelných důvodů) a změny prostředí už to šlo celkem do kopru. Alespoň podle standartu první a druhé série. ()

arexam

"Býval dobrým vojákem, ale spáchal ten nejhorší hřích, protože svědčil proti zkorumpovaným kolegům. Snažili se ho zabít. Místo toho zabili ženu, kterou miloval. Psanec, který zabíjí psance. Přinašeč deště. Spartacus." ()

Stromovous87

Po pilotním díle, jsem myslel, že už se nebudu koukat dál. Nejsem fanoušek filmu 300 a tak mi bojové scény se zpomalovačkami a cákanci krve nebyly zrovna po chuti, ale naštěstí jsem se koukl i na druhý díl a musím uznat, že s každým dalším dílem se seriál rozjíždí a nakonec po prvních 8 dílech hodnotím 4*. Uvidím, jak se seriál bude dál vyvíjet. ()

rostlinka

Soft-porno seriál :). Ale luxusní. Takovou koncentraci namakaných týpků jsem snad ještě neviděla. A Spartakus je prostě vrchol. Potkat, sáhnout si a zemřít :))). Dokonale propracované souboje, pěkné dobové interiéry. Co mi (chvílema hodně) vadilo, bylo, že digitálně upravené okolí (nebe, krev) bylo až moc očividně umělé... Kdyby to bylo víc přírodní, uvěřitelné, tak by to nemělo chybu. Uvažovala jsem, že dám o hvězdu méně, ale po tom, jak mě děj vtáhl a já jsem div netleskala, když se dařilo, nebo brečela, když umírali ti, co si to nezasloužili, jsem těch 5* prostě dát musela. Záporné postavy byly tak strašně slizké, že bych nejradši skočila mezi ně a jednu jim lískla mezi oči, neskutečný! :) Těším se na prequel a druhou serii... ()

cab

Jako blesk z cisteho nebe jsem prozrel do drsneho sveta gladiatoru, kde konecne mel nekdo koule ukazat nejakou krev a dalsi odvazne sceny. Skoda, ze penez bylo mene nez potreba, ale i tak se jedna alespon po prvni sezone o prislib do budoucich epizod. Nejvic je mi lito poslednich informaci o nutne nahrade hlavniho hrdiny. Prvni sezona: 80%, druha sezona: 75% ()

Shakeus

Stačil první díl, abych pochopil, že toto není ten pravý šálek pro mě. 300 mi stačilo jednou, ale koukat na osudy postav z komiksového Říma dlouhodobě, tudíž v seriálu, už nemám zájem. Někdy moc nevidím rozdíl mezi takto zpracovaným komiksem a stupiditou. Docela vtipný je text distributora: Klasický příběh nejslavnějšího rebela starověku … to jo, takhle se to stalo :) ()

irigi

Seriál postavený téměř úplně na krvavých gladiátorských soubojích (mj. s velmi pěknou choreografií), sexu a (z mého pohledu především) na výborně vymyšlených intrikách. Celý seriál komiksovou stylizaci a rozhodně od něj nečekejte historickou věrnost. Hodnotím jej vysoko pro vážně dobrou atmosféru, ale snadno vás může pohoršit. ()

reditelka

Vyloženě šťavnatý seriál, který přetéká krvavými řežbami, intrikami a sexem. To vše rámuje napínavý historický příběh. Snad každý si ve Spartakovi najde to svoje. Ačkoli krvavé scény nemusím, takhle krev ála 300 mi nevadila vůbec. Dechberoucí od prvního do posledního dílu. ()

Merkin

Skvělá věc pro milovníky antiky, nefalšovaných hrdinů, svůdných žen a divoce splétaných intrik. A mezi tyto fandy já se rozhodně počítám:)-přičemž ty ženy berte s nadhledem. Jinak historici by samozřejmě mohli mít pár výhrad, ale chápu, že nejde o dokument, nýbrž o akční sérii, takže jak už podtitul říká-krev a písek. ()

Rapikk

Krev. Sex. Krev. Sex. Krev. Intrika. Krev. Sex. Krev. Intrika. Sex. Krev. Sex. Krev. A ještě jedna intrika. Co lze na tom nemilovat? ()

Paity

Dal bych snad i více než jen dvě hvězdičky, al eza zcela zbytečnoou brutalitu snímanou "z blízkia", dal bych klidně i dvojnásobek a to jensem žádná otloucitka, která by nic nesnesla. ()

Milan25

Blood and sand: Po první sérii pálím pětima. Neskutečná řežba, lži a intrikářství. Bavilo mě to pekelně. Akorát teda ty vizuální efekty vypadají, jako by je někdo dělal doma narychlo po práci :-) Vengeance: Druhá série je o poznání horší než předchozí, Najednou spousta nových postav, méně intrik a bohužel výměna hereckého obsazení. Liam McIntyre prostě nemá ani z poloviny takové charisma jako Andy Whitfield, a seriál na to doplácí. Tak nějak najednou je hlavní hrdina absolutně nejméně výraznou postavou. A nová Naevia, to je prostě katastrofa. War of the damned: Celá řada v postatě směřuje jenom k finále, a mnohdy je to pořád dokola. Chování postav se nelogicky změnilo (Crixus je prostě blbec, a Spartacus by najednou nejradši Římany ušetřil...), ději strašně trvá, než se někam posune. Nad vodou to drží hlavně Dustin Clare (Gannicus), Simon Merrells (Marcus Crassus) a Todd Lasance (Caesar), jejichž postavy jsou nejvýraznější z celé řady. Po celkovém shlédnutí zaokrouhluju hodnocení na 4* ()

Mafian

Proboha, tohle je něco, co si srovnání s perfektním Římem vůbec nezaslouží. Spartakus je totiž špatný seriál plný CGI krve, naprosto neefektivních zpomalovaček a vyloženě samoúčelného násilí a erotiky. Točený, aby se povrchně libil, ale nedokáže zaujmout prakticky ničím, možná tak největší seriálovou sbírkou prs a zadků, bez hlubšího smyslu a vůbec nějaké podstaty... ()

HArna

Tohle jsem nečekal, po třech dílech jsem nemohl koukat dál, protože jsem se fakt nudil. Takový mix 300 s gladiátorem, ale o dost horší. Zklamání možná proto, že jsem trochu nabaženej seriály. Game of Thrones a hlavně Vikingové, kteří jsou o několik pater jinde. Hodnotit zatím nebudu, třeba se k tomu jednou vrátím. ()

Prochy38

Pro aktuálnost - hodnotím po zhlídnutí 7. dílu. A prostě paráda. Seriál ve stylu 300: Bitva u Thermopyl. Charismatičtí herci ve všech rolích. Skvělý seriál. Prve mi vadil uměle vytvořený proud krve, kde opravdu množství realitě ani v nejmenším neodpovídalo. Ale díl co díl krve ubývá. Za to akce je víc a víc. Nabušení gladiátoři, krásné ženy a Řím právě tak nechutný a krutý, jak ho známe z historie. Po dosledování seriálu Řím, který neměl chybu Spartacus hodně dobře "navázal". 90% |||||||||||||| Tak a je po všem. Spartacus skončil. Čest památce A. Whitfielda a hold L. McIntyreovi, který se zhostil nelehké role, po něm tu jeho převzít. Seriál pokračoval ve velkém stylu, otroci se vzbouřili, jak to známe v dějinách a začalo jedno z největších povstání v historii lidstva. Spousta postav se mihla několika díly i přes několik sérií. Fakt se na to moc dobře dívalo a velkolepé finále nemělo chybu. Paráda, paráda, paráda a teď už vím, že tento seriál bude navždycky v mojí paměti jako jeden z těch nejvydařenějších a těch, co mě nejvíce chytly. Opravdu obrovské nadšení! Poslední díly už jsem hořce prožíval a čekal konec, ten nastal. A to je konec jednoho velkého seriálu, sice jen pro specifickou skupinu fanoušků, ale velkého opravdu velkého seriálu. ()

D.Snake

Ze začátku jsem se divil, jak to tu mohlo dostat tak vysoké hodnocení. Příběhově to vypadalo jako pěkná slátanina, efekty se mi jevily spíš jako špatné a kazily celkovou atmosféru bojů (tím myslím scény, kdy vše kolem stojí, jen ta krev pořád stříká... Někomu se to mohlo zdát cool, mě nikoli). Nenechal jsem se ale odradit a sledoval dál. Vyplatilo se... Hned v dalším díle se začalo blýskat na lepší časy a s postupem času se všechny obavy vytratily. Nejvíc mě překvapila již zmiňovaná dějová linka plná intrik, zdrad, podvodů a jiných sviňáren. Náhle to už nevypadalo jako laciná verze Bitvy u Thermopyl. Oblíbil jsem si spoustu postav, jako třeba Crixa. No a vůbec nejlepší byl Quintus. John Hannah je prostě dle mého hvězdou celého seriálu. 9/10 ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)