Uznávaný režisér Ang Lee (podepsaný pod filmy Svatební hostina, Rozum a cit, Jízda s ďáblem, Tygr a drak, Zažít Woodstock) se v tomto příběhu - tak jako již několikrát - zaměřil na rodinné a generační vztahy. V psychologicky laděném snímku, natočeném podle románu Ricka Moodyho Ledová bouře, se vrací do roku 1973, do předměstí connecticatského New Canaanu. Vyprávění se přitom soustřeďuje na členy sousedících rodin Hoodových a Carverových, kteří k sobě pocitují přátelské, milostné vztahy i nenávist. Jakýmsi katalyzátorem drobných a všedních událostí i vztahů je ledová kalamita, jež nastane v noci po neustávajícím mrznoucím dešti... Americký film oceněný na MFF v Cannes (cenou za scénář pro Jamese Schamuse) se vymyká z běžné hollywoodské produkce a spíše připomíná klasická díla filmařů Ingmara Bergmana a Michelangela Antonioniho. Hlavní úlohy ztělesnily známé herecké hvězdy Sigourney Weaverová (Vetřelec, Gorily v mlze, Krotitelé duchů, Smrt a dívka) a Kevin Kline (Ryba zvaná Vanda, Francouzský polibek, Dave). V dalších rolích hrají Joan Allenová (Šílená láska, Tváří v tvář), Tobey Maguire, Christina Ricciová (Casper, Malí válečníci), Jamey Sheridan, Elijah Wood (Všude dobře, doma nejlíp, Drtivý dopad). (Česká televize)

sestrad

Tematicky mi to připomnělo australskou Lantanu, nevidím v tom ale tolik pokrytectví jako bezradnosti, co vlastně s životem, když dospěl tak někde k polovině a zároveň se jinde otvírá zatím netušené. Oficiální texty distributora jsou naprosto zavádějící a idiotský způsob, jak mě od podobných filmů odradit, což by v tomhle případě byla docela škoda. Dala bych vlastně ráda čtyři a půl za ... určitou vypočitatelnost, mimo jiné Frodova příběhu :) ()

fredisek

Zbožňuju, když se v amerických filmech nadává na republikány, a Christině Ricci to opravdu slušelo. Velice zajímavý příběh, kde se pořád nic moc neděje a ve finále přijde nečekaný zvrat. Nevěřil jsem, že u toho vydržím ponocovat. Vydržel jsem. Ledová bouře mě bavila. Měla nádech amerických románů, jejichž děj je zasazený od šedesátých let nahoru, a hlavním tahounem příběhu jsou lidské pocity, přešlapy a vztahy, žádný systém nebo autoritativní politika. To v Česku bohužel chybí...a právě proto mě Ledová bouře zaujala. ()

Mikino00

Film o sexu, vztazích natočený inteligentnějším způsobem, kde prožíváte tyto strasti spolu s herci, jinými slovy: tele novela pro náročnějšího diváka. Stejně jako všechny filmy Leeho velice přeceněné. ()

Kroupa

Miluju filmy Anga Lee a tenhle patří určitě k jeho nejlepším. Je s podivem, jak asiat dokáže natočit tak skrz naskrz americké filmy, jaké točí Lee. Zimní bouře podle mě patří k nejlepším americkým nezávislým filmům devadesátých let ()

RomanHyde

Hned při úvodních titulcích jsem byl polapen. Titulky se zjevovaly jako námraza na okně a pak se se stejnou ladností rozplývaly, za zvuků vynikající hudby doplněné o lehké mrazivé praskání, to vše sledujíc krásnými obrazy kamery. Už v těchto prvních minutách je naznačeno, co se bude odehrávat. Pošramocené rodinné vztahy se pamalinku rozpadávají díky uvolněným sexuálním zábranám a míří do ztracena. Příjde však ledová bouře jako varování (a trest) a vybere daň nejvyšší. Rázem se vše otočí a rodina se opět sjednotí. Ve zkratce vystižený děj, který je ovšem podán tou nejkvalitnější filmařinou a skvělými herci. Excelentní jsou i role dětské, v podání Christiny Ricci a Elijah Wooda. Ps: nepamatuji roli , kdy by to Sigourney Weaver tak slušelo :) ()

Ba-jo

Naprosto nečekaný filmový zážitek, film který se do mě zabodl jako ostrý rampouch. Nenápadné a zbytečně podceňované drama Ang Leeho, zachycující spletité a problematické vztahy jedné rodiny v Americe sedmdesátých let. Film, jehož kvalita stojí krom mrazivě pochmurné atmosféry především na mrazivě skvělých hereckých výkonech hned celé plejády hvězd. Dobrá volba pro horké letní dny ! ()

Filomena.I.

Zpočátku nenápadně plížící se podzimní chlad postupně nabírá na intensitě a v náladě mírně strnulé počnou se do vás zabodávat ledová ostří bouřících povahových rysů, mrazivých hnutí mysli a úletných skutků členů dvou solventních spřátelených rodin. Ledové šípy nepřestanou útočit, dokud vás nezasáhne ten poslední, jenž vás na chvíli zcela ochromí… ()

JohnFarst

Najlepší Leeho film... žiaden Tiger a Drak ale Ice Storm. Dokonalejší zážitok ako podobne ladená Americká krása, ktorá aj cez všetky svoje plusy nedosahuje realistického dojmu ako tento film. Napísal by som viac ale nemám čas... vynikajúce a bravúrne predstavenie. ()

Saur.us

Hvězdně obsazená rodinná vztahovka sice pěkně vypadá ale pekelně nudí a ve mě nezanechává pořádný dojem. Škoda. ()

ink flo

Tento příběh z Nixonovské éry (showcace začínajících stars Tobey Maguire, Christina Ricci, Elijah Wood) od Ang Leeho je jakoby se Wes Anderson propadl do deprese, takže by ty jeho oblíbený témata (retro rodinka s divnýma děckama) už nebyl schopnej točit rozjuchaně a v pastelových barvách, takže i když tam ten humor pořád probleskuje, tak je to celý přikrytý dekou existencionálního smutku. ()

Rokle

Lehkost s jakou Ang Lee servíruje jednotlivé situace hraničí s genialitou. Citlivé a křehké komorní drama, ve které jsou bravurně popsány životní krizové momenty. ()

Fridecka

Bouře venku, bouře v dušïch, něco přinese, něco odnese, ale každopádně nic už nebude tak jako před ní. Mladí lidé ochutnávající život a dospělí hledající ztracenou jiskru ve svých již strnulých životech, absurdita volné lásky jako módní vlny. Ledová bouře jako úchvatná kulisa životních mezníků i běžných událostí v životě několika lidí. ()

Rockerman

Ztráta morálních zábran, lži, nevěry a zhýralý život. Tím vším si člověk "krátí" čas, aniž by si uvědomil pravé hodnoty. Až dotek smrti dokáže na čas člověka umravnit a uvědomit si, jak mu život protéká mezi prsty. Ang Lee přichází tentokrát s velmi uvěřitelným filmem. Plejáda známých, mladých a tehdy nadějných herců (Ch.Ricci, E.Wood, T.Maguire, K.Holmes) je osvěžením, vévodí jim má oblíbenkyně Ch.Ricci. Kvalitní film, který možná ještě uvidím. ()