Uznávaný režisér Ang Lee (podepsaný pod filmy Svatební hostina, Rozum a cit, Jízda s ďáblem, Tygr a drak, Zažít Woodstock) se v tomto příběhu - tak jako již několikrát - zaměřil na rodinné a generační vztahy. V psychologicky laděném snímku, natočeném podle románu Ricka Moodyho Ledová bouře, se vrací do roku 1973, do předměstí connecticatského New Canaanu. Vyprávění se přitom soustřeďuje na členy sousedících rodin Hoodových a Carverových, kteří k sobě pocitují přátelské, milostné vztahy i nenávist. Jakýmsi katalyzátorem drobných a všedních událostí i vztahů je ledová kalamita, jež nastane v noci po neustávajícím mrznoucím dešti... Americký film oceněný na MFF v Cannes (cenou za scénář pro Jamese Schamuse) se vymyká z běžné hollywoodské produkce a spíše připomíná klasická díla filmařů Ingmara Bergmana a Michelangela Antonioniho. Hlavní úlohy ztělesnily známé herecké hvězdy Sigourney Weaverová (Vetřelec, Gorily v mlze, Krotitelé duchů, Smrt a dívka) a Kevin Kline (Ryba zvaná Vanda, Francouzský polibek, Dave). V dalších rolích hrají Joan Allenová (Šílená láska, Tváří v tvář), Tobey Maguire, Christina Ricciová (Casper, Malí válečníci), Jamey Sheridan, Elijah Wood (Všude dobře, doma nejlíp, Drtivý dopad). (Česká televize)

ona.takova

Tak tenhle kousek jsem si procítila poctivě celý. Mrazivé počasí, studené rodinné vztahy, vášeň co dochazí jinam, ztrátu, která spojuje. Jeden z mála filmů, kdy po skončení musím zkontrolovat již zkontrolované spící děti a políbit milujícího partnera . ()

Enehy

Ledová bouře je další z filmů, které mi ukázaly, jak lidé nedokáží žít ve světě, jenž si sami vybudovali. V rámci dodržení námi daných pravidel tvoříme vztahy s ostatními lidmi, zakládáme rodiny a předstíráme, jaký skvělý život máme. Ve výsledku se ale ocitáme ve vlastním vězení, ze kterého se všemožně snažíme utéct. Někdo alkoholem, sexem nebo krádeží a někdo jízdou na kole. Ledová bouře je pro mě příkladem toho, že všechny naše skutky jsou jen volání o pomoc v zoufalém boji o duševní a tělesnou svobodu. Je také důkazem toho, jak je člověk a vztahy, které tvoří, křehký jako led na začátku zimy. Led, který dostatečně zesílí jen pod vlivem určitých okolností. ()

dzberry

Nevěra sem, nevěra tam, tápající rodičové, tápající děti... A tápal jsem i já. Ničím neohromilo, ničím nepřekvapilo, nevím, odkud to šlo a kam to mířilo. Ledově chladný zůstávám, žádná bouře z ohromujícího filmového zážitku ve mně nepropukla... ()

MadMax3

Stretol sa vyborny reziser, partia perfektnych hercov, dobry namet a predsa to nejako z mojho pohladu klopytalo. Nie a nie sa ponorit do pribehu, nie a nie sucitit s postavami. Nefunguje mi to ako sonda do zivota rodiny so sexualnou revoltou, nefunguje mi to ako ani ako psychologicka ukazka pretvarky - dospeli, a priamosti - deti. Zaujimavy film, ktory ma nudil. PS - oplati sa vidiet aspon kvoli strasne hot Sigourney. ()

mirkath1

Mě to způsobilo tak akorát totální depku. Dost sem se nudila a pořád čekala co se teda konečně stane. Nekonečná nuda :( ()

Guran

Moc mě nenapadá, co bych napsal k tomuto snímku, ale pokusím se. Film plný budoucích mladých hvězd. Tobey Meguire, Katie Holmes, Christiana Ricci a Elijah Wood. Bravo, tenhle výběr mladíků se povedl, ale filmové zpracování vyšlo naprázdno. Nejprve jsem měl problém poznat, o čem film vlastně je. Snímek nás nejdříve seznámí s Maguirem, pak se najednou část děje přesune za Ricciovou a pak zase za Woodem atd. Potom mi cvaklo, že film vypráví o těchto mladících a jejich sexuálním choutkám. Ve filmu jsou problémy slabé vyprávění, nuda, nulová atmosféra a nezáživnost. Nejvíce mě zde překvapila Ricci, která se střihla roli děvčete, které je silně zaměřené proti Americké demokracii. Snímek rozhodně nepobaví, unudí a ani ho nedokoukáte. ()

kubilov

Číňan Ang Lee a jeho pro mě překvapivě až příliš plytká studie sexuální revoluce na začátku 70. let v USA, která z dnešního pohledu zaujme trochu uhozenou dobovou logikou, spoustou slavných dětských herců, zejména Christinou Ricci, které scénárista James Schamus napsal do charakteristiky "chorobně nihilistická teenagerka zajímající se o politiku a bezhlavě a iracionálně nesnášející Nixona". ()

SAINTS

Zvlašny film s uchvatnou ladovou burkou.Vo filme je väčšina postav prinajmenšom čudna ale to v tomto pripade nie je na škodu skôr naopak. ()

LdaVinci

Tohle mě bavilo strašně moc! Od začátku do konce! Drama jak se patří! Strašně zajímavá témata, bavily mě linky všech postav. Na začátku mě to chytlo a teprve na konci zase pustilo. Jo a herce by se slušelo taky pochválit, sympatičtí a předvedli perfektní výkony. ()

Beskydka

Já nevím, jsem teď trochu v rozpacích...film s tak dobrým hodnocením, čekala jsem, že mě posadí na mé filmy prosezené půlky, ale nic se nestalo, dokonce se mi to až moc nelíbilo..Tři hvězdy za Ricci, Sigourney a ty stromy ze skla... ()

milanko8

Zajímavý film, který na mě udělal dojem až v závěrečné scéně, ale během filmu jsem obdržel pár hluchých míst... 70 % ()

Trumper

Hodně silný a odvážný psychologický film, který se ze začátku tváří jako obyčejné rodinné drama. A výborný závěr s Elijah Woodem. Přemýšlel jsem o plném hodnocení, ale podobné filmy je asi lepší nechat uležet v hlavě. Zatím: /85% ()

darth_swan

Pro mě zbytečný film o ničem. Přirovnal bych to k přečtení lyrické poezie. // Co mě zaujalo: Blbost některých lidí - já bych teda ven nelezl ani bych nikam nejel autem, když tam mrzne jak praští. ()

gotham

Mě se většinou rodinná dramata a obecně filmy o rodinách a životech moc nelíbí, proč mám koukat na něco, co denně vídám kolem sebe. Ale Ledová bouře není obyčejný film, postavy jsou skvěle napsané i zahrané, člověk se jednoduše vžije do situací jednotlivých postav a soucítí s nimi. Film má skvělé tempo, divák se nenudí, ale přitom to je pořád uvěřitelný reálný příběh. Co je navíc z dnešního pohledu velmi atraktivní, vidět nynější známé tváře jako Christina Ricci, Tobey Maguire nebo Elijah Wood v nezvyklích, mlaďoučkých rolích. 70% ()