Uznávaný režisér Ang Lee (podepsaný pod filmy Svatební hostina, Rozum a cit, Jízda s ďáblem, Tygr a drak, Zažít Woodstock) se v tomto příběhu - tak jako již několikrát - zaměřil na rodinné a generační vztahy. V psychologicky laděném snímku, natočeném podle románu Ricka Moodyho Ledová bouře, se vrací do roku 1973, do předměstí connecticatského New Canaanu. Vyprávění se přitom soustřeďuje na členy sousedících rodin Hoodových a Carverových, kteří k sobě pocitují přátelské, milostné vztahy i nenávist. Jakýmsi katalyzátorem drobných a všedních událostí i vztahů je ledová kalamita, jež nastane v noci po neustávajícím mrznoucím dešti... Americký film oceněný na MFF v Cannes (cenou za scénář pro Jamese Schamuse) se vymyká z běžné hollywoodské produkce a spíše připomíná klasická díla filmařů Ingmara Bergmana a Michelangela Antonioniho. Hlavní úlohy ztělesnily známé herecké hvězdy Sigourney Weaverová (Vetřelec, Gorily v mlze, Krotitelé duchů, Smrt a dívka) a Kevin Kline (Ryba zvaná Vanda, Francouzský polibek, Dave). V dalších rolích hrají Joan Allenová (Šílená láska, Tváří v tvář), Tobey Maguire, Christina Ricciová (Casper, Malí válečníci), Jamey Sheridan, Elijah Wood (Všude dobře, doma nejlíp, Drtivý dopad). (Česká televize)

Freemind

Mám rád to období i tuhle část USA, mám rád Anga Leeho za ty jeho jemné, ale zároveň dost kruté skici mezilidských vztahů. Zde se setkáváme s chuchvalcem vzájemně propletených postav, které do sebe bezhlavě a zmateně narážejí, čili - slovy hlavního hrdiny - čím si jsou blíž, tím víc se odpuzují. A naopak. Trapnost všední existence, přetvářka sousedské pohody. Krása. ()

kaylin

Snímek, který stojí na neskutečně stabilních základech hereckých představitelů, kdy ani jeden herec není špatně vybraný a všichni odehrávají to, co je pro danou scénu potřeba. Především překvapí mladí herci, kteří odvádějí skutečně skvělou práci. Kevin Kline měl také dostávat více prostoru u dobrých filmů. ()

Remedy

Ang Lee natočil výborné vztahové drama, které oplývá celou řadou výtečně napsaných i zahraných postav - sexuálně odvázaná, ale zároveň chladná a prázdná Christina Ricci, bezmocný a zklamaný Tobey Maquire, vypočítavá, ale také nesmírně křehká Sigourney Weaver či po lásce a citu žíznivá Joan Allen. Výběru herců není celkově co vytknout, a když se k tomu přidá citlivá, ale současně věcná režie Anga Lee, vznikne hluboký, smutný a nádherný film zároveň. ()

dr.Orlok

Málokdy se povede že se podle vynikající knížky natočí také vynikající film. Toto je jeden z důkazů že to jde. Hereckému obsazení nelze nic vytknout, všichni herci jsou typově přesní- od koketní S.Weaverové a její protějšek usedlá J.Allenová přes dospívajícího Tobey Maguira až k Christině Ricci , jíž jakoby role byla psána přímo "na tělo". Přidané scény oproti knize do příběhu skvěle zapadají. ()

swed

Ledová bouře jako metafora citové vyprahlosti a neschopnosti komunikovat (slova zde nahrazuje sex). Ang Lee ještě více posílil moji viru v něj, coby režiséra, který nemá problém vtáhnout diváka do ohniska vyprávění a nechat ho tak prožívat to, co samotné postavy. Má-li navíc po ruce kvalitně vystavěnou zápletku a spolehlivé herce (fantastická Christina Ricci!), o výsledku netřeba pochybovat. Brilantně vystavěné psychologické drama. 9/10 ()

major.warren

Ledová bouře je mozaikou osudů, jíž vládne ryzí filmařina. Ang Lee je zárukou kvality, což snímek může leda stvrdit. S lítostí cítím, že Ledová bouře je dosti opomíjená předehra k oscarové Americké kráse, s níž sdílí nahlížení za záclonky "spokojených" domácností střední třídy. "Bouře" "Krásu" v určitých momentech i lehce převyšuje, zejména svou přirozenou jímavostí a strhující katarzí, jež se obejde bez náznaků laciných berliček. Scenárista James Schamus dokázal z literární předlohy sestavit perfektně fungující síť postav rodinných příslušníků a sousedů. Jednotlivé vrstvy se postupně překrývají, aby se mohly v podobě mrazivého pekla propojit a vyústit v omračující závěr. Krásný a emocemi nabitý film, který si moc rád v budoucnu připomenu. ()

Vědma

Já bych řekla, že se ve filmech Anga Lee nikdy necítím úplně příjemně. I když řemeslně i herecky jsou zvládnuté výborně, žít bych v nich rozhodně nechtěla. I ty, které se mi opravdu líbí jako třeba Zažít Woodstock mají v sobě něco co mi vadí a to nemluvím o Zkrocené hoře. Tento film byl jako rampouch zabodnutý do srdce s těmi svými postavami. O jedné z nich jsem si koncem filmu řekla - přece jenom je mi tady někdo sympatický - a za tři vteřiny.... ()

fmash

Lovím v paměti nějaké zásadní momenty, které by mi pomohly formulovat důvod, proč se mi Ledová bouře tak líbila. Ale asi je to především skvělá atmosféra tvořená množstvím sourodých drobných vstupů postav nejen dobře obsazených, ale hlavně zajímavých, plahočících se vydařenými sedmdesátkovými rekvizitami. Vůbec se nezdráhám trochu tomu přilepšit. 4½. ()

Axis

Úžasnej a přitom hnusnej film. Depresárie hadr. Všechny z hlavních postav jsou divně oplácaný, mají své podivné důvody jak dostat tragédii do vlastní hlavy a jdou si tvrdě za vlastním koncem a zostuzením. Jediný kdo se vymyká je Joan Allen, ta vlastně stojí o to se nechat trestat a se stoickým klidem jde na vlastní porážku. Bobe! 10/10 ()

Nuala

Ang Lee je pro mě všeobecně nadaným mistrem filmového umění. Dokáže natočit snad všechny filmové žánry a každému z nich dát duši, kouzlo a cit. Stejně tak je tomu u Ledové bouře. Snímek plný lži, pokrytectví a přetvářek, ale také nevinnosti a opravdovosti si získal mé srdce. Velkou zásluhu na tom mají skvělé herecké výkony, má oblíbená Christina Ricci a trochu smutná postava Elijaha Wooda. ()

Martin741

Reziser Ang Lee prisiel s napadom, ako sfilmovat scenar o medziludskych vztahoch. A ano, dobre hadaju ti, ktori si myslia, ze pocas filmu som sa priserne nudil. Ale fakt ze priserna nuda. Aj napriek hviezdnemu hereckemu osadenstvu dam len 50 % ()

zdenotvor

Film síce mal nejaké posolstvo, pre mňa však bol totálne nezáživný a takmer som sa unudil k smrti. Môžu herci hrať akokoľvek skvelo,môže byť film nabitý emóciami, no keď je nudný a zbytočne naťahovaný, pre mňa stráca na atraktivite. ()

zuzinka2

Výborně natočené rodiné drama, ve kterém se postupně odkrývají tajemství a touhy jednotlivých členů rodiny a jejich přátel (jak starší, tak mladé generace - objevilo se zde hned několik budoucích hvěz - E. Wood, T. Maguire, Ch. Ricci). Film obsahuje několik vynikajících scén (rozjezd vlaku nebo spoiler! umrtí jedné z postav). ()

laik_60

po rozpačitom začiatku pripomínajúci tak trochu sladký psychosomatický príbeh rozmaznanej americkej rodiny strednej vrstvy, ma to napokon chytilo, Som prekvapený širokým diapazonom žánrov režiséra. Napokon zvládol aj tento film skôr však vďaka hercom, V bodovom hodnotení sa prikláňam k 4 bodom. ()

pakobylka

Filmoví hrdinové musí projít ledovou bouří, aby si uvědomili, co je pro ně důležité, na čem opravdu záleží ... Příběh je ale rozmělněn příliš velkým množstvím postav - a nesoustředí se na žádnou z nich, možná proto částečně ztrácí svou sílu. Slabší 4*. ()

sklennenka

Po dlouhé době jsem narazila na film, který mě utvrdil v tom, že psychologické drama je přesně moje parketa. Popravdě jsem původně podle názvu čekala něco ve stylu - nelogicky se chovající tlupa lidí v rozbouřené přírodě, zachráněná neohroženým kladným hrdinou. Ledová bouře tu však jako živel nenápadně projde, způsobí tragickou událost a ta teprve posune lidské vztahy správným směrem. Zvláštně podkreslující hudba vše umocňuje a velké udivené oči Elijaha Wooda opět spolehlivě zafungovaly. ()

Juto

Drsný hlboko dojemný, emocionálne bohatý a inteligentný film o obtiažnosti rebelantstva proti sociálnym obmedzeniam. 8/10 ()

Riley

Já teda nevím, když koukám na to hodnocení, ale asi jsem to teda vůbec nepochopila. A navíc mě to strašně nudilo. :-( ()