Reklama

Reklama

Limonádový Joe aneb Koňská opera

  • angličtina Lemonade Joe (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (700)

petaspur 

všechny recenze uživatele

Je možné, aby se Winnifred (členka klubu Arizonská obroda) stala ženuškou synáčka továrníčkova? Samozřejmě! Zvlášť, když oním zmiňovaným úspěšným obchodním cestujícím je Limonádový Jeliman s hlasem Karla Gotta. Winnifred vítězí, přestože soupeřkou v zápasu o srdce pistolníkovo je Arizonská pěnice Tornádo Lou (Žena Bouře), která je světaznalejší, lokty má rovněž ostřejší, ale sourozenecké pouto ji nakonec diskvalifikuje z boje o manželské lože sdílené s neposkvrněným hrdinou. A tak se zrodil neuvěřitelně stylový western, ve kterém proti sobě stojí Goodman s Badmanem, bílá s černou a kolalokova limonáda s lihovinou. ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

No nevím, dlouho jsem odolával, a nakonec jsem lehce zklamaný. Ne že bych chtěl znevažovat filmařské umění Oldřicha Lipského nebo herecké výkony, ale prostě mi to celé nějak nesedlo. Docela y mě zajímalo, jak na tento film reagovali třeba v Americe. Docela se mi líbila práce s barevnými filtry. Je tam spousta známých hlášek. "Whisky to je moje gusto." :D ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Neprůstřelný kladný hrdina, pistolník Joe, se poprvé objevil v několika povídkách, které Brdečka napsal na počátku německé okupace. Parodoval v nich oblíbené rodokapsy z prostředí divokého západu. Vzhledem k pozitivnímu ohlasu se k téže postavě vrátil prostřednictvím divadelní hry a románu. Nakonec využil Limonádníka Brdečka i v loutkovém snímku Jiřího Trnky Árie prérie. Oldřicha Lipského zaujal Limonádový Joe poté, co režíroval jeho rozšířenou divadelní verzi. Právě pod jeho vedením doplnili Jan Rychlík a Vlastimil Hála písničky, které díky filmu zlidověly, a tato divadelní verze se stala východiskem pro celovečerní film. Brdečka se zasloužil o rehabilitaci žánru v československém prostředí, protože do té doby byl western ocejchován coby úpadkový žánr. Film byl příznivě přijat i v prostředí Hollywoodu, kde obdivovali jeho nadhled, perfekcionismus a originalitu. Myslím, že o Limonádníkovi se není nutné v českém prostředí více rozepisovat, protože jde o jeden z nejznámějších snímků vůbec. Celkový dojem: 95 %. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Naprosto ultimátní záležitost, která se dá vidět stokrát za sebou. Každý obraz (vždy v jiném filtru) je dokonalý. Tady se sešel skvělý scénář s hereckou elitou a evidentně si to všichni užívali. Snad nikdy jindy jsem do padouchů (zejména do Hoga Foga či Douga Badmana ) nebyl tak zamilován jako tady, a to byli někteří s z nich i ,,tuplovaný kruťáci'' :-)))))) ! Stetson city dodnes strčí do kapsy kdejaké městečko z amerických regulérních westernů. Ukázková parodie. * * * * * ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Je vlastně úžasné, že v zemi, kde se vůbec netočily westerny, vznikla takhle vymazlená westernová parodie. Výborné je nejen obsazení, ale třeba i výprava, kde jsou všechny nápisy v angličtině, což tehdy v socialistickém Československu rozhodně nebylo samozřejmostí. Na animovaných vsuvkách se podíleli Jiří Trnka a Břetislav Pojar. A také je to základ české kaskadérské školy. Ale hlavně je to pořád i poletech komedie k popukání. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (80)

  • Úvodnú bitku točili niekoľkokrát a z rôznych uhlov. Bol pripravený špeciálny stôl bez klincov, iba glejený, na ktorý jeden z pištoľníkov prepadol cez zábradlie zo šiestich metrov. Omylom niekto stôl vymenil, ale našťastie mal kaskadér kabát vypchatý hrubou žinenkou, cez ktorú obrovské klince neprešli, takže si "len" vykĺbil ruku. (Raccoon.city)
  • Film se potýkal nedostatkem financí, navíc v době natáčení panoval nedostatek hřebíků na trhu. Herci proto měli povinně nakázáno brát s sebou hřebíky z domova pro stavbu kulis. (Chegi)
  • Za režisérom Oldřichom Lipským prišla po jednej besede v Českej Lípe mladá dievčina, ktorá sa pochválila, že snímku vďaka otcovi premietačovi videla 52-krát. Rekordmanmi sú zrejme členovia posádky jednej zaoceánskej lodi, ktorí ju videli 180-krát. (Raccoon.city)

Související novinky

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

22.07.2021

Letos se v obou Těšínech budou slavit prázdniny s filmem. Na přelomu července a srpna se po pandemické přestávce diváci setkají naživo v rámci filmové přehlídky „Kino na hranici”. Co je čeká? „Loňský… (více)

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (více)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011

13.02.2012

V sobotu 21. ledna byl ukončen výběr filmů Kánonu filmu za rok 2011 a přinesl opět zajímavé výsledky. Původní prosincový termín konání výběru byl z důvodů nečekaných a smutných předvánočních událostí… (více)

Reklama

Reklama