Dělostřelec Pankrác, dragoun Bimbác a kuchař Servác jsou váleční vysloužilci, kteří dostanou od skřítků tři kouzelné dary: klobouk, schopný vyčarovat jakýkoliv předmět, bezedný váček se zlaťáky a harfičku, přivolávající libovolný počet sloužících. Zatímco Pankrác by chtěl jít na ryby a Servác odpočívat, Bimbác si přeje navštívit všechna místa, kde bojovali. Když hodlá na poli, kde už oráč obdělává půdu, zopakovat bitvu, rozhodnou se kamarádi, že ho ožení, aby přišel na jiné myšlenky. Nápad by to byl dobrý, jen kdyby se Bimbác nezamiloval do zlé princezny Bosany z království Monte Albo, která se svým otcem veterány o jejich kouzelné předměty okrade. A tak zase nemají nic a musí spoléhat jen na sebe. Jsou sice tak mazaní, aby kouzelné předměty získali zpátky, a ještě nenechavou princeznu i jejího otce vytrestali, co je ale důležitější, poznají, co je v životě důležité a co naopak vůbec ne, co vadí a co nevadí. (TV Nova)

cochtan523

Dnes již kultovní pohádka s kvalitní plejádou hereckých hvězd, která rozhodně potěší nejen spoustou dokonale vybroušených hlášek . A není se čemu divit, když režisérem není nikdo jiný, než Oldřich Lipský. Zajímavostí je, že představitelku princezny Bosany pro film objevil pan Zdeněk Svěrák, který zde představuje chamtivého rádce. ()

NikoKovac

Tomuhle jsem ani přes veškerou snahu nepřišel na chuť. Pokud bych měl jmenovat pohádku, kterou rozhodně nedoporučím nikomu, pak tuhletu. ()

k0c0urek

Klasická Werichovina doplněná o Svěrákoviny . Opět velice pěkná pohádka o pobláznělosti lidí - moc může být brzo nic... Pohádka pro pěkný večer v rodinném kruhu, která pobaví malé i velké :) ale velké víc :) ()

zmirix

Klasika,která pro mě vůbec není pohádkou ale hlavně komedií.Spousta nezapomenutelných hlášek "bez štěnic a s ramínkama" "máme líné pavouky" 90% ()

Brisingr

Tři veteráni jsou pohádka, která je i pro děti, ale spíše pro dospělé. Typický nevtíravý humor Zdeňka Svěráka totiž dokáže docenit jen vyzrálejší divák. I já jsem jako malý humor, který ve filmu nyní spatřuji, nedokázal nalézt a rozpoznat. A myslím si, že spousta lidí to nedokáže ani v dospělosti. Ti, kteří to však dokáží, mi jistě potvrdí, že se jedná o geniální snímek, ve kterém toho lze najít mnohem víc, než je řečeno.... ()

usama28

Krásná Werichova pohádka. Laskavý, třeskutý, jízlivý a místy absurdní humor pana Svěráka, skvělá režie a (až na princeznu) genialní obsazení. Moudra pronášená Hrušínským a perly humoru rozhazované Svěrákem, Gerendášem, Satinským atd. nemá cenu opakovat. Je velké štěstí, že Werich nikdy se Svěrákem nepracoval osobně. Výsledek jejich spolupráce by mi asi vyrval bránici z těla a utíral s ní slzy dojetí a smíchu. Tady to bylo o fous. Neodolám: "Tímle koncem se mává, tímhle koncem se bije." a nestrkejte rypák do německa. ()

havlicekzz

Klenot naší pohádkové kinematografie. Pohádka pana Wericha, jak jinak než skvěle zpracovaná panem Svěrákem a dotažená k dokonalosti panem Lipským. Díky pánové. ()

PORTER44

Stará klasika o třech vysloužilých veteránech kteří v lese potkají skřítky kteří jim věnují dary které ji mdlouho nevydrží.Skvělé herecké legendy kteří si pohádkový příběh určitě užívaly soudě podle jejich hereckých výkonů,sice po těch reprízách co jsem to viděl už to působí otravně tak se na to občas podívám.Nej byl asi frňákovník. ()

Udet

...kultovní záležitost, skvělé trio hlavních hrdinů i spousta vedlejších postaviček, nabité vtipnými i výstižnými hláškami ( ..budeš Matěj! ..nee, budeš Hans.. ..Němci jsou pořádnější..), má to spád a švih, ani vteřinku nenudí .. ..poukazuje i na problém vojenských vysloužilců a jejich odměnění pár plíšky (za které si nekoupí ani prd..) .. Snad nejlepší pohádková komedie co znám.. ..pan Lipský prostě uměl.. ..jasných 5 *.. ()

RenataD

Za písničku čtyři hvězdičky. Za samotnou pohádku jsem se hodně rozmýšlela. Není to zrovna můj šálek kávy. ()

Orech

Každý rok si tento film rada pozriem a hlášky u nás doma zľudoveli. Vždy pobaví správna dávka humoru fenoménu "Lasica + Satinský" a režisér to dobre namiešal. ()

Killy

Film mě nenadchnul....Hrušínského, Čepka i Somra mám ráda ale tady prostě...ne. Přijdou mi jako olezlí páprdové na výletě. Nevím co si o této pohádce myslet. Chápu že teď trhám s tím hodnocením partu ale já prostě jinak nemůžu. ()

Villan

Pre mňa kultova komedia so skvelými hercami anezabudnutelnymi scenami,ktora ma vzdycky pobavi.Ked to davali v telke ešte v 80-tych rokoch pre deti na jarne prázdniny,tak sme to pozerali trikrát po sebe a este dlho sme sa smiali na tych hlaskach a scénkach.Proste dokonala zabava od velikanov českého filmu:Lipsky,Werich,Sverak. ()

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr