Daniel Day-Lewis jako statečný přítel Indiánů ve filmovém přepisu slavného románu J. F. Coopera... Filmaři již mnohokráte zvolili za předlohu svých děl pentalogii spisovatele Jamese Fenimora Coopera o dobrodružstvích bílého lovce, přezdívaného Sokolí Oko, a jeho indiánských přátel v době bojů Francouzů a Angličanů o nová území v Severní Americe. Nejslavnější se stala kniha úvodní Poslední Mohykán. Sokolí Oko spolu s posledními potomky z kmene Mohykánů Čingačgúkem a jeho synem Unkasem pomáhají anglické posádce bránit jednu z pevností. Znepřátelené strany využívají pro své cíle indiánské bojovníky. Huron Magua, který bojuje se svými muži po boku Francouzů, přísahal veliteli dobývané pevnosti pomstu za vyvraždění své rodiny. Po podpisu kapitulace se rozhodne vyprovokovat střetnutí s odcházejícími britskými jednotkami, při němž velitele zabije a zmocňuje se jeho dvou dcer Cory a Alice. Sokolí Oko se zavázal ochránit čest dívek a nechce je nechat ve spárech primitivního divocha. Navíc ke Coře cítí více než přátelství a také Unkasovi není Alice lhostejná. Pro postavu bílého lovce zvolil režisér Michael Mann u nás tehdy nepříliš známého Daniela Day-Lewise, který si však již získal uznání v podobě Oscara za hlavní roli ve snímku Moje levá noha (1989). (Česká televize)

totalySICK

Nejsem fanynkou dobrodružných filmů a dlouho jsem shlédnutí této klasiky odkládala. K mému překvapení naše setkání dopadlo nad očekávání. Musím pochválit dobře vybrané herce, všem role sedla. Na ústřední dvojici Daniel Day-Lewis a Madeleine Stowe bylo vyloženě radost pohledět. Dokonce i "záporáka" Stevena Waddingtona vám nakonec musí být líto a získá si vaše sympatie. Připočtěte fantastickou přírodu a nádhernou hudbu = krásný film. ()

burton

Krásná muzika, krásná kamera, silné momenty. Střihač to možná přepísk a ustřihal víc, než bylo zdrávo. PS: Steven Waddington! ()

Sady26

Film, ktorý bol nahraný preto aby dobil moje srdce, jednoznačne patrí do Top 5 u mňa. Hudba aj príbeh sú pre mňa the best. Proste mam rad filmy pri ktorých môžem vidieť charakter a hrdinstvo naozajstných chlapov. Bodaj by po svete viac takých last of mohykanov pobehovalo. Príbeh poukazujúc na odvahu, charakter, česť, lásku ....... Tak už len to žiť. Pre mňa 96% ()

Wallis3

Poznali jste někdy sílu? Sílu charakteru? Sílu příběhu? Sílu hudby? Ne!? Pak The Last of the Mohicans je ten pravý film, kde poznáte tyto artikly. Příběh je možná suchopárný, ale věřte že není, postavy jsou možná suchoprdlý, ale věřte že nejsou! I přes svou jednoduchost, tohle je film, co si zaslouží jen chválu. Příběh, dialogy a hudba je pohlazení pro vaši romantickou duši!!! Magua je záporák, kterýmu fandíte a Mohykáni jsou ti, které hledáte mezi hvězdami na noční obloze a slyšíte jestřabí, či sokolí vřískot na indiánském nebi!!!! “ZŮSTAŇ NAŽIVU, BUĎ SILNÁ, ZA JAKOUKOLIV CENU A JÁ SI TĚ NAJDU!" "ANOTHER WAY YOU GO I WILL FIND YOU...!" ()

lemonova

Niekedy si aj pri najlepšej vôli pripadám vzhľadom na všeobecné hodnotenie ako z inej planéty. Mne totiž tento film vôbec nepríde ako zvlášť dobrý.. (ani toľko ospevovaná hudba ma neoslnila.. jeden veľkolepý niekoľkotaktový romantický motív a inak kde nič tu nič.. keď si porovnám toto s premyslenou skladateľskou prácou Marianelliho, tak mi Posledný Mohykán príde ako priemerná študentská práca) Niektoré režisérske kúsky a strihy mi tiež prišli prinajlepšom ako pritiahnuté za vlasy. Nebyť toho, že ide o celkom zaujímavý príbeh a nebyť účasti Daniela Day-Lewisa (ktorý sa tiež na svoje pomery herecky nepretrhol), tak neviem, neviem ;)) ()

Rathalos

Kto by nepoznal Posledneho mohykana,podla mna je to uz filmova klasika s nezabudnutelnym soundtrackom,ktory ulahodi kazdemu uchu,cize nie je o com rozmyslat,jasny plny pocet...:-) ()

LANSA

Ten film jsem si užil a to hrozně moc. Ta jeho atmosféra byla úžasná a naprosto mě pohltila,jako kdybych tam toho jelena lovil s nima. A at se přihlásí ten kdo neměl husí kůži na zádech,když Daniele Day-Lewis bežel asi 20minut před koncem po tý skále za doprovodu tak neuvěřitelný muziky. To jsem si "maličko" říkla "Nakopej jim prdel!!!!". Abych nezapomněl, nejlepší filmový soundtrack všech dob. HAU dopsal jsem. ()

Yomega

Jeden z nejlepších dobrodružných filmů všech dob a společně s Heat nejlepší film Michaela Manna. Klasika žánru. V podstatě není co vytknout, herci. Herci v čele Danielem Day-Lewisem a krásnou Madeleine Stowe (kde je jí dnes konec….) jsou výborní, výprava velkolepá, režie precizní a hudba? Asi nemá cenu psát již stokrát napsané, ale soundtrack k tomuto filmu považuji za jeden z nejlepších hudebních doprovodů vůbec. Na úplně absolutní hodnocení to sice není, ale jsou to hodně silné čtyři *. ()

Yojimbo

Silný příběh - romantika, napětí, akce - to, společně s nezapomenutelným hudebním doprovodem a některými neskutečně silnými scénami, utváří skvělý film, který si rád pustím i za padesát let. ()

Jeand´Boa

Ach, ta hudba!... silné tóny... nic vhodnějšího se snad ani zvolit nedalo jako podklad pro působivé záběry plné krásné krajiny, dobových kulis, výtečných hereckých výkonů, napětí a surově podaného násilí ... napínavě-akční, historický, ale hlavně silně emoční a smutný film, který člověka zkrátka chytne za srdce... ()

Skleni

Ja zbožňujem tento film. Neviem čo mám povedať. I keď ten pomalý začiatok a niekedy chabosť deja trochu znepríjemňuje filmový pôžitok, je to film skvelý a všetko čo k nemu patrí je taktiež úžasné(hudba). Proste u mňa špica! A je to jeden zmála fimov ktorý i napriek svojej akčnej povahe ma dokáže pri posledných 15 minútach rozplakať. 93% ()

Shona

Není o čem debatovat, protože po Nelítostném souboji je tohle Mannův nejlepší snímek. Nevím, proč jsem očekával nějaký americký velkofilm. Tohle ,,komornější" provedení mi vůbec nevadilo. Kromě první věty se ti pod ten komentář Civale, s radostí podepíšu :) ()

bif

Strašně silný a krásný film s krásnou hudbou a Madeleine Stowe, Daniel je jako vždy naprosto dokonalý a ve filmu je tolik emocí, že by to potopilo Titanic rychleji než atomovka, krásné. ()

Pacek

Jako všechny Mannovy filmy, nepřehledná akce, nudné dialogy a absence jakkékoliv atmosféry, která by z toho udělala řádně zimomriavkovou klasiku. Zde se povedl jen soundtrack, který nemá konkurenci. ()

kuces

I po letech tento film neprisel o sve kouzlo. Závěrečná gradace napětí, které ještě tlačí výborný sondtrack vám pěkně zvedne adrenalin. 9/10 ()

fraktal

Úžasný soundtrack + zamilovaný film mé matky... Jinak klasický hollywood (tentokráte (zřejmě) v dobrém smyslu).. ()

HBO se vydá za Mohykány

HBO se vydá za Mohykány

09.01.2020

Režisér nové bondovky Cary Fukunaga spojí síly s režisérkou seriálových Watchmenů Nicole Kassell a společně teď pro HBO Max připraví seriálovou adaptaci knihy Poslední Mohykán. Fukunaga napíše scénář… (více)

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

23.10.2019

Legendární režisér Nelítostného souboje nebo Posledního Mohykána Michael Mann se upsal režii pilotu krimi Tokyo Vice pro chystanou streamovací službu HBO Max. Seriál napsal JT Rodgers podle knihy… (více)

Poslední Mohykán míří do televize

Poslední Mohykán míří do televize

14.04.2019

Oceňovaný tvůrce Cary Joji Fukunaga se spojil s režisérkou a jednou z tvůrkyň Pozůstalých a Westworldu Nicole Kassellovou a společně nyní připravují televizní adaptaci knižního románu od Poslední… (více)