Daniel Day-Lewis jako statečný přítel Indiánů ve filmovém přepisu slavného románu J. F. Coopera... Filmaři již mnohokráte zvolili za předlohu svých děl pentalogii spisovatele Jamese Fenimora Coopera o dobrodružstvích bílého lovce, přezdívaného Sokolí Oko, a jeho indiánských přátel v době bojů Francouzů a Angličanů o nová území v Severní Americe. Nejslavnější se stala kniha úvodní Poslední Mohykán. Sokolí Oko spolu s posledními potomky z kmene Mohykánů Čingačgúkem a jeho synem Unkasem pomáhají anglické posádce bránit jednu z pevností. Znepřátelené strany využívají pro své cíle indiánské bojovníky. Huron Magua, který bojuje se svými muži po boku Francouzů, přísahal veliteli dobývané pevnosti pomstu za vyvraždění své rodiny. Po podpisu kapitulace se rozhodne vyprovokovat střetnutí s odcházejícími britskými jednotkami, při němž velitele zabije a zmocňuje se jeho dvou dcer Cory a Alice. Sokolí Oko se zavázal ochránit čest dívek a nechce je nechat ve spárech primitivního divocha. Navíc ke Coře cítí více než přátelství a také Unkasovi není Alice lhostejná. Pro postavu bílého lovce zvolil režisér Michael Mann u nás tehdy nepříliš známého Daniela Day-Lewise, který si však již získal uznání v podobě Oscara za hlavní roli ve snímku Moje levá noha (1989). (Česká televize)

Mafyn

Na tento film se pokaždé moc rád podívám. Uhrančivá hudba v podtextu příběhu o lásce ohraničeného válkou i osobními spory, umocněný smrtí některých hrdinů. Já bych mu dal Oskara i za příběh. ()

Chipešek

Nakonec mírné zklamání, byť přesně nevím, čím způsobené. Možná by si příběh zasloužil působivější vyprávění, celé to působilo tak trochu povrchně a nedotaženě. I soundtrack, který považuju za jeden z nejlepších vůbec, je podivně umístěný a v mnoha případech zaniká. Konec filmu celkový dojem mírně vylepšuje. Pro mě "jen" příjemný film, škoda. ()

Mortemiss

Výborná hudba! Během filmu jsem se nenudila a vřele ho doporučuji milovníkům historických a válečných filmů. 100% ()

Mrs.Bailey

Sotva slovy popsat tenhle filmový skvost. Doufám, že v budoucnu se ještě dočkáme podobných klenotů a ne jen x-tých pokračování prázdných příběhů. Závěrečná scéna, společně s hudebním doprovodem, byla jedou z nejsilnějších, co jsem kdy viděla. Už se nemůžu dočkat knihy. ()

Hepy13

Daniel Day Lewis dnes už v legendárním dobrodružném filmu, který se kdysi půjčoval na videokazetách o stošest. Tyhle filmy v níž se objevují koloniální války mám moc rád, ačkoliv o nich skoro nic nevím. Skladba která doprovází celý film jakoby symbolizovala kvalitu celého filmu - prostě skvělá! ()

Pawlisman

Nuda a zklamání. 13x stejná melodie. Slaďák. Proč tak vysoké hodnocení? Kvůli smutnému závěru? Ano, knihu jsem samozřejmě četl. A tento filmový přepis má s knihou společné snad jen ty jména. Proč? proč vyřadit napínavé a zajímavé scény z knihy? Aby z toho vznikl nudný a slizký pamflet jako toto. 3 hvězdy je ještě dobré hodnocení. 5,5/10 ()

Olczyk

Kromě toho, že tento film je skvĕlý, tak ještě lepší je jeho filmová hudba ze spoustou nádherných skladeb, které úžasným způsobem podkreslují mnoho scén. ()

Nolanofil

Názorná ukážka toho, ako hudba,resp.ústredná hudobná melódia, dokáže z filmu urobiť viac, ako v skutočnosti je. Ano, kamera , výprava a herci sú výborný, ale čo z toho, keď príbeh je fádny a scenár nudný. Dať viac ako 3* ma neprinúti ani geniálny soundtrack Trevora Jonesa a nad ľudský výkon Daniela Day-Lewisa, u ktorého je majstrovský herecký výkon samozrejmosťou. ()

Randwulf

Výprava, kamera, soundtrack jako žádný jiný. No a pro mě hlavně konec, kdy se při odchodu z huronské vesnice rozjede hudba a Vás začne mrazit v zádech. Asi nejlepší bojová scéna co znám, přílet Chingachgooka při němž to Sokolí Oko sází na všechny strany, jak jen může a žádné velké štráchy - kotoul, rána do břicha, nazdar ve Věčných lovištích. Tomu říkám báseň. I když se to neříká snadno, musím přiznat, že neznám moc větších hajzlíků než je pan Magua, takže asi i jemu patří obdiv za bravurně zvládnutou roli. Toť asi vše. ()

Gulde

Tenhle film dlouho unikal mojí pozornosti a teprve dnes po jeho shlédnutí jsem viděl, o co jsem přicházel. Ta hudba je jednoduše fenomenální! ()

WinstonS

Objektivně všechno v pořádku, Daniel si to opět herecky dává fantastickým způsobem, ale dlouho, předlouho jsem čekal na nějaký ten "wow" moment, kvůli němuž o tomhle filmu můj nejlepší kamarád básnil. Bylo to všechno pěkně natočené, o tom žádná, jenže pořád mi vrtalo hlavou, co je na tom tak výjimečného. A pak to přišlo. Závěrečných sedm minut a pasáž, v níž nepadne ani slovo, ale za famózního hudebního doprovodu se odehrává to, na co jste celé dvě hodiny čekali, to byl totální filmový orgasmus, který mi zůstane v hlavě uložený navždy. Pustil jsem si to zpětně asi 10x a nemohl se nabažit. ()

Muel

| 20th Century Fox | Milujem historické epiky, ale tu - asi som nemal náladu, alebo som čakal niečo iné, alebo fakt neviem, ale nevedel som sa na to ani trocha naladiť. Myšlienky lietali sem a tam a aj keď som niečo pochytil, bolo to veľmi pekné, soundtrack je správne epický a Day-Lewis nesklame nikdy, lenže po pár minutách zas nič. Možno potrebujem správny čas na to, aby som toto ocenil, ale dnes to nebude. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Milwa

Miluju tenhle film a miluju hudbu k tomuto filmu...historicko-romanticky-dobrodružný film první kategorie.:-)) ()

THE_Joko

Najúžasnejšia hudba akú som kedy vo filme počul spolu so silným príbehom a výbornými hercami si ma bezkonkurenčne získali. Posledná pol hodina je asi to najlepšie zavŕšenie filmu aké som doposiaľ videl. Michael Mann, mate u mňa doživotný rešpekt!(momentalne vzhliadnute 6x) ()

Ramone11

Tento film jsem videl uz nekolikrat a musim uznat, ze svoji atmosferou, hudbou, nadhernymi exteriery a vyborne zpracovanymi souboji patri opravdu mezi nejlepsi historicke - dobrodruzne filmy. Mezi nejsilnejsi plusy filmu patri velmi silny pribeh s vybornym Daniel Day Lewisem, ktery si dle meho nazoru zde vystrihl svoji nejlepsi roli, co kdy vubec hral. Atmosferu filmu podmanuje jeden z nejlepsich filmovych soundtracku, ustredni song je naprosto dokonaly...Nevim co tomuto filmu vubec vycist za minusy a mozna ze ***** je jeste malo, zvlaste za posledni pulhodinu filmu, ktera je jednou z nejsilnejsich a nejhezcich filmovych scen, co jsem kdy vubec videl. Mno, neni tech "nej" nejak moc?:) Ja myslim ze ne, protoze tento film je opravdu nadherny a vzdy se na nej rad podivam. ()

HBO se vydá za Mohykány

HBO se vydá za Mohykány

09.01.2020

Režisér nové bondovky Cary Fukunaga spojí síly s režisérkou seriálových Watchmenů Nicole Kassell a společně teď pro HBO Max připraví seriálovou adaptaci knihy Poslední Mohykán. Fukunaga napíše scénář… (více)

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

Michael Mann natočí Tokyo Vice pro HBO Max

23.10.2019

Legendární režisér Nelítostného souboje nebo Posledního Mohykána Michael Mann se upsal režii pilotu krimi Tokyo Vice pro chystanou streamovací službu HBO Max. Seriál napsal JT Rodgers podle knihy… (více)

Poslední Mohykán míří do televize

Poslední Mohykán míří do televize

14.04.2019

Oceňovaný tvůrce Cary Joji Fukunaga se spojil s režisérkou a jednou z tvůrkyň Pozůstalých a Westworldu Nicole Kassellovou a společně nyní připravují televizní adaptaci knižního románu od Poslední… (více)