Americká krása

American Beauty

Americká krása

American Beauty

USA, 1999, 117 min

"Na světě je tak moc krásy že cítím, že už to neunesu a moje srdce prostě pukne".(30.6.2012)

Oscarová žeň, kterou sklidil Mendesův film, byla naprosto zasloužená, a kdybych bláznivě nezbožňoval Hilary Swankovou, dal bych Oscara Anette Benning. Nezapomenutelné... that's....what....I....think.(21.1.2003)

Brilantní satira, herecký koncert Kevina Spaceyho. Zkrátka jeden z nejlepších filmů všech dob. A film, který zásadním způsobem ovlivnil můj život.(6.5.2002)

Syntetická cesta do středu země jménem Předměstí. Nikdy jsem zcela nepochopila, proč na mě ten film působí tak mocně. Snad proto, že komediální i tragická strana mince se točí na té jediné správné hraně? Americká krása není zvrácená, jen má smutné kořeny, ze kterých roste rebelie s okvětními plátky růží rudých jako krev. Prosté vybočení z normálu a dálnice může na cestě ke svobodě spustit lavinu, která pohřbí vše neživé. Jak napsal Arthur Rimbaud: Já je někdo jiný...A Lester Burnham si to konečně připustil.(24.4.2007)

Oscar 5 : Nejlepší film, Režie, Kamera, Herec HR - Kevin Spacey, Scénář + 3 nominace: Herečka HR - Annette Bening, Střih, Hudba(20.2.2004)