Americká krása

American Beauty

Americká krása

USA, 1999, 117 min

Když Americká krása dostala Oskara, už předem jsem moc nevěřila, že to bude opravdu dobrý film ( a navíc ten podivný název ), ale on JE vážně skvělý. Takhle nějak opravdu vypadá krize středního věku, i když se poznávám spíš v něm než v ní. A mimochodem, Kevin Spacey je fakt úžasný. Tomuhle filmu fakt nemám co vytknout.(19.9.2004)

rozpočet : $15 million tržby celosvetovo : $356,296,601(24.12.2006)

American Beauty is beautifully :) nemám co bych tomu vytkla :)(20.5.2009)

Netradiční řešení krize středního věku, doplňované formací nastupující generace tak trochu jinak. Film zamířený především k jedné divácké kategorii. Narozdíl od většiny "teen-filmů" má však co říci každému.(29.9.2004)

Film mého srdce. Negativa: žádná Pozitiva: úžasný scénář, přesná hudba i režie a samozřejmě výborní herci: hlavně Spacey můj oblíbenec, ale Beningová (měla dostat Oscara) a Birchová s Bentleyem. A mistrovský závěr - který kupodivu na mě díky komentáři působí spíše uklidňujícím dojmem než depresivním. I ten tančící pytlík mi opravdu přišel poetický. Jeden z nejzaslouženějších Oscarů za nejlepší film.(7.6.2003)