mirec88

Krásny film, ktorý nám ukáže, že staroba nemusí byť za každú cenu smutná a zlá. Úžasne optimistický film, ktorý vám dvihne náladu, zasmejete sa a pohladí vás po duši. Škoda, že pán Brodský v reálnom živote nemal taký názor na život ako jeho filmový hrdina... ()

FrajerTom

Velmi milý, vtipný ale přesto hodně smutný film.. Babí léto je nezapomenutelné rozloučení s jedním z nejlepších českých herců všech dob... ()

Autogram

Aj slušne pokročilý vek nemusí byť dôvodom brať život vážne. Dvojica bláznivých dôchodcov využíva celý svoj herecký talent, aby zažili ten pravý adrenalín a aby cítili, že žijú. Často to preženú a dostávajú sa nielen do dlhov, ale aj do spravodlivej nemilosti príbuzných. Keď sa veci zvrtnú, komédia sa mení na drámu a otázky života a žitia bez života nadobúdajú iný rozmer. Nik iný ako Brodský so Zázvorkou by to nezahrali lepšie. A ten trik s revízormi v metre mi pripominal trochu iný filmový žáner. –––– Jak říkáme my, horolezci, kde je vůle, tam je i cesta. –––– Čím je starší, tím je bláznivější. –––– Nemluvíš, nekouříš, nepiješ, nezpíváš, nehádáš se. Je to k nevydržení, je to k uzoufání. Je ti úplně jedno, co se s tebou stalo? ()

Narcis

Herecký koncert Vlastimila Brodského. Až mi bude 76 tak tento film budu používat jako učebnici jak si mám na stará kolena užívat života. Brutální fráze : Franto, já to balím - vypadá jako vystřižená z nějakého amerického akčního filmu. V tomto filmu si to mohli odpustit - je to přece film o neumírání. ()

Madlene

Krehky snimek se skvelymi hereckymi vykony. Trochu mne mrazi pri pomysleni, ze to byla posledni velka role pana Brodskeho...priznacne. ()

TroiMae

Film získává další rozměr v souvislosti s reálnými událostmi, které následovaly. Vnucuje se klišé, že Brodský postavu nehrál, on jí byl. Natož některé scény, jako když Zindulka před Brodským vytahuje zbraň s tím, že se raději zastřelí, než být starý… a Brodský ji schovává k sobě… ()

BuryGol

Tak v tomhle snímku jsem se zhlídnul. Do háje s lidma, co se staraj jen o prachy, rodinu a kam se nechaj zahrabat. Život je o tom si ho užít, dělat si ze všeho srandu a nic nebrat moc vážně. Pan Brodský ztvárnil skvělou roli akčního staříka, kterej si dělá prdelky z každýho a nic mu neni svatý. Takovej chci bejt ve stáří taky. Prostě jsem mu fandil hned od začátku. Celkově to bylo fajn, ale Zázvorkovou fakt nemusim, ať si řiká kdo chce co chce. Ale až jednoho dne budu tak v háji, že si budu číst parte, bavit se o nemocech, vybírat nejmenší ceny věcí, luštit křížovky o ceny nebo že si spletu záchod s balkónem, posaďte mě prosím na koleje. ()

standsiller

Od začiatku filmu som mal pocit, že sa pozerám na divadelné predstavenie. Ibaže so živým prostredím a kulisami. Dosť sa tam rozprávalo a čo mi vadilo bolo, že sa rozprávali aj veci, ktoré sme videli ( scéna s rozvodom ). Táto scéna zároveň ma trochu znepokojila, pretože dosť veľkú časť filmu sa bavili o tom, že dedko utráca peniaze. A hlavná vec, že babka na staré kolená odnikiaľ vyhrabe peniaze na rozvod . ( ak to zaplatil syn kvôli tomu, že chcel bývať v byte, tak okej , ale aj tak mi to tam nepasovalo. ) Pána Brodského si nesmierne vážim, no bol to jeden smutný pán, ktorý sem síce v pár scénach veľmi pasoval, ale jeho zastretý úsmev bol veľmi čitateľný a trápil ma. Pani Zázvorková bola perfektná, uveriteľná, emóciami a skúsenosťami nabitá , hrala to tak, že som sa bál, že každú chvíľu zomrie. Obaja boli skvelí. Ale pani Zázvorková tu sedela viac. Česť ich pamiatke . ()

lewwin

Poslední role Vlastimila Brodského. Herecký koncert. Kdoví co ještě všechno. Je vám osmdesát, a nevíte roupama, co dělat. Tak se vydáváte za bohatého muže, 'skupujete' rozlehlé nemovitosti, a dobrovolně přijímáte problémy s tím spojené, všechno jen naoko. Když vám tyhle věci někdo zakáže dělat, tak se nudíte. Nechcete skončit jako váš stejně starý soused, který, když se vracíte z nákupu, posmutněle kouká z okna a čeká na smrt. A o tomhle tento film je. O tom, co dělat, když prožijete se svým partnerem padesát šedesát let svého života, a přijde krize. ()

ethos

Super, super a este raz super. Dojimave, vtipne aj velmi hlboka pointa. Ono vyrovnavnie so smrtou je vzdy tazka tema, ale bolo to skvelo spracovane a ten vztah bol uplne realisticky proste super. ()

ranp

Film o tom, že i stáří si lze užívat plnými doušky. Nejzajímavější bylo asi rozvodové stání obou manželů na konci. Krásné rozloučení Vlastimila Brodského. ()

Houda666

"Stáří je smutný, Fando. Člověk by mněl umřít mladej. No jo, ale to jsme už prošvihli. A teď holt to musíme nějak vydržet." ... slza za nebohého Vlastimila Brodského. Moje hodnotenie: 90% ()

mohamedsfinger

Kromě několika melancholických nálad mě po zhlédnutí filmu napadlo, že až budu starý, tak chci být jako hlavní hrdina. Novodobých českých filmů, které takhle silně působí, není mnoho a asi není náhodou, že několik z nich natočil Vladimí Michálek. Ale tento film by i s výborným scénářem byl poloviční bez herců, které si do všech rolí vybral a hlavně bez Vlastimila Brodského, jemuž jsem věřil každé slovo, gesto a pohyb. Zkrátka velmi poetický a často vtipný snímek o mnohdy ne příliš veselém období života, který můžo každému jen doporučit. ()

Sdoom

Tenhle film je doslova pohlazení po duši, doufám, že takhle nějak by moje stáří mohlo vypadat. Milé, dojemné, vtipné i smutné zároveň, ale co je nejdůležitější - optimistické! Proč pořád dělat to, co máme pocit, že dělat musíme, když můžem dělat to, co dělat chceme a co nás baví. Život může být fajn, jen je třeba pro to něco udělat a nenechat se vláčet zažitými stereotypy a konformitou společnosti. Nezapomenutelné představení pana Brodského, paní Zázvorkové i pana Zindulky a ode mě 5 hvězdiček. ()

vitekpe

Potesila drobna scenka se Zitou K. a pak Petra Spalkova, kterou mam rad. A tady ji to moc sluselo. Jinak je zbytecne o filmu mluvit, myslim, ze kazdy ho zna...ale asi ho ani ve strednim veku nedokazu dostatecne docenit, prijde mi to vsechno takove divne. Myslim to chovani postav zde zobrazovanych. ()

Kanibal

Poslední role Vlastimila Brodského jím naprosto dýchá a jelikož mu byla napsána přímo na tělo, nedokážu si v ní představit kohokoliv jiného. Film je docela jednoduše uvěřitelný, jen mě mrzí relativně málo prostoru pro Stanislava Zindulku. ()

Bobek15

Hvezdne obsadenie (na české pomery) malo byť zárukou dobrého filmu. Tým Autumn Spring nepochybne je, ale mne osobne sa to (a tým mysliím len prvú polovicu, lebo druhá bola viac tragicko-dramatická) videlo také.....bez života!!! Hlavne v prvej polovici bolo dosť vtipných a zábavných momentov, ktoré by však vzerali lepšie, keby sú predvedené trochu živšie či svižnejšie. Pre mňa 70% ()