MJMilan

Tak nějak to asi vždycky končívá ... vyčichlý vztah dvou starých lidí, kde se jeden stále ještě snaží překvapit toho druhého, jen aby se jejich životy nestaly úplně všedními. ()

sator

Nepřesvědčilo ale dá se... 70% Vlastimil Brodský 10 let žádal scénáristu Hubače aby mu napsal nějakou roli.Teprve až po deseti letech se dočkal a dostal roli Hány v tomto snímku. Slíbil že se dá zdravotně dohromady a odjel na pobyt do lázní, tam to zřejmě přehnal s léčebnými kůrami, následovala mrtvice a operace. První slova po operaci byla "počkali na mě s natáčením?". ()

Mylouch

Důstojný projekt o kreativitě a radostech pozdního věku "To je krásný parte, Fando." Podzim exdivadelních bonvivánů s utilitární logikou a dušemi barona Prášila a střety plánů manželů Hánových ve střídání uvěřitelných a slabších scén. Herecké výkony (kromě hvězdného Zindulky a skvělé Kabátové) hlavních rolí sice již s licencí vzhledem k věku, přesto s vrcholy u rozvodového řízení a v závěru v limuzíně. Hezké dosud nevytěžené pražské lokace a na české poměry rozsáhlé scény v detailech, vedlejší odlehčující ale trochu laciné výkony, ♫ hudba občas zatlačí na pilu příliš prvoplánově. "Zavez mě zpátky, Fando, stojí to za hovno a lepší to nebude." ()

fantoci

Pokud to tak plánoval tak všechna čest panu Brodskému, protože to je tak nádherný konec jeho filmografie, až jsem litoval, že tu není, aby mohl točit dál. Komedie o stáří, které potká každého z nás. Jenom ho budeme každý rozdílně prožívat. ()

Decker

Ano je to tak. Je to posledni film dalsiho, dnes jiz mezi nami nezijiciho velikana ceskeho filmu - Vlastimila Brodskeho. Je to zaroven smutne avsak zaroven dustojne rozlouceni tohoto skveleho herce se svou karierou. ()

Mrkvič

Poprvé jsem si po tomto filmu říkal, že tu noc, kdy ho dávali v televizi, spáchá sebevraždu naprostá většina důchodců. Hrozně smutný filmy. V souvislosti se sebevraždou pana Brodského ještě smutnější. Do toho skvělý humor, který je chvílemi krásně laskavý. ()

Sfinkter

Co jsem od Michálka viděl, to se mi líbilo. Babí léto exkluzivně vystihuje patos stáří a díky dnes zesnulým velikánům českého filmu můžeme stáří brát jako nutnou, ale ne vždy smutnou etapu života. Bróďa fakt válí. ()

Endyis

Ač je film dobře zahraný a je poslední rolí herckého mistra Brodského, objektivně musím k tomu dodat, že se jedná o nejslabší Michálkův počin, sice to není špatný film, ale všechny ostatní filmy se Michálkovi povedly více... 60% ()

xerno

Dokonalý film, ve kterém bych si nedokázal představit nikoho jiného, než zesnulého Vlastimila Brodského. Musím také ocenit dokonalý výběr hudby.Smutný a zároveň vtipný příběh, prostě výtečné - 5* je absolutně vyhovující ohodnocení !!! ()

Tomatáš

Tento příběh na mě působil velmi depresivně...Hodnotím ho ovšem velmi zkresleně, z pohledu člověka úplně jiné generace..Výborné herecké výkony v hlavních dvou rolí jsou pro film velkým plusem. Respekt. ()

Aven

Herecky od všech protagonistů bravurní, veselé i smutné zároveň, ovšem s přesně vyváženým poměrem. Jeden z mála opravdu povedených českých filmů poslední dekády. ()

VanTom

Života plná "dramedie" nasazuje proti jeho nevyhnutelnému konci mladickou nerozvážnost, rošťáctví, pábitelství. Ve stáří se na život nesmí rezignovat! Uvolnění herečtí matadoři nám tu v přesně odpozorovaných, vtipně vypointovaných situacích poskytují milý (byť následování nehodný :)) návod, jak. ()

cross

Krásně oduševnělý příběh o skomírání, posledních radostech a podzimních dnech života. Hezký scénář i režie a k dokonalosti dotažené herecké výkony. Především Stanislav Zindulka mě naprosto odzbrojil a dle mého názoru dokonce přehrál všechny ostatní aktéry, i když v případě pana Brodského i paní Zázvorkové se o nějak moc propastném rozdílu debatovat nedá. Škoda jen, že tvůrčí obrazotvornost nebyla úplně dokonalá, protože tak je film "jen" těsně na hranicí maximálního hodnocení. ()

Elrond88

95%, herecký orchestr Vlastimila Brodského, Stelly Zázvorkové a Stanislava Zindulky, krásný poetický příběh o stáří, životě a smrti... ()

ABCD Marta

Stalo se nepochopitelné. Já brečel. Teda skoro, ale i tak. Já, člověk, který se raduje z maličkostí, ale často mívá pesimistický pohled na svět. Člověk, který se stydí za zvěrstva spáchaná lidstvem. Člověk, který má pochopení pro různá nepohopitelná řešení. Člověk...ach, člověk, který se bojí stáří více než smrti... Pane Brodský, podal jste slovy nepopsatelný herecký výkon! A Vy samozřejmě též, paní Zázvorková! ()