willow666

Opravdu moc mile dojemný film. Vlastimil Brodský a Stella Zázvorková se svých rolí zhostili tak, jak je u nich zvykem - skvěle. Není moc českých filmů, které bych měla opravdu ráda, ale tenhle mezi ně rozhodně patří. ()

Anglie

Michálek nezklamal, Hubač napsal životní roli pro Stanislava Zindulku a Brodský se velmi důstojně rozloučil. Více není třeba chtít - tenhle film patří k nejlepším filmům o stáří, jaké kdy byly v Československu/ČR natočeny. ()

sek

Pokud u filmu Všichni moji blízcí platí, že podle vynikajícího scénáře vznikl průměrný film, pak u Babího léta je třeba poctivě napsat, že podle průměrného scénáře vznikl skvělý film. Hrany patosu a přehnaného sentimentu mistrovsky obrousil režisér Vladimír Michálek za vydatné pomoci herců. ()

Taninaca

Tento film naplnil svůj potenciál zalíbit se jak mladší, tak i starší generaci, protože stáří čeká každého z nás. Líbil se mi kontrast mezi Fandou a Edou (užívání si života až do konce) a rezignující ustaranou manželkou. Snad snímek vlil novou krev a optimismus do žil co nejvíce lidem. ()

easaque

5* Tento film o seniorech působil na mě hodně optimisticky, a proto ho musím hodnotit všemi pěti. Sice je v něm i hodně smutného, ale to k životu patří a především působí přesvědčivě i díky velmi kvalitním hereckým výkonům. Rád se k němu jednou za čas vrátím, a to mluví za vše. Kdo náhodou nezná tak doporučuji ... i když pro puberťáky je to opravdu zbytečnost :-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Jufonka

Musím říct, že od tohodle filmu jsem předtím, než jsem ho viděla poprvé, vůbec nic nečakala. Brodského ani Zázvorkovou totiž moc ráda nemám, navíc mi připadalo, že film o důchodcích mě asi vážně bavit nebude... A jak jsem byla překvapená! Babí Léto už jsem viděla asi třikrát a klidně se na něj podívám po čtvrté. Film je natočen naprosto skvělým, krásným způsobem ... Nejsem si jista, jak slov vyjádřit to, co režisér vyjádřil tímto snímkem. Asi každý pochopí až po tom, co uvidí. Mimochodem - skvělá hudba, skvělé herecké výkony (Zindulka nezklamal). Určitě se podívejte, stojí to za to. ()

HappySmile

Opravdu moc pěkný film, který místy pobavil nějakými vtipnými scénkami, ale spíše se zaměřil na stáří a samotu, která s ním přichází. Popis toho, jak se staří pánové snaží zabavit, aniž by domýšleli následky, a toho, jak nás ve stáří doženou různé nemoci a opouští kamarádi, působil opravdu melancholicky a musím říct, že jsem potom měla takovou smutnou náladu, takže film doporučuju, ale určitě ne ve chvíli, kdy budete sami v nějaké depresi. ()

Martin741

Babi Leto je film, ktorym sa s divakmi rozlucil perfektny herec Brodsky. S laskou spominame a rad si pripomeniem tohoto hereckeho velikana /hoci iba ceskoslovenskeho filmu / vzdy znovu a rad : 92 % ()

Hees

Výborný návod ako žiť v starobe. Vynikajúca komédia o dvoch typoch ľudí. Jeden typ len čaká a druhý si užíva. Samozrejme prehnané míňanie úspor nie je moc zdravé. Páčil sa mi hlavne výkon Vlastimila Brodského, ktorý si zaslúži moje uznanie. O humorné situácie nie je vôbec núdza. Keď babie leto dopozeráte budete naplnený optimizmom a dobre naladený (to sa aspoň stalo mne), Aj keď v podstate je to aj dráma o starnutí a s tým spojenou stratou životnej energie a sily. ()

lebowski!

Bróďův závěrečný mástrštyk. Film je samozřejmě skvělý díky všem, ale bude navždy spojován s "panem Hercem" Brodským jako jeho posledním filmem. Jinak jasný předchůdce Vratných lahví. ()

C0r0ner

Jak jinak je tématem tragikomedie, která ale tentokrát vsází na seniory a pokus je to velmi dobrý. Minimálně je to hodně realistický pohled na to, co čeká naprostou většinu populace. K tomu se přidávají perfektní herecké výkony trojice Brodský-Zázvorková-Zindulka, které dělají z filmu nadprůměrný zážitek. 85% ()

asinus

Úžasný film o stárých lidech, který se mi velmi zalíbil a donutil k zamyšlení. Změna Zindulky z mírně trhlého chlapíka na zlomeného starce mě hodně zasáhla. I když mám do fyzického a doufám, že i duševního stáří daleko. ()

MarekT

Přišlo mi, že už jsem kdysi viděl podobný film zahraniční výroby. Jen si nemohu vzpomenout na jméno... I přes můj dojem jsem však celou dobu oceňoval ten černý humor, který provází hlavní postavu Vlastimila Brodského. Ač jsem si před shlédnutím mohl položit otázku, jestli pro mě v mládí může být zajímavý film o stáří, film mi tyto předsudky smazal - aspoň se mohu připravit na to, s čím se mohu někdy potkat, během sledování mě taktéž napadlo, že tomu nemusí být na prahu osmdesátky, ale klidně i o třicet let dříve. Závěr v balónu nepřímo symbolizuje odchod legendy českého filmu, pana Brodského. ()

Hermione

Na tenhle film jsem šla do kina s tim, že má sice vysoké hodnocení, ale nebude to nejspíš nic pro mě. Byla jsem velmi překvapená, že je úplně jiný, než jsem čekala. Hrozně jsem se u něj bavila. Výběr herců byl víc než zdařilý. ()

dr.fish

Babí léto je typ filmu, který asi bude víc a víc oslovovat s přibývajícím věkem diváka. Před deseti lety mne to moc nebralo, teď už tam ty moudra vidím a je to takový hořkosladkokyselý nálev. Na stáří se netěším, ale doufám, že z toho tak nějak umřu se ctí....80% ()

campix

Obecně mám problém s většinou filmů, ve kterých je stěžejním motivem stárnutí nebo život postarších hrdinů. O to víc jsem rád, že mě poslední film Vlastimila Brodského příjemně překvapil a znamená tak důstojné parte jedno z našich velkých herců. Chvílemi jsem sice nesouhlasil s až přílišnou sebestředností hlavního hrdiny, ale vlastně díky tomu vznikla většina nejlepších momentů. Víc takových jako byli Brodský a Zázvorková. ()