Šílený Max: Bojovník silnic

• Česko Šílený Max 2 (více)

Jen málo snímků v historii akčních filmů se může rovnat Šílenému Maxovi 2. Nabitý dobrodružstvím, rychlostí i krveprolitím vás vystřelí do světa, kde se post-katastrofická budoucnost setkává s mytologií minulosti. Nebo jednodušeji, jeden z nejúžasnějších kaskadérských filmů vůbec. Před sérií Smrtonosných zbraní a Maverickem (1994) se Mel Gibson proslavil jako Max, osamělý hrdina brázdící australské silnice v nikdy nekončícím pátrání po palivu. Proti němu a hrstce obránců skladu s palivem stojí bizarní válečníci pod vedením Humunguse, který nebere žádné zajatce. Když začne bitva, není cesty zpět, „divoká zábava a fantastický zážitek z filmu." (Sheila Benson, Los Angeles Times). Se Šíleným Maxem na vaší straně nebude o akci nouze. (Magic Box)

Kryton

Kult a nejlepší postapokalyptický film jaký jsem kdy viděl a ještě dlouho uvidím. Pocta je mu složena v South Parku , kde jedna z postaviček má plakát k onu filmu. A plno dílu Simpsonů cituje. Atd. Tak hutná atmosféra co tento film provazí až zamrazí. Film je celkově dost depresivní. Mele vrat se k pouštnímu válečnikovi! ()

Francik

Za závěrečnou honičku, při které jsem skoro napětím nedýchal, si domyslete ještě hvězdu navíc. Celkově ale velmi slušné 4. ()

Pan Filuta

8/10 Co jsem čekal od jedničky se mi dostalo vrchovatou měrou u dvojky. Po všech stránkách promakanější a o třídu lepší než předchůdce. ()

MartinezZ

Tohle už byla děsná debilita,odpovídající Céčkovým nápadům někoho fakt na šrot a podvobraz. Latexoví BDSM šašci a gayové vládnou postapo světu v daleké a prázdné poušti, kde jde za lacino natáčet a zároveň se nestydět, že mě v tom úboru někdo vidí. Další osmedesátková (rokem) hrůza, postrádající logiku, mozek i všechny ostatní smysly. Celuloidová demence. ()

Ellmariachi

Takže, fajfka, odškrtnuto, viděno. Další z osobních mezer zaplněna. Po jedničce, která mě ale přišla daleko syrovější tu máme díl druhý a dle hodnocení suverénně nejlepší. Já se přiznám, že takový rozdíl mezi prvním a druhým Maxem nevidím. Až teda na to, že zde už bych Mela poznal :-) Má v sobě už ten pohled, který z Mela dělá persónu Hollywoodu. Dokonce se mi i v určitých ohledech líbila jednička víc tím jak se s divákem nepárala a nakládala mu co se do něj vešlo. Dvojka je zase naopak taková akčnější? No prostě už není tak zlá a temná. Příběh zde není důležitý. Naopak prostředí je luxusní. To, že je svět v prdeli na vás dýchá v každým oblaku prachu a pohledu na život přežívajících. Hláška Maxova parťáka, že mu chybějí čistý ženský to vystihuje dokonale. Za mě tedy 72 procent a fajn podívaná na něco co je tu o 3 roky déle jak já. ()

javak810i

Šílený Max 2 zprvu ani nepůsobí moc jako pokračování, jelikož se od jedničky v mnoha ohledech velmi liší. Charismatický drsňák v hlavní roli ztvárněn Melem Gibsonem samozřejmě zůstal, ale jinak jsme se posunuli o velký kus dopředu, do opravdové post-apokalyptické doby a s ní přišel i nový děj. Ten je opět velmi prostý a rozhodně nemá zásluhu na tom, že se z tohoto filmu stala legenda. Na tom má zásluhu kromě samotného Maxe hlavně dobře zvolené prostředí a nyní větší a lépe zvládnuté automobilové scény, které oproti jedničce nepůsobí vůbec amatérsky, spíš naopak. Dobrá porce zábavy, ale v dnešní době moc neoslní. Lepší 3* ()

Jillen

Hodně solidní akční nářez, který patří alespoň vizuálně mezi klenoty kultovních Sci-fi. Mel Gibson naprosto skvělý a jeho sypatický kostým s brokádičkou u nohy je cool. Po zhlédnutí jsem na chvilku chtěl být v té špíně...chtěl jsem být Maxem. Celkový dojem je velice působivý, ale sráží to některé zbrklé záběry a hlavně ty zrychlovačky + TV verze, která má příšerný dabing a ořízlý formát taky nic moc. Dávám 80% ()

GodComplex

Stylova post-apokalypticka akcni jizda. Presne to co jednicka nemela ma dvojka k prasknuti a je to hned cele o 2 urovne vys. Poustni prostredi, harampadi, punk-styling, cernobile intro.. ocividne obrovska inspirace pro Fallout. 8/10 ()

Laxik

Sice nám všem asi navždy zůstane záhadou, co přivedlo George Millera na nápad posunout druhého Maxe do postapokalyptické budoucnosti, ale co na tom, když právě tohle (a punkáč s s holým zadkem) dělá z Mad Maxe legedu. Stejně tak je asi zcela mimo mísu se u téhle kultovní slátaniny pozastavit nad faktem, že Max nejenže není Mad, ale že je dokonce jedinou více méně normální postavou celého filmu. Jasně, můžeme nadhodit myšlenku, že jde o jak Macocha hlubokou metonymii, kdy je Max šílencem v šíleném světě právě proto, že jako jediný nijak zvlášť nezešílel, ale no tak, tohle je raně osmdesátkové béčko s rozpočtem tak nízkým, že by ho i čivava bez problémů překročila... Barbar Conan za volantem. ()

PKD

Sice tomu nedávám plný počet, páč 1 je prostě pro mě, mnohem více psycho a kulervoucí, ale nářez a perfektní jízda (doslova!) to je na 100%. A ano, Addamos21...má pravdu. ()

buldock

Film nám nádherně vykresluje vizi budoucnosti , ve které se vede nelítostný boj o zbytky zdrojů ropy coby nejcennějšího zdroje energie na zemi! Velmi zajímavý oldschool se všemi jeho klady i zápory. Film: 72% ()

zipper111

Mad Maxe jsem zkoukával jako malej na VHSkách. Byla to jedna z mejch oblíbenejch sci-fáren, spolu s Vodním světem s Costnerem. Když jsem se na něj koukl po spousty letech znova, úplně jsme pocítil tu atmosféru 90-tých let, atmosféru kopírovaných filmů z VHS na VHS, k tomu jedinečný a mnohdy vražedný jednohlasý dabing...Jo, byl to kus mojeho dětství, a Max k tomu určitě patří. Ale film se mi už tolik nelíbí, je sice skvěle udělaný, postapokaliptický svět vypadá velmi zajímavě (pravda, divný puknáče v latexovejch oblečcích nevyjímaje, ty tam prostě patřej:) ), ale už to není prostě ono (nelíbili se mi zrychlení akční scény, ty vypadali hroznš křečovitě a taky křečovité byly). Přesto je to klasika, která nikdy neomrzí. ()

erased

Road Warrior je výkladní kousek post-apokalyptických filmů. Na rozdíl od prvního Maxe, kde svět pouze spočíval na hranici šílenství je zdejší vyprahlá písečná krajina skutečným peklem. Jeho obyvatelé se nedělí tolik na hodné a zlé, spíš na ty špatné a ještě horší, relevantnější je však stejně rozdělení na silné a slabé. Jen samotný Max mezi nimi jako tahoun příběhu vyčnívá, a je neskutečná škoda, že to není i tím titulním šílenstvím, ne pouze vykořeněnou povahou. To je jedna z mála výtek, kterou k filmu můžu mít. Mezi ty další patří stále rušící zrychlené záběry a jinak spíš jednotlivé nápady, které mi tolik nesedly - jmenovitě gyrokoptéra, new-age pojetí ropařů a vlčí dítě s bumerangem - ale všechny to jsou docela nepatrné šmouhy na jinak dokonalé atmosferické jízdě s nezapomenutelnými pouštními naháněčkami a perfektní estetikou všeho od masek, přes kostýmy až po samotné mašiny. ()

gogos

Hodně povedený thriller. Nechybí akce, gradace, napětí až dokonce. Vše je prokládáno výbornou hudbou, povedenými efekty, dechberoucí kamerou, star warsovským střihem a velkolepou výpravou. Šílený námět výborně přepracovaný na film, se solidním Melem Gibsonem. Jediné, co lze snad vytknout je neatraktivita dialogů, postrádal jsem nějaké krédo či výraznější herecký projev... ()

Makky

Toto je ten Šialený "všetkých hajzlov zabijem" Max, ktorého som sa nedočkal v prvom dieli. Skvelá akcia s atmosférou na jednotku a perfektní herci. Vytknúť môžem akurát miestami nelogické správanie postáv, ale keď si odmyslím túto malú chybičku krásy, som spokojný. Mad Mel forewer! ()

kaylin

Model filmu o pomstě byl vyměněn za příběh odehrávající se v postapokalyptickém světě, kde je nafta to nejdůležitější, co člověk může mít, protože bez ní se v pusté krajině bude jen těžko pohybovat dál. Silnice zde brání různí šmejdi, ale také lidé, co prostě chtějí jenom žít. Jedním z nich je i Max, který se pomstil, ale ani on život nevzdal. Tentokrát ale musí čelit dalším šmejdům a pomoct lidem v obraně jejich naftového zdroje. Místy je to naprosto ikonické, kluk s bumerangem je dokonalý, místy je to zase celkem obyčejné, ale ke třeba si uvědomit, že přece jen je to film, co za sebou má už nějakých těch 33 let a pořád stárne. To prostředí na vás bude v každou chvíli působit neskutečně bezútěšně. Tohle je rozhodně vítaný efekt. ()

Šílený Max počtvrté!

Šílený Max počtvrté!

20.03.2007

Vůně benzínu, písečné exteriéry a jeden vyšinutý ex-policista.Vzpomínáte? Už je tomu bezmála osmnáct let, co se na velká plátna dostal silniční policista v podání Mela Gibsona. Rodinu mu zabili, při… (více)