poster

Šílený Max a Dóm hromu

 • Česko

  Šílený Max pod Kopulí hromu

 • Austrálie

  Mad Max Beyond Thunderdome

 • Slovensko

  Šialený Max a Dóm hromu

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie, 1985, 107 min

Kamera:

Dean Semler

Hudba:

Maurice Jarre

Producenti:

George Miller

Scénografie:

Graham 'Grace' Walker

Kostýmy:

Norma Moriceau
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  **

  Vyvrcholení trilogie, která měla zůstat u dvou pokračování (nebereme-li samozřejmě velký Millerův návrat po třech dekádách z letošního roku). Jedním z rozdílů oproti předchozím dvěma dílům je zřejmě to, že se prakticky neodehrává v poušti, kde vybuchující auta létala vzduchem, ale v městě bez zákonů, které nijak zvlášť neláká. Příběhově je to rutina, technicky ovšem George Miller nezklamal. Ač je trojka méně brutální, než starší dva bratři, párkrát přeci jen potěší.(19.5.2015)

 • Spiker01
  ***

  Dvojka je nejlepší. To rozhodně nebudu nikterak vyvracet. Ovšem jednička se mi tak hrubě nelíbila a nudila mě, že trojce zkrátka musím dát ty tři. Už jenom kvůli akční stránce, na kterou je brán největší důraz v sérii...a funguje to. Mad Max se potřetí vrátil a důstojně zakončil trilogii...60%(18.9.2014)

 • T2
  ****

  Rozpočet $12,305,523Tržby USA $36,230,219Tržby Celosvetovo $52,800,000║ úvod dobrý ale potom sa to v druhej polovici v púšti plnej detí mierne zbrzdí ale aj tak celkom slušný priemer /videl v kine: 70%/(filmový festival Cinematik 2014)(15.11.2007)

 • Kaka
  **

  Nic moc akce, špatní herci, žádný děj a ještě k tomu všemu rádoby filozofické pokukování po novém světě. Tak tohle by dohromady skutečne nešlo. Překvapivě ani vzhledem k navýšení rozpočtu film příliš neodpovídá. Několik krásných písečných záběrů na horizont nemá s financemi příliš co dělat a výprava zrovna dvakrát výstavní není. Vše působí až velmi lacině a nemá to co dělat s tím, že se tvůrci snažili navodit pocit opravdovosti pouštních obydlí. Tina Turner je vcelku monstrózní herecký omyl a její přítomnost zde jaksi nechápu. Tragická je ovšem i celá kostra děje, která je doslova a do písmene o ničem. Dóm hromu je tam v podstatě jen v úvodním souboji a zbytek je Mel Gibson putující, umírající, hledající své já, vůdce skupiny atd... Nejhorší díl.(19.1.2007)

 • Wacoslav1
  ***

  Přijatelné zakončení kvalitní trilogie. Už to sice po stránce děje nemá moc co nabídnout a drží se to víceméně v osvědčené linii prvních dvou filmů a už to trochu skřípe, ale pořád to funguje 4* tentokrát nedám, ale silný 3* klidně jo. Mel je pořád ultimátní borec a jak už jsem psal u jedničky i dvojky je prostě třeba vzít v potaz dobu ve které to vzniklo no a ta osmdesátková bezstarostnost z toho prostě cítit je. Jenom si moc nejsem jistý připravovaným restartem, který jako by mi už prostě do dnešní doby nepasoval. Uvidíme třeba překvapí.65%(17.1.2015)

 • - Narozdíl od prvních dvou dílů série zde má Max (Mel Gibson) upilovanou brokovnici s vnějšími kohouty model Rossi Overland 12-Gauge. (HectorHagman)

 • - Prvý film zo série, ktorý bol spolufinancovaný americkými producentmi. Vďaka tomu si v ňom zahrala aj Tina Turner. (m.a.t.o.)

 • - Jedidiahovo (Bruce Spence) lietadlo je Transavia PL-12 'Airtruk', jednomotorový poľnohospodársky dvojplošník z roku 1965. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace