Šílený Max a Dóm hromu

Graham 'Grace' Walker

Kostýmy:

Norma Moriceau
  • castor

Vyvrcholení trilogie, která měla zůstat u dvou pokračování (nebereme-li samozřejmě velký Millerův návrat po třech dekádách z letošního roku). Jedním z rozdílů oproti předchozím dvěma dílům je zřejmě to, že se prakticky neodehrává v poušti, kde vybuchující auta létala vzduchem, ale v městě bez zákonů, které nijak zvlášť neláká. Příběhově je to rutina, technicky ovšem George Miller nezklamal. Ač je trojka méně brutální, než starší dva bratři, párkrát přeci jen potěší.(19.5.2015)

Dvojka je nejlepší. To rozhodně nebudu nikterak vyvracet. Ovšem jednička se mi tak hrubě nelíbila a nudila mě, že trojce zkrátka musím dát ty tři. Už jenom kvůli akční stránce, na kterou je brán největší důraz v sérii...a funguje to. Mad Max se potřetí vrátil a důstojně zakončil trilogii...60%(18.9.2014)

Rozpočet $12,305,523Tržby USA $36,230,219Tržby Celosvetovo $52,800,000║ úvod dobrý ale potom sa to v druhej polovici v púšti plnej detí mierne zbrzdí ale aj tak celkom slušný priemer /videl v kine: 70%/(filmový festival Cinematik 2014)(15.11.2007)

• Kaka

Nic moc akce, špatní herci, žádný děj a ještě k tomu všemu rádoby filozofické pokukování po novém světě. Tak tohle by dohromady skutečne nešlo. Překvapivě ani vzhledem k navýšení rozpočtu film příliš neodpovídá. Několik krásných písečných záběrů na horizont nemá s financemi příliš co dělat a výprava zrovna dvakrát výstavní není. Vše působí až velmi lacině a nemá to co dělat s tím, že se tvůrci snažili navodit pocit opravdovosti pouštních obydlí. Tina Turner je vcelku monstrózní herecký omyl a její přítomnost zde jaksi nechápu. Tragická je ovšem i celá kostra děje, která je doslova a do písmene o ničem. Dóm hromu je tam v podstatě jen v úvodním souboji a zbytek je Mel Gibson putující, umírající, hledající své já, vůdce skupiny atd... Nejhorší díl.(19.1.2007)

Přijatelné zakončení kvalitní trilogie. Už to sice po stránce děje nemá moc co nabídnout a drží se to víceméně v osvědčené linii prvních dvou filmů a už to trochu skřípe, ale pořád to funguje 4* tentokrát nedám, ale silný 3* klidně jo. Mel je pořád ultimátní borec a jak už jsem psal u jedničky i dvojky je prostě třeba vzít v potaz dobu ve které to vzniklo no a ta osmdesátková bezstarostnost z toho prostě cítit je. Jenom si moc nejsem jistý připravovaným restartem, který jako by mi už prostě do dnešní doby nepasoval. Uvidíme třeba překvapí.65%(17.1.2015)

• - Narozdíl od prvních dvou dílů série zde má Max (Mel Gibson) upilovanou brokovnici s vnějšími kohouty model Rossi Overland 12-Gauge. (HectorHagman)

• - Prvý film zo série, ktorý bol spolufinancovaný americkými producentmi. Vďaka tomu si v ňom zahrala aj Tina Turner. (m.a.t.o.)

• - Jedidiahovo (Bruce Spence) lietadlo je Transavia PL-12 'Airtruk', jednomotorový poľnohospodársky dvojplošník z roku 1965. (m.a.t.o.)