Šílený Max a Dóm hromu

Graham 'Grace' Walker

Kostýmy:

Norma Moriceau
  • Mi Nü-Chai

Tomuhle by slušelo velmi razantní prostříhání - děj je nezajímavý a kromě souboje v Dómu a drobet rozpracované estetiky z druhého dílu tu nemám mnoho co pochválit. I ten závěrečný souboj mě kvůli kombinaci jeho délky a nezáživnosti spíše našňupnul než potěšil.(10.7.2011)

Filmařsky suverénně nejlepší, o tom se snad ani nebudeme bavit. Třetí Max už není béčkové carsploitation, ale áčkové mainstreamové postapo (výrazně lepší, než třeba Vodní svět a technicky v podstatě nadčasové), které jen v poslední třetině posílá do horoucích pekel scénář (baví ovšem humor). Gibson je skvělý, Tina Turner jakbysmet...(19.6.2013)

• Fingon

Dosud jediný Mad Max, kterého jsem viděl. Po shlédnutí nemám nějak na ty předchozí chuť.(13.4.2006)

Určitě nejhorší Max, ale před vysokorozpočtovou výpravou musí člověk stejnak smeknout. Bartertown se hemží propracovanými postapo kreaturami ve vynalézavým kostýmech a má to šťávu. Souboj s Blasterem je skvělý a je škoda, že přišel tak brzo. Hodně se mi líbilo, jak Maxe vyhnali do pouště a dali mu na hlavu tu znepokojivou masku. Pak ho bohužel najde banda retardovaných dětí a začne to být dost nuda. Najednou se tam moc nemluví a je to celé tak divně urychleně sestříhané. Optimistickej hudební doprovod tomu taky nepomáhá. Finální honička není špatná, ale kam se hrabe na intenzivní náser s tahačem z dvojky. Je to prostě nevyvážený film se skvělým začátkem a podprůměrným koncem.(29.7.2015)

• gouryella

Bohužel třetí díl již nedokázal navázat na zdařilý první a druhý díl a kultovní akční film se tak přeměnil v podprůměrnou slátaninu o ničem.(17.9.2002)

• - Jedidiahovo (Bruce Spence) lietadlo je Transavia PL-12 'Airtruk', jednomotorový poľnohospodársky dvojplošník z roku 1965. (m.a.t.o.)

• - V záverečných titulkoch je uvedené, že postava Tiny Turner sa volá Tetuška Entity, no vo filme ju tak nikto neosloví. Každý ju volá iba Tetuška. (m.a.t.o.)

• - Narozdíl od prvních dvou dílů série zde má Max (Mel Gibson) upilovanou brokovnici s vnějšími kohouty model Rossi Overland 12-Gauge. (HectorHagman)