Šílený Max a Dóm hromu

Maurice Jarre

George Miller

Kostýmy:

Norma Moriceau

Viděno po letech s ucházejícím dabingem na mne měl film naprosto jiný účinek. Do půli docela pěkná akčňárna, od půlky spíše filosofické postapokalyptické drama. Až nyní jsem ve třetím díle Maxe viděl ten onen odkaz na "předurčenost hrdiny", nemožnost se vymanit ze zajetých kolejí vlastní a obecné existence atd. Třetí díl opravdu není tak špatný, jak jsem si původně myslel a jak ho vnímá řada lidí. Je to úplně jiný film, než byl třeba díl první, což byl technicky dokonalý nízkorozpočtový, chladný akční grindhouse. Zatímco třetí díl je v podstatě vskutku filosofií o lidstvu a jeho osudu jako takovém a o archetypu hrdiny, jímž Max chtě nechtě prostě je ... A pokud bych měl hodnotit v rámci subžánru, tedy "postapokalyptické drama", je to ten nejlepší kousek, jaký jsem kdy viděl ...(5.2.2008)

Určitě nejhorší Max, ale před vysokorozpočtovou výpravou musí člověk stejnak smeknout. Bartertown se hemží propracovanými postapo kreaturami ve vynalézavým kostýmech a má to šťávu. Souboj s Blasterem je skvělý a je škoda, že přišel tak brzo. Hodně se mi líbilo, jak Maxe vyhnali do pouště a dali mu na hlavu tu znepokojivou masku. Pak ho bohužel najde banda retardovaných dětí a začne to být dost nuda. Najednou se tam moc nemluví a je to celé tak divně urychleně sestříhané. Optimistickej hudební doprovod tomu taky nepomáhá. Finální honička není špatná, ale kam se hrabe na intenzivní náser s tahačem z dvojky. Je to prostě nevyvážený film se skvělým začátkem a podprůměrným koncem.(29.7.2015)

• Xmilden

Hodnocení 3. dílu bych začal asi nejdříve tím, že uberu jednu hvězdičku, kterou jsem tady měl. A kterou si film určitě nezaslouží. "Dětský" Mad Max to opravdu muselo napadnout nějakého "génia". Tohle mě prostě vůbec nesedí. Co se stalo s tím nelítostným lovcem silnic? Že by nějaké vyměknutí na stará kolena? Určitě ne, to jen prostě hollywoodská sebranka nám z toho udělala druhého Kapitána Hooka nebo něco tomu velmi velmi podobného. Ve filmu se jako pohon používají sračky a já myslím že je to docela příznačné. Protože tohle celé prostě sračka je....... Upřímně se nemůžu dočkat nového Mad Maxe a prosil bych brutální eRko. Tome Hardy máš slovo!(2.10.2012)

Je to úplne priemerný akčný postapokalyptický film, ktorý je záverečným dielom tejto slušnej série. Má iba priemerný príbeh o Maxovi, ktorý sa behom putovania počas tejto nehostinnej postapokalyptickej doby v jednom mestečku rozhodne prijať ponuku na likvidáciu obávaného a mocného muža, čo sa mu ale vypomstí, lebo nie je všetko tak, ako si pôvodne myslel a behom vyhnanstva v púšti sa spriatelí so skupinou detí, ktorým sa rozhodne pomôcť dostať do bezpečia. No jeho pôvodní zamestnávatelia nie sú s jeho novými plánmi spokojní. Spracovanie ma ale dosť sklamalo, ešte prvá polhodina je na tom dobre, všetko pôsobí tak, ako aj má, je to dejovo zaujímavé a aj doba je zobrazená dobre, ale od stretu s deťmi sa to všetko pokazí, síce stále sa na to dá pozerať, ale už to nedokáže výraznejšie zaujať a miestami aj nudí a ani návratom do mesta sa to nevylepší. Až príliš tu cítiť snahu zaujať hlavne mladšieho diváka a tak zmizlo takmer všetko, čo sa mi hlavne na dvojke páčilo. Akcie je tu priemerné množstvo a je pomerne veľkým sklamaním. Ale treba si ju rozdeliť, akcia z prvej polhodiny, teda hlavne súboj pod kopulou je výborný, ale potom sa to pokazí, síce aj potom je akcia dobre natočená a aj pomerne veľkolepá, ale kvôli nízkej prístupnosti sa vo filme úplne vytratili drsnosti, čo je v tomto žánri jednoducho neprípustné. A hlavne kvôli tomu pôsobí záverečná naháňačka dojmom paródie na podobnú záverečnú scénu z dvojky. Navyše som tu v akcii okrem spomínaného súboja pod kopulou nenašiel ani žiadne zaujímavejšie momenty a dokonca Max ani v celom filme nikoho nezabije. Herecké obsadenie je celkom dobré, stále výborný Mel Gibson, slušní záporáci na čele s Tinou Turner, ale až na deti tu nemám s nikým problém. Réžia je len priemerná, ale za to môže hlavne tá nízka prístupnosť, ktorá ju až príliš brzdí, no aspoň technická stránka je vydarená. Šialený Max 3 je film, ktorý príliš doplatil na nízku prístupnosť. Dá sa naň aspoň raz bez väčších problémov pozrieť, ale postapokalyptický film s takýmto detským prevedením jednoducho nefunguje. Objektívna kvalita filmu- 55%, film sa páči mne na 52%.(1.1.2012)

• TheDarKnig

Tak ne, liché díly prozatím pro Šíleného Maxe dopadly v obou případech přinejmenším podivně, přinejhorším jako ty exkrementy, které v tomto díle figurovaly jako hnací motor. Zábavné, možná tím chtěl Miller něco sdělit. První část filmu ještě působí docela slušně Maxovsky, nejpozději od Thunderdome to nabere takové obrátky do demence, že jsem to málem nedokoukal. A ani ta závěrečná akce nestojí za moc. Záporáčka Tiny Turner je navíc velmi podivně napsaná postava. A ty děti snad ani nemusím zmiňovat. Aspoň že Bartertown je stále cool jméno pro takový výkal pouště.(6.10.2015)