Šílený Max a Dóm hromu

Maurice Jarre

George Miller

Kostýmy:

Norma Moriceau

Pribehove je tenhle dil nejzajimavejsi, i kdyz misty uz to je zbytecne prekombinovany a uchylny, taky je tu asi nejlepsi hudba ze vsech dilu a nejzajimavejsi kulisy. Problem je, ze tu neni skoro zadna honicka a Max ani nejezdi ve svym autaku. Co se tyce Tiny, ta mi nijak zvlast nevadila. Porad docela slusna zabava, ale slabsi nez druhej dil.(26.7.2008)

Bohužiaľ. Tretiu časť Šialeného Maxa postihla pre mňa nepochopiteľná zaujatosť Hollywoodu konca 80-tych rokov obsadzovať do filmov detských hrdinov. No sem natrepali rovno celí kmeň detí a samozrejme snímok už tým pádom nie je temným apokalyptickým pokračovaním ako bola dvojka, ale priam jej humornou variáciou – myslím záverečnú scénku, kde Max namiesto cisterny, riadi vlak a naviac keď preskakuje cez vozne až príliš pripomína Indiana Jonesa. Škoda. Temná a drsnejšia stránka mu predsa len viac pristane.(20.5.2006)

• WANDRWALL

Když jsem chodil ještě do kina, a nebylo moc možností, jak se k filmu dostat, tak jsem byl nucený sedět vedle diváků, kteří rušili film, a komentovali ho, bez ohledu na to, že to druhé může otravovat. Tu a tam se našel ale někdo, kdo špatný film vylepšil, což ale bylo dáno jenom jeho schopností vypravovat, přehánět, glosovat. A právě tenhle film mi připomenul jednoho vypravěče v kinosálu, kdo film vylepšil. Mel Gibson mi jako herec nesedí. V ničem. Přehrává. A to miu herců překáží.(12.7.2010)

• HAL

Třetí pokračování Šíleného maxe bohužel nenavázalo na perfektní postapokaliptickou atmosféru druhého dílu a místo toho je jen hloupým, nepovedeným a nudným slepencem více či méně divných scén.(15.12.2006)

Přijatelné zakončení kvalitní trilogie. Už to sice po stránce děje nemá moc co nabídnout a drží se to víceméně v osvědčené linii prvních dvou filmů a už to trochu skřípe, ale pořád to funguje 4* tentokrát nedám, ale silný 3* klidně jo. Mel je pořád ultimátní borec a jak už jsem psal u jedničky i dvojky je prostě třeba vzít v potaz dobu ve které to vzniklo no a ta osmdesátková bezstarostnost z toho prostě cítit je. Jenom si moc nejsem jistý připravovaným restartem, který jako by mi už prostě do dnešní doby nepasoval. Uvidíme třeba překvapí.65%(17.1.2015)