poster

Šílený Max a Dóm hromu

 • Česko

  Šílený Max pod Kopulí hromu

 • Austrálie

  Mad Max Beyond Thunderdome

 • Slovensko

  Šialený Max a Dóm hromu

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie, 1985, 107 min

Kamera:

Dean Semler

Hudba:

Maurice Jarre

Producenti:

George Miller

Scénografie:

Graham 'Grace' Walker

Kostýmy:

Norma Moriceau
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  **

  Třetí pokračování Šíleného maxe bohužel nenavázalo na perfektní postapokaliptickou atmosféru druhého dílu a místo toho je jen hloupým, nepovedeným a nudným slepencem více či méně divných scén.(15.12.2006)

 • 3DD!3
  ***

  Určitě jde o asi nejslabší díl ze série o Maxovi Rockatanském. Chybí mu výborné automobilové honičky a příběh je hodně roztříštěný. Nicméně začátek, kdy Max přichází do Bartertownu je celkem povedený a konečná akce s vlakem je taky dost slušná. Navíc se nakonci podíváme i do Sydney. Lepší průměr.(3.7.2006)

 • Hal_Moore
  ***

  Horší než díl druhý, avšak stále lepší než díl první. Filmu hodně škodí prostřední část, kdy se z Maxe stává nechtěný spasitel dětského kmene, což mi do celé série nesedí a hodně to odvádí děj od hlavního příběhu. To, co bylo skvělé na dvojce, je k nalezení i ve třetím díle, škoda jen, že až v poslední dvacetiminutovce. Loučení Mela Gibsona s australskou kinematografií nedopadlo nejlépe, což jen dokumentují Gibsonovy rozhovory, za což podle mého může najmutí druhého režiséra pro neakční sekvence (což je většina stopáže), nepozorné diváky pak může zmást i nešikovné obsazování herců z předchozích dílů do jiných rolí, neřkuli o obsazování rádoby herců (nebo rádoby zpěvaček?). Ale nebudu jen plivat špínu, závěrečná honička je výborným zakončením celé série, díky které je ono zakončení důstojné a po ní se hned při hodnocení oči přivírají o něco snadněji. O promili lepší než první díl.(25.5.2010)

 • pan Hnědý
  **

  Třetí díl ŠÍLENÉHO MAXE nenabízí Millerovu atmosféru (čistá apokalypsa), děj je prázdnější, napětí není tak silné a Mela Gibsona už to tak moc nebaví. Tak trochu zbytečný film, těším se na pokračování ŠÍLENÉHO MAXE opět v rukách pana Millera Mad Max: Fury Road.(30.6.2013)

 • mandes
  ****

  rozpočet : ? tržby americke : $36,230,219(10.12.2006)

 • - Filmem je inspirován hudební videoklip Tupac Shakur feat. Dr. Dre: California Love (1995). (bejkovec)

 • - Film odkazuje na román Russella Hobana "Riddley Walker" o hrdinovi cestujúcom po postapokalyptickom Anglicku. (m.a.t.o.)

 • - George Miller ztratil o projekt zájem poté, co jeho přítel a zároveň producent Byron Kennedy zemřel při havárii v helikoptéře, když prozkoumával lokace pro film. Byronovi je snímek věnován. (DailyDreamer)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace