poster

Šílený Max a Dóm hromu

 • Česko

  Šílený Max pod Kopulí hromu

 • Austrálie

  Mad Max Beyond Thunderdome

 • Slovensko

  Šialený Max a Dóm hromu

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

Austrálie, 1985, 107 min

Kamera:

Dean Semler

Hudba:

Maurice Jarre

Producenti:

George Miller

Scénografie:

Graham 'Grace' Walker

Kostýmy:

Norma Moriceau
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Spiker01
  ***

  Dvojka je nejlepší. To rozhodně nebudu nikterak vyvracet. Ovšem jednička se mi tak hrubě nelíbila a nudila mě, že trojce zkrátka musím dát ty tři. Už jenom kvůli akční stránce, na kterou je brán největší důraz v sérii...a funguje to. Mad Max se potřetí vrátil a důstojně zakončil trilogii...60%(18.9.2014)

 • Segrestor
  ****

  Pokud jsem prvé dva díly přirovnal k punku, tenhle mi stylově sedí spíš k nějakému metalu, zejména black metalu. Tyto dojmy podmiňují zcela konkrétně zpodobnění padouši reps. jejich oblečení a jednání. Do tohoto metalu libě přizvukuje saxofon a krásný hlas zpěvačky Tiny Turner, která si zde dokonce zahrála jednu z hlavních rolí. Dóm hromu rozvíji představy o postapokalyptickém světě a zcela logicky dospívá k tomu, že se lide zadaptují a z dostupných zdrojů se pokusí znovu postavit svět, který fungoval před katastrofou. Do takového místa, městečka Bartertown, přijíždí i Mel Gibson, který pochopil, že když není nafta, nedá se trávit den projížděním krajiny oldsmobilem se spotřebou 40 na 100. Nyní disponuje skupinkou velbloudů, o které ale záhy přijde. Od této chvíle sledujeme celkem napínavě se rozvíjející film o hře na kočku a na myš, vrcholící Gibsonovým debaklem v Dómu hromu. Pak film chytí druhou rovinu, která právem rozděluje diváky na ty pořád spokojené a na ty o poznání nervoznější. Vyhnán z města se ocitné v jakési dosud neobjevené oáze, kterou okupuje banda fracků. Tam si náš hrdina vybuduje hlavní slovo a s jejich pomocí se vrátí do Bartertownu zjednat pořádek. Sami vidíte, že ve srovnání s pohnutky hrdiny prvního dílu to nemá mnoho společného. Mně osobně ale tento vývoj událostí příliš nevadil. Prostě jsem to přijmul a jako kluk si představoval, jaké to asi je být divokým dítětem z oázy postapokalyptického světa a bojovat s Šíleným Maxem po boku proti Master-Blasterovi, Tetičce a mnoha dalším šíleným padouchům.(10.1.2012)

 • WANDRWALL
  *

  Když jsem chodil ještě do kina, a nebylo moc možností, jak se k filmu dostat, tak jsem byl nucený sedět vedle diváků, kteří rušili film, a komentovali ho, bez ohledu na to, že to druhé může otravovat. Tu a tam se našel ale někdo, kdo špatný film vylepšil, což ale bylo dáno jenom jeho schopností vypravovat, přehánět, glosovat. A právě tenhle film mi připomenul jednoho vypravěče v kinosálu, kdo film vylepšil. Mel Gibson mi jako herec nesedí. V ničem. Přehrává. A to miu herců překáží.(12.7.2010)

 • Mi Nü-Chai
  **

  Tomuhle by slušelo velmi razantní prostříhání - děj je nezajímavý a kromě souboje v Dómu a drobet rozpracované estetiky z druhého dílu tu nemám mnoho co pochválit. I ten závěrečný souboj mě kvůli kombinaci jeho délky a nezáživnosti spíše našňupnul než potěšil.(10.7.2011)

 • Divočák
  ****

  Některé filmy holt pořád ještě hodnotím dětskýma očima a tohle je jeden z nich. Celé se to sice už posunulo hodně do komerce a infantilnosti, ale souboj pod kopulí je super a Mel Gibson tu má jednoznačně nejlepší háro ze všech tří dílů.(9.8.2006)

 • - George Miller ztratil o projekt zájem poté, co jeho přítel a zároveň producent Byron Kennedy zemřel při havárii v helikoptéře, když prozkoumával lokace pro film. Byronovi je snímek věnován. (DailyDreamer)

 • - Kovový oblek Tetičky vážil 55 kilogramů. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Původně mělo jít o film o dětech, žijících bez rodičů, kteří si představují, kým by chtěly být. Jedno by si představovalo Maxe. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace