Šílený Max: Dóm hromů

• Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

Mat.t

Štyri alternativy Millerovho postapo šialeného sveta. Toto sú hneď dve. Začiatok dobrý, človek čaká, čo z toho nakoniec bude a v druhej polovici už mám niekedy pocit, že pozerám na úplne iný film. Záver to chce napraviť, čo sa mu miestami darí, ale to už je neskoro. Celkovo tomu chýba výraznejší záporák, Tina je viac pekná, než záporná. ()

Tachomania

Dejte původní originální nápad hollywoodským producentům a vznikne vám něco, co se chce líbit všem a nelíbí nikomu. Původní syrovost je ta tam a nepomáhá ani bohatá produkce, která se snaží o film pro celou rodinu, kterým ale MM nikdy nebyl ani neměl být. ()

Trachta04

První polovina filmu mě naprosto uchvátila, nádherné kostýmy, post-apokalyptická atmosféra by se dala krájet a hudba vše rytmicky doplňovala, ale George Miller opět neudržel svou fantazii na uzdě a jeho scénář se stal naprostým bludem. Postavičky z doby kamenné, zmatené chování postav a hlavně mi vysvětlete, proč se pár let po katastrofě všichni chovají jak naprostí dementi. Vím, že Austrálie byla trestaneckou kolonií, ale tak zlé to snad být nemohlo.................... ()

Ardath

Adrenalinová směs druhého dílu se dost usadila ke dnu a tento snímek bohužel ve větší míře sklouzává k rodinné podívané, téměř až pohádce. To k Maxovi nesedí. ()

Bruce0659

Veľa ľudí mi odpovedalo na otázku: "Čo hovoríš na starého Mad Maxa?", že to bolo také DIVNÉ... Teraz som videl už aj ja všetkých troch a zas až také divné alebo šialené to nebolo. Prvá tretina sa odohráva v rýchlom tempe, zaujímavý príbeh(Max Rockatansky vs. Master-Blaster)dej má hlavu aj pätu. Po vizuálnej stránke výborné, kamera a hudba na tú dobu na slušnej úrovni. Vytknúť musím len spomalenie tempa v druhej tretine. Záverečná naháňačka priniesla aj malú dávku napätia. Mela Gibsona mám rád a podobne ako v prvých dvoch častiach, aj v "Dóme hromu" mal dostatok priestoru a film pekne potiahol. 75% ()

Maza2222

Bože bože bože. Už z toho udělali úplnou slabotu. Hergot, to nemůžou udělat lepší pokráčko???? Tohle byla prostě slabota. Akce=nezajímavá Příběh=špatný výkony herců=nic moc, ale prostředí....To bylo super. Tento film už byla prostě slátanina bez zajímavé akce, špatným příběhem,ale s nádherným prostředím. Jinak kromě prostředí je to velká slátanina. 50% ()

StarFsh

Posun k mainstreamu nie je rozhodne chybou toho filmu. Aspoň mohol dostať poriadný rozpočet na rozdiel od svojich predchodcov. To, prečo si u mňa tento film vyslúžil vyššie hodnotenie, než filmy predchádzajúce je to, že sa nám prekvapujúco okrem akcie snaží predať aj nejaké to posolstvo. ()

baronGrga

Zatímco Mad Max je obrazem světa moderního, který se hrouží do náruče zmaru, a Road Warrior se ve vyprávění dostává už za zánik staré civilizace do dob chaosu a totálního rozkladu společnosti, Beyond Thunderdome ladí optimistickou strunu a zasazuje příběh do začátků civilizace nové. Z motorkářských banditů a queer kořistníků se v Thunderdomu stává vládnoucí třída obchodního města Bartertownu, jehož chod a uspořádání, stejně jako úbory jeho strážců podobných římským centurionům, připomíná starověkou civilizaci, říznutou dědictvím 20. století. Vynikající hudba pak už jen umocňuje atmosféru tohoto města, kde se budují lepší zítřky, vysedává po nocích v Atomic café a účty se zásadně vyřizují v duchu gladiátorských tradic v aréně Thunderdomu. A pak přichází ta nešťastná druhá polovina filmu, s níž se za doprovodu veselých tónů jak ze Lvího krále objevují divně rozcuchané děti, které z Beyond Thunderdome dělají takový indianovský Chrám zkázy. Ne že by celá druhá polovina stála za starou Maxovu kozačku, ale ty děti jsou bohužel většinu času otravné a nereálně hrdinné a jen málokdy mile dětské a vtipné. Přesto Mad Max 3 za podívání rozhodně stojí (a kdo chce vidět a slyšet auta, ať si pustí Autosalon). 70 % ()

Rangifer

Rozhodně lepší než první díl Šíleného Maxe, ale nejlepší z celé série není. Pořád je tu ten postapokalyptický svět, ve kterém se Max tentokrát dostane do jakési civilizace, která žije, nebo přežívá, na prasečích sračkách. Automobilová honička byla jen na konci, což je škoda, a k tomu mi dojem kazily ty děti z toho údolíčka, byli nesmírně otravné. Nechal bych je za trest dřít v tom podzemním vepříně! Ony tomu nasadili korunu, protože kvůli nim, mi to připomíná jako laciná pohádka, než drsný postapo akčňák, jako předchozí titul. ()

JC_Gucci

Na první zkouknutí byl třetí MAd Max velkým zklamáním, ale časem mi přirostl k srdci. Vzal už tak šílené postavy tohoto postapokalyptického světa a otočil čudlík přehnanosti na 11. Některé scény jsou zábavně podivné, jiné jsou jen podivné. Celé je to bizarní a ne každý to zkousne. Jednu velkou chybu ale tento film má a to že narozdíl od všech ostatních dílů není o autech. ()

Tonula

Nejslabší film, co jsem kdy s Melem Gibsonem viděl. Jakékoliv klábosení o výkonu postav a ději je ztráta času. 20% ()

opatstviolov

Opět, jako u předchozích dílů, pro mě strašná nuda. Ani jeden díl Šíleného Maxe mě nezaujal, tak doufám, že aspoň Fury Road bude stát za to... 3/10 ()

Olicsfdias

Budu asi jeden z mála komu se tohle pokračování Mad Maxu docela líbilo. Pro mě to bylo další nabušené pokračování, které přineslo ještě více apokalyptickou tématiku s ještě větším šílenstvím, které jsem si navzdory ne tak komplexního děje užíval. I některé záběry byla za mě docela hezky povedené. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner