Šílený Max: Dóm hromů

• Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

Paity

Pokračování totálního sci-fi béčka, které má ale stále řadu fandů. Tohle ale není nějaký majstrštyk, ale spíše šlápnutí vedle. Bohužel. ()

Scevola

Viac hviezd (Tina Turner), viac penazi (5nasobny rozpocet s porovnani s dvojkou) nie vzdycky znamena zaruceny uspech. (ako v pripade dvojky), ale prave naopak. 5/10 ()

666Carnage

Ta první půlka je fakt masakr stylově jede jako dvojka ale v druhý polovině se to tak zvláštně zlomí.Ty děti byli špatný. Šílený Max jako chůva v akci. Souboj v aréně je velkolepý. Nejslabší z celé trilogie ale koukatelný. 60% ()

farfalla

Třetí postapokaliptický Max je opět stylizovaný. Město Bartertown vypadá jako ve středověku, jenom s prvky sci-fi. Jeho vládkyně Aunty Entity (Tina Turner) má velmi excentrickou vizáž a stala se znáným symbolem tohto filmu . Patnáct let po předcházejícím dobrodružství je vidět, že lidé se opět seskupují do měst, staví si permanentní obydlí. Na vzdálenějších místech však žijí uzavřené kmeny, které si vytvářejí vlastní historii a kultúru na základě nalezených artefaktů a vzpomínek. Benzínu je nedostatek, dokonce i Max musí jezdit na voze taženém velbloudy. Elektřinu si však lidé nedokáží odepřít a o vlastnictví její výroby je tedy boj. Bartertown si ji vyrábí z prasečích výkalů. Věda v té době připomíná spíše alchymii. Je to jedna z vizí, jak by se lidstvo začalo znovu vyvíjet, kdyby ztratilo všechny vymoženosti moderní doby. Gyro Captaina, pilota letadélka z druhého filmu, tady nahradil Jedediah the Pilot, oba však hraje Bruce Spence. Příběh je opět více náznakový a chce pojmout několik situací, takže je rozvláčnější. 'Mad Max' (1979), 'Mad Max 2: The Road Warrior' (1981), 'Mad Max: Fury Road' (2015). ()

Haymar

Nebylo by fér tvrdit, že Beyond Thunderdome je špatným filmem, protože tím rozhodně není! Bohužel ale už ani není tím Maxem, na kterého jsem byl zvyklý a kterého jsem tolik baštil (Max bez své V8ičky je jako Tom bez Jerryho... Laurel beu Hardyho... Vlk bez zajíce... Starsky bez Hutche... atd.). Filmu jako takovému nemám moc co vytknout - snad až na tu zvláštní druhou třetinu (která, jakoby vypadla z úplně jiného filmu a celek tak trochu rozbíjí), ale prostě už to není ono a vrcholem trilogie pro mě zůstává jednoznačně dvojka! ()

J*A*M*A*L

Tyhle postapokalyptické snímky z 80. a 70. let moc nemusím... jasný a typický příklad je pro mě Costnerův Water World, který byl pro mě naprostým propadákem a dnes je to Mad Max. Předchozí díly jsem ani neviděl takže ani nemohu posoudit jak je na tom celá série a také zda to navazuje a podobně, ale očekával jsem solidní film... aspoň od dvojky kterou jsem však ještě neviděl a zřejmě ještě dlouho neuvidím. Příběh tak hrozný ani nebyl, ale byla to hrozná nuda. Fakt nevím jak jsou na tom předchozí díly, ale pokud stojí předchozí díly za to, tak to tímhle dílem pěkně zkazili... ()

Paldiny

Už chápem prečo sa Mel tretej jazdy zdráhal zúčastniť. Úvodných 40 minút je aj napriek prasačím výkalom využívaných ako hnacia sila (bez prdele!) ako tak znesiteľných. Následné vyhnanie Maxa do púšte, kde ho nájde zhluk detí, aké v ňom nájdu mesiáša, potápa akúkoľvek nádej na dôstojné zakončenie trilógie. Z biedy nevytrhne ani záverečný pokus o pripomenutie predchádzajúcich dielov či pohľad z lietadla na mestské ruiny, ktoré iba smutne odkazujú na zásah americkej produkcie. Tá nielen postapokalyptický základ pretransformovala na neškodnú rodinnú zábavu, ale aj niektorými fórmi drzo vykradla Spielbergovho Jonesa. Smutný koniec série, ktorá mala skončiť (možno aj začať) druhým dielom. ()

Prochy38

Teď už se Mad Max posunul úplně. Film získal na velikosti. Jistě byl podstatně dražší. lepší efekty, lepší práce na efektech. T. Turner sympatická. Post-apo doba dobře udělaná. zase - špína, smrt, splašky, bordel, nafta a krev. Do toho všeho auta, motorky o hromada zbraní. Druhá kontrastní rovina v klidném dětském světě mimo nebezpečí lidí i motorů s moc hezkou H. Buday. M. Gibson neztratil ani kousek ze svého charisma, to je hodně důležité. Už to nemělo tu šťávu a místy to bylo víc nechutné než jindy, ale pořád to tak nějak drží. 2015 nás čeká další kus s T. Hardym, coby Maxem, už teď jsem zvědavý. Efekty půjdou asi jinak, ale jestli to udrží tu atmosféru, to jsem sám zvědav. ()

Arach.No

Udělat z Mad Maxe blbý rodinný film s kupou nesnesitelných dětí, ve kterém nic nedává smysl. čí to byl nápad, a kdo měl být cílová skupina? Začátek vypadá jako vtipná osmdesátková akční hloupost, ale od chvíle co opustíme Bartertown, se z toho stane úplně jiný film. Ten je prakticky nesledovatelný. ()

Rozjimatel

Tak utešene nám kvalita Mad Maxa rástla od jednotky k dvojke a potom sa zrazu prepadla do prasacích sračiek. Kam zmizli tie skvelé postavy? Namiesto nich tu máme Tinu Turner, tak to vďaka za tie dary. Je jednoducho príšerná, rovnaká katastrofa ako všetky tie Madony, Jennifer Lopez a ďalšie "speváčky", ktoré nevedia spievať a už vôbec nie hrať (ale aby som bol spravodlivý, Tina aspoň spievať vie). Kam sa vytratil ten výborný humor? Miesto neho tu máme humor infantilný (až na drobné výnimky, ako je lekcia francúzštiny). A napokon, kam sa podela tá perfektná akcia? Súboj v Thunderdome s Blasterom to z biedy nevytrhuje a tá záverečná akčná naháňačka je len slabým odvarom tej z predošlého dielu. Kamera tu veľmi nemá čo snímať, takže na nádherné zábery z dvojky môžeme zabudnúť (okrem krásnych pohľadom na púšť). Zápletka je tu dosť stupídna. Návšteva v osade kmeňa stratených detí silne pripomína Hooka (napr. Tomorrow-morrow land) a to sa mi dosť protiví, ako skoro všetko okolo Petra Pana. Miestami to dokonca vyzerá ako detský film, čo je ako pokračovanie postapo filmu veľmi zlý vtip. Pochvalu si zaslúži hádam len hudba. Čo mohlo spôsobiť taký výrazný úpadok série? Žeby vstup amerických producentov? ()

Gumrice

Ve třetím dílu vyvrcholila úchylnost celé myšlenky.. zajímalo by mě, koho může takový scénář napadnout. ()

Renfield

Velice velice slabé! Mel Gibson tady celý film působí, že ho to baví podobně jako mě. Druhá polovina filmu, tedy ta slavná záchrana dětí je snad až pohádkově trapná. Co bylo dobré na dílech minulých, je tady pryč, už to není ani vtipné a nezachrání to ani souboj v kleci, ani závěrečná, oproti předešlému dílů hodně slabá honička. 30% ()

Garch

Tina Turner je boží zpěvačka a úžasně vitální osoba. Ovšem, herectví není její silná stránka. Ale její topornost není ve třetím Mad Maxovi to nejhorší. Celkově jsou to dialogy, které jsou i pod úrovní Hvězdných válek. Asi největší utrpení je pasáž s "novopravěkým" kmenem, který se nelajdá a pamatuje vše... Obecně platí, že herectví veškerého osazenstva připomíná školní představení základní školy. ()

JK-Stinger

Stále parádní Max v úžasném post-apokalyptickém světě. Až do jeho odsouzení k vyhoštění z Bartertownu byl film pěkně našláplý k dobrému cíli, ale přidáním "zfanatizovaných" děti se vše ubralo tak trochu jiným a ne už tak záživným směrem. Z drsného Maxe, který se s ničím nemaže je z ničeho nic "otec" a z filmu se stává spíše rodinná komedie, což vzhledem k původním Maxům a celému zařazení snímku ke kvalitě nepřispívá. Navíc docela omrzí "nesmrtelný" kumpán Tiny Turner. Za opětovně výborné ztvárnění celého světa a města dávám opět vysoké hodnocení, bohužel sražené na 3 kvůli udávaným výtkám. ()

Kratoc

Poslední díl měl sice největší rozpočet a celé prostředí je již vypiplané, ale filmaři se tady až moc snaží jít zisku naproti a tak odpadlo spousta kontroverzních záběrů (násilí) a vše zůstalo sice dobrodružné, ale takové bezpohlavní. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner