Šílený Max: Dóm hromů

• Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

wallax

Škoda, že Miller neudržal tempo tretej časti a nešiel v stopách druhého dielu a urobil z nej miestami až zasnívanú rozprávku. Ale nevadí, je tomu 30 rokov a Mad Max stále nepatrí do starého železa. A Miller si pripravil živnú pôdu...do ktorej zaseje o 30 rokov (2015) :) ()

koza3

Nelíbí. Po našlapané trojce, která symbolicky pracuje s každým dialogem a akcí je tato trojka, kde se Max honí za svojí karavanou harampádí posměchem. Kult dětí, které uctívají Maxe jako spasitele, který je vyvede z oázy do světa násilí? Nerozumím tomuto zpracování. Tina Turner ve vysokých kalhotkách tomu taky nedodává šmrnc, ale spíše punc trapnosti. Hodnotím stejně jako jedničku, i když tyhle dvě hvězdy jsou slabší. ()

eMeMko

A je to tady. Někdo prostě neumí přestat v nejlepším, a tak když do jeho srdeční série napumpují peníze i Američani, není důvod říci ne na další film. S předchozími snímky má tento kousek však společný jen název a hlavní postavu. Pryč jsou dokonale zpracované automobilové honičky, perfektně šílené postavy, a dokonce i nemluvnost Mela Gibsona. Trojka Mad Maxe je klasická hollywoodská akční blbost, která nedostatek akce nahrazuje rádoby vtipnými scénami či hláškami a také nadbytečným množstvím ne zrovna povedených dialogů. Příběh je totiž dosti slabý a vařit jen z vody se dá bohužel jen chvíli. Finální hodnocení: jednu hvězdu za posledních 15 minut a druhou za fakt, že další snímek série je už reboot. ()

blondboss

Ukončenie trilógie o Šialenom Maxovi v trošku rozpačitom štýle. Prvá polovica filmu s celkom slušnou postapokalyptickou atmosférou, zatiaľ čo tá druhá už skôr len varí z vody okrem efektnej naháňačkovej akčnej scény v závere filmu. Každopádne titulná pieseň božská a trošku som sa cítil melancholicky po skončení, preto pridávam hviezdičku. 55 % ()

GejmronCZ

Z těch 3 původních bych řekl, že tohle je asi ten nejlepší Mad Max. Určitě jsem se bavil více než u těch minulých, to vím jistě. Tak či tak hodně oldschoolová klasika, kterou by měl vidět každý alespoň 1 za život. Zkártka jedna ze sérií, která řekl bych, docela slušně definovala jednu z mnoha verzí postapokalyptické Země. Tam, kde dříve stála města, tam kde kdysi tekly řeky, tam kde byl život.... je teď písek a smrt. ()

Bilky

Jednotka bola aspoň origoš úlet... Toto bola síce akčná jazda s nalešteným vizuálom ale scénar čistá mizéria. Ani Tina to z biedy nevytiahla a nadlho Maxa pochovala. Teda nie ona ale Miller: 45% ()

emilkac

Celkom dobre pokračovanie, ktoré aspoň udržuje nastavenú atmosféru prvých dvoch dielov aj keď tie sa mi zdajú o jeden bod lepšie. Gibson s dlhými vlasmy pripomína Wallacea:) Prvá polovica je na 4 body a ta druhá len na 2. takže výsledok 3:) ()

p.a.douch

Nechápu tak nízké hodnocení. Tento film je důstojným vyvrcholením Mad Maxovské trilogie (snad prozatím). Obsazení v některých rolích překvapující Tetička (Tina Turner), Ironbar (Gary "Angry" Anderson - australská hard rocková hvězda). Ale všichni odvádějí nadstandartní výkon - Angelo Rossitto + Paul Larsson (Master + Blaster), Bruce Spence (Jedediah), Helen Buday (Savannah Nix) - Mela nevyjímaje. Hudba Maurice Jarrea dobře zapadá a Tinina píseň "We Don´t Need Another Hero" se dá poslouchat dodnes. Oba režiséři (Georgeové Miller a Ogilvie) mají film pevně v rukou. Kamera (Dean Semler) je výborná - úvodní nálet na Maxe - paráda. Výprava (Graham Walker) a kostýmy (Anni Browning) parádní (Bartertown a jeho obyvatelé - kdo by nechtěl koupit pozemek v tak úžasném sousedství). Výkony kaskadérů v poslední honičce - úžasné. Pro mě bezpochyby 95 %. ()

Patr1k

S rozpočtom a reklamou akú mal tretí Max sa mohli tvorcovia ozaj lepšie posnažiť, obsadenie Tiny Turner by nebolo zlé, keby jej napísali dobré dialógy/monológy, takto vyzerala strašne smiešne :D , infantilnosť druhej polovice filmu nepomohla, no myslím, že išlo o dôstojné zakončenie trilógie ( dúfam, že štvorku točiť nakoniec nebudú, bez Gibsona by to nebolo ono a s ním v jeho veku takisto :P ) ()

wray

klasika/kult avsak priznam sa ze ma to neoslovilo az tak ako ine klasiky/kulty z 80tych rokov :/ stale je to vsak pekne postapoklaypticke (co je zaner co mam rad), dobrodruzne aj akcne, Mal Gibson nepolavil a je rovnako dobry ako v predoslych dvoch castiach, dokonca aj Tina Turner zahviezdila (skor ako celebrita, nie v zmysle hvezdnych hereckych vykonov) - ano - je to v podstate prijemny film, ktory sa oplati pozriet si aj dnes, po 25 rokoch... ()

brasek

Posledný z Mad Maxov a u mňa aj najhorší... asi tak v polke stopáže sa to zmení na dosť za vlasy pritiahnutý príbeh... film bol predurčený na akciu a začať hrať na city deťmi bolo dosť nešťastné riešenie. ()

veverysiak

Znovu rádový skok v rozpočte a znovu hlbší prepad, ešte väčšia umelina ako Dvojka, prílišná snaha o šokovanie bizarnosťami, chvíľami planéta opíc, chvíľami modrá lagúna a k tomu hrúznica Tina Turner, takže 30%. ()

Delmondo

Tak tady nám zřejmě zešílel sám Miller, protože po výborné jedničce a dvojce přichází na řadu Dom hromu, který moc nehřmí a je celkem o ničem. Standartní Gibson, zajímavá dvojice Master-Blaster a dobrá bitka v Domu tento film jakž takž vytahují. ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner