Šílený Max: Dóm hromů

• Česko Šílený Max a Dóm hromu (více)

Zbytky zničené civilizace již téměř zmizely a poslední přežívající lidé se snaží najít nový model fungující společnosti. Stárnoucí Max se vydává do města Bartertownu, aby získal zpět svůj majetek. Město sice řídí despotická černoška, která si nechá říkat Teta Entita, je však značně závislá na dodavateli elektřiny, který si říká MasterBlaster. Ve skutečnosti jde o nerozlučnou dvojici inteligentního trpaslíka Mastera, který jediný ovládá výrobu elektřiny, a slaboduchého obra Blastera, který svého druha nejen chrání proti všem nebezpečím, ale je také jeho nosičem. Entita po Maxovi chce, aby zabil Blastera v souboji, který občas pořádá v zamřížované aréně, tzv. Kopuli hromu. Maxovi se podaří hloupého obra porazit, odmítne jej však zabít, čímž poruší pravidla hry "dva dovnitř, jeden ven". Za trest je vypovězen z města a spoutaný ponechán v poušti. Zachrání jej dívka Savannah z pouštního kmene dětí, které žijí v malé uzavřené komunitě u pramene vody. Max společně s několika staršími dětmi pronikne do města, osvobodí uvězněného Mastera a pomůže jim uskutečnit jejich sen. (TV Nova)

bmx6

Sice ze všech tří dílu je právě tento nejslabší,ale to neznamená,že by to byla nějaká sračka.Pořád je to o skvěle,skvěle šíleným Maxovi a má to pořád výbornou postapokalyptickou atmosféru.Hudba se mi taky líbila.Akorát ta záchrana těch dětí(nevím,nelíbilo se mi to),za to ubírám hvězdičku,jinak celkově je film s velmi dobrými naháněčky a pusobil na mě naprosto dokonale. ()

Scaevola

Tvůrci očividně zavětřili možný úspěch, a proto se pokusili zápletku druhého dílu přetvořit do ještě jednoho výdělečného počinu. Na první pohled na to šli chytře - investovali vhodné množství prostředků na výpravu a kostýmy, angažovali velká jména, v zájmu efektu obětovali vnitřní logiku fikčního světa a opsali/přepsali z předešlého scénáře ty nejdůležitější momenty. Jenže jak je patrno, některé z předcházejících bodů nejsou až tak kladné, a to se bohužel odrazilo na výsledku. Většina místních postav postrádá jakoukoli motivaci, děj de facto končí krátce po souboji v Dómu hromu a závěr je nesmyslnou honičkou, která postrádá kouzlo i syrovost předchozích filmů. ()

sibskyn

V hlavě se mi motá jenom jedna myšlenka. Proč tam do toho museli narvat ty děcka. První půlhodina je kvalitní, správně ujetá a akční, ale jakmile se dostane mezi ty děti, tak už se z toho stává jen debilní dětský dobrodružný film. Přitom potenciál tam byl. No nic ještě, že je tu dokonalý Mad Max Fury Road. ()

KorenGeorge odpad!

Pro mě absolutně nedokoukatelná slátanina o ničem, po prvních 20 minutách ještě koukatelné, po 40 minutách utrpení, vydržet do konce jen pro otrlé. ()

Heywood

Tenhle typ sci-fi mě nikdy nelákal a zůstalo při tom. Je to vždy jako přes kopírák a v konečném zúčtování je to nuda, kterou překrývají dětinské efekty a provázející primitivismus s brutalitou. Všechna tahle MAXi byla a jsou stejné, snad jedině v tom posledním mě zaujalo, že sci-fi vozítko bylo postaveno na podvozku Tatry. Ale opět jsem měl pocit, že cílovým divákem je skupina od 6 do 8 let. Filmy, ke kterým se nikdy nevracím... ()

Wild_cz

Pěkné završení trilogie. Neurazí, ale nikdy nemůže překonat perfektní dvojku. Jinak toto ztvárnění postapokaliptické vize mne velmi bavilo. ()

Ponocnej odpad!

prvni dva dily byly fakt moc moc dobre proto nechapu jak to mohli treti dil takle pohnojit .... jeste to ujde nejak do poloviny ale potom co se tam deje tak tim zabijou i to dobre na prvni polovine .. nemuzu dat nic jineho nez odpad protoze toto odpad je ()

pavont

Je to sice odklon od povodnej schemy a zaciatok vylozene nudi, ale asi po polhodine sa tempo zdvihne a film naberie jasny smer. A zaverecna nahanacka vobec nezaostava za svojimi predchodcami. Takze moze byt. ()

Tomulka

No jo když se snažíme vydupat s nějáké serie moc dopadne to špatně. není zase odpad herecky dobře zvládnuté a dóm hromu je good dílko. ()

ujo_chmel

Úplne nepodobné predošlým častiam. Extrémne nudné, namiesto vrčania motorov tu pištia retardovaní fagani, namiesto benzínu sa tu bojuje o prasačie hovná. Naozaj neviem, čo si mám o tomto myslieť, v každom prípade je to veľmi veľmi nepodarené. ()

Big Daddy

Max už nevoní tolik benzínem, není tolik potřísněn krví a nezaléhají mu tolik uši burácejícími motory jako v předchozích dvou dílech. Snahou jistě bylo oslovit širší diváckou obec, ale výsledkem je, že Max ztratil tvář. Nejedná se přímo o propadák, na atmosféře je znát rukopis autorů dílů předchozích, Tina Turner je zajímavým zpestřením, ale na kvalitní hodnocení to nestačí. ()

Saprofag

Tady musím s hodnocením výrazně dolů kvůli dost dlouhé a nudné prostřední pasáži a i ta akce trochu pokulhává. Normálně bych dal za dvě, ale za Master Blastera a trochu ještě té nostalgie dám tři. Tina byla, je a bude odporná, o jejím hereckém neumění nemluvě! Když tam musel být ten zvlhčující song, tak hold musel no. ()

FAxPR odpad!

hrozná nuda! pár minutách si jen opakuju "cože?!" a ty děti.. no peklo.. zničili mi mýho Maxe... ()

Zemřela Tina Turner

Zemřela Tina Turner