Dovolená u tohoto jezera není zrovna šťastný nápad. Jezero Lake Placid je vyhledávanou turistickou oblastí. Když se několik turistů ale stane obětí neznámého lidožrouta, je povolána na pomoc skupina lidí, která ho má zneškodnit. Úkol je jasný, ale celou situaci zkomplikují vztahy mezi členy týmu. Kelly je paleontoložka, která má z přírody strach a svého prvního výjezdu do terénu se opravdu hrozí. Její odpor k otevřeným prostorám rozčiluje ochránce zvířat Jacka, který by se nejraději obešel bez ní. Třetím v partě je místní šerif, který chce netvora za každou cenu najít a zabít. Do věcí však začne nečekaně zasahovat i profesor mytologie, který se snaží všechny přesvědčit, aby netvora chytili živého. Čas běží a vrah je stále na svobodě. (HBO Europe)

Reiniš

Jestli to měla být komedie, tak není moc vtipná a jestli to měl být horor tak není vůbec strašidelný. Krokouš byl ale super a na Fondovou se taky dobře kouká. Ve výsledku takové nemastné-neslané bečko. ()

Xmilden

Od Stevea Minera, hororového klasika, bych čekal trošku lepší výsledek. Jezero je notně krátký film o takovém podivném domácím mažlíčkovi. Mezi hororovými scénami v některých okamžicích probleskuje humor, o který se stará Oliver Platt. Nejvíce zbytečnou postavou ve filmu je bezkonkurečně Bill Pullman. Naopak když už si divák moc neužije obřího krokodýla tak potěší alespoň špičkování mezi Plattem a Gleesonem. V žánru monster hororu je Jezero mírně pod hladinou průměru. ()

-bad-mad-wolf-

Vydařená kroko-eko-hororová komedie. Funkčně se v ní snoubí odlehčený situační humor s akčnějšími polohami, jen je trochu škoda, že tvůrci nezahrnuli do filmu více momentů, jako je Kellyin výstup při nalezení lidské hlavy ("Pořád na mě padají hlavy!"). Obsazení rolí je rozporuplné, od extrémně nevýrazného Billa Pullmana, přes standartní Bridget Fondovou až po skvělé duo Oliver Platt & Brendan Gleeson - pošťuchováni se dvou posledně zmíněných tvoří nosník humorného elementu. Krokodýl se ve filmu objevuje až ve druhé polovině a ačkoliv na obrazovce nijak moc času nestráví (snad s vyjímkou závěru), jsou chvíle s ním perfektní. Hned první scéna s požíračkou medvěda zavře všem pochybovačům huby - pod trikovou stránkou je podepsán sám mistr Stan Winston a digitální monstrum je prakticky bezchybné, stejně jako jeho zapasování do reálného světa. Mezi zápory bych uvedl pomalejší rozjezd, naznačený románek mezi Pullmanem a Fondovou, kde ta míra odlehčenosti pošilhává směrem k trapnosti, a především scény s babiznou žijící u jezera - zbytečné a blbé. Celkově dobrý a nenudící nadprůměr. ()

Phobia

Poměrně vydařená horrorová komedie. Kdyby v tomto filmu chyběla nadsázka, spadl by do kategorie jednohvězdičkových, ale humor tady zkrátka funguje dobře. Herci ze scénáře vyždímali, co se dalo a jakkoliv nejde o žádný "megafilm", lze se u něj dobře pobavit (zvláště pokud máte rádi sarkastické hlášky a absurdní ujetost). 65% EDIT: Druhá podívaná po letech výrazně slabší, ale degradovat budu jen procenta, frčky ponechám. 51% ()

darkrobyk

Nádherné jezero sevřené lesy se stane centrem pozornosti, když se v něm objeví neznámé monstrum. Vše začne vytažením překousnutého potápěče z vody. Trojice lovců záhy zjistí, že se jedná o obřího krokodýla, což tušil i profesor mytologie Hector, který vzápětí dorazil, aby se k lovecké skupině připojil. Snímek disponuje báječnými trikovými záběry, jako je třeba napadení medvěda krokodýlem, krmení v podobě krávy či útok na helikoptéru. Za speciálními efekty stál mistr svého oboru - Stan Winston. Film je neobyčejně vtipný včetně černého humoru. Taková lidská hlava se může stát zdrojem všeobecného veselí. A také odkazy na Čelisti - nejen hudební motiv, ale třeba i moment, kdy jeden ze strážců vytahuje reproduktor z vody a je při tom otočený čelem do člunu. Po letech zvedám hodnocení - krátké, rychlé, krvavé a humorné! ()

Shakers

Tak toto je inak zábavná krokodýlska bomba. Pekne jazero, perfektný krokodíl Stana Winstona, triky, hudba Johna Ottmana, ale hlavne skvelý herci a hlaškujúci Gleeson a Platt. Skvelá oddychovka, zábavna jednohúbka. 80% - 4* ()

JohnnyD

Skvelé hororové béčko s akurátnou nadsázkou, jemným čiernym humorom a výborními hercami (Oliver Platt, Bill Pulman...). Steve Miner to proste vie. ()

sheen

Totálně hustý mix komedie a hororu s prehistorickým ještěrem. Nemá to ani špatnou napínavou atmosféru a náboj, jak by si někdo mohl myslet. Skloubit tyto dva rozdílné styly a ještě k tomu s krokoušem. Parádních hlášek, kdy jsem se chlámal je tam až až, hlavně když se hádá šerif s tím Hectorem:) Krokodýl je parádně digitalizovaný a jeho útoky jsou super. Úvodní podvodní scénka jakoby lehce vypadla z oka Čelistem. Poprvé viděno kdysi dávno na VHS a okamžitě jsem si toto Bčko oblíbil. ()

Kusko.t2

Hravé, príjemné, vtipné a svieže - to sú tie najväčšie klady tohto filmu. Tradičný hororový príbeh o obrovskom záhadnom stvorení (v tomto prípade aligátorovi), ktorých sa v minulosti natočilo požehnane, je v tomto filme zobrazený samoparodicky a s nadhľadom. Našťastie sa z filmu nedýcha trápnosť a gýč, ale celkom príjemných 82 minút jednoduchej priamej zábavy. Taký filmík na odreagovanie. ()

hippyman

takové sladkovodní čelisti, které díky nedlouhé minutáži nestihnou nudit a tu a tam i pobaví... příjemné herecké obsazení a celkem povedené monstrum. bohužel i pár hodně stupidních scén... no taková jednohubka jako hlava policajta... 50% ()

salahadin

Díky Brendanovi Gleesonovi za tři! Docela slušný horůrek, nic extra. Solidně mě vadila ta protivná muzeoložka (paleontoložka)!!! ()

S.Quentin QUALE

Po letech jsem si dal opáčko a docela jsem změnil názor. Sice béčko, ale s pěkným vizuálem, takže jako jednoduchá monster slasher zábava fajn. 65% ()

Allien.9

Hned zkraje menší vysvětlivka: Nejsou 4 hvězdičky jako 4 hvězdičky!!!;-) Kdybych musela vybrat nejlepší film o potvorách pochutnávajících si na lidském mase (a nemohla vybrat Spielbergovy "Čelisti"), zvolila bych právě "Jezero". Je to sice strašné béčko, ale díky neohroženému Billu Pullmanovi, MEGAsympatickému Oliveru Plattovi, solidně zvládnutému monstru a potápěči v úvodu filmu se řadí na vrchol všech béček tohoto typu. Zkrátka film, u kterého se příjemně pobavíte.;-) ()

Satan

Opravdu několik vtipných vložek (neustálé handrkování Platt x Gleeson, sadomasochistická babka ...), ale že by to byl napínavý thriller? Tak to ani náhodou, i když ten krokodýl vypadal fakt dobře. ()

2-Xtreme

Keď sa v pokojnej lokalite s krásnym jazerom ocitne niečo čo požiera nielen zvieratá(a sú to riadne zvieratá, taký jeleň a medveď nie je pre našu príšeru problém), ale aj ľudí tak je to veľký problém. Ten krokodíl vyzeral naozaj ako živý a vidno, že ľudia čo ho robili svoju robotu vedia vynikajúco. Efekty boli hlavnou stránkou filmu a keď sa obetou stal obrovský grizly, poviem vám bolo načo pozerať. Prekvapivé bolo to, že pri tzv. krvavých scénach, kamera neuhýbala a ukázala nám to čo sme aj chceli. Odhryznutie hlavy, telo vytiahnuté z vody(no ale iba jeho horná polovica :) všetko by sa dalo zobraziť tak, aby sme nevideli až toľko... no Steve Miner má s horormi už skúsenosti a tak nám ukázal ako sa patrí všetko. Nie je to akčný film, nie je to komédia. Je tam strach aj romantika, proste taký poriadny guláš, z ktorého napokon vyšiel solídny pozerateľný triler. Samozrejme s popcornom s colou to pozerať musíte, pretože by ste sa až tak nebavili ako sa dá. Tento rok Ajova Piranha krásne upgradovala Minerov zámer. Celá recenzia: TU ()

mzss1

Tak celkem mi to přišlo jako zábavný film na jedno pohodové shlédnutí. Film zas tak drsný nebyl, měl obyčejný příběh, nepředvídatelnost, dobré herecké obsazení, kde mě bavil především Brendan Gleeson. Film není velkou peckou, ale rozhodně pobaví. Jinač toho pochopitelně chybí dost. Není se co nějak rozepisovávat. Film vidím tak na 58% = *** ()

kingik

Je to slabý horor. Zajímavé však je, že disponuje velmi kvalitními triky a je záhadou, proč se právě vyplácaly na takovou nedomrlou kravinu. Steve Miner je z formy a podle toho film vypadá. Herci asi nečetli scénář, protože jinak si nedovedu vysvětlit účast Billa Pullmana, Bridget Fonda nebo Olivera Platta. Výsledek je ovšem zoufalý. Jak už jsem uvedl, jsou zde dvě, po technické stránce velmi dobře zvládnuté hororové scény. Jinak je to bída. ()

dr.horrible

Dostal som odporúčania, že si to mám pozrieť znovu, že po rokoch zmením názor. A nie, je to rovnaký shit, ako keď som to mal jak novinku, požičané z videopožičovne v Saratove. Že je to celé pre srandu, ani pár suchých vtipov mi to nad priemer nevytiahlo. 50% a zas nato na pár dekád zabudnem. ()

Jordan

a mne náhodou táto zmes komédie, dobrodružného filmu, monster hororu a nízkorozpočtového béčka na kratučkej metráži, s výborným obsadením a podarenými hláškami ulahodila. ()