Dovolená u tohoto jezera není zrovna šťastný nápad. Jezero Lake Placid je vyhledávanou turistickou oblastí. Když se několik turistů ale stane obětí neznámého lidožrouta, je povolána na pomoc skupina lidí, která ho má zneškodnit. Úkol je jasný, ale celou situaci zkomplikují vztahy mezi členy týmu. Kelly je paleontoložka, která má z přírody strach a svého prvního výjezdu do terénu se opravdu hrozí. Její odpor k otevřeným prostorám rozčiluje ochránce zvířat Jacka, který by se nejraději obešel bez ní. Třetím v partě je místní šerif, který chce netvora za každou cenu najít a zabít. Do věcí však začne nečekaně zasahovat i profesor mytologie, který se snaží všechny přesvědčit, aby netvora chytili živého. Čas běží a vrah je stále na svobodě. (HBO Europe)

Lacike

Netradične komediálne pojatý horor o krokodílovi, ktorý terorizuje malé mestečko. Film sa vyhýba klišé o starostovi, ktorý by situáciu bral na ľahkú váhu a podobným otrepaným veciam. Vďaka krátkej stopáži sa hneď ide na vec a aj kompetentný celkom rýchlo začnú jednať a rozpúta sa lov na krokodíla. Nejak extra napínavý film nie je, ale hlavným kladom je množstvo komických postáv, ktoré sa medzi sebou neustále pošťuchujú. V tomto smere sú najlepší šerif Brendan Gleeson a bohatý expert na krokodílov Oliver Platt. Oko poteší nádherná a panovačná Bridget Fonda a celému to šéfuje charizmatický Bill Pullman. Vďaka krátkej stopáži nie je čas poriadne rozbehnúť ani romantickú líniu, ktorá je len naznačená. Ale aspoň film nenudí. Po technickej stránke to je stále v pohode akceptovateľné. Krokodíl je síce očividne digitálny, ale miestami vyzerá celkom pôsobivo. Pridať 20 minút na príbehu, popracovať trochu na napínavých scénach, možno pridať trochu viac gore scén a bola by to pecka. Takto je to ale príjemná jednohubka, ktorú som videl už aspoň 5 krát a rozhodne nie naposledy. 7/10. ()

Terva

Podařená komedie, skoro kult pro mne, řekl bych. Pár citátů : Ale on mi nic neudělal. Protože právě sežral krávu, vole !! Tak znova se zeptám, kde máte manžela !!! Sežralo ho něco ? Tak jsem vám ho chytil...helikoptérou. Tajemné, veselé, obsazené spoustou dobrých herců, jen si sednout a sledovat. Ale jak tak koukám na ta hodnocení, jsem jeden z mála co tomu dá plný počet....ale já se opravdu u tohoto filmu bavím a ještě ho několikrát uvidím. ()

Padme_Anakin

Můj manžel zemřel, už to budou dva roky. Ale v mém oddělení o tom nemáme žádný záznam. To je mi líto, chybějící záznam, to mě děsí! A víte, jak zemřel? Ó, ano! Zabila jsem ho. Zabila jste ho? Anoo. Praštila jsem ho pánvičkou a pohřbila na pobřeží. Parádní jízda začíná příchodem bohatého profesora mytologie. V mžiku je jasné, že s místním šerifem nebude vycházet a třenice mezi nimi dají vzniknout úžasným výměnám. Všichni jste tu pracovně, tohle není žádnej mejdan! No, ale do teďka byl! A hledání „božské bytosti“ začíná. Ochránce živol, městská hysterka, šílený excentrik a luďácký dobromysl připraví rozmanité pasti, luxusní jídelníček až po vynalézavý aport helikoptérou. Tak moje pusinky, mám vás ráda, pojďte večeřet, no, cucejte palečky... ()

corpsy

Croco horor ako zo šlabikára, okorenený skvelým humorom a technicky dokonalým ´´hlavným predstaviteľom´´. Zábava na úrovni. ()

mis-ko

Na filmoch o zvieratkách ma zaujíma najmä akým rafinovaným spôsobom dokážu terorizovať svoje úbohé ľudské obete. No a tento krokodíl to zvláda celkom dobre. Veď predsa všetci vieme, že čím je zviera väčšie, tým je aj inteligentnejšie. A tak ľudia zrazu predstavujú len článok v potravinovom reazci a udatne proti tomu bojujú. A my bojujeme tiež, lenže sami so sebou, aby sme to vôbec zvládli sledovať. ()

fcreading

Dosť dobrý zvieraci horor tentokrát v podani krokodýla ktorý je pekne velky. Prekypuje tu občas trochu komedia so štipkou hororu, ale ten krokodýl je ale pekný sviniar. Raz sa z vody vynorí, a niekoho zožerie. PS: Bridget Fonda je pekná žena. ()

Turiec

Klasika. Monštrum v jazere, ktoré žerie všetko, čo sa hýbe, krvavé scény strašidelná hudba sprevádzajúca momenty, kedy sa môže niečo stať a častokrát nestane, ľakačky, a naťahovaný záver. Pre tých, ktorí majú radi čeluste, aligátory a iné potvory to bude asi zaujímavý film, ale inak... ()

Orlau32

Takový hororeček. Chvílemí jste v napětí, chvílemi konstatujete, že je to blbost, ale furt se díváte, protože přece jen toužíte vědět, co to vlastně v tom jezeře je. Já bych řekla, že se člověk i místama dobře baví, zvláště když se tam nečekaně a absolutně nemožně objeví ten medvěd. ()

kaylin

„Jezero“ je klasickým filmem, který si můžete pustit v podstatě kdykoli a většinou vám ani nezkazí náladu. Není to velká zábava, myslím v tom smyslu, že se asi nebudete moc smát, ale neunudí vás to k smrti, pokud vám tedy tenhle styl filmů nevadí. So musím ještě říct, tak na ok 1999 neskutečně dobré efekty, a tak ani nepřekvapí, že se na snímku podílel Stan Winston. ()

Gorehound

Úžasne pohodová krokodýlia pecka z krásne zalesneného prostredia Maine. Veľmi sympatické postavy, chémia medzi nimi, parádne vyzerajúci krokodýl, i pár skvelých gore scén sa nájde. Film sa neberie vôbec vážne, ale jeho humor je naozaj vtipný, skromná minutáž utečie bez jediného hluchého miesta. ()

MATADOR

Mělo to daleko větší předpoklady , než které předvedlo. Začátek je velmi dramatický , ale tak nějak zbytečné nafukování a přidávání dalších "blbostí" (chlápek , který se nebojí ničeho) film docela sráží dolů. A konec je také bohužel velmi úsměvný. Proto průměr. ()

Stanislav_H

Znamenitá parodie a hardcore sračka jak se sluší a patří.___(Možné "spoilery".) Nejpodstatnější zápor filmu je především v tom, že jednu z hlavních postav (B. Fonda), extrémně nesympatickou ufňukanou paleontoložku, ta zelená potvora nesežere! Dokonce ji ani nepokouše, takže po skončení filmu zůstanou divákovi jen oči pro pláč. Pak už ale jen samá pozitiva.___Krokouš útočí na medvěda, na krávu, na helikoptéru, občas to vypadá, že si rád sám pro sebe zafilozofuje a vždycky je z toho poměrně efektivní paseka. Když mu vyhládne, zastaví se v sousedství na kus řeči a na kus dobytka za jednou senilní babkou, která ho jím už nějakou dobu krmí. V této atmosféře se tam promenáduje znuděný Bill Pullman tvářící se furt stejně, jako by se nechumelilo. Zdatně mu sekunduje - již výše zmíněná - Bridget Fonda, ze které znalost svého oboru (Paleontologie) vyzařuje asi stejně, jako z té naší Kačky při vysvětlování pojmu Biomasa. Další do party je jeden prachatý expert, co je s krokoušem evidentně za dobře, protože má potřebu za ním neustále lozit do vody a nic se mu nestane.___Nejsilnější byl jeden z posledních záběrů: partička vyčerpaných hrdinů, polomrtvý krokouš zaparkovaný v helikoptéře a kolem pochodující přeživší návnada (kráva) s navlečenými popruhy.___Pěkně. ()

Colonist

Na tento film jsem narazil náhodou, když jsem neměl co dělat. Nic jsem od něj nečekal (nebo spíš naopak čekal nějakou naprostou slátaninu, jak už to ve filmech s zabijáckými zvířátky bývá) a možná proto se mi to celkem líbilo. Zajímavé, leč šablonovité postavy, které mají v podobném filmu být - hlavní hezoun (většinou jménem Jack, což je i zde), výstřední vědec, nepříjemný policajt a ženská, která je chvílemi úplně blbá, ale nakonec se ukáže, že nebyla tak zbytečná. Děj rychle ubíhá a scénář není nijak složitý nebo originální. Spíš mi to připomínalo takovou lacinější (dějem, napětím) epizodu Akt X (i tam byla epizoda o obřím krokodýlovi, který zabíjel v jezeře). Ve filmu se objeví i pár celkem slušných hlášek. Jen toho napětí by možná chtělo více. No nakonec stejně všechno dopadlo dobře. Krávě se nic nestalo a krokodýlové jsou "mrtví" (to s tím druhím krokoušem, co celou dobu nebyl vidět a najednou v dané chvíli vyskočí, to bylo poněkud pitomé, ale kvůli poslední scéně to dávalo smysl). Jeden z těch lepších filmů s vraždícími zvířaty. ()

Martin741

Podareny horor na cele s krokodilom o tom, ako sa tento krokodil rozhodol trochu preriedit stav ludskej populacie, ktora zavita k jazeru Lake Placid. A v ramci krokodilich hororov je tento film slusny a podla mna aj podceneny. 69 % ()

rakovnik

Povedený horror k pobavení, s několika velmi povedenými vtipy, navíc parádně obsazený. Je mi sice záhadou, kde se zde "áčkoví" herci vzali, rozhodně ale filmu svým uměním prospěli. ()

cariada

Velice milé překvapení. Nečekal jsem od toho mnoho, ale po druhém dílu (ten jsem viděl první) jsem už čekal dobrou zábavu a dočkal jsem se ještě mnohem víc. Krokodýl loví v jezeře je povolána panteoložka z muzea (spíš jí potřebovali na pár dní uklidit), k tomu je tu místní šerif a ještě jistý ochránce zvířat. Kelly je naprosto nevhodná do přírody a šerif ani ochránce jí sebou nechtějí. K tomu se tam ukáže jakýsi bohatý pošuk co má rád krokodýly. A tak se všichni různě handrkují což přináší spoustu vtipných situací. Postupně spolu spolupracují a snaží se krokouše malýho chytnou. K popukání je místní babka co ko krmí a je správně ujetá. Mimochodem chudák kráva co jí měli jako návnadu. ()

Flaxik

Konečně nádherná oddychová zvířecí masáž. Škoda jen, že ten děj (a humor) tam byl trochu naředěný a Bill Pullman byl vrcholně nesympatický debil (ono, kdyby tam jeho postava vůbec nebyla, filmu by to jenom prospělo). Toho ale zase vynahrazuje Bridget Fonda a samozřejmě vynikající dvojice Platt×Gleeson. Čtyři krokodýlí ocásky si to určitě zaslouží. ()

C0r0ner

Samozřejmě, že to je blbost, když si bába v jezeře vykrmí krokodýla na velikost polovičního T-Rexe, ale to je přece úplně jedno. Bezvadně zvládnutá stopáž a veselé, často až parodické, obsazení dělá z Jezera velmi zábavný, ale často i napínavý, odpočinkový film, který myslím nikoho neotráví. Těch 56% mě ale zaráží, vždyť je to prostě prdel... 85% ()

lilina133

Začnime tým, že mám tento film veľmi rada, takže moje hodnotenie pri ňom nie je až tak objektívne a možno si toľko hviezdičiek nezaslúži...Ale, ak si odmyslíme, že je to zaradené žánrovo aj k hororu, je to celkom slušná komédia s jednou z najlepších scénok, aké som kedy vo filme videla - krokodíl + kamión v záverečných titulkoch:)) ()