poster

Hop - a je tu lidoop

Komedie / Fantasy

Československo, 1977, 87 min

Režie:

Milan Muchna

Kamera:

Emil Sirotek

Hrají:

Josef Kemr, Josef Vinklář, Josef Somr, Vladimír Dlouhý, Monika Hálová, Otakar Brousek ml., Josef Větrovec, Karolina Slunéčková, Světla Amortová, Zdena Hadrbolcová, Gabriela Vránová, Marie Rosůlková, Karel Vochoč, František Blahoňovský, Josef Dvořák, Václav Lohniský, Ivan Vyskočil, Jiří Lábus, Jan Teplý st., Miloslav Šimek, Jaroslava Tichá, Miriam Hynková, Jiří Hálek, Ferdinand Krůta, Karel Augusta, Jan Kuželka, Jitka Zelenohorská, Ludmila Roubíková, Jiří Růžička ml., František Ringo Čech, Mnislav Hofmann, David Schneider, Tereza Pokorná-Herzová, Jitka Asterová, Patricie Limberská, Libor Loder, Roman Hájek, Ljuba Krbová, Michal Pešek, Mirko Musil, Jiří Cerha, Roman Hemala, Vladimír Pospíšil, Zuzana Schulzová, Zuzana Skalická, Jiřina Zemanová, Zuzana Brichová, Petra Skálová, Magdalena Suchá, Waldemar Linder, Ludvík Wolf, Miroslav Vydlák, Karel Bodnár, Josef Braun, Miluše Hošková, Marie Hrdličková, Vladimír Hrabánek, Gabriela Najmanová, Naďa Očenášková, Vít Pešina, Angelo Michajlov, Zdeněk Skalický, Karel Smrž, Josef Střecha, Zdeněk Srstka, Jaroslav Vlk, Libuše Kosová, Alois Kříž, Gustav Svoboda, Jiří Císler

Střih:

Miroslav Hájek

Scénografie:

Zbyněk Hloch
(další profese)
 • blackrain
  **

  Dobrá ukázka doby, kdy byl film natočen. Řezník a hostinský jsou záporné postavy. Krásně jsou tu vykresleny povahy lidí, kterým džin plnil nejrůznější přání a vždycky u toho měl výraz pokerového hráče. No, někteří pokeroví hráči by mu ten výraz mohli závidět. Tak alespoň, že si tvůrci vybrali k filmování lokalitu Českého Krumlova a jeho okolí. To ovšem nemění nic na tom, že mi tenhle pokus o komedii k srdci nikdy nepřirostl.(10.5.2010)

 • gudaulin
  *

  Hodně nepovedený pokus o satirickou komedii s pohádkovým motivem, kterýztroskotal na mizerném scénáři. Může se pochlubit snad jedině zajímavým hereckým obsazením. Režie je nanicovatá a humoru jako šafránu. Celkový dojem 20 %. Ten film je ze všeho nejvíc hloupoučký. Už ten základní prvek - majitele kouzelného džina nenapadne využít jeho schopností k ničemu jinému, než proměnám nepohodlných lidí v opice...(16.6.2006)

 • lebowski
  ***

  Jako dítě jsem z toho byl nadšený,džin mohl vykouzlit cokoliv...(4.1.2003)

 • kingik
  ***

  Mohlo to být propracovanější. Přece jen Gin z láhve je pro běžného smrtelníka obrovská moc a tady se jí využilo jen zhruba z poloviny. Jinak v pohodě. 60%(9.5.2010)

 • rt12
  ***

  Kemr jako Aladin je bezvadný.(25.5.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace