poster

Hop - a je tu lidoop

Komedie / Fantasy

Československo, 1977, 87 min

Režie:

Milan Muchna

Kamera:

Emil Sirotek

Hrají:

Josef Kemr, Josef Vinklář, Josef Somr, Vladimír Dlouhý, Monika Hálová, Otakar Brousek ml., Josef Větrovec, Karolina Slunéčková, Světla Amortová, Zdena Hadrbolcová, Gabriela Vránová, Marie Rosůlková, Karel Vochoč, František Blahoňovský, Josef Dvořák, Václav Lohniský, Ivan Vyskočil, Jiří Lábus, Jan Teplý st., Miloslav Šimek, Jaroslava Tichá, Miriam Hynková, Jiří Hálek, Ferdinand Krůta, Karel Augusta, Jan Kuželka, Jitka Zelenohorská, Ludmila Roubíková, Jiří Růžička ml., František Ringo Čech, Mnislav Hofmann, David Schneider, Tereza Pokorná-Herzová, Jitka Asterová, Patricie Limberská, Libor Loder, Roman Hájek, Ljuba Krbová, Michal Pešek, Mirko Musil, Jiří Cerha, Roman Hemala, Vladimír Pospíšil, Zuzana Schulzová, Zuzana Skalická, Jiřina Zemanová, Zuzana Brichová, Petra Skálová, Magdalena Suchá, Waldemar Linder, Ludvík Wolf, Miroslav Vydlák, Karel Bodnár, Josef Braun, Miluše Hošková, Marie Hrdličková, Vladimír Hrabánek, Gabriela Najmanová, Naďa Očenášková, Vít Pešina, Angelo Michajlov, Zdeněk Skalický, Karel Smrž, Josef Střecha, Zdeněk Srstka, Jaroslav Vlk, Libuše Kosová, Alois Kříž, Gustav Svoboda, Jiří Císler

Střih:

Miroslav Hájek

Scénografie:

Zbyněk Hloch
(další profese)
 • Radek99
  **

  Na tomhle filmu je nejlepší ten název: Hop - a je tu lidoop. Ve filmu samém poetiky a kreativity valem ubývá...ač je jedním z jeho duchovních otců sám král české veseloherní kreativity Miloš Macourek. Přesto je to ve výsledku taková ta typická normalizační nicnekritizující vyšumělá satira...smutné dědictví československého normalizovaného filmu. Zajímavý je tenhle dětský film snad jen z ryze subjektivního pohledu, neboť se celý točil v Českém Krumlově a blízkém okolí (Dívčí Kámen kupříkladu) a třeba do školy se tu chodí do budovy, kde je škola skutečně dodnes a ve které jsem dokonce sám i učil. :-)(22.6.2007)

 • berg.12
  *

  Jako malému mi nelezlo do hlavy, proč může být někdo tak tupý a s džinem, který dokáže splnit jakékoli přání, jen proměňuje ostatní v šimpanze. Teď vím, že to je na téhle slátanině snad to nejmenší.(27.9.2005)

 • blackrain
  **

  Dobrá ukázka doby, kdy byl film natočen. Řezník a hostinský jsou záporné postavy. Krásně jsou tu vykresleny povahy lidí, kterým džin plnil nejrůznější přání a vždycky u toho měl výraz pokerového hráče. No, někteří pokeroví hráči by mu ten výraz mohli závidět. Tak alespoň, že si tvůrci vybrali k filmování lokalitu Českého Krumlova a jeho okolí. To ovšem nemění nic na tom, že mi tenhle pokus o komedii k srdci nikdy nepřirostl.(10.5.2010)

 • nash.
  *

  Mnohem slabší než jsem si to pamatoval. Laciné, bez šťávy, bez humoru, a nezachránila to ani elitní herecká skvadra.(14.1.2012)

 • movie
  odpad!

  Nejhorší český film vůbec.Sračka gigantických rozměrů!naprsoto neuvěřitelně špatný film...Už ani nemá slov!(28.6.2002)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace