Faktor Psí: Kronika paranormálních jevů

• Česko Faktor Psí: Z kroniky paranormálních jevů (více)
Drama / Sci-Fi / Fantasy / Mysteriózní / Thriller
Kanada, (1996–2000), 66 h (Minutáž: 45 min)

Dan Aykroyd, Nancy Anne Sakovich, Paul Miller, Barclay Hope, Colin Fox, Matt Frewer, Nigel Bennett, Kristin Lehman, Peter MacNeill, Michael Moriarty (více)

Série(4) / Epizody(88)

Grécke písmeno psí je znakom pre všetko neznáme, nejasné či nevysvetliteľné. Faktor Psí je teda súčasťou paranormálnych javov. Sú to podivuhodné a nevysvetliteľné javy, ktoré sa vyskytujú všade na svete a vzpierajú sa logike a zákonom našej dimenzie. Výskumom paranormálnych javov a s nimi spojených aktivít sa roky zaoberá nezisková, nevládna organizácia so sídlom v Kalifornii OSIR Úrad pre vedecké vyšetrovanie a výskum (Office of Scientific Investigation and Research). Pomocou špičkovej techniky a najmodernejších vedeckých poznatkov skúma javy, ako sú UFO, zmeny stavov, posadnutosť, psychokinéza, teleportácia, telepatia, channeling, geofyzikálne záhady, jasnozrivosť, poltergeist, vyháňanie diabla, okultizmus, zázraky, kryptozoológia, zážitky na pomedzí života a smrti, život po smrti, astrálne projekcie, reinkarnácie, neznáme tvory a zvieratá či kozmické úkazy. Seriál predkladá divákom zaujímavé príbehy z oblasti ufológie, paranormálnych javov, mystiky. Seriál uvádza Dan Aykroyd. Známy herec (napr. Krotitelia duchov), režisér, hudobník a producent je vášnivým milovníkom záhad a nadšeným bádateľom paranormálnych javov. Je členom Britskej spoločnosti pre parapsychologický výskum. Osobne inicioval vznik a realizáciu seriálu, a tiež ho koprodukoval. Až po dlhoročnom naliehaní sa podľa tvorcov rozhodol OSIR (ešte raz upozorňujeme, že ide o fiktívnu inštitúciu) rozhodol odtajniť niektoré z uzavretých prípadov a poskytol materiál pre štyri série seriálu Faktor Psí, z ktorých každá obsahuje 22 epizód. (oficiální text distributora)

Colonist

Kdysi jsem to sledoval. Bylo to slabší než Akta X, možná i lacinější, ale některé epizody byly výborné. A jelikož jsem byl tenkrát malý kluk, často jsem pak v noci nemohl usnout :) ()

Martin741

Paranormalne javy? Aha viem, minule som tiez jeden videl : Bol to Cigan studujuci popri zamestnani. Tak a odvtedy na ne verim ...... 40 % ()

TomikZlesa

První serie pusobila hodně věrohodně diky velmi realistickému až dokumentárnímu stylu natáčení, dalších pár dílů lehce upadá a s příchodem nového šéfa vyšetřování jde kvalita opě nahoru a seriál si drží kvalitni standart. Stejně jako v X files z kterých seriál zjevně čerpá jsou i zde intriky na vyšších místech, tahání za nitky atd...Celkově vzato se prostě jedná o slabší Akta X. Bohužel je seriál občas doporvázen naprosto dementníma chybama, neschopností, jako např. chytit mamuta ve stodole a takovýma logickýma dírama až to bije do očí. ()

majo25

Akýsi kanadský pokus o Akty X, menej akčný, menej mysteriózny, menej prepracovaný, ale ktorý sa behom ďalších sérii zlepšoval. 75% ()

3n3my

Len slabá konkurencia Aktom X a podobným seriálom. Problém je najmä v tom, že či už spracovanie alebo aj príbehy pôsobia dosť nepresvedčivo. No a ku koncu seriálu to už bola takmer nechcená komédia. Keby nie som fanúšik tohto žánru, idem s hodnotením ešte nižšie. ()

filmmovier

Hodně slušné, i když v porovnání s jinými povídkovými seriály poněkud slabší. Danu Aykroydovi moderátorská role sedne a některé příběhy jsou vskutku krásně mrazivé, i když třeba hned první díl ukazuje kolísavost jednotlivých případů, ale za 65% je to určitě. Podobné látky mám rád a Faktor Psi má takové zvláštní kouzlo, které mě k tomu pořád táhne... Ale Jonathan Frakes je Jonathan Frakes. ()

Davej

První série byla velice zdařilá. Na naše TV přišla právě ve chvíli, kdy se v Aktech X začaly přehnaně propírat citové problémy Muldera a Scullyové. To ve FP ze začátku nebylo- tady byl patrný až téměř dokumentaristický přístup. Ten ale v dalších sériích smetla voda a ta sérii změnila v průměr. ()

Paity

Faktor Psí není úplně seriál o ničem, ale jak se říká, potřeboval by hodně, ale opravdu hodně dodělat. ()

vitajak

Pro mě v mnoha ohledech podstatně horší a nesrovnatelné s Krajními mezemi a Akty-X. Souhlasím se srovnáním s Věřte-nevěřte... ()

Finarfin

První řada je hodně zajímavě natočená, ten investigativní styl je celkem originální a dobře provedený, i když to asi trochu ubírá na akčnosti, ale dal bych i 4*. Naneštěstí se změnou vedoucího týmu má seriál prudce sestupnou tendenci a balancuje někde mezi 2 a 3*. Když pak odejde i druhý vedoucí, seriál se změní v nekoukatelný odpad (dokoukáno po díl se "zombíkama" na diskotéce, dál jsem to vážně psichycky nezvlád). ()

pepino

Tak tento serial jsem hodně hltal jako malej. Hrozně jsem se a každý díl těšil. Dlouho jsem ho ale neviděl. Je možné že po shlédnutí někdy v této době bych hodnocení změnil.EDIT.: nedávno shlédnuty první 2 serie znovu po těch letech- na hodnocení se nicnemění. Občas je pár dílů slabších, ale ty jsou bohatě vyváženy těmi výtečnými. ()