Krok za krokem

Komedie / Rodinný / Romantický
USA, (1991–1998), 58 h 40 min (Minutáž: 22 min)

Kamera:

Tony Askins

Série(7) / Epizody(160)

Recenze uživatele Sany33 k tomuto seriálu (136)

Nová kariéra (1995) (S05E08)

Príbeh: Cody sa stane pomocníkom miestnej rockovej hviezdy s ktorou si padnú do oka. Frank sa rozhodne kúpiť deťom auto a nakoniec prepadne kríze stredného veku. Prevedenie: Mne osobne keby taká kráska povedala, nech s ňou idem na turné tak neváham ani minútu. 79% ()

Ženské hnutí (1995) (S05E09)

Príbeh: Dana zvoláva feministické hnutie odporu a Cody sa jej svojou charizmou snaží nahrabať členov. Mark vyzve do tanca najkrajšie dievča na škole. Prevedenie: Dýcha to silným americkým duchom, kedy holobriadok vyfúkne krásku nadutému surovcovi. Ale v reále to tak nebýva. 75% ()

Vraťte nám dítě (1995) (S05E10)

Príbeh: Frank striktne odmieta ísť s Carol na kadernícky veľtrh. Nakoniec podľahne času mladej vizážistky čo sa mu ale vypomstí. JT a Al stratia Lilly na kastingu na detskú výživu. Prevedenie: Frank to zahral bravúrne a dosť ma bavil. Switch detí nebol nijak extrémne vtipný. Zato Codyho scéna s Danou v skrini bola dokonalá. 85% ()

Vánoční radosti (1995) (S05E11)

Príbeh: Vianoce klopú na dvere a Frank ako vždy spôsobí ošiaľ v domácnosti. JT pri predaji stromčekov objaví význam Vianoc. Prevedenie: Astin vždy posunie časť do červených čísel. Jeho postava je v seriály veľmi dobre napísaná a celú dobu baví. Al s jej novým nabíjakom tiež nezaostávajú a Carol ktorá posiela Franka napraviť svoju chybu je jednoducho dokonalá. 90% ()

Obraz (1996) (S05E12)

Príbeh: Dana pózuje nahá na portrét známej feministky. JT má rande s mafiánovou dcérou. Frank zvádza boj na život a na smrť s hlodavcom. Prevedenie: Opäť všetky dejové linky bavia. Najviac ma ale bavila Carol na aukcií o obraz nahej Dany. 92% ()

Nerovný boj (1996) (S05E13)

Príbeh: Frank a JT sa snažia získať lístky na Superbowl prostredníctvom súťaže v ktorej sa môže stať všetko. Mark sa usiluje zaradiť do smotánky v prestížnej škole, čo sa Carol veľmi nepozdáva. Cody sa oblieka do jedla. Prevedenie: Neviem či sa to zdá iba mne, ale nijako moc často sa tu chlapi prezliekajú za ženy. Dejové linky sú tentoraz trocha slabé ale ja proste menej ako 60% dať nemôžem. ()

Mezi dvěma ohni (1996) (S05E14)

Príbeh: Frank prijme pozvanie svojej matky na návštevu čo sa Carol teda vôbec nepáči. JT sa rozhodne prijať ľahkú prácu fackovacieho panáka na kurze sebaobrany, to ale netuší, že tam stretne svoje sestry. Cody sa rozhodne robiť testovací subjekt pri elektrošokoch do mozgu. Prevedenie: Opäť postupné morálne precitnutie, ktoré je navyše aj nadčasové a vtipné. 91% ()

Podezření (1996) (S05E15)

Príbeh: Frank zakáže Al ísť na víkend na lyže s priateľom ale tá sa dozvie, že tam ide miesta stíhačka a rozhodne sa nenechať nič na náhodu. Frank prichádza o vlasy kvôli Carol, ktorá číta hororovú knihu. Cody sa snaží zbaviť štikútky.  Prevedenie: Jedna z najlepších a najvtipnejších častí piatej série, kde nezaostáva ani jedna dejová linka. 90% ()

Tajný ctitel (1996) (S05E16)

Príbeh: Dana dostala kopačky a Cody sa ju snaží rozveseliť milostnými dopismi, ktoré ako by dostávala od tajného ctiteľa. Frank kúpi Carol falošné hodinky a tá je pri vracaní týchto hodiniek zatknutá za falzifikovanie. Prevedenie: Najviac na celej časti ulietavam na škodoradostnom JTm a jeho komunikácií s Frankom. 90% ()

Mladí duchem (1996) (S05E17)

Príbeh: Frank s Carol si pripadajú starí a tak sa vydajú na rockový koncert. Dana chce dokázať J.T.mu a Richovi, že chalani nie sú lepší ako dievčatá. Prevdenie: Ako veľký fanúšik tohto seriálu už teraz viem, že toto bola Ritchova a Danina prvá pusa a náležite to oceňujem. 92% ()

Hádej, kdo přijde na večeři (1996) (S05E18)

Príbeh: Dana pozve na večeru svojho nového priateľa Flemminga, ten ale po chvíli začne pekne liezť na nervy nielen Frankovi, ale aj Carolovi. J.T. stretne v nákupáku dievča - Lauru, ktorá sa o neho zaujíma len kvôli Lilly, a tak sa J.T. začne vydávať za jej otca. Cody vďaka svojmu syrovému klobúku vždy uhádne všetky čísla v lotérii. Prevedenie: Tá radosť vo Frankových očiach keď Flamminga mohol vyraziť na verandu je na nezaplatenie. 92% ()

Tahák (1996) (S05E19)

Príbeh: J.T.mu hrozí, že ho vyhodia zo školy kvôli zlému prospechu. Frank mu dá teda na výber: buď si v škole známky zlepší, alebo že pôjde do práce. J.T sa skutočne na test pripraví a dostane "B", ale z knihy mu vypadne ťahák a nikto mu neverí, že tá kniha patrí Richimu. Al sa chce nechať tetovať. Prevedenie: Moralizácia je v popredí pred zábavou a nemám rád časti kde je to v takomto nepomere. Carol mohla to tetovanie aj ukázať značne by to zlepšilo hodnotenie. 85% ()

Barvitý víkend (1996) (S05E20)

Príbeh: Dievčatá narazia na troch mládencov na chate z ktorých sa vykľujú členovia kráľovského dvora. Rich pošle reťazové dopisy a postretne ho šťastie. Na druhú stranu členov rodiny sprevádza smola. Prevedenie: Princovská linka je slabá a predvídateľná. Našťastie Richi a jeho dopisy zachraňujú renomé od priemeru. 70% ()

Nejistá kariéra (1996) (S05E21)

Príbeh: Dana J.T. a Rich sa rozhodnú zaplatiť si test osobnosti, ktorý je ale evidentne zmanipulovaný. Frank musí prijať nového chlapca na stavbu na Carolimu žiadosť, čo sa ale javí ako najhoršie rozhodnutie jeho života. Prevedenie: Bavil som sa celkom dobre na oboch dejových linkách. Nová postava Bleska dodala svieži vietor do stagnujúcich plachiet seriálu. 90% ()

Výlet do Disneyworldu I. (1996) (S05E22)

Príbeh: Babička sa rozhodne darovať vnukom výlet do Disney worldu a tak sa celá rodina vyberie na výlet. J.T. sa pokúša očariť dámy tým že sa vydáva za Disenyho potomka. Blesk si dá predsavzatie, že pokorí rekord parku a Frank chce byť iba chvíľu sám so svojou ženou. Prevedenie: Seriálu vyslovene nesvedčí exteriér. Cody je definitívne nahradený Bleskom. Reklama pre Disney naozaj úchvatná asi do toho netlačili nemalé prachy. 65% ()

Výlet do Disneyworldu II. (1996) (S05E23)

Príbeh: Karen sa snaží preraziť ako speváčka ale potrebuje podporu rodiny. J.T. minie všetky úspory na dve krásky a Ritchi mu to neodpustí. Blesk pokoruje rekord parku proameriským spôsobom. Prevedenie: Význam celého seriálu išiel do kytek na úkor propagácie americkej mentality a zábavného parku. Humor skoro žiadny a morálne výstupky boli na hrane znesiteľnosti. 37% ()

Rovnoprávnost (1996) (S05E24)

Príbeh: Frank prerobí suterén na chlapský kumbál a dá nainštalovať rodeo býka na ktorom sa chce povoziť aj Carol. JT a Ritch sa stávajú sexuálnymi objektami chlípnych dám. Prevedenie: JT a Ritch dostali ochutnať z vlastnej medicíny a moc sa im to teda nepáčilo. Carol si to na býkovi vyslovene užívala. 77% ()

Láska si nevybírá (1997) (S06E01)

Príbeh: Do života Franka a Carol sa votrie Jean Luc, jej nový partner v kaderníctve. Dana sa zamiluje do Ritcha pri doučovaní nakoľko protiklady sa priťahujú. Prevedenie: JT a jeho reakcia na odhalenie tajnej láske je brutálne vtipná a potom ten Frankov klinec do rakvy s "B" z testu. Geniálna časť. 98% ()

Na cestách (1997) (S06E02)

Príbeh: JT a Rich sa vydajú na výlet do Mexika. Majú so sebou aj tajného pasažiera Danu, ktorá na nich akože ide dávať pozor. Zatiaľ Carol učí Jeana Luca šoférovať aj napriek jeho evidentným handicapom. Prevedenie: Poistka sa asi nevzťahuje na farboslepých francúzskych dislektikov? Dokonalé. 90% ()

Sex, lži a video (1997) (S06E03)

Príbeh: JT si našiel staršiu priateľku, ktorá sa za neho chce okamžite vydať výmenou za víza. Mark si chce silou mocou pozrieť s kamarátmi porno na čo príde Frank. Prevedenie: Obe linky ma bavili ale asi najviac Frank vracajúci porno do požičovne. 92% ()

Zemřel herec a komik Fred Willard

Zemřel herec a komik Fred Willard