Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Jancll

Ráno vstát, udělat si obrovskou snídani a naložit se do pohovky a usrkávat kafe. K dokonalé pohodě chybí už jen žvatlání Gilmorových děvčat. Seriál opravdu nic moc neřeší, nelze mu však upřít pohodovou optimistickou atmosféru a místy vtipné hlášky. Taky se divím, že se mi to líbí. ()

baXter

Potřebujete doma zvuk v pozadí, když něco děláte ? Pokud ano, tak tento seriál je ideální volba. Ale dívat se na to ? Na to já nemám. ()

Pussycat18

Velice příjemná záležitost, založená v podstatě na řešení každodenních příhod, které se většině lidí nikdy nepřihodí :-) Je to ale mile podáno, člověk se pobaví u ironických poznámek a v mnohém si i hlášku zapamatuje, aby ji následně v rozhovoru se svou vlastní maminkou použil ("jsem krásná, chytrá, milá...nejsem adoptovaná?") :-)...nicméně, trošku mi vadí, že neuvěřitelně rychlé rozhovory jsou často vedeny o naprostém nesmyslu, při čemž je hovor tak rychlý, že se zapomíná na jakékoliv grimasy :-) ()

wosho

Kvalitní rodinný seriál, zaměřený spíše na holčičí publikum. Sice to není moje parketa, ale nodsuzuji něco, co není určené přímo pro mě. A navíc je to kvalitně udělaný seriál, s příjemným hereckým obsazením. ()

XdanteX

Nevím jestli jsem to tak měl jen já...ale poslední sérii jsem začal: neuvěřitelně nenávidět postavu Lorelai, být alergický na dospělou Rory a doráželo to ztělesnění jižanství a omezenosti tzn Sookie(ale tu jsem nemohl vystát od samého počátku a působila tam jako ten největší rušivý element). Každopádně seriál mládí....tři hvězdy za semtamní (na úroveň dnešní společnosti) intelektuální humor a za Jesse jakožto snad moji nejoblíbenější seriálovou postavu vůbec. *úprava....přídávám jednu hvězdu. Zase jsem to zahlídl v televízi a ač jsem celý seriál viděl cca 4x...tak mě to i na popáte po době zase dokáže zaručeně rozesmát. První série jsou parádní... ()

Bohemák

Tuctové životní příběhy a dospívání a chytání druhého dechu, ale občas vážně brilantně napsané dialogy. Z té příšerné změti na TV Nova v odpoledních hodinách tenhle seriál jasně ční nad ostatními. ()

Paity

Velmi dobrý seriál o dvou dívčinách, matce a dceři, které mají jen jedna druhou. Snaží se navzájem podporovat a někdy jim to jde a někdy ne. Žijí si ve svém malém městečku, obhospodařují hotýlek a řeší své vlastní obyčejné problémy někdy zcela netradiční cestou a přístupem. Přesto asi více seriál pro dívky a ženy. ()

Tessie

Pět hvězd za přeukecané hlavní hvězdy, jejichž myšlenkové pochody jsem často nedávala. Ideální vztah matky a dcery nebo odstrašující příklad toho, jak dokáže matka strkat do všeho nos a vychová rozmazlenou slečinku závislou na sobě?.. Od té doby, co jsem slyšela říct Lauren "Píchej mě, Santo!" nedokážu její roli slušné matky brát vážně. ()

kery- odpad!

Omlouvám se ale já jinak prostě nemůžu..Sdílím pokoj se sestrou která na seriál kouká už od dob co se poprvé objevil v televizi a ty tuny, ano opravdu TUNY neuvěřitelně trapných dialogů prostě nezvládnu hodnotit jinak..Když mám slabou chvilku dokonce se zamýšlím nad údělem překladatelů titulek - lituju jich.. ()

tom.nosek

Na to, že je Gilmore Girls 45minutový seriál o vztazích, si udržuje strašně vysokou kvalitu, především první 4 série, které jsou bezpochyby na 5 hvězdiček, jediná série, která mě naopak zklamala, je pátá, kde se hlavně Rory chová naprosto nesmyslně a vůbec mi to na její charakter nesedělo. Naopak šestá i sedmá řada byla zase velice dobrá a závěrečné finále to vše pěkně završilo, a to i přes nečekané ukončení. ()

Mafiapau odpad!

Chtěl jsem psát smysluplné recenze..ale v tomhle případě to nejde.. 73%? vážně? A to proč? CO,je tohle kurva za píčovinu?! Může mi to někdo vysvětlit? Jako to má být vtipný nebo,má se to brát vážně nebo jak? Prvních 10 sekund co poslouchám jejich konverzaci tak si říkám..ok,možná to budou lidi. Po půl minutě si říkám..ne nejsou,jsou to píči Po minutě si říkám.. Kdo ten seriál do píči dělal? Tuším že nějaký vyfetovaný schízouš ne? Kvantita dialogů se dá skousnout..co se ovšem nedá skousnout je téma té konverzace. Abych se ujistil že jsem nekoukal jen na špatně udělaný díl,tak jsem se přemohl a shlédnul několik dalších z různých řad. Musel jsem se zfetovat tak že jsem skoro neviděl,abych zapomenul co jsem viděl..bohužel,nepovedlo se.. Chápu jen jedno a sice to,že na tento seriál z drtivé většiny sleduje náctiletá generace a ta taky může nejspíš za to že je tu hodnocení tak vysoké.. Upřímně nemyslel jsem si že to někdy napíšu či řeknu ale..udělám to.. Lepší je proti tomuto seriálu i film "Little Hercules AKA Herkules 3D". Opravdu nechápu..co jediné ovšem chápu,je to že teď budu muset fetovat tak 5 let po jedné minutě abych byl tak v hajzlu že si nebudu pamatovat ani svoje vlastní jméno.. Mé hodnocení? - 1%  za to že mamina má alespoň kozy. ()

Ledkodlaq odpad!

Stará semetrika má dceru v zastydlé pubertě a zase její dcera je učebnicově tupá, sebestředná a rozmazlená. Celý tenhle seriál mi přijde jako soutěž o nejtupější postavu. Ale co, manželce se to líbí.. :-) ()

Teg

Sory jako Lorelai bych za máti fakt nechtěl jak už tu někde zaznělo. Vlastně každý v tom seriálu je nějak pošahaný. Ale hlavně proto je to taková zábava. Jinak asi nejlépe napsané dialogy ze všech seriálů a že jich je! ()

Sancty odpad!

Seriál, vďaka ktorému som objavil nové plemeno sliepok. Gilmorky. Strávil som s nimi zo desať častí a tej pachuti sa už nikdy nezbavím. Toto je fakt najotravnejšia mater s dcérou pod televíznym slnkom. V každej situácii a za každých okolností vedia slovne zareagovať. Ani na chvíľu si tie zobáky nezavrú. Ešteže nepoznám nikoho kto takto sústavne kotkodáka. Vlastne poznám doboha. Dokonca je to chlap! ()

Anderas odpad!

Chápu sice, že to není seriál tak úplně pro mě, ale tak když už náhodou občas zapnu televizi, nemusím se hned nutně pozvracet. Na druhou stranu věčné filosofické disputace o hovně u cesty a nedopečeném koláči na stole jsou vždy tak dokonale dementní až je to k smíchu. Nebo k pláči. A nebo k smíchu, podle toho jakou máte zrovna náladu. Nicméně spíše než za minutu slyšet 300 naprosto zbytečných slov bych raději těch 300 obdřel jako dávku olova z rotačáku. ()

BuddyO

Věřím, že tenhle seriál může diváka upoutat, ale na mě to bohužel neplatí. Příšerně kostrbaté a nevěrohodné rozhovory provádí seriál od začátku do konce a je to ještě mnohem horší, než tomu bylo na příklad u Dawsonova světa. 3* - 50% Pozn.: V originálním znění se dá seriál strávit lépe... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni