Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Jacob23

Neuveritelne moc(az otravne)se tam keca.pritom se toho deje malo..Obe jsou sympaticke,ale to je asi tak vse..stezi 2* ()

strelenaL

Můj NEJOBLÍBENĚJŠÍ seriál ze všech. Viděla jsme všechny díly snad nespočetně krát, jak v originále tak s dabingem. Musím konstatovat, že mi hrozně moc chybí, protože takový seriál se dnes jen tak na obrazovce nevidí. Pokaždé.. když jsme viděla nějaký díl gilmorek, tak jsem byla vždy unešená...protože tento seriál semnou rostl a já pociťovala některé aspekty stejně jako Rory. Moje mamka je úplně stejná v některých postojích a chování hrozně moc Lorelai. Taky je střeštěná, ale o něco starší než Lorelai v seriálu. Taky jsme nejlepší kamarádky jako Rory s Lorelai. Prostě je toho hodně podobné jako gilmorky ;o) Mám hrozně moc ráda Lorelai, vždycky mě dostane se svými vtípky nebo připomínkami. A rozesměje mě její absťák na kafe. Rory mám taky ráda, ale úplně jiným způsobem. Je to taková na pohled křehká květinka, ale přitom uvnitř je stejně silná jako Lorelai = tzn. bojovnice, Lvice. Lorelai byla (Lauren Graham) její životní role je velmi talentovaná a výborná herečka. Alexis Bledel jako herečka nezazářila jen v gilmorových děvčatech ale i v jiných filmech jako např. sesterstvo putovních kalhot I. a II. ,Sin city...atd. ()

Ichabod

Úžasně vděčný seriál, který si své postavy hýčká a nutí diváka zamilovat si jejich zlozvyky až úchylky, ze kterých vyplývají hodně ztřeštěné a humorné situace - městská setkání Stars Hollow (http://en.wikipedia.org/wiki/Stars_Hollow) patří k opravdu vydařeným momentům, kde se neskutečně hláškuje, díky tomu, že se sejde celé město více či ještě více uhozených obyvatel nádherného městečka. Samotným Gilmorkám je podřízeno vše ať se to týká času v každé epizodě, tak i se jim podřizují často až nerealisticky osudy ostatních (Luke). Je to prostě pohádkový svět, kde se řeší skutečné problémy stejně často jako absurdní až uhozené věci ale zábavnost a atmosféra diváka hřeje u srdce. Po shlédnutí všech sedmi sezón nechápu jak je možné, že seriál není ani v top 100 tady, ale to je úděl všech neakčních/nedramatických seriálů - málo fanatických fandů, více povrchních "sestřelovačů". GGs jsou jedním z nej seriálů, jehož konec poctivý divák opravdu pocítí, protože postavy se mu dostanou pod kůži velmi rychle díky bezchybným výkonům trojice Graham - Bledel - Patterson. ()

Puyi

Skvělý, zábavný seriál, který mě ani po několika opakování vůbec neomrzel. :P Obsazení je hodně dobré a některé postavy jsou pro mě prostě už nezapomenutelné (třeba Luke Danes). Snad každý díl vždy pobavil a zaujal. Ideální program pro trávení odpoledne. :) Bezváhání 5*! :) ()

Dagoussek

Vtipný, zábavný, romantický seriál plný hlášek, výrazů a vtipů. Je to moje srdcová záležitost, viděla jsem ho několikrát a věřím, že se ještě na něj dívat stále a dokola budu a neomrzí mě to snad nikdy. Vřele doporučuji na relax:-) ()

KASUGI odpad!

Gilmorova tortura: moderní mučící nástroj určený k přiznání viny, používaný na přelomu 20.- 21. století. Obžalovaný byl obvykle přivázán k židli a následně mu byly promítány non-stop dialogy dvou slepic. Fyzická bolest z nekonečného kdákání byla tak obrovská, že se obžaloba pokaždé dočkala i doznání nevinného. Tato tortura byla pro svou brutalitu po 154 dílech nakonec ukončena, avšak i přes zákaz církve se dodnes na některých televizních stanicích ještě stále vysílá. ()

Kroc

Vtipné, inteligentní... co víc si člověk může přát, když přijde ze školy unavenej jako pes.Díky Bože za takové seriály jako je tenhle, protože kdyby jich nebylo, musel by se člověk koukat na ty ostatní hrůzy (viz. Má tlustá Valentýna).Amen. ()

Gunslinger

Heh v dobe keď toto píšem začali znovu dávať gilmorky, čo ma donútilo po dlhej dobe naozaj zapnúť televízor.. Shame on me!! ()

P1tr

Příjemná ukecaná záležitost. Příběhy postav jsou dobře vedené a čím více dílů s nimi strávíte, tím těžší pro vás bude vynechat další díl. Obsazení je dobře vybrané, jen škoda, že Alexis Bledel vůbec neroste....pořád vypadá jako dítě. ()

Vercinix

Sarkastický situační humor, který je inteligentní a není urážlivý! To už se málo kdy vidí! Tímto se Gilmourky řadí skoro ke klasice! Přiznávám, že byly i slabší díly, ale to se snad stane každému dlouho vysílanému seriálu s údělem bavit lidi! Ale obě jsou bezva:) ()

Sir-Filip odpad!

Jeden z nejhorších seriálů, které mělo mé oko možnost shlédnout. Jeden z důvodů, proč jsem na CSFD je, abych mohl této slátanině napsat komentář a okomentovat ji "odpad". Nechápu, co na něm kdo vidí. Rychlost, se kterou hlavní představitelé spolu konverzují, je naprosto nepřirozená. Jestli se skutečně takhle baví lidé z Yejlu, tak to teda potěš. Hovoří mezi sebou bez rozmyslu, což jen svědčí o skvěle naučených rolích. Jedna ještě ani nedokončila větu a druhá už ji na to odpovídá....a to přesto, že bez dokonční této věty, nemohla vědět její pravý obsah... přesto odpoví k tématu.....Ale opravdu si myslíte, že je to normální. Jasně, je to seriál, ale přesto... tohle je moc! Prakticky jsem nenarazil na díl, který by se mi alespoň mizivě "nadodpadově" líbil. "ENJOY IT !!!" ()

manonfire

Asi takhle...Existují seriály, kde jsou postavy s chytrými dialogy, kterými si vás získají. A pak jsou seriály, jako Gilmore Girls. 30% ()

giovanni3

Skvělý seriál, kde se sype hláška za hláškou a průpovídka za průpovídkou... Řešení malicherností je také dokonalé a vlastně bezstarostné.. Seriál lehce sráží klišé o tom jak obě hlavní postavy jsou dobývány okolím a z toho vznikají různé pláče a citové výlevy což je škoda, ale mnohdy to vytváří právě velice zábavné scény... K Rory jsme si pořád představoval Jesse než toho paranoidního Deana. Tak jako tak vynikající seriál, který jsem viděl mnohokrát a ještě mnohokrát uvidím. 5z5 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni