Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Drom

Přísahám, já se vážně snažil, tolik dílů jsem zkoušel, ale je to telenoveloidní kravina. To jsou zfilmovaný kecy, asi tak zajmavý, jako pro cizí co je novýho u mojí tety. Jen vzít kameru a budete se královsky bavit. Teda jen ten bodrej americkej vidlákov tam nebude. Lauren Graham má sice kouzlo a někdy je ňam, ale na seriál je to málo. ()

Blaogranas

Ne, že bych na to teda nějak koukal, ale manželka to žere a tak čas od času něco zahlídnu. Musím říct, že to něco do sebe opravdu má (i po 10 letech od natočení). ()

iCube

Veškerou podstatu seriálu tady vystihuje Tom Riddle ve svém tučném komentáři. A jak říká: "Kdo tenhle seriál šmahem odsoudil, nepochopil, o čem to je. Jeho chyba." ()

ClayGirl

Když jsem byla znuděná puberťačka, tak mě zajímaly filmy a seriály, které měly bůhvíjakou přelomovou existencionalistickou myšlenku a tak podobně. Dnes, když už mám pár povinností a starostí a celý den se snažím pochopit všechnu tu spletitou medicínskou vědu a společnost, která se jí zabývá, tak už nějak nestojím o to zamýšlet se nad něčím složitým. Jsem ráda, že se můžu občas podívat na seriál, který srší optimismem a vtipem. Ráda se zasměju opravdu bystře vymyšleným a natočeným konverzacím. Baví mě sledovat každodenní život dvou žen, které jsou mi i v něčem podobné, a svoje starosti zvládají s větším nadhledem, než já, čímž mě motivují k tomu, abych se taky nebála té trochy optimismu a bezstarostnosti.... A ano, ten seriál jsem začala sledovat teď ve zkouškovém. ()

tranquill

Hlavní hrdinky jsou skutečně sympatické, jen často nejednají tím nejvhodnějším způsobem. Jde o klasický "rodinný" americký seriál s nadstandardními dialogy. Ano, vtipné, často velmi sarkastické, slovní souboje, které mezi sebou svádějí nejen hlavní postavy seriálu, ale prakticky všechny, jsou do posledních dílů na úrovni a spolu se skvělým dabingem povyšují tento seriál. ()

pumpkinqueen

Pamatuji si, jak jsem na základní škole nenáviděla Gilmorky. Kdykoliv jsem zapnula televizi a slyšela ty jejich šílené a zrychlené dialogy, ježily se mi vlasy hrůzou. Přišlo mi to tak strojené a nereálné, skoro až trapné. S přibývajícími roky jsem se ale přehoupla přes pubertu a nakonec nastal nějaký zlom a já si je zamilovala. A s nimi i celé kouzelné Stars Hollow, ve kterém žít musí být sen. A ty neuvěřitelné dialogy? Ty na tom miluju nejvíc. Hlášky Lorelai jsou nenahraditelné. S Gilmorkama se směju, brečím, cítím, žiju. Gilmorova děvčata se pro mě stala něčím, bez čeho si nedovedu představit zářijové dny. Už se mi rozhodně vlasy hrůzou neježí, vystřídala je příjemná husí kůže, kterou mám pokaždé, když slyším ten snový soundtrack a popíjím u toho horký čaj. :) ()

lickerman

U tohoto seriálu si dokážu skvěle odpočinout. Pohodový, vtipný a svým způsobem i výjimečný seriál. Dialogy jako v tomto seriálu se opravdu jen tak nevidí:-) Zkrátka seriál na velmi vysoké úrovni. ()

haWranka

Ukecaný scénáře, to je něco pro mě. A ještě když se při každém dílu nasměju a to mi dokonale zvedne náladu. Taková moje slabůstka, na kterou nedám dopustit:) Pořád ještě se nemůžu rozhodnou, koho mam radši, jestli Luka, Kirka, Michela nebo paní Kim...:) Edit po xxx letech: Je zvláštní, jak se člověku v průběhu života mění vkus. V pubertě jsem tenhle seriál bezvýhradně milovala. Teď, když jsem si ho jako dospělá pustila znovu, mám najednou dost často zdvižené obočí. A tak nějak chápu, proč moji rodiče prchali z místnosti, když jsem se musela koukat. Lorelei je mi najednou opravdu protivná a její chování naprosto nepochopitelné. Ale což, už hold nejsem cílovka. :) ()

zapalik

Po shlédnutí tun typicky amerických filmů a seriálů by člověk skoro předpokládal, že už se ve Státech nemůže zrodit nic výjimečného. Omyl, může. Břitký sarkasmus hlavní ženské dvojice je smíchaný snad ze všech přísad, které znám. Máme tam trochu z Britů, scénáristy podezírám ale třeba i z českých prapředků. Taková normální rodinka (nebo spíš městečko?) po americku, které podle mě může televize dávat pořád dokola jako MASH a neomrzí se. A mimochodem: doufám, že český dabing dostal už cenu Františka Filipovského, protože by si ji podle mě za lehkost překladu a v drtivé míře skvěle počeštěné hlášky zasloužil! ()

Sosak

Gilmorova děvčata mě míjí obrovským obloukem. Všichni to žrali, tak jsem taky zkouknul pár dílů... Pořád ale nevim, co se na tom ostatním líbí - na vteřinu tam nezavřou hubu, obvzláště Lorelai mele s kadencí kulometu. Navíc je to takový...no o ničem - řešení mezilidských vztahů a lokálních problémů, třeba s nějakou slavností, restaurací a blablablabla... Malý anebo hodně mladý holky jsou z toho určitě odvařený, ale já nevim no...fakt záhada. ()

Wencek

Další rodině-romantický americký výplod chorého mozku. Naprosto stupidní dialogy které ze sebe chrlí snad všichni herci v tomto seriálu. Nechápu jak si dokážou vůbec něco říct. Já jim nerozumím ani slovo. Tak trapné dialogy nejsou snad ani v telenovelách (i když tohle je taky taková telenovela pro nanynky z amerického středozápadu či odkaď vlastně jsou). Jedna super rychlá nesrozumitelná věta střídá další. No prostě takový lingvistický maglajz na entou. Jejich rádoby inteligentní a nadnesený humor je naprosto trapný a už vůbec nepůsobí reálně. Přijde mi to občas jako rozhovor několika naprogramovaných robotů. Tu 1* dávám za hezkou mamku a za hezkou dcerku. Jinak naprotá blbost. ()

Brady

I když je tento seriál zaměřen výhradně na osoby něžného pohlaví, přesto má v sobě zvláštní jiskru, která mne oslovila. Navíc jsem fanda ztřeštěného humoru a pohodové zábavy, takže mi tento seriál celkem přirostl k srdci. Prostě 80% :-) ()

spacylemon

"Pohřbili jsme páchnoucí mrtvolu svobody." "Mussolini, to je ono!"... aneb Rory a Lorelai vybírají citát na svatební pozvánky. ()

Carolyn

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů vůbec a velmi příjemná oáza zábavy mezi všemi těmi odpoledními Vraždami v Midsomeru a Zločiny ze sousedství. Detektivní seriály mám ráda, ale tohle je tak barevné, veselé a vtipné, že se nemůžu na to nekoukat. Chápu, že možná přesně tohle někomu vadí, ale mně to naprosto vyhovuje. ()

FoxMulder

Typický příklad amerického komediálního seriálu masové produkce se spoustou "humoru". Křečovité a ukrutně trapné. Vtipný okamžik jsem v něm nezpozoroval. Navíc jsou všechny postavy neskutečně otravné... ()

Shakaar

Abych po pravdě řekl, tak nevím přesně co si o tomhle sriálu mám myslet. Je to rozhodně zvláštní seriál. Co mě možná provokuje a svým způsobem štve je neuvěřitelná ukecanost hlavních postav. Znám hodně lidí, kteří tenhle seriál mají rádi a kteří podivuhodně i když ne vědomě začínají napodobovat ( ta ukecanost ). Zkuste si občas vydržet s takovou osobou a garantuji vám, že budete z toho šílet :). Ale to zabíhám daleko teď k typu seriálu. Seriál je na můj vkus až příliž pojat feministicky až v tom extrému, že feministický jednají i někteří muži a řeší se tam věci, které jednak jsou v normálním životě nereálné a navíc pro někoho zbytečné ( v podstatě je to celý seriál jeden velký drb :) ). Seriál je to určitě kvalitní, ale na mě zas tak moc nezapůsobyl, hold někoho nezájímá že za minutu stačí vysovi 150 slov :). ()

zberatel

Co k tomu dodat ... len tolko ze je to vynikajuci serial ktory ma bavi svojskymi postavickami co riesia svoje kazdodenne problemy - ranna kava, uspechy v skole alebo v praci ci prve lasky a rozchody...typom humoru ktory mam najradsej a vztahom matky a dceri ktory je proste uzasny... ()

Mngwa odpad!

VÁŽENÝ PANE C CHAPLINE BLAHOPŘEJI STOP PRÁVĚ JSEM NAŠLA JEDINÉ MÉNĚ VTIPNÉ LIDI NA SVĚTĚ NEŽ JSTE VY STOP JMÉNO GILMOROVA DĚVČATA STOP VAŠE MNGWA STOP ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni