Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Frca

Vždycky jsem si myslel, jaká to je neuvěřitelná blbost, ale v poslední době jsem pochopil , že to je docela fajn serial o vztahu matky a dospívající dcery. Je to i docela vtipné. Obzvlášť rozhovory mezi Lorelai a Rory. ()

Diskantka odpad!

Takovýhle dialogy nikdo na světě nevede..... Jedině na planetě Rory. Na tý ale kurva nejsme, takže bych byla ráda, kdyby se všichni obyvatelé týhle prosperující vesnice, přestaly tak harmonicky doplňovat. Sere mě to. Neni to rýl. Nesnášim Lorelai. ()

rogfed12

Zřejmě můj nejoblíbenější seriál. Díl můžete vidět i pětkrát za relativně krátkou dobu a stejně si jej opět vychutnáte. Neskutečná pohoda linoucí se ze seriálu, zajímavé figurky, nevšední momenty, vtipné a bizarní dialogy a dvě krásné hrdinky, to je to, proč mě strašně mrzí, že nebude 8. série. ()

Pimpy odpad!

Tomuhle seriálu sem dával nedobrovolně šanci několik dní. Ale prostě to nejde. Je to hrozně umělý, našroubovaný a tím pádem mi to připadá dementní. Čím víc dílů sem viděl, tím víc mě seriál utvrzuje v názoru, že to je nehorázná kktina. V každým dílu se řeší i ty největší hovadiny o který v běžným životě snad ani nezakopnete. Přes ty nekonečný bláboly o hovnech sem ani nepochytil děj. Občas sem měl pocit, že to je monolog více lidi, jeden přestane blábolit a okamžite na to začne blábolit ten další. Hlavní aktérky sou snad z neptunu, Rory neskutečně naivní, rozmazlená a Lorelai musí každej uprd řešit se svým kamarádem z bistra. ()

kiararaftl

1. seria: 90% Alexis ako nevinna Virgin Mary :) a uzasne zaciatky Chada Michaela Murraya a Adama Brodyho. Aha - neznasala som Deana. 2. seria: 98% Nastupuje Jess a preto je to este lepsie ako predtym :) 3. seria: 100% Jess a Rory spolu, jednoducho uzasne. 4. seria: 80% odkedy Rory odisla na Yale uz to nikdy nebolo ako predtym 5. seria az koniec: 70% Z GIlmoriek sa stal priemerny serial ktory zacharnuje len Lorelai s Lukom. Dalsie plusy: stale som chcela jest hamburgery, Milo Ventimiglia bol moja favorit pre Rory az do konca serialu - Jess forever. Niekde som citala, ze tvorcovia vzdy mali Rory a Jessa spolu, preto neprijala Loganovu ponuku. :) ()

LadyBirdx

Chci si oddychnout, nechce se mi přemýšlet? pustím si Gilmorky - to je totiž tak ukecaný seriál, že na nějaké vlastní myšlenky není vůbec čas.. Není díl kdy bych se u toho nudila.. Nejlepší rozhovory mezi Rory a Lorelai, jakou rychlostí ty dvě melou pantem to nedokážu ani já.. v druhé půlce vše ovládl Logan - nikdy Rory neodpustím že s ním nezůstala.. Vždycky se zasměju, ovládne mě pohoda, není co víc si přát.. ()

Lucia.T

Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Žádný díl se neopakuje, je zábavný, milý. Hlavní postavy, jenž mluví neskutečně rychle a to je něco neuvěřitelně šíleného. Nikdy jsem neviděla nic podobného. ()

Nikitoss95 odpad!

Opravdu neznám otravnější seriál, ty dvě ženský nezavřou hubu a maj jen KECY a KECY a blá blá; jedině ta babka ještě ujde, páč je aspoň sakrastická ()

wocicko

Autoři scénáře jsou (alespoň ze začátku) nějak fascinování "Československem"... Kafka, Havel, Praha, asi to psali nějací Čechoameričané. ()

IZFNP

Na seriále som vyrástla a stále sa k nemu rada vraciam. Niektoré série som videla už 10krát a i tak ich s chuťou pozerám ďalej. Dialógy presne pre mňa, postavy krásne štylizované, mestečko snov a atmosféra, ktorá ma svojou pohodou dokáže vždy dokonale uvoľniť. Slečny Gilmorové pre mňa budú vždy rodina, už navždy budem chcieť navštíviť Lukovo bistro, Rory bude vždy tou, ktorej život by som chcela mať, a Lorelai bude už navždy najlepšou seriálovou mamou a kamarátkou. Kvalitný, vtipný, príjemný a extrémne zbožňovania hodný seriál. ()

Kokutek odpad!

Nejvíc nejtotálnější sračka všech sraček. Stupidní tlachy v šílené koncentraci. Sleduje to moje stará a dycky odcházím a nejraději bych se schoval do protiatomovýho krytu. Hlavním představitelům bych nejraději chrstl kyselinu do ksichtu a usekl nohy. Rory bych přkurtoval k topení a vymrdal do prdele a pak ji rozemlel na kaši. Už držte huby, kreténi ! ()

tehAne5ta odpad!

...doprdele co to je za seriál...já myslela, že je to především pro děvčata a svobodný matky, ale když poslouchám a čtu chválu i od pánů...jasně, povídačky, že "mám rád pohodový seriály a u tohohle se v sobotu rád probouzím" nežeru...možná sis u něj v dobách nedostatku free porna potahal kačera a máš na to hezký vzpomínky, ale neměl bys to zohledňovat ve hvězdách seriálu uděleným...holky Gylmórovyc jsou umraštěné, ukecané a tupé, jejich starosti na mou hlavu... ()

Drozdo57

Tento seriál ma vždy neskonale otravoval. Nikto, nikto, nikde, nikdy na tejto planéte nerozpráva ako ľudia v tomto seriáli. Nevedie dialógy podobným spôsobom. To je horšie, ako keby sa niekto snažil do slova preniesť na obrazovku nejakú béčkovú červenú knižnicu. Aj keby zápletky neboli úplne stupidné - a väčšinou sú - tak sa jednoducho nedokážem preniesť cez umelosť každého rozhovoru. V tomto je to horšie ako Sex v meste. A to je čo povedať! ()

_Irbe_

Na můj vkus až příliš moc ukecané, ale rozhodně je to nadprůměrný americký komediální seriál s mnoho vtipnými momenty a nápady. ()

Tuty

Tenhle seriál od všech ostatních tak trochu vybočuje svými netradičními a celkem vtipnými dialogy mezi jednotlivými postavami. Michel, Babette, Kirk, Taylor, Emily, Paris, Jess, slečna Petty a vůbec celé městečko, kde holky žijou, je postavami v jedné škatuli. Všichni tu mají trochu svou 13. komnatu a jsou takoví milí blázni a to je hlavní poznávací znamení seriálu jako celku - totiž hrátky s postavami! Seriál je totiž o postavách predevším a jejich vývoj není soustředěn pouze na Gilmorky ale širší okolí. Taková páteční večere u rodiny Gilmovorových je toho jasným důkazem (třeba díl 5x13) I když každý díl není samozřejmě vtipný a povedený stejnou měrou a některé věci se opakují, tak i celkově si myslim, že si 4 hvězdy zaslouží (třeba mě další díly tolik nenadchnou a rozmyslim si to). Tady se postupně musí zasmát každej prostě. Když seriál začínal na Nově v sobotu ráno, začínal jsem stejně jako Rory taky na nové škole a tak nějak jsem chápal i tuhle podstatnou tvář seriálu... ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni