Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Jamall

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů. Dřív jsem se s ním rád probouzel,posléze s ním trávil odpoledne po škole a nakonec zpříjemňoval chmurné chvíle. Pozitivní seriál plný zajímavých postav a postaviček. Scéna "I will always love you" mě vždy dostane... ()

Sekel

Velmi zabavny serial, ktery ma i kdyz to neni ceskym zvykem profesionalni a vynikajici dabing. Bravo Simone Postlerove. ()

mr.sulas

Rozhodně se nedá říct,že tenhle seriál nudí.Koho nudí,je asi hluchý,slepý a neví co je kvalitní seriál.Vynikající!Jen ty dialogy jsou někdy maličko přehnané!To bych asi nikdy nevymyslel i já!:-) ()

Hrus

Na tenhle seriál se dívám vždy, když mám špatnou náladu. Nějak z něj totiž srší optimismus a životní nadhled. Konverzační přestřelky na denním pořádku, přeplněné hláškami a Lorelai i Rory jsou prostě sympatické dívčiny. Jeden z mála seriálů, kde se hlavní "teen" postava skutečně věnuje škole.** Hlavní role: Lauren Graham (Lorelai Gilmore), Alexis Bledel (Rory Gilmore), Scott Patterson (Luke), Yanic Truesdale (Michel), Kelly Bishop (Emily Gilmore) Edward Herrmann (Richard Gilmore), Melissa McCarthy (Sookie St. James), Liza Weil (Paris Gellar), Keiko Agena (Lane Kim), Jared Padalecki (Dean - 1. 3 série), Milo Ventimiglia (Jess Mariano - 2.,3. série)** Nejoblíbenější postava: Lorelai a Rory (to nejde mít jen jednu nejoblíbenější postavu :) ) ()

Dobrotka

Na začiatku skvelý humor, v šiestej a siedmej sérii nastalo pre mňa opakovanie. Supermúdra dcéra a matka zmätkárka s bordelom v ľúbostnom živote. Inak skvelá hudba. ()

Sonick

Je pátek, venku je zima, prší. Uvařím si kakao a rozmýšlím se, co dělat s blbou náladou. Mám v podstatě jen jednu možnost Gilmore Girls. Když člověk vidí tohle, může si řikat, ať se ty všechny podobně laděné růžové rodiné redakce jdou zahrabat. Pořádně hluboko. ()

imaginer21

Jen málo seriálů s ponurým dějem má přitom tak úžasný potenciál. Dnes již slavný druh "gilmorovských" dialogů, posazený na ironii, těkopádných metaforách, dvojsmyslu a dalších nikde jinde nespatřitelných a mistrně zahraných rozhovorů. Silně návykové. A navíc krásná Lauren Graham v nejlepší formě. Jeden z mála seriálů, kde se opravdu dokonale podařil dabing - díky Simoně Postlerové a Lukáši Vaculíkovi je vztah Lorelai a Luka stejně humorně nadsazený jako v originále. Škoda jen nepříliš dopracovaného konce v 7. sérii, která je poslední. Snad se naplní touhy a očekávání diváků a v dohledné době se budeme moc těšit i na závěrečný Gilmore Girls movie. Ostatní už snad zde bylo řečeno. Kdo neuvidí, nepochopí. Kdo uvidí, už se od toho těžko odtrhne. 95 %. ()

kessi

Já tenhle seriál prostě miluju. Je o neobyčejném přátelství mezi matkou a dcerou, které se jen tak nevidí. Možná že mi tenhle seriál i zlepšil vztahy s mou vlastní mamkou. Obě Lorelai jsou krásné a vtipné, babička je naprosto ukrutná ale to je všechno nic oproti Kirkovi. Kirk je nejlepší postava z celého seriálu. Možná by si zasloužil seriál sám o sobě. ()

Lipps...

Tenhle seriál je podobný ostatním a zároveň se vymiká. Nejvíc sem žasla nad vztahem matka dcera, protože to se jen tak nevidí. Celý seriál je propletený neuvěřitelně rychlým brebentěním a až překvapivě chytrými vtípky, kterých se obvykle v seriálech podobného typu nesetkáme. Herečky perfektně zvolené a vedlejší děje odzbrojující. 100% ()

Leyla

Tohle je pro mě ten nejlepší motivační seriál...nechce se mi učit? Stačí mrknout na díl Gilmorek, na tu superpilnou Rory...joo, to mě namotivuje aspoň na půl hodiny...:-D Je fakt, že ve zkouškovym to moc nepomáhá...když se strávím víc času motivováním se, než učením...:) Mimochodem, je to taky jeden z mála seriálů co mám radši v češtině, než angličtině, čtu rychle a anglicky umím celkem obstojně..ale tohle se prostě nedá stíhat:) Edit po posledním dílu - ani si nepamatuju, kdy sem si při posledním dílu seriálu připadala, jako bych se loučila s dobrou kamarádkou. Smutné, smutné..a bylo mi potěšením. ()

koryanna

moc mluvení, moc chlapů, málo zvratů...ale jako odpočinkový dívčí seriál stojí za ty tři hvězdičky určitě! ()

Snooper

Lorelai je na čtyři hvězdičky, Rory zaslouží odpad. Navíc hrozně, ale hrozně ukecané, až mě z toho místy bolela hlava a nešlo jinak, než přeladit. ()

Usir

Původně jsem byl vůči sriálu skeptický, ale s přítelkyni jsem shlídnul pár dílů a svůj názor rychle změnil, absolotně pohodový seriál. ()

yarghoul

Svýho času jsem počítala, v kolika nejpozději musím mít dítě (rozuměj dceru), abychom pak mohly být přesně takové, jako jsou tyhle dvě.. Hříšně mě napadlo, že je škoda, že nemám takhle mladou mamku, ale pak mi došlo, že za některé naše dialogy by se scénaristé nestyděli :) Pořád hledám na mapě USA Starshollow a jednou se tam určitě podívám. Ne, já tam budu žít! Ten seriál nemá chybu! ()

Xpat

Jo starý dobrý Gilmorky - seriál, u kterýho jsem si fakt odpočinul a rád jsem na něj koukal. Bláznoství máma a dcera vs. babička mě dokázalo rozesmát a vždy, když bude tento seriál vysílat nějaká TV, tak toho využiji a budu koukat :) ()

punka27

Krásny, romantický, sladký, prináša problémy každodenného života slobodnej matky a teen dcéry, aj keď skutočný život to nie je.. ale na relax a chvíľku voľna od všedného dňa poslúžil vynikajúco.. plus knihy, Jess, hudba .. ozaj pekné :) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni