Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

Allia

Dvě holky, které nikdy nebudou úplně dospělé a úplně normální... a mluví hrozně rychle, ale zatraceně často to dává smysl a téměř vždycky mě rozesmějou. ()

MartyMcFly89 odpad!

Zdá se mi podivné jak velké hodnocení tu tento seriál má. Sním, či bdím, vždyť je to jedním slovem kra*ina. Srovnání s Přáteli se mi zdá naprosto od cesty, tohle je prostě telenovela typu Dawson's Creek, nebo ostatních teenagerovských amerických TV series. ()

E-Fox

Kamarádky to sledovaly, bavily se o tom a já si myslela, že to je nejvíc do nebevolající kravina. Pak jsem se začla dívat a je z toho jeden z mých nejvíc oblíbených seriálů. Určitě má i svoje mouchy , ale pro mě je to věc, kterou můžu vidět kdykoli a kolikrát chci znova a jen tak mě neomrzí. A rozhodně to není jenom holčičí záležitost soudě podle kamarádů, brášky a hlavně taťky (baští to skoro jako já). Snad nejpovedenější věc na seriálu jsou všechny její postavy, jejichž povahy jsou naprosto skvěle a zábavně vymyšleny. Největší esa jsou pro mě v tomhle směru Lorelai, která mě baví a zajímá rozhodně víc než Rory, a potom samozřejmě Luke, který tam vnáší pořádnou mužskou postavu a bez kterého se neobejdou skoro žádný moje oblíbený scény. Jenom škoda poslední série, která hodně ztrácí dech i tempo a celkově občasných dutých nebo příliš šroubovaných míst. ()

sa_kra

Baví mě to. Hrozně moc. Dokonce mě baví i ty dialogy a nepřijde mi to přehnaně užvaněné. Ačkoliv bych k tomu měla taky nějaká výtky, převažuje dojem celku + spoustu odkazů na dobré filmy a hudbu. ()

Tinaa

Na tomto seriálu mě opravdu baví sledovat, jaký má vztah Rory se svou matkou, nevím, jestli mě to nebaví náhodou jenom kvůli tomu, nejspíš jo, je to opravdu hezké. Co bych za to dala, alespoň na měsíc si vyměnit role. ()

Gladi

Tento serial som svojho casu doslova zral,pamatam sa,ked to markiza zacala vysielat,pisalo sa leto 2002 a ako znudeny stredoskolak som bezcielne tukal do ovladaca az kym ma neuputali dlhe nohy mamky gilmourovej:-)ked sa ku tomu pridali dokonale prepracovane dialogy tak som vedel co budem robit kazdy den o tretej poobede ;-) ()

natalie15

Veľmi vydarený seriál, ktorý ma vždy pohladí po duši. Krásny vzťah medzi matkou a dcérou, zaujímavo a vtipne natočený. Veľmi príjemný a na oddych, niektoré situácie mi utkevly v pamäti. Navyše Lorelai a aj jej dcéra sú krásne:-) 80%. ()

Dashia5

Tenhle seriál ve mě něco zanechal..,skvělé zahrané, zajimaví a dokonalí herci. Zrovna jsem dosledovala všech 7 sérii.. Určitě si zase za 'nějakou' dobu udělám čas a na tenhle seriál se podivám znovu. Dostal mě poslední díl.. Co luke všechno udělal (oslavu) pro Lorelai. Nevím jak to tedy přesně mezi nima skončilo ale myslím že se k sobě vrátili. Určitě kdyby byla 8 série nebyla bych proti. Nebo aspoň dvouhodinový film.. o kterém se uvažovalo;-) proč tenhle seriál neni nekonečný :D nemám co sledovat :-). ()

infernet

Obě by mi za chvíli vykecaly díru do hlavy. Jak já nesnáším užvaněný lidi, co dokážou plkat o ničem celý hodiny... .Konečné hodnocení: Dva pěkný zadky=jedna hvězda. Ale radši bych štípal dříví ve vánici, než koukat na tohle. ()

DandaPiper

Kdo říká, že je to nesmysl, ve kterým se akorát nesrozumitelně a rychle mluví, ten tomu očividně nedal vůbec šanci. Naopak, Gilmorky mají všechny dialogy do puntíku propracovaný. Všechno je to takový strašně roztomilý a vtipný a postava Lorelai je pro mě asi nejvtipnější postavou ze všech seriálů a na paty jí šlape babička Emily. Rory už mi tak sympatická není jak tím co povídá, tak celkovým vývojem během těch sedmi let, ale dohromady mi to celý městečko tak jaksi sedí, a ikdyž bych se tam asi po týdnu šíleně nudil, chtěl bych tam bydlet s nimi. 3.,4. a 5. série je absolutní Top. 5/5. ()

janilla

Dívala jsem se na ně, když jsem byla malá a před nedávnem jsem je celé zkoukla znova. Ke konci to už sice trošku zadrhává, ale bavily mě jako dřív! Ať už si to vy myslíte nebo ne, tak podle mě Gilmorky obsahují spoustu vtipných scén a je to vcelku nenáročný, avšak velmi dobrý, seriál na odreagování. ()

LIAcek

Tahle nějak podobně to vypadá u nás doma. Lezem si na nervy jak opice po stromech a milujem se jak kočka se psem.. :-) ()

Silvie_F

Seriál, který mi jako celek unikl a až teď toho začínám litovat, proto chystám "Maraton Gilmorek". Ale i těch pár viděných dílů, mě přesvědčilo, že tenhle seriál stojí za to. A taky se vám stává, že když nějaký seriál vidíte sem tam náhodou v televizi, je to skoro pokaždé ten stejný díl, stejná scéna...? U přátel je to díl s Rosem v soláriu. A u Gilmorek je to scéna, kdy Jess běží přes město za Rory, aby ji řekl, že ji miluje. Já to viděla snad pětkrát. A kvůli téhle scéně, jsem se zamilovala do Mila Ventimiglia a skoukla celé Hrdiny. A stálo to za to. Už jen kvůli němu. Takže zbytek komentáře po komplexním shlédnutí. ()

sidcom odpad!

Nekoukatelná blbost se dvěma nesympatickými slepicemi v hlavní roli, idiotské dialogy (jen proto že je něco 200x zrychlené, neznamená že je to vtipné), příšerné hlavní i vedlejší postavy i scénáře jednotlivých dílu. Pro mě rozhodně odpad ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni