Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

ReTeZa

Je to krásný seriál o tom, jaké jsou životní nástrahy v tom, když je člověk dospělý... ale také o tom, že je dobré aspoň trochu zůstat dítětem... ()

domceek

Ja som na tom vyrastala, takže neviem, či mám dostatočný nadhľad, ale 4* musím dať už len kvôli tým hláškam, na ktoré dodnes spomínam, napríklad o mentolovom cukríku po záruke, ktorý chutil, ako kľúče:D Štve ma len to, že ten seriál hrozne prvoplánovo atakuje ženy každého veku a život hlavných predstaviteliek je tak nechutne ideálny a ony sú za každých okolností tak hnusne dokonalé, že to má od reality fakt ďaleko. Síce ma baví absurdita ich dialógov, ale miestami sú až neprirodzene vychytralé. A dosť ma ruší, že každá postava má úplne rovnaké vyjadrovanie a humor. To potom vidno, že to napísal jeden a ten istý človek. Najviac ma ale pobavili tie negatívne komentáre tu na CFSD, to je fakt prča, ako niekoho môže vytáčať len to, že sa tam priveľa rozpráva. ()

Morzan

Americký sen. Seriál o ženách, který používá (alespoň pro mě) šílený humor, který má svůj styl a pochybuji, že někdy omrzí. Hodí se na to dívat už jen kvůli tomu. Umí to taky naoko potěšit a vedlejší příběhy též nejsou špatné. Musím však vytknout občasnou nelogičnost v lidském chování. Rozhodně stojí za shlédnutí. ()

lola10

Gilmorky jsem si zamilovala už jako dítě, postupem času má zamilovanost přešla v opravdový vztah. Pokaždé v nich najdu něco nového, něco aktuálně brnká na strunu i v mém životě. Baví mě jejich neskutečně dlouhé dialogy a i to, že scénář nejel stále ve stejných kolejích- typu "střelená máma" a "nejslušnější dcera na světě" - prostě se to vyvíjí, tak jak život. Postavy se měnily úměrně k věku a ke zkušenostem, které jste si prožili s nimi. Některé díly zůstávají s velkým otazníkem, protože seriál není plný klišé a nedá se úplně předvídat co nastane, jak už jsem zmínila, tak jako v životě. ()

Gyllllis

Příjemný nenáročný seriál doplněný o spousty vtipných situací a hlášek. Naprosto stvořený pro příjemná sobotní dopoledne. ()

flouny8 odpad!

Bože proooooč???? Větší pí.u, než je Emily v týhle kokotině, snad nikdo nevymyslel!!! Humor: 0% Debilní dialogy: 90% Chuť spáchat sebevraždu kdykoliv, když Emily otevře hubu: 100% ()

Truth_teller

Až jednou spáchám trestný čin, nezavírejte mě do káznice, ale donuťte mě sledovat tuhle břečku tejden v kuse. Stoprocentně se příště radši zabiju, než abych ještě něco provedl. A až bych se zabíjel, vzal bych s sebou tu pizizubí matku a její přemoudřelou dceru. ()

trojkolka

Obdivuhodný vztah mezi matkou a dcerou. A ta jejich ukecanost nezná hranic a já se u toho hrozně moc bavím :) Celý seriál oplývá neskutečným optimismem a energií. Prostě pohodička a klídeček. ()

Carcooli

I přesto, že mě RORY občas hroooozněěě SE*E, tak tenhle seriál miluju hlavně pro jeho atmosféru. Miluju Stars Hollow, miluju to prostředí, které se mění s každým ročním prostředím. Vždycky jsem užasle sledovala sousedské vztahy a nejlepší je samozřejmě LORELAI, která je obrovská kočka. Milovala jsem zimu ve SH a taky Deana - kdo by nemiloval Deana? :) Ten seriál můžu koukat pořád dokola, některé scény mi vehnaly slzy do očí, jiné přinesly zimomriavky. Díky za něj ()

Dr.dogous

režie 5 scénář 4 herci 5 výprava 4:, celkem 18: hodnocení 90%, Krásný, romantický seriál o samoživitelce Lorelai Gilmor, na pozadí počínající sociální krize amerických maloměst. Sledujeme s napětím milostné eskapády svobodomyslné Lorelai a její dcery Rory, Vynikající sociologická sonda do americké konzumní společnosti, náznaky počátku krize komunitních společností v malém městě, důsledky přemrštěného liberalismu jako je krize rodiny, rodinných vztahu, počátek globalismu pronikající i do amerických maloměst, nárůst nezaměstnanosti. Každý si může najít to své. ()

LucillaP

První shlédnutí celého seriálu mě bavilo, hlavně Lorelai je vážně kulomet. Ze seriálu sálá rodinná pohoda (ačkoli řeší dost často opak) a optimismus. Ale napodruhé už to taková zábava nebyla (ale Emily byla ze začátku pořád stejně na zabití, aby se postupem stala naprosto libovou babičkou). Dneska už je to jen na občasné shlédnutí, které neurazí. ()

Colomba666

Já mám Gilmorky velmi ráda, ať si říká, kdo chce, co chce. Ano, obě jsou šíleně naivní a dětinské, ale o tom to relativně je. Trošku nešťastný je ale fakt, že dcera Rory by mohla ve finále vychovávat svou ztřeštěnou matku, jelikož mnohé její výplody jsou podivuhodné, na to, že je to relativně úspěšná podnikatelka s dospělou dcerou. ()

oskiii

Nemůžu si pomoct, ale tohle je naprosto pohodový seriál se zvláštní, příjemnou atmosférou. Takovou, kdy by se člověk chtěl přenést do Stars Hollow a zažít ji na vlastní kůži. Neříkám, že sleduju každý díl, ale když na něj narazím, rád se podívám. No a krásná Lauren Graham… :) ()

Dusty56

Když jsem to chtěl sledovat napoprvý, pustil jsem si pilot a tím to pro mě skončilo. Poté jsem tomu dal ještě jeden pokus a tentokrát jsem vydržel celou první sérii, která mě místy bavila a místy to bylo slabší. Na třetí pokus jsem začal s druhou sérií a to mě to fakt chytlo a zkoukl jsem zbytek seriálu na jeden zátah, i když šestá a sedmá série mě už tak nebavila. Má to množství luxusních hlášek, skoro všechno co řekne Lorelai je čistý zlato a u ostatních postav to není o moc horší. Obsazení je fakt parádní, na Lorelai to celý stojí, Rory mě první sérii moc nebavila, ale pak byla dalším důvodem, proč to sledovat. Emily a Richard jsou sympaťáci a po chvíli si k nim taky najdete cestu. Luka jsem měl rád hlavně ze začátku, v posledních sériích mě jeho pochmurnost přece jen trochu vadila a upřímně k Loralai se víc hodil Chris, další sympatická postava. A vlastně většina ze zbývajících postav je sympatická (i když u některých chvíli trvá než se k nim najde cesta) - Kirk, Paris, Sookie, Logan, Jess, Jackson, Taylor, Michael, ... Prostě skvělý vtipný seriál se skvělými postavami. 80% ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni