Gilmorova děvčata

• USA Gilmore Girls (více)
Drama / Rodinný / Komedie
USA, (2000–2007), 116 h 19 min (Minutáž: 40–60 min)

Lauren Graham, Alexis Bledel, Scott Patterson, Kelly Bishop, Melissa McCarthy, Edward Herrmann, Keiko Agena, Liza Weil, Yanic Truesdale, Liz Torres (více)

Série(7) / Epizody(153)

Vítejte ve Stars Hollow v Connecticutu. Okouzlující, malé a tak trošku zastrčené městečko proslulo idylicky zelenými trávníky před malebnými dřevěnými domy a tolika podivuhodnými postavičkami, že hravě zalidní každou slavnost, vinobraní nebo piknik. Právě tady se setkáváme s tvrdohlavou třicátnicí Lauren Gilmorovou (Lauren Grahamová), která si zařídí pěkný, pohodlný, kávou provoněný život nejen pro sebe, ale i pro svou podobně umíněnou dospívající dceru Rory (Alexis Bledelová). Jenže když Rory přestává snít o budoucích studiích na privátní škole a Harvardově univerzitě, a místo toho se zaměří na kluky a vlastní dospěláckou soběstačnost, Lauren v ní najednou vidí stejnou rebelku, jakou byla sama – před 16 lety. Slavný komediálně dramatický seriál Gilmorova děvčata zaujal zvídavé diváky a nadchnul náročné kritiky. Zaměřuje se na vztah mladé nekonvenční matky s inteligentní náctiletou dcerou a jeho hlavním tématem jsou trable s rodinou, láskou, přátelstvím, vzděláváním, ambicemi, zklamáním a generačními i společenskými rozdíly. Pečlivě promyšlené zápletky jsou prošpikované zábavnými popkulturními vtípky a narážkami. (TV Prima)

bery77

Když příjdu domů tak si udělám jídlo a jdu ho jíst k televizi protože dávají Gilmorova děvčata. Já vím že hlavní hrdninové tohoto seriálu jsou tak trochu (občas trochu víc) praštění, ale není to seriál právě o tom??? ()

Hehetka

tenhle seriál mám strašně ráda, sice z něho nemám záchvaty smíchu, ale v každém díle se najde pár situací alespoň k pousmání a ráda sleduju, co holky zažívaj. Je to fakt pohodovej seriál. ()

ježura

Výjimečný seriál o matce a dceři z městečka Starsholow. Každý teenager by si přál matku jako je Lorelai a každy rodič by si přál potomka jako je Rory. Lorelai se snaží směrovat dceru životem tak, aby neopakovala její chyby a zároveň měla co největší svobodu volby, což bylo pro mě od začátku přitažlivé. Opravdu upovídaný seriál, kde však každé slovo má svůj smysl. Neustále střídání nálad a nenásilný humor v podání Lauren Graham a Alexis Bledel mě ohromoval celých sedm řad. ()

Kvico

už teraz viem a môžem s istotou povedať že tento seriál v mojich očiach neprekoná nič. nemôžem dokonale povedať čo pre mňa znamená, no po práve zhliadnutom poslednom diele 7. (s najväčšou pravdepodobnosťou záverečnej )série som plný emócií ktoré sa hromadili celých 7 rokov. "vyrastal" som na tomto seriály, prežíval som každú jednu radosť aj starosť ktorá sa v ňom odohrávala ako svoju vlastnú. nemám mu čo vytknúť hoci možno len z môjho subjektívneho hľadiska, ale nemám...dostalo ma v ňom naozaj všetko, dokonale zostavené a napísané postavy, či už od skvelej dvojice hlavných "Gilmoriek" ich osudov, ich vzťahov k iným a k sebe samým, Lorelein perfektný sarkastický humor, Roryna inteligencia, jej milý úsmev, pojašená Suky, tvrďácky Luke za pultom, oddaný Christopher, asi najzábavnejšia postava celého seriálu-Kirk, panovačná Emily s Richardom...takto by sa dala vymenovať kažá postava seriálu. možno nie je najprevratnejším, najoriginálnejším, najinovatívnejším no pre mňa ostane tým NAJ. to že som sa do tohto seriálu, do jeho neopakovateľnej atmosféry, zamiloval je slabé slovo. nikdy ma tak nebolelo keď som vedel, že žiadne..."to be continued"...už proste nepríde. možno už nikdy nebudú natočené nové časti a nebudú sa ďalej rozvíjať osudy obyvateľov Stars Hollow, no viem že ja sa určite do Hviezdneho údolia ešte neraz budem znova a znova vracať. Gilmorky u mňa navždy ostanú Gilmorkami a titulná pesnička mi nikdy neprestane hrať v ušiach. krása ()

Orisi

Jeden z mála seriálů, které jsem vždy se zájmem sledoval. Pohodový, vtipný, povětšinou optimistický.... ()

Martanka

já ty holky prostě miluju, dvd s nima už mám naprosto ohraná naučila jsem se s nimi usínat :-) naprosto úžasný mix figurek a figur z malého města. Přesně můj typ humoru :-) jen opět jedno velké mínus, ale za to holky nemůžou proto i tak plná palba hvězdiček, a to je český dabing FUJ FUJ FUJ, ještě že je mám v originále, ale opravdu lituji všechny kdo neumí anglicky, takže jsou odkázáni na zvěrstva TV Nova . ()

aliajas

Pripúšťam, teraz by ma to už nikto neprinutil pozerať, ale svojho času som sa na tom rada zasmiala. A úplne najradšej sme doma mali Luka - ten však neskôr už nebol taký vtipný a niekedy vtedy som to prestala pozerať aj ja. Ale ten suchý humor je skvelí, aj ja by som chcela byť taká pohotová (áno,uvedomujem si, že to sú scénaristi a nie reál, ale bolo by to fajn)! ()

Gabra

Ke Gilmorkám jsem si našla cestu již v jejich začátcích, postupem času má cesta k holkám ze Stars Hollow byla pořád snažší a snažší. To proto, že jsem si na ně naprosto navykla. Sympatické mi je už malé městečko, které mi připomíná vesnici, v níž jsem vyrůstala. Každý zná každého, lidé se sobě nevyhnou ani kdyby chtěli a navzájem se oslovují křestním jménem. Ještě víc sympatické jsou mi jednotlivé postavy. Začnu hlavními hrdiny. Lorelai. Její hlášky jsou naprosto dokonalé a hlavně mi k dané osobě přijdou tolik přirozené... Umí se prostě tvářit. Líbí se mi, jak přes ten všechen vtip, který v ní srší, dokáže zahrát i pocitové scény, ať už jde o lásku k muži nebo k její dceři. A jsme u Rory. Chytrá dívka, ve kterou nejen matka, ale hlavně prarodiče vkládají veškeré naděje. Zpočátku seriálu mi nepřišla moc přirozená, jako by vtipy neuměla podat dobře jako Lorelai, postupem času to ale bylo lepší a lepší. Rory dospívala a její podání humoru také. A na řadě jsou prarodiče Rory, které jako herecké osobnosti naprosto zbožňuji. Kelly Bishop (babička) známá například z filmu Skvělí chlapi dokáže bez problému předvést milující babičku i chladnou ženu. A to všechno s ohromnou noblesí. Edward Herrmann (dědeček) je ve své roli flegmatika (zvlášť ke své ženě) dokonalý. No a nakonec sympatický Scott Patterson, ideál žen. :) Myslím, že jde o velmi sympatickou oddechovku, která bude vždycky poutat k obrazovkách spíše ženskou část publika, avšak znám i pár chlapů, co řadí Gilmorky do své videotéky. Kdykoliv vidím díl Gilmorek, říkám si, že bych chtěla být tak vtipná a pohotová, protože Gilmorova děvčata jsou nůší plnou neprostoduchého humoru. Ocenění možná trochu nadsazuji, ale proč ne... Vždyť seriál se řadí do škatulky "rodinný" a ukažte mi podobně dobré "rodinné seriály". ()

Llaney

Pravdou je, že i když mi někdy Gilmorky při opakování lezly na nervy svou ukecaností, nemohla jsem si pomoct a pořád koukala ;) Skvělé dialogy a hlášky, stylové oblečení (teď kdo měl lepší - matka nebo dcera?), výborné obsazení (Kirk je můj hrdina, haha) a neustálé dějové zvraty. Navíc jeden z mála seriálů, na který se se mnou dívala máma :) A chci být taky tak pohotová a hezká jako Rory a chodit s Jessem a na Yale! Amen. ()

Golldiie

Tento seriál mě velice uchvátil jak výběrem postav tak i výbornými dialogy. Každodenní řešení problémů, hádek ale i milostných chvil je na pravém místě. Lorelai s Rory tvoří prostě báječný pár matky a dcery. Rozhodně se nejedná o průměrný americký seriál.A když někdo tvrdí, že je to přitažené za vlasy a viděl jen útržkovitě pár dílů, tak podle mého názoru nemůže tento vynikající seriál hodnotit. Při sledování Gilmorek se člověk musí naprosto soustředit a sledovat je už od prvních dílů a pak teprve vše pochopí. Jinak nemůže poznat jejich neodolatelné kouzlo. Největší chybou je rozhodně to, že už bohužel nejsou natočeny další díly. Podle mého hodnocení se tento seriál umístil rozhodně na prvním místě a můžu se na něj dívat do nekonečna. ()

Lailath

Tak pohodový seriál som už dávno nevidela. Nič pre milovníkov akcie a napätia, je to skor taký ,,balzam na dušu,,. Pri sledovaní tohto seriálu človek aspoň na chvíľu zabudne na starosti bežného života. Dej niekedy človeka dokáž úplne pohltiť - teda aspoň mňa :). ()

Medic.Droid

Velice pěkný seriál, který pobaví a nenudí. Viděl jsem každý díl kromě poslední sady. I dubbing je zde dobrý a tak nezbývá, než tenhle seriál chválit a chválit...4,5* (přičemž zaokrouhluji dolů) ()

Frfla

Milý, vtipný, možno trochu povrchný seriál o mame a dcére, a ich bleskových výmenách názorov. Avšak, ktorá je to tá mama a ktorá dcéra? Občas naozaj neviem. Je to skôr príbeh o dvoch kamarátkach, ktoré niekedy nevedia čo skôr a čo od dobroty. Seriál som si obľúbila ešte ako malá, keď som sa vžívala do role Rory, čoby skvelá študentka a závidela som jej "skoro rovesníčku" mamu. Avšak keď sa na to teraz pozerám s trochou odstupu tak sa to nezdá až také skvelé, a jednoduché. No aj tak mi stále tento seriál dokáže vyčariť úsmev na tvári :). ()

terinka79

Gilmorova děvčata - Báječná Lorelai a dokonalá Rory, obyvatelky bláznivého městečka Stars Hollow (chci v něm bydlet!) ve státě Connecticut. Stejně tak jako Roryini kontrovérzní ale milující prarodiče Emily a Richard. Tenhle seriál sem si oblíbila z prostých důvodů. Scénář - nejlepší jaký jsem kdy vůbec v seriálech a mnohých filmech slyšela, nejlepší dialogy na světě - a to není nadsázka ! . Vtipné pasáže, střídající se s těmi vážnými, tak jak to v životě chodí. Jsem moc ráda, že jsem mohla s těmahle holkama a také dalšíma z celého seriálu vyrůstat ! Gilmorky navždy zůstanou PRO MNE tím nejlepší seriálem vůbec ! ♥ Nejlepší komentář: Tom Riddle ! - dokonale vystižené, a přesně jak říká, kdo Gilmorky odsoudíl po pár dílech (podle mě to ale nejde) tak to prostě nepochopil. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Gilmorova děvčata se vrací

Gilmorova děvčata se vrací

31.01.2016

Říjnové zvěsti se potvrdily! Netflix opravdu koupil práva na Gilmorova děvčata a chystá pokračování, ve kterém se vrátí většina stěžejních hrdinů. Účast v dalších epizodách potvrdili Lauren Graham … (více)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni